Útok na Biely dom

• Slovensko White House Down (viac)

Policajt John Cale (Channing Tatum) sa práve dozvedel, že nezískal svoju vysnívanú prácu v tajných službách. Chcel chrániť prezidenta Jamesa Sawyera (Jamie Foxx). Keďže však nechce sklamať svoju dcéru, zoberie ju na prehliadku Bieleho domu vo chvíli, keď vládne sídlo obsadí skupina ťažko ozbrojených útočníkov. Dramatické okolnosti ho prinútia skočiť rovnými nohami do akcie, aby zachránil nielen svoje dieťa, ale aj prezidenta a celú krajinu. (TV Markíza)

Salus

Emmerich. Co dodat. Dokonale natočená, v tempu, v akci i v kameře skvěle vystajlovaná patriotická patetická sračka. Emmerich! ()

challik

Akčný trhák v štýle BumBumPifPaf. Potešilo ma herecké obsadenie počínajúc čiernym prezidentom s Jordankami Jamiem Foxxom, Maggie Gyllenhaal či vojakom v podaní Channinga Tatuma. Akčné scény boli zaujímavé, ale mám pocit, že vojak ako John Cale by mal vedieť lepšie bojovať, či sa pletiem? Ukázala sa tu aj otcovská láska, čo sa mi páči. Ďalej tu bolo pár zaujímavých scén, napríklad "driftovanie" 18 tonovou limuzínou pred Bielym domom. Ďalej sa mi páčilo, keď sa Sawyer a Cale (Foxx a Tatum) rozprávali o svojich dcérach.... kto by povedal, že dcéra prezidenta si chce dať piercing do pupku? ()

Tomy_Reardon

Jo, tohle me fakt bavilo, hrozne ale.. Tatum vybornej, Fox jeste lepsi, efektove skvely, pribeh dej akce rozuzleni ja si nemuzu pomoci proste sem natcenej.. Ty vybuchy a vystrely.. Pak sice malinko Dieslovska projizdka po golfovym travniku pana presidenta v obrneny limuzce ale prekousnu to!!! ()

JFlower

Nepamatuju, kdy mi "jeden zachrání vše" vadilo tak jako tady. Zároveň jsem se však bavila (o stupeň lepší než Olympus Has Fallen). Je to sice blbina, ale ti dva to prostě umí a bylo to místy i vtipné. Klidně znovu. ()

Goumen

Zábavný akční film, který si drží celou dobu slušné tempo. Je to sice dost přehnaný a konec je hrozně americkej, ale bavil jsem se dobře. Jen sem si nemohl zvyknout na Foxxe v roli prezidenta, tahle role se k němu fakt nehodí. ()

brasek

Ó môj bože! Z tohto filmu mi bolo zle, taký naivný príbeh už dávno svet nevidel. Nevkusný humor a nechutná malá beštia s mobilom tomu všetkému dávajú korunu. ()

Jamall

Vyváženě akční, cheesy, Emmerich prostě umí pracovat i s těmi největšími klišé. Opravdu lahodná destrukce Bílého domu s dokonalým balancem mezi nekompromisní akcí a humorem. ()

imaginer21

Svižná, leč povrchní jednohubka s přímým tahem na branku a natolik líbivým obsazením, že v zásadě neurazí. V případě Emmericha ale ani výrazně nezaujme. Tady hlavně proto, že jde o téměř bezduchý mix všeho, co jsme už viděli, někdy dokonce bez sebekázně přes kopírák. Sám jsem napočítal aspoň 4 klasiké akčňáky smíchané v jendom koktejlu: Smrtonostnou past, seagalova Přepadení, Skálu a v neposlední řadě i Matrix (scéna ve výtahové šachtě). Znalci žánru by jistě našli nespočetně víc odkazů. Zkrátka není moc o co stát, až na těch pár buddy momentů a celkově výsostného tempa, díky němuž ty dvě hodiny uplynou jak Dunaj pří povodni. ()

SZYslak odpad!

Odpad, nekompromisně! Amíci, jděte do hajzlu s takovýma sračkama a ty svý hrdinný filmový prezidenty si strčte do rekta. Kriminálníka Havla na vás, holoto!!! Miloši, trhej!!! Tak alespoň štěkej, potvoro líná!!! ()

Kozlowski8

Bílý dům je napaden těžce vyzbrojenou polovojenskou jednotkou. Prezident Spojených států má ale velké štěstí v tom, že je zrovna mezi turisty na prohlídce Bílého domu John Cale a jeho dcera... Jak jsme u Rolanda Emmericha zvyklí, dostává se nám od něj pulsující, svižný příběh, v němž má, kromě napětí, své místo také humor a nechybí  ani skvělé vizuální zpracování. Filmu se dá vytknout snad jen až přespříliš všemožných klišé a nadměrného patosu a občasné přepálené a přeplácané dějové kombinace což ovšem (bohužel) rovněž často patří k dílúm tohoto režiséra.. Dokonce i - pro mne herec-neherec - bezkrevný a bezvýrazový Channing Tatum se vcelku činil a role mu docela padla. Sice slabší, ale 4*. 70 %. ()

nanamarak1

Nejsměšnější film, který jsem za dlouhou dobu viděl. Ty stupidní hlášky hlavního dua několikrát překročili hranici trapnosti a stali se vtipnými na nové meta úrovni. A ten závěr, když ta holka začne mávat emérickou vlajkou na přilétající stíhačky, u mě způsobil krach močového měchýře spojený s promoknutím lacláčů. Objektivně to moc dobrej film není, ale čistě subjektivně jsem se dlouho takhle nezasmál. Dávám pobavených 70% i díky faktu, že věřím, že je to sranda záměrná. ()

Pan.Antonin

"Můžete mě tou raketou přestat mlátit do hlavy?" Mistr pohádkář pro dospělé Roland tentokrát přišel s velmi dobrou akční jízdou, která sice na úplnou špičku (Smrtonosná past) trochu ztrácí, ale zaslouží si čtyři hvězdy. Akční scény jsou skvělé, vtipné hlášky tam jsou, z herců září zejména James Woods a Jamie Foxx, ale slušnou práci odvádí i Tatum. Pár slabších míst tam přeci jen bylo, ale celkově převažují pozitivní prvky a film si určitě ještě někdy pustím. ()

endrix

Tak tenhle útok na Bílý dům má všechno, co ten druhý (Pád Bílého domu) nemá. Sympatické postavy, děj, který je (samozřejmě v mezích žánru) ne až tak předvídatelný, slušnou akci a nebere se až tak vážně. Jo, tohle byla zábava. ()

tuctovychlap

obe verzie (OHF/WHD) boli dostatočne akčné, Olympus ma o nadpriemerne vyvinuté prsia priemernej plejmejtky zaujal viac.."mr. president, mr. president...!" tí páni sú proste obľúbení..:) a ja si odnášam poznatok, že na Grasalkovičov palác a starého uja nikto nikdy nezaútočí..:) 70 % ()

Underworld míří do Prahy

Underworld míří do Prahy

16.05.2015

S filmovou sérií Underworld to po třetím díle vypadalo bledě, ve čtyřce se ale vrátila Selene s tváří Kate Beckinsale (Letec) a zase bylo dobře. Není tedy divu, že se věčný boj upírů a lycanů chystá… (viac)

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

29.12.2013

Terminátor: Hledají se Connorovi

Terminátor: Hledají se Connorovi

14.12.2013

Už teď je jasné, že pokračování robotí ságy pod názvem Terminator: Genesis bude obsahovat i cestování v čase. Vyplývá to z postupně se rýsujícího obsazení: role Johna Connora byla chvilku spojována s… (viac)

Gerard Butler po Bílém domě zachrání Londýn

Gerard Butler po Bílém domě zachrání Londýn

31.10.2013

Na začátku roku vypadal souboj dvou letošních „Smrtonosných pastí v Bílém domě“ jako rozhodnutá záležitost. Emmerichův White House Down měl vyšší rozpočet, komerčního tahouna Tatuma v hlavní roli a… (viac)