Stalo sa niečo nepredstaviteľné! V malebnom Saint Tropez totiž pristáli mimozemšťania! Nanešťastie ich však okrem neurotického žandára Ludovica Cruchota (Louis de Funès) nik nevidel, a tak nečudo, že jeho ešte o čosi popletenejšiemu a vystresovanejšiemu vodopádu slov, sprevádzanému celou plejádou pološialených grimás, spôsobených jeho maximálnym rozrušením, nikto veľmi neverí. Vlastne... Neveria mu vôbec, myslia si, že sa zrejme nadobro zbláznil! Ešteže sa tým Cruchot nenechá zdeptať a pátra v tejto záležitosti na vlastnú päsť – len vďaka tomu sa mu totiž podarí odhaliť, že mimozemšťanov, ktorí na seba bez problémov dokážu vziať podobu kohokoľvek si zaumienia, dokáže od skutočných ľudí rozoznať vcelku spoľahlivo – na rozdiel od ľudí totiž necítia bolesť, pretože sú z plechu! A ešte čosi: ako všetko plechové, aj ich môže dokonale zneškodniť obyčajná voda – pretože začnú hrdzavieť a za relatívne krátky čas sú dokonale neschopní pohybu! (TV Markíza)

anli

Paty film cetnicke serie,tentokrat s odstupem deviti let.A hlavne bohuzel bez Jeana Lefebvrea,ktery s Funesem uz odmitl hrat a byl tak nahrazen.Ackoliv je zde posun vice do sci-fi,tolik oblibenem v te dobe,scenar je slusny a porad i pomerne vtipny,ale za svymi predchudci prece jen zaostava.Napadu i gagu je tu spousta,ale casto uz nejsou tak vtipne i kdyz se herci moc snazi,ale i presto mam tenhle dil se zavanem sci/fi rad.Takze jasne mimozemskych 65%. ()

lennyd

Četnictvo v Saint Tropéz má nového nepřítele. Tentokráte to nejsou jen obyčejní lupiči, či dokonce nudisté, ale návštěvníci z jiného vesmíru. Ti mají schopnost brát na sebe podobu kohokoliv jiného, včetně samotného ministra. Jedinou možností jak je možné je poznat je, že místo vína pijí olej a když se jim zaklepe na tělo, tak kovově duní ... Toto byl asi nejvysílanější díl z celé série četníků, a proto mám k němu zvláštní vztah. Když si člověk pustí všechny díly pěkně postupně, tak musí uznat kvalitativní sestup (zejména co se týče hereckého obsazení - kromě Luis de Funese a Michela Galabru jsou všichni herci vyměněni, což hlavně v četnickém sboru je nejmarkantnější - zlatej Fugas). Na druhou stranu příběh má nápad (s nějakou velkou logikou si tvůrci hlavu nelámou, ale proč taky) a spousta hlášek i dneska docela pobaví (vždycky mne dostane scéna, kdy Gerber s manželkou dorazí do restaurace, která _už není_). Z nostalgie 4*.. ()

Nihlathak

Jedinečný boj proti mimozemšťanům, kteří nás vůbec ničím neohrožovali. Talíř značky Rosenthal. Nebo to snad byla Nivea? Lednička Electrolux, co má velký mrazák? ()

honz

"Teď, když jsme sami, říkejte mi poručíku!" "Rozkaz, pane kapitáne!" Četníka a mimozemšťany jsem viděl jako první snímek z šestidílné série Četníka, ještě jako dítě, o prázdninách v letním kině, proto nostalgická vzpomínka. Nicméně ani za ta léta neztratil film nic ze svého kouzla ani vtipu. Za příklad rozpustilá scéna, kdy de Funes převlečený za jeptišku jede na kole a k tomu se line melodie písně, kterou zpíval s řeholními sestrami v klášteře :-) ()

noriaki

Ne moc vtipný, ne moc nápaditý, ale přinejmenším originální je předposlední díl série. Trvá mu než se rozjede a četníci začnou táhnout za jeden provaz. Ani pak ale zábavnost o moc nestoupne. Z celého dílu mě doopravdy zaujal jen mimozemský hudební motiv. Chyběla mi tu Claude Gensac, která byla neadekvátně nahrazena a její postava zůstala tak jako tak nevyužita. ()

sskrblik

Mimozemešťani pijou olej a když se do nich udeří tak duní :-). Pořád dobrý četník, ikdyž už to není to co první díly. Nicméně zpestření, který by asi málokdo čekal. ()

JohnSmith

Tenhle díl četníků jsem vždycky žral. První půlhodinka je sice jak mega reklama na všechno možný, ale proč ne. Film se musel nějak zaplatit. O tricích není možné vůbec hovořit, je to přeci komedie. ()

mirec88

Pre mňa jedna z najvtipnejších častí vďaka tým rôznym nezmyselným situáciám s mimozemšťanmi a už len z ich podstaty - "dobíjania" sa. Funés tu pôsobí fakt úžasne vtipne. ()

Kosmik 1

Pro mě je to zase naopak nejlepší díl z celé četnické série a to rozhodně není tím, že byl ten nejvíce vysílaný v TV. Ale spíš jako milovníku sci-fi, mi tehle přišel nejvíce zajímavý a zábavný. :) 90% ()

Autogram

Sci-fi u žandárov s Funésom mi nejako nesadlo. Okrem pár scén nebolo poriadne čo sledovať, všetko sa akosi len opakuje, hoci prostredie je nové. ()

spikey1

Tak tohle jsem jako malý šprček miloval, pro mě byli mimozemšťani něco až hororového, francouzi zamotali svojí komedii, přidali sci-fi a vykouzlili film jak báseň. ()

manonfire

Možná méně poetický díl vzhledem ke stěžejnímu tématu ne zcela korespondujícímu obvyklé četnické humoresce, ale například gagy jeden z absolutně nejlepších. (Funesův sborový zpěv je kouzelný, smuteční pochod na dunící makovice rovněž., no a pan plukovník si ten šroubovák v prdeli taky zasloužil.) K tomu nejhezčí Lefevreho hudební téma z celé série.80% ()

jefff

Je to taková ptákovina s pár dobrými momenty, jinak už jde o slabší vyluhovanou verzi předchozích skvělých dílů. ()

Braddy

Je pravda, že už to není taková legrace jako ze začátku, ale pro mě to byl vždycky děsně zajímavý film, hlavně kvůli těm mimozemšťanům. ()

Smileface

Návrat četníků po devíti letech od úplně hrozného Četníka ve výslužbě podle mého názoru vyšel. Mnoho herců i postav bylo nahrazeno, Louis de Funès a Michel Galabru však zůstali a to je nejdůležitější. ()