Apostle

• Veľká Británia Apostle

Rok 1905. Tulák se vydává na nebezpečnou misi zachránit svoji sestru ze spárů náboženského kultu na izolovaném ostrově. (Netflix)

Nach

Thriller s hororovými prvky, který rozhodně stojí za zhlédnutí. Bohužel se obávám, že jen za jedno. Svým způsobem mě to strašně mrzí, ale i přes chválu, kterou ve svém komentáři uvedu, jde o nevytěžený výborný námět, který potápí ke dnu klišé a nelogická rozhodnutí postav a nedovysvětlených zápletek. Přesto ale herecké výkony jsou skvělé. Stejně tak casting. Atmosféra je přímo excelentní a kdyby nebylo zmíněných klišé a lapsů, mohlo by jít o čtyř až pětihvězdičkové dílo. Takhle pouze zůstáváme u béčka, které mělo ambice na áčkové kvality. Škoda toho scénáře a tuctovější režie, protože vše jinak bylo zmáknuto perfektně. 70% ()

Rocky88

Solidní atmosférický kousek, kde bohužel drhne vše, co se netýká hororu/thrilleru. Mysteriózní atmoška je neprodyšná, skvělí jsou dva hlavní vedoucí kultu, hlavní hrdina je taky velký otazník (a chová se jako závisláček s absťákem), jakmile se film po půl hodině dostane do obrátek, nelze od obrazovky odtrhnout oči, a creepy scén je tu dost a dost (mozkohřídel, potrat, mlýnek na maso, plavkyně, poskok plavkyně). Škoda hodně pomalého rozjezdu a nedostatečného nastolení vztahů (hlavně zrzavé dcerušky s naším podivínem). ()

C0r0ner

Evans opět dokazuje, že atmosféra, mistrovská práce s kamerou a především řežba mu naprosto nejsou cizí. A já jsem rád, že se spojil s Netflixem, kde považují schéma a klišé za sprostá slova a točí filmy, které jsou originální, jiné a vůbec takové nehollywoodské. Jen tak dál. 95% ()

dubinak

Troufám si říct, že Apostle patří k tomu nejlepšímu, co jsme za tento rok mohli vidět co se týče béčkovějšího odvětví. Atmosféra tu jede od začátku na plné obrátky, míchá se tu přehršel žánrů a subžánrů a všechny plní svojí funkci dokonale. Dan Stevens hraje statečného zachránce velmi přesvědčivě a divák dostane dostatek prostoru mu fandit, přestože se toho o něm zas tolik nedozví. Všechny aspekty, které byste uvítali u mysteriózního historického thrilleru/hororu dostanete plnými doušky a myslím, že několik scén bylo opravdu velmi brutálních a šokujících. Nejednou mě Apostle evokoval na Vesnici od Shyamalana, Wicker Mana nebo Brimstone. ()

Martrix

Podivná subžánrová směs, která navíc trvá pekelně dlouho, takže do poslední chvíle nebudete vědět, jak to Evans vlastně myslel. No ale to asi nevadí, protože na konci zjistíte, že to nejspíš nemyslel nijak. Jenže blbě se nadává, když je to řemeslně tak skvěle odvedený film, Dan Legion Stevens ze sebe vydal maximum a navíc má Apostle i atmosféru. Pokud ale nejste vysloveně fanoušek folk hororů, tak se vám může podobně jako mě přihodit, že vám bude dočista jedno, kdo to všechno přežije. Vše začíná jako krimi o únosu, přeleje se do sektářského čehosi a postupně se překodrcá přes mysteriozno k hororu, kde se louskají lebky, pracuje se s břitvami a noži... . Příšeru ale žádnou nečekejte...ty co v Apostle jsou, nosí kalhoty. Takže jsme přesně tam, kde mě to vůbec nezajímá a nebaví. Další film, který poukazuje na to, že se mezi lidmi najde spousta krvežíznivých parchantů a nemálo těch, kteří mají potřebu o tom vyprávět. ()

campix

Chápu, že se chce Gareth Evans stát více komplexním režisérem a točit i žánrově odlišnější filmy než bylo jeho mistrovské dílo The Raid, ale opouští tak své silné stránky a žánrově vytváří pouze průměrné dílo. Apostle je dalším zajímavým filmem produkovaný Netflixem a jedná se o dobový mysteriozní až skoro horror. Hlavní hrdina Thomas se vypraví na ostrov do skryté komunity náboženských magorů, aby zachránil svou sestru. Zároveǹ ale objevuje tajemství, která ostrov skýtá. Nutno podotknout, že na hlavní dějovou linii se nabalují další, díky kterým snímek ztrácí svojí počáteční údernost a většina postraních linií spíše ruší. Dan Stevens pro mě není prototypem charizmatického herce, který by utáhl snímek a jeho postava je nejvíce obvious infiltrátor nějaké komunity, co jsem za poslední dobu viděl. Na druhou stranu Michael Sheen je vynikající. Občas se také objeví záblesky Evansovi výborné akční choreografie, ale opravdu jenom několikavteřinové záblesky. Najde se i pár nečekaně brutálních scén, ale na více nežli průměrnou žánrovku, kterou sráží i její přestřelená stopáž, to nevydá. ()

LasT_Olt

Líbil se mi ten námět a skoro až Lovecraftovskej nádech. Napětí to má jako Scorseseho Shutter Island, vizuál jak Shyamalanova Village a nechutné scény jak Asterův Midsommar. Škoda jen trochu přepálené délky, jinak zase jeden z těch fajn hororů, které můžu doporučit. btw. ten táta, by na potratové klinice určitě získal cenu pro zaměstnance měsíce, o tom žádná. ()

dr.fish

Původně to vypadalo na solidně vystavěný nervák, pak do toho Pejsek s Kočičkou začali házet všecko co mají rádi, a udělalo se mi z toho na blití. Typická neflixová slátanina, které chrlí jednu za druhou. ()

okkac

Gareth Evans se zapsal do historie s dvěma díly The Raid, ale opravdu nečekejte v tomto případě žádnou akci. Zde se jedná o temný a nadpřirozený thriller až horor, kde se v uzavřené sektě na izolovaném ostrově začnou dít nepěkné a velmi ošklivé věci jejím obyvatelům i zvířátkům. Kdo viděl Evansův kraťas Safe Haven z antologie V/H/S, tak ví, že Apostle není jeho prvním krokem do hororového žánru a vlastně se Safe Haven má i trochu více styčných bodů. Netflix začal asi do filmů více investovat, protože vizuálně jde o kvalitu s nádhernou barevnou paletou a kamerou a vůbec to nevypadá jako film, který je určen přimo pro streaming. Každopádně to tajemno a atmosféra dělá z toho napínák a gore není přehnané ani vyloženě samoúčelné (Takové duchovní očištění pomocí vrtáku do hlavy je natočeno v podstatě "decentně" a jeden či dva záběry na výsledek dodají ten potřebný důraz). V souhrnu Apostle a The Raid 1 nebo 2 vedle sebe vypadají jako úplně rozdílné filmy od úplně jiných režisérů, ale to jen dokazuje, že Evans je talent a nechce být jen v jedné škatulce. ()

majo0007

Škoda toho mystery prvku - tá Baba Jaga bola chvíľami do smiechu. Ak by sa film držal v rovine reálnosti, bola by to doteraz najlepšia filmová produkcia Netflixu (čo vlastne nie je pochvala, ale na rozpačité zamyslenia sa). ()

NiWi

Apostle je atmosférický dobový film, který je řemeslně zvládnutý a nabízí několik dobrých žánrových scén jako honička podzemními tunely či očistu vrtákem. Vedlejší postavy jsou dobře zahrané a dobovost hezky zpracovaná. Filmu však ubližuje žánrová nevyváženost a přeskakování mezi žánry. Hlavní postava není dostatečně dobře napsaná, a kromě tělesných pohybů a výrazů v obličeji nemá moc prostoru se projevit. Délka filmu zbytečně přesahuje 2 hodiny a první polovina filmu se kvůli tomu táhne. Jedná se rozhodně o zajímavý snímek pro fanoušky mysteriózních a atmosférických filmů, nicméně mezi ty nejlepší kousky se v mých očích nezařadí. ()

HorrFi

Pro mě největší letošní hororový zklamání.. fakt nesnášim, když má film přes dvě hodiny, ale z toho hodinu a půl se skoro nic neděje a ten konec už to fakt nezachrání.. potenciál dobrej, ale ani nevim jestli bych to vůbec nazval hororem.. spíš to je mysteriozní thriller.. ()

SeanLSD

Och, a tak som sa na to tešil! :-( Historické horory vyslovene môžem a geniálny SAFE HAVEN naznačil, že Gareth Evans má možno talent aj na nejaký iný žáner, než nadpozemské rúbačky v Indonézií - ale zdá sa, že mu to prerástlo cez hlavu. Lebo čím viac nad tým rozmýšľam, tým menej som s APOŠTOLOM spokojný. To čo väčšine iných lahodí, ja naopak neschvaľujem. Film nebol pridlhý, ale naopak prikrátky – príbeh, pozadie, vývoj vzťahov a mytológia za tým celým boli kvôli tomu málo rozpracované. To za prvé. A za druhé – tá brutalita a gore, ktoré sú značnou skupinou miestnych uživateľov vyzdvihované, tam zas tak úplne nepasovala, skôr bola väčšinou navyše, ale občas aj vyslovene zbytočne a nasilu – nielen na úkor mystéria a nadprirodzena, ale vyslovene samoúčelne. Hlavne ten vrták – úplný nezmysel v zmysle "Aha, akú kruťárnu som vymyslel, diváci sa z toho poserú!". Vnútorne to nedržalo pokope a viaceré rozhovory, ktoré mali túto štruktúru upevniť, ju naopak podkopávali. Takže bohužiaľ prestrelené ambície, ktoré ukazujú Evansove medze. Škoda, pretože režíruje skutočne suverénne a vymyslené to mal pekne. Spoluscenárista by pomohol. Alebo sa teda sústrediť na tie lineárne efektné jazdy. ()

chelseaman22

Pokud doufáte, že film se nezvrhne v něco PODIVNÉHO, tak hodně štěstí. Já rovněž doufal a poměrně brzy jsem byl konfrontován s tím, že jsem se díval na ježibabu konzumující lidskou krev. Než se čarodějnice vyskytla, tak film byl tak skvělý, jak jen mohl být. Proto mi HNED bylo jasné, že se scénář prostě musí posrat, a taky se posral. 77% ()

Cedr

Super atmosféra, chytlavě dávkovaný storytelling, fajnové kostýmy, kulisy/prostředí/efekty a celkový look. Neokoukané obsazení a (ne)překvapivě kompetentní režie. Horor roku 2018? ()

filmmovier

Gareth Evans je jistě dobrý režisér (to se pozná) a atmosféra Apoštola je prvotřídní, nemálo scén je fakt dobrých... ale jako celek na mně tenhle film prostě moc nefunguje, ačkoliv je ten nápad výtečný a zpracování také velmi dobré. Připomínalo mi to trochu Wicker Mana, který je lepší. Tenhle film je také dobrý, jen já s ním prostě mám problém. Ale oceňuji ho, protože jsem se u něj vlastně docela bavil. Tyhle žánrové artovky mi ale sednou jen málokdy. 60%. ()

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

20.02.2021

Gareth Evans má za sebou dva fantastické akční snímky Zátah 1 a 2 a taky povedený seriál Gangs of London. Teprve nyní se ale zdá, že jeho kariéra začne stoupat – uzavřel totiž exkluzivní smlouvu s… (viac)

Netflix mění filmovou strategii

Netflix mění filmovou strategii

26.08.2018

Jestli Netflixu něco nelze upřít, je to způsob, jakým ovlivnil televizní výrobu na roky dopředu. Co se týče filmového formátu, tam to ovšem streamovacímu gigantovi poměrně drhne. Jediný opravdový… (viac)

Borci z The Raid vymlátí Hollywood

Borci z The Raid vymlátí Hollywood

30.07.2012

Indonéská pecka Serbuan maut aka The Raid je možná nejryzejší a určitě nejbrutálnější akční film posledních měsíců, ne-li let. Není divu, že se chystá pokračování i americký remake (ačkoli už… (viac)