Dějiny světa ve dvou hodinách

(TV film)
  • Česko Historie světa ve dvou hodinách (viac)

Blesková cesta světa od počátků až do dnešního dne. Podíváme se na klíčové body, historické okamžiky a mimořádné souvislosti mezi vzdálenou minulostí a našimi běžnými životy. (oficiálny text distribútora)

sarfian

Zrod vesmíru a veľký tresk...myslím že na toto ešte nevie nikto presne odpovedať a sú to iba dohady a aj vznik mesiaca a zeme je podla mňa stále záhada. Ale s akou istotou vám to vedia v tomto dokumente povedať...sila. Inak dokument sám o sebe nie je moc zaujímavý a celkom odfláknutý zo zbytočnou neustálou rekapituláciou. Za ten čas čo tam ukazujú stále to isté dokola tam mohli nasúkať ovela viac informácií. VIDENÉ 1x ()

whack

Antropocentrický senzácie chtivý dokument o vývoji ľudstva a jeho miest, nie o dejinách sveta. Už v siedmej minúte rozprávajú o atómových reaktoroch a Soche slobody. Komentáre na seba občas ani nenadväzujú a ten astrofyzik s jeho neprimeraným nadšením vyzerá skôr ako šialenec, čo zas len dáva kreacionistom priestor pre ich rozprávky. Zmiešať také rozsiahle témy ako vesmír, evolúcia a pokrok, sa do dvoch hodín podariť ani nemohlo. ()

Marze

Vysokoškolsky vzdělaný člověk se musí dost nudit. Možná i středoškolský. "Historie lidstva zabírá tři minuty, dinosauří tři týdny" je snad už klišé. Ale dokument je alespoň zajímavý vizuálně a díky za každý vzdělávací počin. Nevěděl jsem třeba, že poté co bylo tajemství složení střelného prachu vyvezeno z Číny po Hedvábné stezce do arabského světa, používalo ho islámské vojsko proti křesťanských křižákům střílením dělostřeleckých koulí. ()

honajz

Hodně slabý dokument, který v podstatě opakuje jen obecně známé věci a přežvýkává učení dějepisu 1. stupně základní školy. Nic objevného ani zajímavého se moc nedozvíme, jen ty animace dělají dokument trochu snesitelným. Výpovědi vědců, historiků a dokonce duchovních (!) jsou plné obecných pravd i „pravd“, jež nejsou třeba ani zatím nijak prokázány, jen se věda domnívá. Některé kontroverzní věci vývoje lidstva nejsou komentovány vůbec. ()

Marek1991

Vedecký pohľad na históriu sveta, ktorý sa líši od toho môjho, no zároveň nerozumiem všetkému, čiže si nedovolím niekoho presviedčať o správnosti. Čiže jednu hviezdu dávam dole kvôli môjmu subjektívnemu pohľadu. Druhú dávam dole lebo mi to veľmi detailné nepripadalo, tiež to bol podľa mňa pohľad len istých ľudí, bolo to však dynamické, v istých momentoch prekvapujúce, faktické, isto by si to zaslúžilo nejakú diskusiu. Komentár, či väčšie upriamenie na človeka mi veľmi neprekážalo. ()

Wiikii

Velké množství historie nebylo řečeno, a ty největší události v dějinách našeho vesmíru byly rychle shrnuty. Na dvě hodiny to je ale dobrá práce. .... HODNOCENÍ: 60% (3*) ()

Autogram

Do dvoch hodín sa toho z 15 miliárd rokov viac natlačiť nedá a dokument to má v názve, aby sa nikto nečudoval nad skratkovitosťou podania a vynechaním mnohých udalostí. To hlavné tam ale je čo sa týka vývoja vesmíru, Zeme, života aj človeka. Úplný laik sa dozvie, čo ešte nevie, a pokročilejší si pozrú 100-dielny seriál Vesmír, Grygara alebo prírodopisný seriál. Animácie sú moderné, nápadité, zodpovedajúce aktuálnej dobe. ()

Ledkodlaq

Začít velkým třeskem a do něj hned cpát fotky americké aglomerace? Pokračovat tím, jak vznikaly těžké kovy, protože byly o miliardy let později potřeba na sochu svobody? Co je tohle za dokument? Pokud se tímhle stylem vyučuje na us školách, tak se nedivím, že více než polovina američanů nezná ani zbývající kontinety, natož nějaké země kromě Číny a Ruska (ale na jakém kontinetu jsou už neví) a že průměrná vzdělanost američanů je na úrovni vývojových zemí (tam si aspoň možnosti se vzdělávat váží). Už vidím, jak se průměrný zmanipulovaný američan po shlédnutí tohoto pseudodokumentu bije do prsou a provolává bůh žehnej americe a je k prasknutí naplněný pýchou na to, jak americký lid dokázal vesmír přetvořit ve všechny ty úžasné věci, od sochy svobody, přes hamburgery až po burzu. To totiž z dokumentu vyplývá. Nedokoukáno. 1* za zajímavé animace. Velká ostuda tvůrců. Lepší (objektivnější, lépe ucelený..) dokument by dali dohromady studenti všb po večerech druhého semestru prvního ročníku. ()

dakarin

Tak to je slušná studie. I když se linie pohledu drží fenoménu energie, je dokument plastický a sledovatelný a nesklouzne do jakési neživotné sebenosné účelové pasti. Zajímavý pohled, zajímavý počin ;-) Doporučuji... ()

Drom

Tenhle komentář nebude dlouhej, protože to byla kolosální blbost, která se v největší křeči s těží drápe na obsah školní výuky na prvním stupni. Jako jediná dvě pozitiva vidím, že název nelže a skutečně to mělo dvě hodiny a pak tu komediální složku, třeba jak si nevidí do huby. Třeba ...nic nevzniklo z ničeho... versus ...z ničeho vznikl celý vesmír.... Ale jinak by rozhodně prospělo, kdyby dokument takového zaměření točil někdo se znalostmi, nikoliv banda dolarů chtivých idiotů. Jo já vlastně zapomněl: HISTORY CHANNEL ALERT! ()

FireTight

"Dějiny světa ve dvou hodinách" je skutečně nesmírně blesková cesta, protože než se pořádně nadějete, hodina dokumentu je v čudu a vy pořád koukáte na lovce, jak malují na stěny jeskyní. Pak se však autoři skutečně rozjedou a historií lidí takovým způsobem proletí, že jsem se často nestíhal orientovat (třeba skok o 800 let až ke Kolumbovi byl brutální). A právě díky tomu pořad hodnotím třemi hvězdičkami, grafický vzhled a zpracování je na vysoké úrovni, ale dvě hodiny mi na rekapitulaci téměř 15 miliard let přijdou příliš krátké. ()

Merenre

Opravdu slabý dokument, který se snaží říct vše a neříká nic. Jenom první polovinu trvá, než se dostaneme od velkého třesku, kde jsou všechny informace neskutečně omýlané a natahované. Naopak, když se dostaneme k lidstvu, přeskakuje film od pyramid k Alexandrovi, od Říma ke Kolumbovi atd. Někoho, kdo je ignorant s mizernými znalostmi, to může dokonale zmást, takže v důsledku bude vědět ještě větší hovno než předtím. Člověka s přehledem to dokáže zase leda nasrat. ()

Desmi

Zajímavá myšlenka všechno projet během 2 hodin. V podstatě to mělo hlavu i patu, avšak bylo to tak povrchní a obecné, že si nejsem vůbec jist, zda má smysl s tím ztrácet čas. ()

Teachman

Tento televizní dokument je vhodný nejen do hodin dějepisu nebo chemie. Žáci se při něm mohou dozvědět zajímavosti o různých momentech v historii lidstva. Jedná se však o méně zdařilý projekt. ()