zigy

NEJLEPŠÍ VÁLEČNÁ KOMEDIE! Funes tentokrát jako kapelník, který nechválí své muzikanty, ale sebe....Svižný dobrodružný příběh prodchnutý funesovským humorem a obsazený skvělými herci, kteří jsou dabováni českou dabérskou špičkou (zvlášť je nutné ocenit Soběslava Sejka jako majora Agbacha). V paměti zůstane minimálně výměna pokojů způsobená otáčivou šestkou, pojídání německého důstojníka v dortu, nebo scéna v parních lázních. A na závěr, kdy už si myslíte, že Vás nemůže nic překvapit, přijde šilhavý německý ostřelovač....) ()

Tuty

Možná nejlepší Funes, rozhodně ale vynikající film po všech stránkách. Zejména scénka v hotelu a záměnou pokojů stojí za to. Pro zajímavost: Na českém DVD vyšel film zkrácený o cca půl minuty (možná minutu) oproti francouzskému disku. Na internetu se ovšem dá dohledat upravené DVD o tuto sekvenci doplněnou originálním zněním. ()

JoeSO

Naprosto parádní francouzská komedie. Přijde mi, že kombinace Bourvila a Funése je magická. A sám Funes asi předvedl jeden ze svých nejlepších výkonů ve filmu vůbec. A téma 2. SV jenom umocňuje celý příběh. A ti Němci jsou tam zesměšněni, no komu by se to nelíbilo? ()

MrKrahujec

Toto hodnocení překvapivě nebude snadné. Nelze nesouhlasit, že je to jeden z nejlepších francouzských filmů, ale k mému vlastnímu údivu zjišťuji, že co do konkrétních fórů a hlášek to vlastně ani žádný velký nářez není. Spíš než k uválení je to úsměvné a hlavně a především nesmírně pohodové. Tenhle film se stal legendou vlastně jenom pro svou atmosféru a poezii, která je opravdu neslýchaně silná. Celý příběh je natolik prodchnut francouzským duchem, že divák toho francouzského ducha málem fyzicky cítí. A nutno dodat, že je to nesmírně příjemné. Dokonce se díky tomu i přehlédne, že Louis de Funés tu téměř vůbec nesrší vtipem, dokonce se na mnoha místech pokouší o hlubší psychologický ponor do své postavy (čehož prý jinak téměř nebyl schopen), ale ve výsledku se všechny tyhle "vady" zázračně proměňují v přednosti. Opravdu nebývá zvykem, že by se poezie stala hlavní předností komedie, ale snad právě proto je tento film jedinečný a nenapodobitelný. ()

hn253

Jedna z nejlepších komedií vůbec, nemá slabé místo a jak si Francouzi dokáží dělat legraci z nacistů je opravdu famózní. Skvělé i po několika shlédnutí. ()

PTuranyi

Klasická francúzska komédia zasadená do obdobia II. svetovej vojny, pripomínajúca Návrat siedmej roty. Britký francúzsky humor podporený grimasami Luisa de Funésa síce nedosahuje úroveň je vrcholných snímok, ale vďaka kvalitnej produkcii a dobrému scenáru zaručí dobrú zábavu na účet "skopčákov". 80% ()

TommmyT

I když je asi více znám jako četník, řekl bych že Velký flám je nejlepší film ve kterém Louis de Funès hrál. V první řadě je to již dobře napsané a každá scéna je snad nezapomenutelná. Ať v opeře, v sauně, nocleh v hotelu, jízda s házením melounů, sudy s vínem, šikmooký střelec.. zkrátka na každou scénu byl dobrý a originální nápad. Pak již stačí jen vidět Funese a člověk se už směje. Jako celek to působí jako oddychová, zábavná i chytrá komedie, navíc u nás umocněná dobrým dabingem. Kdo má rád staré francouzské komedie a Louis de Funèse, jasná volba. Zasloužených pět hvězdiček. ()

Kivis

Vynikající komedie plná nezapomenutelných scének a ve své době dost neobvyklý počin (válečné komedie se tehdy prakticky netočili). Zrovna tuto bych doporučil i v originálním znění. Když de Funès nadává při dirigování, když si pobrukuje v lázních, to je opravdu koncert! Ve Francii nejúspěšnější Funèsův film, jehož návštěvnost v kinech překonal až za třicet let Titanic. U nás je trochu ve stínu za četnickou i fantomasovskou sérií. Právě v dabingu bych možná hledal příčinu. U nás totiž vše posouvá o úroveň výš legendární Filipovský, ale kdybych byl Francouz, tak by u mě právě Velký flám asi uspěl ještě víc než četník. Přesto v rámci Funèsovek hodnotím sice jako nadprůměr, ale ne úplnou špičku a to hlavně proto, že Funès sice předvádí jeden ze svých životních výkonů, ale přijde mi, že mu tam nikdo nepřihrává. Jeho výkon mi přijde v celém tom zajímavě složeném hereckém ansámblu osamocený a to i přesto, že vedle něj stojí další legenda francouzské komedie Bourvil. ()

batacek

Na to jak je film vychvalovaný tak jsem čekal daleko více. Nijak mě celkově neuchvátil, až na pár vtipných momentů. Funés je jedinou světlou stránkou celého filmu. ()

Sareman

Jedna z nejlepších francouzských komedií stavějící na vtipu hlavních postav. Funesova role mu pasuje prostě skvěle- chaotický, vtipný a energický dirigent pařížské opery se nešťastnou náhodou zaplete společně s natěračem v podání Bourvila do odboje a napomáhání britským letcům. To stačí na pěkných pár minut zábavy. Ale film má i pár slabších chvilek. ()