Arrow - Série 5

(séria)
USA, (2016–2017), 16 h 4 min (Minutáž: 41–42 min)

Hudba:

Blake Neely

Stephen Amell, Emily Bett Rickards, David Ramsey, Willa Holland, Echo Kellum, Paul Blackthorne, Aaron Pearl, Cody Runnels, Chad L. Coleman, David Nykl (viac)

Oliver je jako starosta a zároveň ochránce Star City přetížený, a aby zvládl boj s gangsterem Tobiasem Churchem, sestaví nový tým začínajících ochránců města. (Netflix)

JG9

Tahle série se zkrátka povedla. Nový tým je dobrý a hlavní záporák Prometheus má dobrou motivaci a jeho herec Josh Segarra(nehledejte si koho hrál nebo to bude spoiler!):) to dokázal skvěle prodat. Ono herecké výkony jsou tady obecně fakticky dobré a příběh jak si povíme za chvilku v pomyslné sekci negativy je i přes svou táhlost a lehkou unuděností docela dost dobrý. Co se mi strašně líbilo a zároven nelíbilo je to že Prometheus používá spíš meč než luk což je docela dost dobrá změna ale co s tím mám potom za problém? zkrátka prostě když Oliver používá jako náhražku meče luk tak to prostě není vono, jo a když už jsem nakousl tohle proč si vlastně ve finále na sebe Prometheus nevzal oblek? Jak už jsem říkal tak mám problém s tím že to neuvěřitelně natahovaly což je sice dlouhodobým problémem jak Arrowversu tak i celé CW ale tady je to na úplně jiném levelu o čem třeba je 19. díl sakra??? následně se nelíbili úvodní epizody kde prostě míchaly staré s novým a to prostě nejde dohromady. Jo a ještě taková krátká zmínka: jestli vrátí Olicity tak udělám to co udělal Prometheus na konci finále této série. Ale abych tuhle recenzi nezakončil tak tady mám 3 pozitiva a k tomu jednu třešničku na dortu....Jo a když nad tím tak přemýšlím, kdy se vrátí Roy? Zaprvé se mi s těch maličkostí líbí návrat Deathstroka což je prostě top zvlášt když je hodný následně se mi líbí linka s Wallet Dogovou dcerou, jenom škoda že to jako u Jeremaiaha v Supergirl prostě sterilně přesunuli na další řadu, do třetice všeho dobrého je tady zdařilé navodění atmosféry z první série což se povedlo dle mého hlavně proto že samotná motivace hlavního záporáka se tam nachází, no a slíbená třešnička na tomto zeleném dortu z lukem šípy je samotný cliffhanger, poslyšte takový cliffhanger jsem neviděl od finále první série Flashe(tohle je sice na jiném levelu ale prostě nic lepšího než Flashe jsem nenašel) a ted abych to správně vyjádřil využiji již řečenou větu právě z recenzí na 23. díl Flashe(ze všech sérií) kterou jenom lehoulince upravím na konci: ,,Takový cliffhanger to se ještě dělá? ):" 9/10 Nejlepší díl:23. Nejhorší díl:19. ()