Mission: Impossible 5

• Slovensko Mission Impossible: Národ grázlov (viac)
USA / Hongkong / Čína, 2015, 132 min

Ethan Hunt (Tom Cruise) je zvyknutý vyrážať na misie, ktorých úspešne splnenie je priam nemožné. Pod vedením režiséra Christophera McQuarrieho (Jack Reacher) ide znova po krku tým najväčším grázlom súčasného sveta. A ako je jeho dobrým zvykom, väčšinu kaskadérskych scén točil Tom Cruise sám a bez dabléra. "Od architekta nášho filmu som dostal model Airbusu s tým, že ho môžeme nejako využiť v príbehu. Tak som sa Toma opýtal, či by sa ho nechcel držať zvonku, keď bude štartovať. Myslel som to ako žart, ale on hneď súhlasil." Podobných výnimočných kúskov musel herec absolvovať veľmi veľa, pretože hrozby, ktorým jeho hrdina čelí sú veľmi mimoriadne... Štátnym úradníkom sa nepáčia neortodoxné pracovné metódy tajnej vládnej služby IMF (Impossible Mission Force), preto ju rozpustia a jej šéfa Ethana Hunta chcú hnať k zodpovednosti. Medzitým sa o slovo začína hlásiť mýtická organizácia Syndikát, ktorej členmi sú bývalí agenti. Ich cieľom je prostredníctvom riadených teroristických útokov zaviesť trochu iný svetový poriadok. Aj keď Hunt nemá proti Syndikátu oficiálne poverenie a pohybuje sa v ilegalite, zhromaždí svojich skúseným kamarátov (Simon Pegg, Ving RhamesJeremy Renner) a pokúsia sa týchto profesionálnych teroristov zastaviť. Pomáha mu aj krásna britská agentka Ilsa Faust (Rebecca Ferguson), ktorá má jedinú vadu na kráse - nedá sa jej úplne veriť, pretože je veľmi pravdepodobné, že pracuje pre druhú stranu. (Barracuda Movie)

dark_globe

SPOILER ALERT !!! stupidnejšiu napodobeninu novšich bondoviek (s craigom a brosnanom) som fakt už davno nevidel . sceny: opera: really ?!! (quantum of solice anyone? ) mučenie na začiatku (die another day anyone ?!!) bolo to smiešne . cruisa ako herca mam rad , ale už starne a v akčnych scenach začina posobit parodickym dojmom . ()

svkpp

dufam ze ho uz konecne ta gulka zasiahne lebo na to sa uz neda pozerat, pomaly sa z neho stava steven seagal, toto malo s realitou spolocneho asi tolko ako helena ruzickova na workshope o zdravej vyzive ()

Btmn.99

OBSADENIE: 10:10 HUDBA: 10/10 EFEKTY: 10/10 AKCIA/HUMOR: 10/10 DOJEM: 10:10 II Od tretieho dielu tejto skvelej série ide kvalita každého ďaľšieho dielu stále vyššie a vyššie. Mission Impossible: Rogue Nation v sebe zahŕňa všetko čo má dobrý akčný film mať - pútavú akciu, zaujímavé postavy, odľahčujúce hlášky a toto všetko prešpikované napínavým príbehom. Jednoznačne vrchol série. ()

Denzen

Možno časom to bude za päť, zatiaľ ešte nie. Problém každej Mission: Impossible je, že každý nový režisér do nej vnesie svoje prvky, čím sa jednotlivé diely stavajú osobitými. Christopher sa síce snaží, a kombinuje všetko od De Palmu, Wooa, Abramsa a Birda, no mne to tam stále chýbalo. Čo sa týka ostatných vecí, piate MI je jedna obrovská super rýchla jazda s hromadou nápadov a efektných akčných scén. 84,9999% ()

hujerita

Celkom my to sadlo a bol som prekvapený, možno bz to chcelo aj väčšie hodnotenie ale nedám. jednoducho Mission Impossible. Nudiť sa nebudete. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Je to práce jedné organizace: Syndikátu... Národ grázlů se stejným výcvikem jako my, naplněný novým smyslem. Zničit systém, který je vytvořil, bez ohledu na to, kdo jim stojí v cestě." Tom Cruise znovu jako Ethan Hunt. Film působí jako Mendesová Bondovka... Konkrétně Spectre. Vládní agent versus zločinecká organizace, kterou vede charismatický brejlatý záporák, který dodává filmu temný nádech. Největší pozornost u mně vyvolala herečka Rebecca Ferguson. 1. Její úvodní scéna, kde si zouvá černé lodičky. 2. Scéna v divadle, kde ukáže nožky ve žlutých šatech. 3. Scéna ve které vylézá z bazénu v černých bikinách. 4. Scéna na motorce, kde vystrkuje zadeček. WOW! Dá se říct, že dominuje každé scéně ve které byla. Jako celek to funguje velice dobře. "Nemohu potvrdit ani popřít detaily žádné operace." - 90%. ()

karelondatra

Na začátku jsem se lekl, že trend z předchozího dílu, kdy film působil místy hodně lacině a jako by začal parodoval sám sebe, se ještě posílil. Naštěstí se to hned zkraje utnulo (snaha o humor je v této sérii skutečně špatná) a dál už to pojali autoři rozumně. Tak jako celá série MI — nepůsobí ani tento díl jako vyloženě béčko, ale k dobrému akčňáku má taky daleko. Nazval bych to "slabší odvar dobrého filmu", nebo "čaj druhák". Slabý není, ale aby byl fakt třída mu něco chybí. Atmosféra, kamera, střih..., to tomuhle týmu na jedničku nejde (byť se jeho složení film od filmu mění, není to nikde znát). Jako oddychovka fajn. ()

tomkat

Dotažený akční film - tempem, kamerou a střihem, příběhem i herci. Nic víc, ale rozhodně ani nic míň - což je o to větší deviza, že se tu bavíme o pátém díle jedné série. ()

777dzony

Táto Mission Impossible je podľa môjho názoru najlepší diel zo všetkých. Dejová stránka filmu je na vysokej úrovni. Tom Cruise hrá ako obvykle v tejto úlohe fajn a cele to tu spríjemnila Rebecca Ferguson, z ktorej som nemohol spustiť oči. Začínam mať na túto ženu fakt slabosť. Ale inak celkovo tento diel z celej série sa mi páčil najviac ()

Caesarion

Jako Tom stárne a je to dost znát. Nemůžu si ale pomoct tim pro mě s každým dalším akrobatickym silenstvim Ethana Hunta stoupá na ceně. Film ještě pořád nepadá do nicoty a je stále tim M:I se svým osobitým stylem a akcí. ()

vampvegetar

rôzne názory, no u mňa skôr tiež drobný pokles kvality, už to bolo akčne až prehnané ako skoro diel 2, chýbali "oddychovejšie" pasáže s nejakou novotou, menej násilný humor, neotesane len sa to šialene rúti ( síce do kvalitnej ) novej a novej akcie a aj keď ako skladačka to bolo fajn, trochu mi to pripadalo ako rotácia MI bez nových prvkov okrem nových typov akčných scén ( nieže by bolo očakávané niečo iné od tej série ale už viac chýb.. A ešte "partnerka", ktorá málo fungovala fyzicky a ani intelektuálne ( žiadny vážny "pomer" s Cruisom a i keď sa vyzlieka a snaží promenádovať, no bez veľkého úspechu ), len prezlieka kabáty a zrádza ako presýpacie mikrohodiny, čo nie je visačkou vycvičenej chytrej agentky, skôr chybou tvorcov. A mnoho drobných zlyhaní ( žiadna zásoba vzduchu a potreba záchrany - pri takých technolog. hračkách ? A prevrátené auto a nemožnosť sa z neho dostať po všetkom krkolomnom od prvého dielu ? - no tých sált tam bolo dosť aj na robota a nie na stav bez zlomeniny po cúvaní, fyzika bez logiky. Po novom pozretí kvetinka mimo a už len za 3*, oficálne 3,5. Neviem ako bude dobabraná osmička, no ak tento duet to bude ťahať, tak pôjdeme dole ako Cibulková v ATP rebríčku. Nehovoriac o plagiátorstve organizácie á la Bond s Craigom cez niekoľko dielov. ()

A_Shearer

MI vždycky pokulhávalo za Bondem, ale teď poprvé suverénně vyhrává na celé čáře. Skvělý mix nápadité zápletky a působivých scén, akce a zvratů, exkluzivně děsivý záporák, sexy Huntgirl a naprosto, ale skutečně naprosto dokonalé minimalistické finále. Být tam místo toho prkennýho panáka s upravenym ksichtem herec s pořádnym charismatem, byla by to možná nejlepší žánrovka ever. ()

evita_

Wau wau wau...tak toto bolo ono.Vtip (v správne nadávkovanom množstve), premakaná akcia od lietadla, cez motorky, až po letiace autá, vrtuľníky a neviem čo všetko. Proste náklad. Takto má vyzerať akčný film. Mali mu hneď veriť, že Syndikát existuje, ale tak no, nakoniec im to vysvetlil a Syndikát vybavil. Ethan a jeho team sú proste páni (a dáma). Fantázia. ()

darius1706

Tento díl jsem nějak minul a ukázalo se, že to byla škoda. Byl výborný. Kromě toho, že byl celkem uvěřitelný, tak měl spád, záporák byl správně záporný, spojenci fajn, spousta přijatelných zvratů, prostě dobré. ()

Lalaith22

Čím častě na MI koukám, tím víc všechny díly doceňuji. Je to snad jediná série, kdy je každý díl lepší a lepší (kromě mírného zaškobrtnutí u MI2). Scéna z letadla i scéna z potápění jsou perfektní ()

eltazar

Solidní zápletka, nádherná kočka, výborný zaporak (+ jeho číslo 1), parádní akce, honičky, lokace a finále. Co chcete víc? ()

Rebecca Ferguson zamíří na Dunu

Rebecca Ferguson zamíří na Dunu

06.09.2018

Simon Pegg a Ready Player One

Simon Pegg a Ready Player One

19.03.2016

Steven Spielberg nám už v červnu naservíruje fantasy Obr Dobr a ihned se vrhne na svůj další film. Ne nepůjde o Indiana Jonese 5, ten dorazí až v červenci 2019. Nejdřív se dočkáme sci-fi Ready Player… (viac)

Rebecca Ferguson poletí do vesmíru

Rebecca Ferguson poletí do vesmíru

30.01.2016

Rudovlasý objev z pátého dílu Mission: Impossible dobývá Hollywood. Rebecca Ferguson bude přihrávat Michaelu Fassbenderovi ve Sněhulákovi a Emily Blunt v Dívce ve vlaku, ve sci-fi Life si pak zahraje… (viac)

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz