Na malebnej policajnej stanici žandára Ludovica Cruchota (Louis de Funès) a jeho mužov už nič nie je také, ako predtým! Po prvé preto, že strážnicu prednedávnom vyzbrojili tou najmodernejšou technikou, akú si len viete predstaviť – všade sú počítače -, po druhé preto, že na príkaz vedenia sa tím rozšíril o štyri mimoriadne atraktívne žandárky v zácviku! Nečudo, že aj taký perfekcionista a ostrieľaný veterán ako Cruchot má čo robiť, aby vzniknutý chaos aspoň ako- tak udržal pod kontrolou! Netrvá, žiaľ, dlho, a dievčence obrátia celý policajný revír hore nohami – a akoby nestačilo, že svojich mužských kolegov dokonale pripravili o rozum, krátko nato krásky ešte aj ktosi unesie! Takú hanbu a potupu Cruchot pochopiteľne neznesie, musí ju zo seba čo najskôr zmyť, a tak sa spolu so svojím rokmi osvedčeným tímom chaotikov vydá na záchrannú misiu! (TV Markíza)

TomJ

Uz asi naozaj stacilo. Ako rozlucku by som prial Funesovi nieco ine, ale mozno ani nie. Bola to vlastne jeho najpopularnejsia uloha, takze zbohom Pan Cetnik. ()

Astrebleue

Jen dávná připomínka toho, že v zlatých šedesátých letech vznikly komedie s četníkem, které rozesmívaly miliony lidí.Čest jejich památce. ()

lenzi

U mňa kupodivu tento diel zabral oveľa viac ako tie, čo nasledovali po prvom filme, ktorý samozrejme ostane najlepším zo série. A samozrejme netreba zabudnúť na búranú Škodu 100. -) ()

Alojs

Jeden z těch zbytečných dílů. V případě Četníků jde, bohužel, prakticky o všechny epizody, které navazují na vynikající jedničku (mohu-li to tak "vulgárně" říci). Všeobecně pitvoření se v příběhovém a komediálním prázdnu. Vztaženo na všechny zúčastněné. ()

donkocicak

Poslední díl četníků, který sice nedosahuje kvalit prvních třech dílů, ale stále je to dobrá zábava. Funés opět skvělý a několik zábavných momentů se tu také najde, hlavně scény s matkou představenou... ()

topi80

Zlatý střed. Po podařené dávce sci-fi přicházejí moderní technologie v podobě počítačů, a tak se s námi tato série loučí s vysláním do nových dob. Humor založený na podobných situacích jako v Mimozemšťanech, avšak zde už to tak nefunguje. Každopádně mnohem lepší než Četník ve výslužbě nebo Četník v New Yorku. ()

Rattlehead

Naprosto dokonalá veselohra, kterou znám tak od pěti let a viděl jsem ji... bůh ví... určitě padesátkrát. Ale i dnes, když je mi čtyřicet, se na ni v televizi hrozně těším a jsem dojat, jak tento film miluji. Je to jako návrat do dětství. Tady začala moje láska k filmu a přes Hitchcocka či Bergmana se sem zase rád vracím. Třeba zběsilá jízda jeptišky je naprosto dokonalá a strčí do kapsy všechny ty Francouzské spojky a Bullety. Vezmu-li v potaz, že Funés byl po infarktu a během natáčení zemřel režisér, tak nezbývá než smeknout klobouček. P. S. Moc lituji, že nevznikl plánovaný sedmý díl. ()

Spectacle

Nebýt smrti Jeana Giraulta, která ho zastihla zrovna během natáčení "Četnic", zřejmě by došlo i na úplně poslední díl s názvem "Četník u Waterloo". Strážmistr Cruchot se zde objevuje po boku Napoleona při jeho poslední bitvě. Děsím se, jak by něco takovýho dopadlo. Buďme rádi za "Četník a četnice". Tři hvězdičky dávám za samotný film, jednu přidávám za to, že mám rád francouzskou tvorbu. ()

Havala

Tohoto četníka sem viděl jako prvního, a nezdá se mi že by byl o něco horší než ostatní. Je i zde mnoho nezapomenutelných hlášek. Poslední setkání s Funesem na filmovém plátně. Vysoký standard této serie zaručuje zábavu po celou stopáž filmu. Myslím že jeden z hlavních prvků které dodaly celéé serii na atraktivnosti byla právě oblast letoviska Saint Tropez. Tehdejší policejní stanice je zejména pro čechy atraktivním turistickým místem samozřejmě také díky Františku Filipovskému. Tak až pojedete busem na dovču do Španělska tak se tam stavte. 82% ()

Suomi

Poslední Funésuv film a moc povedený není,je to něco jako četník a mimozemštáné, prostě na Funésovi je vidět že není ve své kůži ()

anyonecek

Řekl bych, že asi nejslabší dílec ze všech těch četníků. Dalo by se to možná srovnávat ještě s četníkem a mimozemšťanama, ale i tak je to pěkná bída. Zřejmě si režisér vyplejtval to nejlepší hned nazačátek a do těch posledních dílů už jen sázel samý kraviny a vezl se na slávě a vtipnosti předchozích dílů. ()

kubilov

Poslední Četník ve Funèsových sedmašedesáti letech a zároveň poslední film jeho života, rok před smrtí. Vtipů je samozřejmě méně a některé se i opakují, ale přestože, se na tento díl obecně pohlíží jako na ten nejhorší, mi Četník a četnice tak špatný nepřišel, zvlášť když si člověk uvědomí, že je to vlastně už šestý díl! Málokterý šestý díl nějaké filmové série má takovouto kvalitu. Cruchot a jeho parta četníků tentokrát dostanou čtyři krásné četnice-stážistky, se kterými se opět pouštějí do řešení důležitého případu. ()