Ip Man: Poslední boj

• Hongkong Ye wen zhong ji yi zhan (viac)

divak84

rozhodně nejslabší z celé ságy o ip manovi. herec který ztvarnil hlavní postavu asi vubec neviděl první dva díly, protože to nebyl IP Man, koho jsem viděl.. jinak story nicmoc, žádná atraktivní linka ani pojítko.. velke zklamaní ale popravdě jsem nic extra nečekal. ()

warrenur

O slavnom a talentovanom Yip-ovi sa v poslednych rokoch toho nieco natocilo. V tomto stvarneni jeho neskorsich liet je znacne menej akcie a subojov a podstatne viac dokumentarneho opisu jeho zivota a jeho znamych. Pre mna sklamanie. Tesil som sa na dalsiu porciu Wing-Chung a autentickejsie stvarnenie. Wonga poznam uz z rady rol. Stvarneniu v podani Donnieho, proste konkurovat nemoze, avsak nevadil mi. Zial, ostatne postavy som ani nevnimal. Nevyrazne, rozpacite a strojene. Casto som sa pri sledovani nudil. Chabe trojhviezdie len preto, ze som tento film vnimal skor ako taky dovetok uz videnych 3-4 filmov o majstrovi. Inak by to boli max dve. ()

Matli

Od Final Fightu jsem čekal pořádnej final fight, ale nic zvláštního se nedělo. V podstatě mi celý film přišel jako uctění památky Ip Mana. Pár bitek tam bylo, Wing Chun je fakt mazec, ale mohlo toho být více a dějově spíše zívačka. Hlavní představitel by si zasloužil hvězdičku za charizma, to každopádně, ale od toho tu nejsme :-) 52% ()

Rathalos

Donnie Yen a jeho trilogia Ip Mana bola skvela,ale tento film,ktory sa tiez zaobera majstrom bojovych umeni Ip Manom ma absolutne nebavila,vela kecov,malo bojovych scen,dve hviezdicky za snahu...:-) ()

strikeman

Něco jiného, než jsem po zhlédnutí ostatních čtyř snímků o legendě kung-fu čekal. Jedná se spíše o životopisné drama, souboje zde hrají podstatně menší roli, než v předchozích vyprávěních. Otázkou je, zda toto divák chce. Poslední boj není úplně špatný film, ale pro opravdu kvalitní drama sáhnu spíše do euroamerického šuplíku (a nebudou to příběhy o asijských bojových uměních) a tím pravým akčním Ip Manem s perfektně zvládnutými a nápaditými choreografiemi je pro mě zase Donnie Yen. Mrzí mě taky, že ani v Ip Manovi 3 ani zde jsme se nedozvěděli více o vztahu Ip Mana s Bruce Leem, pouze náznaky... 60% ()

Yancl

Tohle se nedá absolutně srovnat s předchozími verzemi našlapaného "IPa". Původní verze je ve všech směrech téměř dokonalá, kdežto tento nevydařený počin postrádá veškerou pozitivní stránku filmů stejného druhu. Co tedy očekávat ? Ponurou až nudnou atmosféru, velmi pomalu se táhnoucí děj bez jakékoliv gradace, průměrnou choreografii a opravdu hafo čínštiny. Soubojů je k vidění opravdu málo, těch kvalitních hrstka. Jako životopisné vyprávění budiž, ale kdo podobně jako já očekává dechberoucí propracovanost bojového stylu, bude zklamán. [30%] ()

bararich8

Zatím asi to nejslabší, co bylo o IP Manovi natočeno. Jeho starší podoba se rozhodně jeho mladšímu já nevyrovná. Navíc je celý příběh doslova jako přes kopírák starších dílů. Jistě, souboje jsou stále koukatelné, ale když už potřetí vidíte stejnou dějovou linii, jaksi nemáte chuť. Slabší 3*. ()

Likan7

Ip Man nám zestárnul, logicky už to není Doonie Yen ale jeho starší kolega. Přestože má pan Tsang celkem charisma, nějak mi v roli stárnoucího mistra nesedl. Ve finále tu k tomu ani moc nebojuje a film je spíš pro fanoušky východního dramatu, nebo bojových filmů. Ruku na srdce, když si pustíme film o Ip Manovi, chceme skvělé souboje a Donnieho Yena :-) ()

Lavinia

Podzim života, smutný, nelehký, pomalý, tak jako život vskutku bývá, na rozjuchané české babičky s vnoučaty zapomeňte, je to ostatně stejně klišovitá blbost. Nechápu zdejší komentáře, to jako má starý Ip Man vypadat na 40? Nebo si má Donnie nalepit bílý vous a na hlavu plesknout paručku a občas pokulhávat? Jistěže se líbí víc, ale člověk v nejlepších letech plný energie vždy víc fascinuje. Film solidní, velmi dobře udělaný, doporučuji, ale nečekejte nic jako je 1 a 2, tam šlo o něco jiného. ()

RigorMortis

Po opakovanom pozretí (a dozretí) mením hodnotenie. Je pravda, že Donnie Yen je skvelý herec s charizmou a jeho Ip Man si zaslúži obdiv. Anthonyho Ip Man už síce nie je taký dynamický, plynie pokojnejšie a do istej miery z neho cítim únavu ale hlavne zrelosť. Zameriava sa na neskoršie obdobie Ip Manovho života kedy už mal čo-to za sebou tak je jasné, že bitky budú v úzadí. ()

yazik

Já nemohu jinak, než dát plné hodnocení. Tohle je přesně styl, který mám moc rád. Srovnávat s předchozími díly to nelze, ale kvůli tomu nezavrhnu celý film. Užíval jsem si až do konce. ()

Vojta-x

Prvních 20 minut jsem vydržel. Poté jsem přetáčel jak o závod, protože děj je nulový, filmová hudba se snaží napodobit západ a to velmi slabě kvalitou. Není o co stát... ()

notozjano

V tomhle snímku sledujeme Yip Mana, který už má své léta za sebou, ale stále ještě učí své Wing - Chun. Před tímhle filmem jsem si pustil film Velmistr, který mě zaujal nejen příběhem, ale i svým vyprávěním a tím nasadil laťku tak vysoko, že tento film v podstatě neměl žádnou šanci se mu přiblížit. Anthony Wong je pan herec, ale není to Donnie Yen, takže co do soubojů jsou Yenovi verze Yip Mana mnohem lepší. Co se ovšem informační hodnoty týče myslím si, že nám tento snímek přibližuje život Yip Mana co by člověka asi nejlépe ze všech a je to právě díky herectví Anthonyho Wonga. Shlédnout to není žádná ztráta času a byť jsem tomu dal tři hvězdy, s úctou k ikoně jménem Yip Man doporučuju i tento film. ()

Raziel811

Bohužel nejslabší ze všech Ipů. Není to ani tak nedostatkem akce, jako spíše slabším vizuálem. Anthony Wong (ač dobrý to herec) se na tuto roli nehodí. Mnohem raději jej mám v klasickým dramatických rolík nebo kriminálkách. Stejně tak malé cameo Erica Tsanga v roli mistra Ng je spíše úsměvné, ač to má být vážné. Casting se tedy minul účinkem. Jediné co mě zaujalo jsou skutečné záběry Ip Mana na konci filmu. Neříkám, že film je špatný, ostatně minulé dva díly také nepatří k best of. Zde se tvůrci vydali jinou cestou. Nakročeno mají, ale zkrátka se z toho dalo vytříškat mnohem více a to i při viditělně nízkém rozpočtu. Tento kousek má také velkou smůlu, že vyšel po fenomenálním vizuálně-stylistickém Grandmasterovi. ()

soukyd33

Je to dokument, a je to vidět. Během filmu se moc nestalo, ale ukázalo to Ip Manův život tak jak byl. Jak začínal a kde se vlastně stal legendou. Proč mám ale pocit, že všechno světu předat nechtěl. Ne všechno ukázal svému legendárnímu žákovi Bruce Lee. Hvězdiček 3 ()

Sopholojong

Senilny Ip Man. Anthony Wong sice chytil opraty charizmy po Yenovi dostojne, ale film si vybije poistky uz v uvode, najlepsou scenou celeho filmu "Dostan ma prec z novin" i schopnym zaverom na noze, macety, palice a haky. Vsetko medzitym je len viac-menej nudna, melancholicka rekapitulacia Ip Manovych zivotnych pravd/padov/povstani s odovzdavanim skusenosti otravne hrajucej omladine. ()

cartyci

Mňa práve táto časť Ip Mana nie príliš zaujala.Očakával som súboje ako tomu bolo doposiaľ ale to sa nestalo. Vizualizacia ako spomínal Flipnic bola síce na úrovni ale pre mňa o nebolo to hlavné. ()