Výnimočné ženy

• Česko Neobyčejné ženy (viac)

Mali všetko: slávu, moc, bohatstvo: Grace Kelly, Coco Chanel, Audrey Hepburn, Indira Ghandi a mnohé ďalšie. Boli milované, zbožňované a dokázali celému svetu, že aj žena sa dokáže vyrovnať mužovi. Ale za ich verejným úspechom sa skrývali aj osobné tragédie a utrpenie. V tejto sérii vám odhalíme okrem iného aj cenu, ktoré museli výnimočné ženy 20.storočia zaplatiť za to, čo dosiahli. Stali sa však inšpiráciou pre celé generácie žien dnešnej spoločnosti. (STV)

Matty

Hodnocení se vztahuje k epizodám o Audrey Hepburn a Grace Kelly. Životy slavných dam nahlížené jako nerovné zápasy charakterově dokonalých žen s maskulinním světem nevěrných, přehlíživých, moci- a zisku-chtivých mužů. Idea ženy jako oběti není sérií jakkoli zpochybňována, nýbrž přiživována. Namísto hledání příčin se jenom ukazují následky a utrpení je tudíž bráno za nezvratný fakt, který lze leda přijmout. Bulvární koncentrace pozornosti na vztahy na úkor profesních úspěchů nadto u nepoučeného diváka vyvolává otázku, čím vlastně ony ženy byly neobyčejné? Také v tomto ohledu se pracuje s jistou daností věcí, jež netřeba rozvádět (prostě byly slavné), ačkoli právě o důvodech výjimečnosti by takto koncipovaná dokumentární série měla být. Česky vyšly obsáhlé biografie obou hereček. Sice rovněž vyprávějí jenom jednu verzi příběhu, ale přinejhorším nás nezahlcují nepodstatnými informacemi a zážitek z nich nedevalvuje neskutečně příšerný překlad komentáře (kostrbaté věty, opakující se slova a bizarní slovní spojení působí místy zvláštněji než překlady google translatoru). ()

hellstruck

Viděn díl s Audrey Hepburn. Zajímavý dokument pro neználky, já osobně jsem se nedozvěděla příliš nového a dokonce mi tam pár věcí faktů chybělo. Například Audreyina celoživotní nechut k jídlu způsobená Hladovou zimou, nebo její prohlášení o tom, že ke své postavě v Breakfast at Tiffany's nechovala příliš sympatií. Zrovna tak jsem postrádala zmínku i o filmech jako je např. Sabrina, připadalo mi, že dokument se podrobně zaobíral jejím strastiplným dětstvím i stářím a jakoby téměř nic mezitím nebylo. O Audrey šlo říct určitě víc věcí;snad kdyby první polovina nepůsobila jako dokument o druhé světové válce..Ilustrační záběry byly navíc prostě příšerné. Jinak je to celkem zábavné, takový čistý průměr. ()

NinadeL

2/13 Dokumentární cyklus plný populárních jmen, který samozřejmě klouže jen po povrchu. Jeho zásluhou je nicméně udržování oněch jmen v povědomí, což někdy samozřejmě bohatě stačí. Konkrétně k Hedy Lamarr: Příběh této nevšední ženy tu připomíná jen série nevydařených manželství, důležitý je onen patent, který podala už během 2. světové války, ale úspěch jí přinesl až v moderní době mobilních telefonů. Na druhé straně je tu ale také velmi podstatná filmová a divadelní kariéra, o které se dozvídáme jen náznaky a více prostoru je věnováno i tomu trapnému incidentu ze 60. let, kdy stála před soudem kvůli krádeži. Takže lépe si nastavit priority, z barevných filmů stříhat barevné ukázky, nezapomínat na její produkční společnost a mohlo to být vynikající. ()

Big Bear

Tomuto dokumentu není co vytknout. Viděl jsem díl - Wallis Simpsonová. Popisuje události, které předcházely událostem o nichž je oscarová http://www.csfd.cz/film/269587-kralova-rec/. Je smutné, že za toto chlapské rozhodnutí abdikovat (a věřím, že dobré i pro lid Anglie a Commonwealthu) to dala královská rodina (a brácha Bertie především) Eduardovi a Wallis tak vyžrat... Vždyť Bertie díky tomu přestal koktat a za války se stal uznávaným a ctěným králem jehož lid miloval... Eduard byl chlap, šel za ženou jež miloval a byl s ní až do smrti. Pro Wallis obětoval vše, i královský titul. Klobouk dolů! * * * ()

hippyman

zatím shlédnuta pouze epizoda s J.Baker... osobně nemám moc rád počešťování cizích ženských příjmení, zde to bije do uší ještě víc, když se jedná o jména, která jsou obzvláště zvučná... nicméně je zde evidentní propracovanost - jak ve vztahu k historickým a kulturním událostem, tak biografie samotné... zatím tedy nelze hodnotit, ale zdejší červená barva se zdá být oprávněná. ()

borsalino

O Čankajškovi se toho ví celkem dost, zejména pak o jeho vojenských přehmatech. Musím však přiznat, že jsem byl zaskočen velkým významem a vlivem jeho manželky, která se rozhodla žádat o finanční pomoc nejen Roosevelta, ale v osobním projevu také obě komory kongresu. Zaujala mě pro svou bojovnost a vytrvalost za sjednocení Číny. Asi si budu muset doplnit vzdělání... ()

Agatha

Jediné co mi na tomto dokumentu vadí je to, že v každé epizodě je zbytečně dlouho rozebíraná 1. a 2. světová válka, které by se daly přelétnou několika větami. Místo toho je rozebírana válečná taktika na obou stranách a za chvíli máte pocit, že se dívate na válečný dokument a ne na portréty neobyčejných žen... Pak to, kvůli čemu jsou jednotlivé žen povážovány za neobyčejné, vyznívá neúplně anebo kvapem sděleno, protože 10-15 minut se vyčerpalo na válkách. Hlavně konec zatím vždycky vyzněl doslova useknutě. Ale i přesto dávám 4 *, protože ani nepamatuju, kdy jsem naposled v letních měsících pravidelně usedal k TV. Dodatek (31.8.2012): Z celého cyklu jsem se pochopitelně nejvíc tešil na díl o Agathě Christie a ten mě tak zklamal, že snižuju hodnocení. Jediná věc pro mě nebyla v tomto "dokumetu" nová a záběrů z jejích veřejných vystoupení bylo tak uboze málo, že to ani nestálo za řeč. A zrovna o Agathě a jejím díle a životě by se dalo natočit hodiny zajímavého materiálu. Tady si tvůrci vystačili opět s 2 světovými válkami a nesnesitelným rádoby Poirotem večně popíjejím kávu. Jeden z nejhorších dílů! Kdo jste trochu fanda Agathy Christie, ani na to nekoukejte! ()

Ajinka126

Zatím jsem viděla jen Wallis Simpson (o té jsem mnoho nevěděla) a Coco Chanel, která je moje hrdinka a skutečně obdivovaná žena. Celkem obsáhle se snažili zachytit významné okamžiky jejího života, to oceňuji, ale ten konec byl takový velmi uspěchaný. Nezazněli zde některé okamžiky, které o ní vím a jsou dle mého velmi zajímavé. Jako například to, že Coco žila v hotelu Ritz asi 30 let.. Doufám, že stihnu i Audrey Hepburn a Grace Kelly. ()

Laxik

Viděl jsem díl s Audrey Heupburn, a i když jsem rád, co všechno jsem se o ní dozvěděl i kolikrát jsem se mohl zahledět do těch dvou hlubokých studen, mám pocit, že jsem se toho za tu hodinku mohl dozvědět víc, a ještě by to byly věci zajímavější a rozhodně záživněji podané. Na další díly se asi koukat nebudu, takže hodnotím pouze tenhle díl, a to tak, že dvěma hvězdami. ()

MikO_NR_1909

Zaujímavý dokument. Pri portréte Grace Kellyovej mohli byť viac rozpitvané jej konkrétne filmové role. Súkromný život solídna štruktúra, akurát mi viac chýbali nejaké jej rozhovory. ()

FilmFan24

Seriál určitě kvalitních dokumentů na který jsem náhodou narazil při listování TV programem na televizní obrazovce, když tu na mě vykoukla krásná tvář Grace Kelly, které si jako herečky velmi vážím. Hitch nemohl mít šťastnější ruku, když ji obsadil do svých filmů...Velká škoda, že jako monacké kněžna už ve filmech hrát nemohla. ()

Martin741

Zatial som videl len tu cast, ktora sa venovala mojej milovanej Audrey Hepburn, ale tolko kvalitnych informacii pokope sa len tak lahko nevidi. Vyborny dokument. 90 % ()

otík

Průměrný dokument, který tradiční formou mapuje život známých žen. Snaha přiblížit divákovi život známé osobnosti pomocí hraných scének je však zcela mimo. Tam, kde to šlo, měli raději dát původní materiál. Tohle mi fakt vadilo. Jinak fakta řečená v dokumentu jsou dostačující. Hudba: Audio Network PLC PS: za díl s Audrey Hepburn musím své hodnocení zvýšit o jednu hvězdu - to byl tak neskutečně silný dokument o neskutečně silné ženě, že mě to neuvěřitelně zasáhlo. ()