Pád Bieleho domu

• Česko Pád Bílého domu (viac)
USA, 2013, 119 min

Absolútne nečakaný a veľmi dobre pripravený útok na Biely dom za bieleho dňa vyvrcholí uväznením prezidenta Benjamina Ashera a jeho najbližších spolupracovníkov v neprístupnom bunkri v podzemí budovy. Pri útoku je úplne zdecimovaná prezidentova ochranka s výnimkou jedného človeka – jeho bývalého osobného strážcu Mikea Banninga. Bývalý príslušník špeciálnych jednotiek využije všetky svoje schopnosti a hlavne detailné znalosti prostredia Bieleho domu na to, aby v jeho útrobách nielen prežil, ale v spolupráci s prezidentovým zástupcom Allanom Trumbullom, ktorý sa snaží riadiť záchrannú operáciu zvonka, oslobodil hlavu štátu. Čas beží a ak nebudú splnené požiadavky teroristov, nebude mať koho oslobodiť. Navyše, niekde v Bielom dome sa ukrýva prezidentov syn Connor, ktorého prípadné zajatie by v tejto vojne nervov mohlo byť rozhodujúcim faktorom. (TV JOJ)

ConanVJ

Tento Pád bílého domu jde naprosto odlišnou cestou než jeho konkurence. Ve filmu byste jen těžko hledali vtipné scény. Samotné dobití Bílého domu působí reálnějším dojmem. G. Butler je nekompromisní mašina na zabíjení a jeho protivníci padají jak mouchy a nejednou spočinou na probodnutí lebky nožem. Celkově je zde parádní akce se skvělými efekty. Mě osobně přijde tento film méně proamerický, než konkurence a to díky absenci té nesympatické vlastenecké holčičce (i když ta slepice slibující věrnost spojeným státům když má zemřít, je také dost síla). Oplympus Has Fallen je výborná akční podívaná, která by se mohla líbit fandům tohoto žánru. Za mě 100% :) ()

Marsik

Budapešť Hotel Room Cinema :) (just english) - Ach ta Amerika! I přes to, že jsem film viděl bez titulků v AJ a některé věci mi v překladu unikly, tak jsem dost dobře pochopil, že The God bless to everybody, especially to USA. To je dobré vědět, že? No a to, že jeden maník (v podání Gerarda Butlera) zachrání Ameriku před čínským teroristou, to už je jenom třešnička na dortu. Prostě blbost. 55% (with J.) ()

FFilipCZ

Tady to přímo vybízí ke srovnání s Útokem. A pokud bych měl vybrat vítěze, tak na mě více zapůsobil Pád, než Útok. Pád je takový víc vážný, žádné ztřeštěnosti jako s Channingem při Útoku, proto se mi zamlouvá více. Avšak oba snímky hodnotím stejně, každý má něco do sebe. ()

baribal

Butler je frajer, hrdina akčních filmů a romantických komedií. PBD nečekaně není špatný film, je to slušný průměr, který rozhodně není originální a intelektuální. První polovina je skvělá, útok na BD nemá chybu, ale druhá polovina vše ničí svojí neskutečnou strnulostí a nezajímavostí. S hodnocením bych mohl jít i výš, protože tohle přesně očekávám od filmů tohoto typu, ale pocitově si to film za celkem zpackanou druhou polovinu nezaslouží. ()

agentmiky

Další americký filmový spotřebák.Ale nutno uznat,že se film celkově povedl,což jsem moc ani nepředpokládal.Aaron Eckhart se přesně hodil na amerického prezidenta,který radši sám zemře,než aby to odnesli obyvatelé Spojených států amerických(tohleto musí být v každém filmu).Gerard Butler měl ve filmu asi troje plíce,což se projevovalo na jeho fyzičce,až jsem se chvílemi divil.Ale jinak dobrý film.Hlavního záporáka vybrali také dobře(naposled jsem tohoto herce viděl s Bondem v Dnes neumírej).Více se ale těším na Útok na Bílý dům(White house down).Hodnocení:65%. ()

VojinRyan

Patriotizmus ako sviňa. Ale predsa sa natáčalo na Americkej pôde ( už zase ) a dokonca v naj bielejšom dome. A to po druhý krát. Najviac som si z filmu zapamätal rozčúlenie Morgana Freemana. Inak čisto priemerný akčný film s Butlerom s mizernými efektami. Akcie celkom prehľadné ale herecké výkony na nulovej úrovni. Tak aby Fuqua aspoň niečim zaujal, tak zabíjal v priamom prenose. A tým je mi ľúto aj Freemana, ktorý okrem svojho výkriku nemal čo hrať a bolo to vidieť. Stále ta istá tvár. A s hudobného motívu si nepamätám nič. Takže ak môžem poprosiť pána Morrisa, nabudúce niečo chytľavejšie. A vraj tam hral aj Dudikoff. Kde?? 55% - 3*. ()

JimWayne

Klasický popcornový biják, ktorý sa niekoľko krát do roka objavý no nie vždy sa vydarý ako práve Olympus. Akcia nad akciu úvodná prestrelka na 6 hviezd minimálne. Akčný úlet ako má byť pri ktorom sa bavíte a fandíte Butlerovi aj keď všetci vieme že to nemôže dopadnúť zle. Réžia v rukách Fuqua výbroná, scenár primeraný tipu filmu, Butler je sympatický herec a takéto tipy filmov mu sedia výborne takže spokojnosť. 75% ()

SaNcHeZ_cz

Gerard Butler a jeho krutopřísná dikce jak udělat akčňák s koulema, že se z toho i Johnu McClaneovi zatočí hlava, zejména v poslední době. Pád Bílého domu je naivní, nelogická a místy dostatečně hloupá proamerická propaganda v té nejčirejší podobě, obdařená mizernými digitálními efekty. Na druhou stranu je to také prvotřídní akční béčkový výplach, který zejména v druhé polovině rozpumpuje srdce nejednoho akčního fanouška do pořádného tempa. Butler je frajer, který už jen svým charismatem dělá z Bílého domu kůlničku na dříví, když přidá suché hlášky, stává se navíc ultimátním akčním hrdinou, který nám už v kině chyběl. [75%] ()

MartinezZ

Existuje jedna jistota: White House Down už nemůže být horší. (snad) ~~~ Na filmu je bohužel dost znát, že se jeho scénáře chopili dva neznámí neumětelové bez zkušeností, kteří sice umí vymyslet cool akci, ale smysluplnost jednání postav je totálně mimo měřitelné hladiny. Pominu-li začátek, který je až příliš ideálně sladký, zbytek je jen celkem dobrá akce, bohužel proplétaná idiocií aktérů a hromadou přepálených klišé s logickými Mariánskými příkopy. Nemá absolutně smysl je sem vypisovat, mnoho jsem si jich ani nezapamatoval, protože jedna pitomost byla záhy z paměti vytlačena další a další a další a tak krom samotného poměrně nesmyslného útoku a nulové reakce na něj, se dočkáme nabíhání obránců s pistolkami ze dveří na odstřel jak Moorhuhns, naprosto idiotského jednání zastupujícího prezidenta a samozřejmě i zeleného mozku, supertajného projektu (s naprosto nepochopitelnou základní bezpečnostní trhlinou) nebo třeba i toho, že postavy, hlavně ke konci, věděly věci, které vědět tak nějak nemohly, nebo toto přinejmenším nedávalo smysl, resp. se nezajímaly o to, co bych čekal, že se zajímat v danou chvíli budou. ~ Někdo tvrdí, že jde o vykrádačku Smrtonosné pasti, já tvrdím, že o vykrádačku Přepadení v Pacifiku. ~ Gerard a Aaron si svoje odehráli a v pořádku, hodili se sem. Za zmínku pak už stojí snad jen herečka ztvárňující ministryni obrany, zbytek ansámblu, včetně Morgana, byl jen výplní. Kamera a efekty OK, byť ty většinou neměly příliš dlouhého trvání. ~ Na několika místech, kde to zjevně autoři nezamýšleli, jsem se musel smát té neuvěřitelné debilitě, která se na mě z plátna valila. A ve vylidněném sálu jsem rozhodně nebyl sám, protože některé scény a repliky nemohly být vymýšleny za střízliva. ~~~ Lima - Oscar - Bravo - 0 - 9 - Echo - backslash - Alpha... ()

Wysch

No dobře. Já vím, že to vykrádá od Smrtonosný pasti po Čtyřiadvacítku ve svojí sedmé řadě úplně všechno. Že postavy během filmu pronášej sračkovitý hlášky. Že Morgan Freeman nehraje a že Aaron Eckhart jako prezident je modelem skvělýho člověka, kterej je čestnej a plnej zásad. A že Gerard Butler je ten největší ohnout a řízek široko daleko, kterej jedním tahem posílá šikmovoký na druhou stranu tak snadno, až se chce z toho brečet. Co na tom, že film je sračka jak poleno a že nemá ani špetku nadhledu a je plnej patosu a klišé a kýče s prostřílenou americkou vlajkou, a že větší demenci než "I swear to the flag of the United States!" jsem možná ještě ve filmu neslyšel. Ale já se bavil tak dobře, až jsem si s láskou zavzpomínal na stejně sračkoidního snajpra Wahlberga a stejně vymatlanou osmdesátkovou éru, kdy geroj největšího kalibru zmasakruje bandu teroristů a ještě stihne přitom zachránit celej svět. ()

Paxxx.cz

Klišoidní americký film plný vlastenectví a rádoby vtipných hlášek. Nejvíce mě štvala ta velká nepřehlednost záběru v bílém domě, jasně vypnuli tam šťávu, ale prostě po filmové stránce to bylo jednoznačně nezvládnuté... God bless USA a 40%. ()

Korbitch

První mnou viděný bílý domeček byl pubescentní Emmerichovský škvár pro děti a pablby. Druhý bílý domeček už není tak příšerně americký, dají se poslouchat dialogy a je to řádsky brutální. Ne, jako Emmerichovka pro děti. Jestli se o tomto filmu Amíci vyjadřují jako o hovadině, je to tím, že všichni masturbují nad Emmerichovskou verzí, ze který tak stříká patriotismus, že kdyby ho chrlili hasičskou hadicí, i dobrovolní hasiči z Vítanova by měli co dělat, a to jsou vostrý hoši. U tohohle se mi nechtělo permanentně zvracet a bylo to vlastně i dost překvapení. 3 shurikeny se proletěly jedna radost. Tečka. ()

Terter

Invaze USA pro rok 2013 aneb film, který měl vzniknout před 25 lety. Tohle je totiž ojedinělý relikt připomínající akčňáky z 80. let a všechno v tomto filmu (od jednotlivých scén až po celkové vyznění příběhu) jede přesně podle této premisy. Zde se však najde i trochu solidní akce notně podepřená blbým příběhem a nezbytným patosem. Takže pokus si chcete zavzpomínat na staré dobré Eighties, s klidným svědomím vyražte do kina! ()

javak810i

Slušně zahrané, technicky velmi dobře zmáknuté, ale celkem dost přitažené za vlasy a místy nelogické. Každopádně akce se povedla a film rozhodně nenudil. Dávám lepší 3* a jsem zvědav, jak dopadne Emmerichův výtvor na stejné téma. ()

Praxis

Film plný patosu a amerikenismu, ale v rámci žánru příjemná oddychovka se spoustou stříleček, soubojů a digitálních výbuchů. Herecké výkony standardní, příjemně překvapuje Butler, Freeman záruka kvality. Až na opravdu hnusné digitriky se tohle oběšlo bez větších chyb a já můžu směle dát 65% ()

Ellmariachi

Nebýt odkojenej na Smrtonosný Pasti a Přepadeni v Pacifiku, tak to mohlo být ode mě hodnocený líp. GB zde bohužel nedostal naděleno ani Willisovo charisma s vtipem a ani Segalovu suverenitu, která by měla k takhle nadupanýmu borcovi připadnout. Víte, že je dobrej, že kluka zachrání, že prezidenta najde a všechno se v dobrý obrátí. A tak na to prostě koukám a říkám si, že Willis by tady zahláškoval, jinde by zase Segalovi stacil jeden lepší chvat ... Pak se proberu, řeknu si: vole koukáš na Butlera. Mezi tím mě uteče 5 minut z filmu a já toho ani nelituju. Není to zlý chvílema je to i slušný, ale nějak to ve mě nic nevyvolalo. 65 procent. ()

Vxxx

Téda, po těch komentářích tady jsem se na film ani moc netěšila, ale vždyť je to dobrý! V akčním žánru nejsem žádný expert, ale považuji za dobré znamení, že jsem se bála o postavy, litovala jich a zakrývala si obličej během šoků. Takže ano. Film mě rozhodně dokázal vtáhnout do děje a s tím hereckým obsazením nemám co řešit. Super akční film a a už se zítra těším na Pád Londýna :) 4* ()

Riddick77

Antoine Fuqua servíruje oldschoolovou kombinaci Smrtonosné pasti a Přepadení v Pacifiku, přičemž se dle vlastních slov snaží být maximálně realistický a uvěřitelný. Pokud si myslí, že uspěl, tak s ním není něco v pořádku, neboť Pád Bílého domu nemá s realitou absolutně nic společného. Sice je to nadmíru zábavné a zručně natočenou akcí napěchované, ale současně se to bere nesmírně vážně ve chvílích, které jsou totálně absurdní. Extrémně nevyrovnaný snímek drží nad vodou akční sekvence, sympaťák Butler a především schopnost diváků nebrat dění na obrazovce moc vážně. Když na tuto hru přistoupíte, budete se slušně bavit. Já jsem spíše na rozpacích. 5/10! Recenze zde. [08.04.2013_novinářská projekce_kino Lucerna] ()

Popluh

Klasický patriotický výplach hodící se na chlastací hry typu dej si panáka vždy když se v záběru objeví americká vlajka. Po dvaceti minutách budete v takovém případě naladěni na správnou vlnu a bude vám úplně jedno jak je to všechno neoriginální, blbé a chování postav absolutně nelogické. Střízliví to budou mít o něco těžší, ale film je tak zábavný a na nic si nehrající, že na jeho hru přistoupíte i bez několika promilí v krvi. Butler se pomalu ale jistě začíná vracet zpátky. ()

MikO_NR_1909

Patriotistická akčná megalománia bez silného námetu a filmového sentimentu. Zachraňujú to scény plné nabitej testesterónovej energie. Počítačové exteriéry tu zohrávajú rovnakú úlohu ako tie z Gladiátora (samozrejme dbať ten fakt k pomeru kvalita-výsledok). V kontexte je to ale vyslovená sprostosť a ma prekvapuje Freemenov postoj k tomu. ()

Gerard Butler se soudí s producenty Pádu

Gerard Butler se soudí s producenty Pádu

01.08.2021

Po Scarlett Johansson a její žalobě studia Disney se nám v Hollywoodu nejspíš se soudními přestřelkami roztrhne pytel. Jako další prý o podobné žalobě uvažuje herečka Emma Stone, mezitím se ale… (viac)

Gerard Butler potvrdil pokračování série Pád

Gerard Butler potvrdil pokračování série Pád

12.11.2020

Studio Millennium a herec Gerard Butler už před několika měsíci avizovali, že akční série Pád rozhodně nikam neodchází. Naopak – v budoucnu bychom se kromě nových filmů měli dočkat také seriálu. No a… (viac)

Gerard Butler chce zachránit svět

Gerard Butler chce zachránit svět

27.06.2020

Herec Gerard Butler patří v Hollywoodu už řadu let k akčním jistotám. Nehraje sice v těch největších blockbusterech a jeho filmy v kinech čas od času šeredně vyhoří, hvězda snímků 300 nebo Pád Bílého… (viac)

Tři další Pády s Butlerem v plánu

Tři další Pády s Butlerem v plánu

11.11.2019

Gerard Butler a jeho akční série Pád Bílého domu, Pád Londýna a Angel Has Fallen je v kinech kupodivu držák, který tu s námi očividně ještě pár let zůstane. I přes kolísající kvality jednotlivých… (viac)