Hedwig a Mizerný palec

• Česko Hedwig a Angry Inch (viac)

Hedvika se původně narodila jako Hansel chlapec z Východního Berlína. Zde se zamilovala do vojáka z americké posádky a plná víry ve společný život plný lásky podstoupila operaci změny pohlaví. Chirurgický zákrok se však nepovedl a Hedvika zůstala stát na pomezí mezi mužstvím a ženstvím. Opuštěná všemi odchází do Kansaského zábavního parku, aby se zde ukryla před světem. Nalezne zde však svůj osud stane se rockovou hvězdou. (oficiálny text distribútora)

voidindigo

Osobně si myslím, že když je film "postmoderní", "úchylný" nebo "kultovní", tak tyto vlastnosti nemusí být nutně kladné. Dřív jsem viděl pouze posledních 20 minut "Hedwiga" a byl jsem z toho nadšený. Ovšem když jsem konečně viděl celý film, moje nadšení odpadlo. Za největší klad zde považuju skvělé glamrockové (a nikoliv punkrockové) písničky. Také se mi líbil drzý, rebelský postoj tohoto filmu. Jinak mi to ale připadalo hodně prázdný. Čerpalo to především z dvou naprosto pitomých příběhových klišé o homosexuálech: že se chovají jako afektovaný ženský a že "macho" heterosexuální chlapi přece jen s nima chtěj spát. Tyto klišé by dokonce stačili jako popis jeho velmi minimálního děje. A možná, že mi něco uniklo, ale když se Hanselova změna pohlaví nepovedla a zůstal spíš jako zmrzačený chlap než jako žena, jak se vůbec povedl sňatek s tím americkým vojákem, když proto musel mít ženské tělo ? ()

vtelenie

95% - na zaciatok musim povedat, ze nemam rad muzikaly, ale toto je ina kava. Hedwig je muzikalom viac menej preto, ze dej sa toci okolo kapely s transexualnym lidrom povodom z NDR, ktoremu jeho byvaly priatel ukradol hudbu a stal sa slavny. 5 hviezdiciek davam hlavne kvoli hudbe (a textom!), ktora je jednoducho genialna, velmi inteligentny rock. Niekto moze povedat, ze je to uchylarna, ale skutocne pozorny divak (a posluchac hlavne) sa do filmu zamiluje, a bude si ho chciet pozriet znova (a kupit/stiahnut soundtrack). ()

dokktor

NESNÁŠÍM MUZIKÁLY ... o to víc mě děsí, že tomuto dávám plný počet bodů. toto ale není muzikál, to vůbec neni obyčejný film, tady máme co dočinění s opravdovým uměleckým dílem. bez prdele skvostná podívaná. ()

pravo

Akosi sme sa rozhodli akceptovať homosexuálnu časť našej spoločnosti ak vystupuje vo filmoch ako súčasť prílišne sa neodlišujúc od heterosexuálnej väčšiny, ale tento film nám ponúka dosť bizarný a neľútostný svet, ktorý nás buď odpudí alebo si ho zamilujeme. Nádherný príbeh hľadania identity, bolesti, lásky a pochopenia je sprevádzaný vynikajúcimi piesňami, ktoré nám poodhaľujú svet Hedwigy. Film ma dosť rozcitlivel, zaujal aj pobavil a preto každému kto má možnosť a nie je intolerantný odporúčam pozrieť si tento film a intolerantným ľuďom ho odporúčam sledovať viackrát, kým ich táto negatívna vlastnosť úplne neprejde. ()

Hermit

Úžasný film o mladém transsexuálovi putující po Americe. Doprovod tvoří chytlavé punkrockové songy s geniálně nádhernými texty. Rozhodně 100% ()

Lasombra

Bláznivý, kontroverzní, intimní, výstřední, transsexuální, fetiš výlet do světa člověka, který se narodil v cizím těle, ale podařilo se mu vzlétnout ať už byl pochopen okolím nebo ve většině případu nebyl, šel za svým snem, stát se ženou. Velice zábavné a překvapivě dobře natočené. ()

biopanic

Tak to už býva. Neviete spať, prehrabávate sa starými VHS-kami a zrazu natrafíte na niečo, čo v základoch otrasie vašim svetom. Brilantné stvárnenie nás - iných. Príbeh, ktorý prináša akýsi zmier a zadosťučinenie. Radosť. Viera v lepší svet, s maximálnou dávkou sarkazmu a skepticizmu. Soundtrack vhodný pri príležitostiach krstu, svadby alebo pohrebu. A "origin of love" si zaslúžim vytetovať na chrbát... ()

voldemorf

Celkový dojem je spíše rozpačitý, hlavně kvůli zmatenému ději... a vlastně i nejasné myšlenkové základně. Hodně kladně ale hodnotím písně, texty byly opravdu chytré. ()

Pete

Některý písničky nejsou úplně špatný, ale jinak to bylo natolik o ničem, že mi snad muselo něco uniknout. A není to tím, že bych nesnesl transky, i s tímto tématem lze rozehrát velké věci - viz třeba Almodóvar. Zdejší vysoké hodnocení v tomto případě absolutně nechápu. ()

Vitjasrk

1) Geniální muzika (Origin of Love je mega hit) 2) Skvělé přirozené herecké výkony neokoukaných tváří 3) Silnej příběh o hledání nás samých 4) Krásný kreslený scény 5) už jsem zmínil geniální muziku?:-) Zcela bez předsudků, výbornej film doporučuju všem, kteří jsou schopni uvažovat v širší rovině než je Ordinace v růžové zahradě ()

aknamor

Skvělý příběh, skvělá hudba, skvělí herci, k tomu skvělé kostýmy (hlavně Hedwig). Tomuhle filmu se nedá vytknout snad nic, možná jen trochu podivný konec. Film, u kterého se člověk zamyslí, zasměje a někdo si třeba i trochu pobrečí. Srdcovka číslo jedna. "It is clear that I must find my other half, but is it he or she?" ()

koza3

Je to dlouhých 12 let co jsem to viděl prvně a trvalo mi stejně dlouhou dobu pustit si to znovu. Film je natolik děsivý, že ve mě zanechal silné vzpomínky po celou dobu. Tenhle "refresh" působil takřka stejně. Film má i po 20 letech grády a nebude pro každého. Pokud mu však dáte šanci, čekají vás roky přemýšlení o podstatě člověka, hledání štěstí, smyslu pomsty a zda po světě kdysi chodili lidi se čtyřma nohama. Smekám a na shledanou za dalších 12 let :-) ps. pamatuju si, jak jsem si z filmu vytvářel soundtrack a do dneška ho mám na disku. Asi ho opráším a sem tam pustím v autě, protože se jedná o multižánrový šperk. ()

Blois

Nečekal jsem, že se mi tenhle film bude až tak líbit. Silný příběh, smutek i humor. Skvěle zahrané, výborné kostýmy a samozřejmě úžasná hudba. ()

parabella

asi 4 ale mozno aj 5 hviezdiciek. nie som si ista. ked som tento film pozerala vizualna krasa ma pohltila a ja som nevedela kde som. takze ok dam 5 hviezdieciek. ! ()

FAxPR

tenhle film mám opravdu rád. vždycky se na něj hrozně nerad dívám, ale vždycky mi přijde pak přijde dost silný. nevim čím to je. není tam dobrá hudba, herci, kostými a vlastně ani ten příběh není tak spešl. ale na 3* a půl to určitě je. podívejte se sami a posuďte. pro homofobiky to není. ()

QFF Mezipatra: nejlepší filmy i skvělí hosté

QFF Mezipatra: nejlepší filmy i skvělí hosté

29.10.2016

To nejzajímavější ze současné queer kinematografie, ale i vynikající retro snímky a bohatý doprovodný program přináší už 17. ročník queer filmového festivalu Mezipatra. V Praze se bude konat od 3. do… (viac)