Pád Bieleho domu

• Česko Pád Bílého domu (viac)

Absolútne nečakaný a veľmi dobre pripravený útok na Biely dom za bieleho dňa vyvrcholí uväznením prezidenta Benjamina Ashera a jeho najbližších spolupracovníkov v neprístupnom bunkri v podzemí budovy. Pri útoku je úplne zdecimovaná prezidentova ochranka s výnimkou jedného človeka – jeho bývalého osobného strážcu Mikea Banninga. Bývalý príslušník špeciálnych jednotiek využije všetky svoje schopnosti a hlavne detailné znalosti prostredia Bieleho domu na to, aby v jeho útrobách nielen prežil, ale v spolupráci s prezidentovým zástupcom Allanom Trumbullom, ktorý sa snaží riadiť záchrannú operáciu zvonka, oslobodil hlavu štátu. Čas beží a ak nebudú splnené požiadavky teroristov, nebude mať koho oslobodiť. Navyše, niekde v Bielom dome sa ukrýva prezidentov syn Connor, ktorého prípadné zajatie by v tejto vojne nervov mohlo byť rozhodujúcim faktorom. (TV JOJ)

klinkacek

No pěkná ptákovina, pořád člověk musí vzpomínat na lehkost Smrtonosné pasti a hláškujícího Willise. Tohle je hrozně těžkopádný, pompézní a patetický. Ty dvě hvězdy jsou za to jak pěkně akčně dostal Bílej dům na zadek a jak nekopromisně si obě strany navzájem sázely headshoty. ()

Ondrew

No "te Buh"!!! Musim uznat, ze tolko patosu a priam az choromyselneho patriotizmu v koncentrovanej podobe, sa rozhodne kazdy den nevidi... dokonca ani vo filmoch made in USA. O vlajkach s hviezdami a pruhmi budem mat zrejme nocne mory este relativne dlhy cas. Ked vsak mierne otocime list a prizmurime aspon jedno oko (dla moznosti to zdrave, pretoze druhe mozete mat sklenene), potom sa mozeme aj na tejto snimke celkom dobre zabavit. Celkove prevedenie samotneho utoku je vskutku efektne, trikova stranka je zvladnuta vyborne. Zvysok mierne nepodarene pripomina nieco na sposob "Smrtonosnej pasce", i ked toto prirovnanie pouzivam VELMI opatrne, nakolko nechcem urazit "willisovsku sagu". Da sa povedat, ze v globale sa prave tento filmovy "utok na Biely dom" vydaril urcite viac, nez podobna Emmerichova verzia. Tradicne vsak nejde o nic ine, nez o uplne beznu jednohubku. 55%. ()

brasek

Pripájam sa k väčšine... prvá polovica filmu akčná pecka, dokonalý masaker. Nemôžem povedať že by potom úroveň klesala, ale je to také statické a akčnosť stráca grády. Prvé dve Smrtonosné pasce majú na vrch. ()

RomanBond007

Od tohto filmu som čakal čosi viac. Butler chráni prezidenta pred nepriateľmi, nič nové pod slnkom. Ale nakoniec som dal 4 hviezdy za: dobré efekty, priemerný scénar a za celkový dojem. Prospelo by tomu filmu aj niečo nové a viac prepracovaný príbeh, ale vždy lepšie ako nejaké iné filmy. O.K., hoci nič svetoborné. 70%!!! ()

Sealteam6

Nikdo neví proč se točí dva filmy se stejnou tématikou a prostředím ve stejnou dobu. Ale jedna věc je naprosto jasná, srovnávat tuhle akční pecku s "řezníkem" Butlerem v hlavní roli s Emmerichovou komedií, je naprostý nesmysl. Rozhodně se přikláním k tomuto filmu. ()

tatka

Esencia amerických agitiek, adorácie prezidenta a amerického spôsobu života. Všetko, čo vás ako symbol USA napadne, je tam: Rozstrieľaná vlajka, Biely dom v plameňoch, chlapček v šiltovke nejakého dobrého klubu, hodinky po deduškovi, milujúci otec vlasti a rodiny s maskulinnou dolnou čeľusťou, hrdinný osobný strážca s kaňkou vo výkaze a nočnými morami,, širokými ramenami a modrými očami , kríza vo vzťahu........Akcia solídna, mŕtvych záľaha. Zvlášť sa mi páčilo, ako Gerard likviduje protivníkov na jeden šup nožom do hlavy. Musí mať nejaké extra titanové nože, zrejme z telešopingu. Hudba skvelá, človek by aj bez filmu vedel, o čom to je. Ešte viac vlastenectva a stupidity a bolo by to za plný počet. Tak dobre som sa od čias Armagedonu nepobavila. Kdeže Emmerich, neškodný babrák. TOTO je nová hviezda vlasteneckého amerického filmu. ()

TesterX

Typicka beckova srajda obslehnuta od vsech tedch devadesatkovych Smrtonosnych pasti, ale v navalu slusne nadavkovane akce, vybuchu a rosztrilenych hlav zapomenete na udusenou logiku, vyzvraceny dej a pochcaneho prezidenta. TECH: **** / FILM: ** / DOJEM: **+ /// Celkem: **+ ()

v.indruchova

drsná akčňárna, v celku dobrý, ale to americké pojetí, nebo jak to nazvat a ty řečičky o soudržnosti národa atd. když vím co v historii am. vše provedli (viz vyvraždění indiiánů..) hold velké ego celého národa, spěje k záhubě..no tady to jde dost cítit. Uměle scény, které se snaží vymáčknout city z diváka. Dobré, poněkud násilné a i hloupé. Říkala jsem si, kdo mohl vybírat herce, tolik nesympatických lidí. ()

TheBrain

Lebo kazda krajina mysli len na to ako zautocit na USA, ved oni maju na koho utocit, nemusia sa mrdat do usa...to je taka paranoja umocnovana usa ze az...vy!ebane usa...Morgan, ked nie je boh prezident tak aspon poloprezident :D ()

SteveV

S poměrně velkým odstupem od Emmerichova bratříčka jsem se dostal i k Butlerovi. Tatumovi jsem pořád na chuŤ nepřišel, zato Butlera vcelku můžu. Klady: R-ková akce, útočníci co mají pořád něco nového v rukávu. Zápory: nekompetentní představitelé USA, nekompetentní představitelé americké armády a s tím spojená logika. Kdyby šlo jen o akci, na své jsem si přišel. Ale oni dělali jak strašně je to vážné... A navíc ty rozhodnutí prezidenta a Morgana Freemana mi přijdou takřka vlastizrádná (aneb ať radši padne celý národ než jeden člověk). Teď už mi nezbývá nic jiného než zjistit proč jsem vlastně dal Tatumovi 4*, už si to nějak nepamatuju. EDIT: Tak pouhém proklikání už je mi to jasné. A stojím si za svým verdiktem - Butler za 3*, Tatum za 4*. ()

halberdier

Oproti White House Down ne tak zábavné hlavně díky tomu, že se Olympus Has Fallen bere příliš vážně. Akční scény jsou celkem fajn, funguje i napětí při procházení ztemnělými chodbami Bílého domu a kosení teroristů. Jinak je to plné kliše a nelogičností, Butler je stejně nevýrazný jako Tatum v WHD. ()

Horác

Další slohové cvičení ku oslavě Ameriky a udatného agenta, který sám stojí proti přesile. Několik patetických a wtf pasáží jsem snadno přežil. Mám dobrý zážitek a radost, že ti správní hoši vyhráli. Jdu si udělat kávu do pořádného hrnku. Ne plastového. Ne papírového. Akorát na dietní cukr kašlu. ()

rytir1

Podle obsazení jsem se na to moc těšil, můj oblíbený Gery, Morgan pan herec. Ale nakonec zklamání. Ne že by nebyl film koukatelný, ale čekal jsem mnohem víc. Akčnost jak vtáhnout do děje od začátku supr celkem, ačkoli aby jedno letadlo zničilo celý bílý dům a nikdo jej nechytal na radaru apod...no budiž..ale nakonec jsem měl pocit že už koukám spíš na Umu Thurman jak vymlátí sama celou armádu než Geryho..,,jsem vaše jediná naděje :-D. Slabší tři hvězdy. ()

LencaN

Nic světoborného. Průměrný akčňák, kde je hrdinou nikým nezdolný a vše zvládající Gerard Butler. Butlera mám ráda, je to prostě drsnej chlap, ale jeho postava byla trochu přitažená za vlasy. Ono vlastně celé to trochu někdo tahal za pačesy, protože scénář nepůsobil moc věrohodně. Hlavně konec mě rozesmál. Řekne se jedna důležitá věc a všichni venku ne aby něco teda honem šli dělat, ale oni zůstanou schovaní za autama jako zaražení. Dál třeba některé postavy byly asi hodně naivní, když se nechali někým tak snadno oblafnout. Nutno ale uznat, že to celkem hezky uteklo. ()

Goumen

Pokud opominu opět zbytečně výrazný patriotismus, což se ale u tohoto tématu dá očekávat, a pár nedomyšleností, tak se jedná o slušnou akční jízdu, která po celou dobu neztrácí tempo. Líbilo se mi, že se film soustředí hodně na akci a ne na zbytečné povídání, vedlejší dějové linky apod. ()

mstychov

Dala bych 4 hvezdicky, kdyz by to nebyl takovej silenej krvak. Dvojka se mi z tohodle hlediska libila vic. Herecke obsazeni senzacni a pribeh byl taky super. ()

Gerard Butler se soudí s producenty Pádu

Gerard Butler se soudí s producenty Pádu

01.08.2021

Po Scarlett Johansson a její žalobě studia Disney se nám v Hollywoodu nejspíš se soudními přestřelkami roztrhne pytel. Jako další prý o podobné žalobě uvažuje herečka Emma Stone, mezitím se ale… (viac)

Gerard Butler potvrdil pokračování série Pád

Gerard Butler potvrdil pokračování série Pád

12.11.2020

Studio Millennium a herec Gerard Butler už před několika měsíci avizovali, že akční série Pád rozhodně nikam neodchází. Naopak – v budoucnu bychom se kromě nových filmů měli dočkat také seriálu. No a… (viac)

Gerard Butler chce zachránit svět

Gerard Butler chce zachránit svět

27.06.2020

Herec Gerard Butler patří v Hollywoodu už řadu let k akčním jistotám. Nehraje sice v těch největších blockbusterech a jeho filmy v kinech čas od času šeredně vyhoří, hvězda snímků 300 nebo Pád Bílého… (viac)

Tři další Pády s Butlerem v plánu

Tři další Pády s Butlerem v plánu

11.11.2019

Gerard Butler a jeho akční série Pád Bílého domu, Pád Londýna a Angel Has Fallen je v kinech kupodivu držák, který tu s námi očividně ještě pár let zůstane. I přes kolísající kvality jednotlivých… (viac)