Výnimočné ženy

• Česko Neobyčejné ženy (viac)

Mali všetko: slávu, moc, bohatstvo: Grace Kelly, Coco Chanel, Audrey Hepburn, Indira Ghandi a mnohé ďalšie. Boli milované, zbožňované a dokázali celému svetu, že aj žena sa dokáže vyrovnať mužovi. Ale za ich verejným úspechom sa skrývali aj osobné tragédie a utrpenie. V tejto sérii vám odhalíme okrem iného aj cenu, ktoré museli výnimočné ženy 20.storočia zaplatiť za to, čo dosiahli. Stali sa však inšpiráciou pre celé generácie žien dnešnej spoločnosti. (STV)

Pavlínka9

Příjemný dokument o ženách, které nějakým výrazným způsobem ovlivnili společnost a třeba i celý svět :) Jsou většinou vypíchnuté body v jejich životě, které jsou i všeobecně známé i takové, které zná jen určitý odborník :) ()

Kmotr76

Viděl jsem zatím jen díl s monackou kněžnou a moc mě to nezaujalo. To možná i sekce "Ze zámků a podzámčí" v časopise rytmus života poskytne objektivnější informace. Nemusíte se na to dívat, stačí tohle: Herčka si vzala knížete, byla nešťastná, pro veledůležitý stát Monako toho hodně udělala a pak se zabila v autě, protože se pohádala s dcerou. Zbytek byly jen oslavné řeči, kolik toho pro stát udělala a jaká byla chudinka. No nic, co by mě zajímalo a duševně obohatilo. Ztráta času. ()

TheRoller

Časť s Audrey Hepburn - dokument sa javí ako nadstavba k informáciám, ktoré už máte a predpokladá, že viete viac ako "hej, to je tá čo hrala v Raňajkách u Tiffanyho," čo je na jednej strane osožné pre tých, ktorý už ako tak poznajú štruktúru jej života, no na strane druhej nie príliš vhodne ako prvotina na zachádzanie do hĺbky. Osobne ma potešili informácie z rannej fázy jej života, ktorá je tu opísaná pomerne podrobne (20 minút z celkového času 50 min). Ako plus vnímam aj to, že celý dokument bol zameraný skôr na oblasť súkromného života ako na verklíkovanie filmografie, ktorú spomínal len keď to bolo naozaj nevyhnutné. Spracovanie fajn, ukážky k filmom - ako to má byť - s titulkami (však, Stars of the Silver Screen?). Kto sa hlbšie zaujíma o svoju obľúbenkyňu a má to šťastie, že ju nájde medzi týmito trinástimi vyvolenými, nech neváha. ()

Autogram

Audrey Hepburn: *** Prvá časť ako vojnový dokument o ťažkom údele holandského ľudu by sa dal pochopiť, keby Audrey nebola len párkrát spomenutá. Až po oslobodení Holandska a presťahovaní do Londýna sa dokument začne venovať herečke a dozvedel som sa asi všetko podstatné. Mohlo to byť aj za štyri hviezdy, keby nebola funkčná len polovica filmu. ()

Lottr

Viděl jsem sice jen díl: Wallis Simpson, ale myslím, že jde o celkem kvalitní dokument. A hlavně bylo fajn nahlédnout do historického zákulisí filmu Králova řeč. ()

Brona09

Každý díl neobsahuje nic jiného, než chvílemi až nudné okecávání životopisu určité - neobyčejné - ženy. Záběry s popisy strategií a činů ze světových válek mi přišly poněkud zbytečné.. ()

DuanBerry

Viděl jsem díl o Coco Chanel. Nejsem ani buzna ani módní guru, ale líbí se mi chytré emancipované a samostatné ženy. Tahle kriteria Coco až na nacistický úlet beze zbytku splňovala a za to, co dokázala, by ji nejen každá žena měla být vděčná. ()

bratr.Milan

Viděl jsem jen díl s Audrey Hepburn. Byl to klasický průměrný televizní dokument s komentářem a ilustračními záběry, kterých můžete vidět v televizi stovky. O filmech a její filmové kariéře se tu mnoho nedozvíme. Dokument se soustředí na hereččino dětství za Druhé světové války, které bylo velmi traumatizující a ovlivnilo ji na celý život. Další pozornost pak je zaměřena na dobu, kdy opustila film a věnovala se charitativní činnosti v organizaci Unicef. O Audrey jsem mimo její filmy moc nevěděl, takže jsem se rád nechal poučit. Hodnocení  dílu: *** ()

nessbeal

Coco Chanel závislá na morfiu, celý život bývala v hoteli Ritz v Paríži, sirota milionárka, zomrela vo veku nedožitých 88 rokov. Po poslednej dávke morfia povedala: Tak takto človek umiera. Skvelý seriál o ženách, ktoré niečo zmenili. ()

Mallinali

Seriál až pubertálně naivní, obsahující nesnesitelně budovatelskou míru patosu. To zřejmě z radosti nad tučnými granty, které tvůrcům přitekly za správné politické názory. Navíc se neustále opakuje, takže i těch pár zajímavostí je pohřbeno v tuctech nekonečného balastu, často jen nějakých dojmů mluvících hlav. A nějaký kvalitní dobový kontext? Zapomeňte, leda pokec o tom, co se tehdy taky dělo (obě světové války), ale hlubší porozumění roli a důvodu významu oněch žen nula. "Líbil" se mi třeba díl o Amélii Earhartové. Rozmáchlá hudba v něm podkreslovala příběh o tom, jak byla Amélie vlastně amatérská pilotka, která sice měla tah na branku, ale vršila jednu chybu za druhou. Za jejím úspěchem byla kombinace skvěle zvládnuté reklamy budoucího manžela a cit pro vystupování v médiích. To jí ostatně stálo život, když si chtěla ukousnout moc velký krajíc a přistát na malém ostrově v Pacifiku při letu kolem světa, když už před tím letěla do Francie a místo toho omylem přistála v Severním Irsku... Těch chyb už tam prostě bylo moc (nejen na její straně), v čemž jí nepomohl ani nový navigátor, protože ani jeden neuměli s rádiem a v bouřlivém oceánu navigovali podle hvězd... Celkově to na člověka dělá dojem, že to byl od začátku jeden velký diletantský průšvih, který zbytečně stál dva životy. Ale protože to byla žena, tak na konci slyšíme o tom, jak jsou takoví lidé potřeba, aby vedli lidstvo k pokroku...jo, ideologie musí být. Přitom kdyby měli podobnou kombinaci reklamou posvěceného nadšení pro věc a podprůměrných schopností třeba vynálezci televize, tak ten seriál nebylo do dneška na čem vysílat. Jo, každý z nás by měl kulový, ale za to genderově vyvážený. ()

Koprska

Viděla jsem pár dílů a musím říct, že pro mě jako pro ženu je to pokaždé velmi inspirativní zážitek. Mohli by sice ještě přidat zajímavější detaily a občas je to opravdu zastavování na maličkostech a podstatnější věci unikají, každopádně takovýhle druh pořadu mi chyběl. Díly jsou doplněny krásnou hudbou. Děkuji za takové pořady, které ještě mají hodnotu.. ()

Linzi

Hodnotím 5* za díl o Marii Montessori, který jsem viděl ve škole jako student vychovatelství, i po druhé doma (s dojetím) v rámci opakování učiva. Pokud jsou stejně kvalitní i ostatní díly (což věřím, že ano), tak kloubouk dolů! ()

Rejčka

Díl o Hedy Lamarrové. Velmi naivní komentář, neustále se opakující. Popis jak Lamarrová přišla na svůj vynález je podaný tak naivně, až to celé působí nevěrohodně. Opakující se věty. Uděluji jednu hvězdu, ta druhá je za krásu Hedy. ()

gizi

Z důvodu zájmu o Indii jsem shlédl díl Indira Gandhi a přinesl mi spoustu zajímavých informací. Podání v reřii BBC je také velmi dobré (na rozdíl o jiných produkcí). Za tento díl 80%. 19.9.2012. ()