Mission: Impossible 5

• Slovensko Mission Impossible: Národ grázlov (viac)
USA / Hongkong / Čína, 2015, 132 min

Ethan Hunt (Tom Cruise) je zvyknutý vyrážať na misie, ktorých úspešne splnenie je priam nemožné. Pod vedením režiséra Christophera McQuarrieho (Jack Reacher) ide znova po krku tým najväčším grázlom súčasného sveta. A ako je jeho dobrým zvykom, väčšinu kaskadérskych scén točil Tom Cruise sám a bez dabléra. "Od architekta nášho filmu som dostal model Airbusu s tým, že ho môžeme nejako využiť v príbehu. Tak som sa Toma opýtal, či by sa ho nechcel držať zvonku, keď bude štartovať. Myslel som to ako žart, ale on hneď súhlasil." Podobných výnimočných kúskov musel herec absolvovať veľmi veľa, pretože hrozby, ktorým jeho hrdina čelí sú veľmi mimoriadne... Štátnym úradníkom sa nepáčia neortodoxné pracovné metódy tajnej vládnej služby IMF (Impossible Mission Force), preto ju rozpustia a jej šéfa Ethana Hunta chcú hnať k zodpovednosti. Medzitým sa o slovo začína hlásiť mýtická organizácia Syndikát, ktorej členmi sú bývalí agenti. Ich cieľom je prostredníctvom riadených teroristických útokov zaviesť trochu iný svetový poriadok. Aj keď Hunt nemá proti Syndikátu oficiálne poverenie a pohybuje sa v ilegalite, zhromaždí svojich skúseným kamarátov (Simon Pegg, Ving RhamesJeremy Renner) a pokúsia sa týchto profesionálnych teroristov zastaviť. Pomáha mu aj krásna britská agentka Ilsa Faust (Rebecca Ferguson), ktorá má jedinú vadu na kráse - nedá sa jej úplne veriť, pretože je veľmi pravdepodobné, že pracuje pre druhú stranu. (Barracuda Movie)

cobislav

Další díl série určitě nezklamal. Nabídl nám všechno co se od něj očekává, pouze jsem očekával ještě o malinko navíc. Není to naivní, ani příliš hloupé. Problém těchto drahých velkofilmů je, že si prostě na sebe potřebují vydělat. Pro mě by přijatelné množství sprosťáren, krve, brutality a sexu poslalo tento film a úroveň víš. 69% ()

Jamall

Tom Cruise si to opět dává a co, že ho zase netrefí žádná kulka pořádně a pravděpodobně mu dali adamantanovou kostru. Je to jízda se vším, co od MI série čekat, v akčních scénách absolutní špička. A Rebecca Ferguson...kde se dřív schovávala? Nejlepší díl série díky pečlivé režii, ucelenosti příběhu a nekolísajícímu napětí. ()

Saxos

Opravdu pětihvězdovej akčnák. Jedna - víc jak 2 hoďky bez hluchých a nudných chvilek. Dva - Tom Cruise i ostatní opravdu akční. Tři - automoto reklama na BMW. Čtyři - ze všech předchozích dílů nejlepší. Pět - hudba, zvuk, technologie, vtip. ()

JiV

Tak jako nekouká se na to špatně, ale nic nového, natož pak překvapivého. Prostě další pokračování, kde se opět něco zamotá, neřešitelný problém se zmákne jen tak mezi svačinou a večeří. Samozřejmě za pomocí pár vychytávek, které mají běžně v každé prodejně elektra. Přitom přežijete nepřežitelné a na závěr ještě ukojíte svůj latexový fetiš. Tomíka se asi nikdo nikdy nezbaví i když už je nejvyšší čas, aby se odebral na ty svoje Plejády. Strejda Marcellus dostal jen malý a to ještě poměrně přiteplený prostor. Šimonovo odlehčování situací celkem funguje, Baldwin v poho ... a Rebecca a Šón se vyloženě povedli. Takže ano, pobavil jsem se, ale přínos světové kinematografii to zrovna není. Ale ruku na srdce ... komu po třicítce se chce u filmu přemýšlet, či v něm hledat poselství? ()

paradoxman

Na Cruise je spoleh, co víc dodat.. Snad jen, že oproti minulému dílu je zde Jeremyho postava snadněji čitelná. To nic filmu neubírá na zábavnosti, která funguje i přesto nebo právě proto, že se ani na chvíli nebere vážně. Solidních 80%. ()

rigby

Tom Cruise alias Ethan Hunt je nezničitelný. A potvrzuje to i v dalším pokračování této oblíbené pohádky pro dospělé. Na odpočinutí je to výborné, divák nemusí myslet, jen sledovat neuvěřitelné příhody tajného agenta. Vše je skvěle řemeslně zvládnuto, ale o nic výjimečného se nejedná. Přesto je to zcela nadprůměrná zábava, která si svoje čtyři hvězdičky zaslouží. ()

mouzi

Tak to byla sracka, vazeni! Nebylo to nahodou pokracovani Hot Fuzz? Tragicka kamera, prapodivny strih a ten scenar bez komentare. Fujtajbl. ()

david666

Přiznám se, že jsem mírně zklamaný - minulý díl totiž byl podle mě nejlepší. Tady se už začíná Cruise trošku opakovat a nedaří se mu namíchat tak zajímavý koktejl akce, humoru a příběhu. ()

andrewXx

Ja som to proste vedel. Vedel som to už od oznámenia režiséra, že Christopher McQuarrie, ktorý stojí za nudným a umelým Jackom Reacherom sa nemá Mission Impossible radšej dotýkať. A tak to aj dopadlo. Pre mňa hneď po jednotke najslabším dielom série. Prirovnal by som to ku kebabu bez zeleniny, základ tam sície je, ale nič ani o kúsok naviac, čo by doplnilo celok alebo ho dotiahlo k dokonalosti. Rutinný film, ktorý vznikol z dôvodu vysokých tržieb štvrtého dielu, ktorý si u mňa počínal ďaleko lepšie než tento. Ethan Hunt mi prišiel upozadený, zápletka štandardná ničím neprekvapila a akcia akosi nemala ten správny šmŕnc, aj keď tam bolo pár vydarených scén ako napríklad vniknutie do vodou chladenej serverovne. Vyzdvihol by casting a to najmä Rebeccu Ferguson, ktorá si ma získala takmer okamžite a návrat Luthera v podobe Vinga Rhamesa takmer do celého filmu. Bol by som rád ak by sa šiesteho dielu ujal niekto, kto naozaj vie ako točiť akčné spy filmy so všetkým čo k tomu patrí. ()

oSiSko

Videl som ten film na veľakrát, lebo som bol neskutočne unavený pri každom pozeraní, takže budem si to musieť pozrieť znova a naraz, ale zatiaľ mi to prišlo také ničím výnimočné. 70% ()

Scaevola

Samozřejmě jsem přes všechny výbuchy, stylovou akci a "jemně přitroublý" humor S. Pegga nedokázal vnímat předpokládané umělecké a tradičně špiónské kvality, ale viděl jsem zábavnou podívanou, při níž se člověk nenudí a nemá čas příliš přemýšlet nad kostrbatostí plánu nepřátelské organisace. Oproti předcházejícímu dobrodružství bych tedy vypíchl konečně nenáviděníhodného hlavního protivníka a jinak bych konstatoval, že je všechno při starém. ()

Ace.A.T.L.

Tohle byla bomba. Skvělý akční scény, napětí, jak špagát, rychlost, skvělý Tomšovo kaskadérský kousky, super zvraty. Celý to působí velice dobře, ale malinko tomu chybí k 5*. Tomec visící na startovacím letadle je super, ale to, jak běhal po mrakodrapu, se jen tak nepřekoná. Každopádně je to super film. Za mě 4*(4,5) a ROZHODNĚ DOPORUČUJU ()

Setanta

Velké ANO akci, příběhu a vtipu. Velké NE způsobu vyprávění příběhu, v němž veškeré emoce jsou ukřičené, main hero je za trotla s ampulí adrenalinu místo mozku a kde jsou všechny postavy ve správným okamžiku na správným místě víc než v Romeině a Juliánovi. ()

Rebecca Ferguson zamíří na Dunu

Rebecca Ferguson zamíří na Dunu

06.09.2018

Simon Pegg a Ready Player One

Simon Pegg a Ready Player One

19.03.2016

Steven Spielberg nám už v červnu naservíruje fantasy Obr Dobr a ihned se vrhne na svůj další film. Ne nepůjde o Indiana Jonese 5, ten dorazí až v červenci 2019. Nejdřív se dočkáme sci-fi Ready Player… (viac)

Rebecca Ferguson poletí do vesmíru

Rebecca Ferguson poletí do vesmíru

30.01.2016

Rudovlasý objev z pátého dílu Mission: Impossible dobývá Hollywood. Rebecca Ferguson bude přihrávat Michaelu Fassbenderovi ve Sněhulákovi a Emily Blunt v Dívce ve vlaku, ve sci-fi Life si pak zahraje… (viac)

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz