Útok na Biely dom

• Slovensko White House Down (viac)

Policajt John Cale (Channing Tatum) sa práve dozvedel, že nezískal svoju vysnívanú prácu v tajných službách. Chcel chrániť prezidenta Jamesa Sawyera (Jamie Foxx). Keďže však nechce sklamať svoju dcéru, zoberie ju na prehliadku Bieleho domu vo chvíli, keď vládne sídlo obsadí skupina ťažko ozbrojených útočníkov. Dramatické okolnosti ho prinútia skočiť rovnými nohami do akcie, aby zachránil nielen svoje dieťa, ale aj prezidenta a celú krajinu. (TV Markíza)

Don Maty

Nekonečný začiatok v podobe zoznamovania s postavami a ukazovanie toho ako dcérenka ochrankára je zamilovaná do prezidenta. WTF? Ďalšia americká vec, ktorá apeluje na našu dementnosť. Páni američania. Pohŕdam vašou modernou kultúrou a pohŕdam vaším pokryteckým vlastenectvom. Ale dokázal som sa nad toto všetko povzniesť a prišla parádna akčná nádielka. No cervenak to vystihol. Chýbal tam gerrard buttler a lietajúce hlavy. Ale vo forme akcie určite predstihol prvú verziu...2* PS: Dúfam, že niekto vyhodí konečne do vzduchu pár ambasád aby tieto filmy získali opodstatnenie. Viva lá Terrorism! PPS: A vrchol trápnosti bolo "Piloti!! Prezident chce urobiť tamto." - Keď som to počul, ja som šiel na záchod urobiť TAMTO. ()

Unterschleif

Vyzerá to ako nejaký spin off smrtonosnej pasce. V roku 2013 to Emmerich stále ešte skúša so strieľaním a výbuchmi - pred ktorými hrdina vždy iba o chlp uhne. Strašne patetické a plné klišé. Ale má to spád a dokonca som bol napätý, aj keď bolo jasné ako to skončí. ()

Sakulnikov

Klasický Emmerich - výbuchy, výbuchy a demolice a to vše až s parodickou dávkou humoru, který to zvedá proti konkurenčnímu Olympus Has Fallen. K tomu přispívá i pár detailů jako třeba váhání s použitím armády na území USA. Emmerich se baví použitím klišé a inspirací v klasikách Die Hard. Prostě pobaví. ()

generalmagor

Emmerich a jeho další crazy mothera fucka movie, které by mohl vyučovat. Ale tentokrát mu to vyšlo! Neskutečně jsem se bavil, dobrá akce, prdel. Neurazí to. Rozhodně 68% film to není. Tak 72%. Mrkni ()

waltosin

Prej útok na bílý dům, já bych řekl bombardování bílého domu, sám jsme překvapen jaká to byla akční lahůdka! Myslel jsem že do bílýho domu nakráčí pár zločinců s pistolkama a budou tam držet lidi jako rukomí, jak to bejvá ve spoustu podobnejch nudnejch akčňáků. Sakra a ono to bylo právě naopak oni tam nakráčeli cvičení vojáci s raketometama a hned se s někym nesrali a skoro všechny pozabíjeli! To nemluvím o Tatumovi a Foxxovi ty se s nima taky moc nesrali a likvidovali je pěkně po jednom, jak to má bej,t byly prostě skvělý. Foxx to má určitě ještě z Djanga je vidět že nezapomněl co ho Tarantino naučil a Tatum mě akorát navnadil na jeho další jízdu s Hillem v 22 Jump street tak se moc těším! :) 75% ()

x_ander

Ať si říká kdo chce, co chce, Emmerich je ve svém vlatním "žánru" stále borec, což potvrzuje i White house down. Ačkoliv je film v podstatě variací na Die Hard, zbytečně Willisovu sérii nekopíruje a jde si svou vlatní cestou. Je to akční, je to vtipné, je to plné zbytečného patosu, prostě klasický Emmerich. Byť výrazně umírněnější a rozhodně lepší než u blbin typu 2012 nebo 10000 BC. Záleží pak je na divákovi, jestli mu tento styl sedne. Mně ano. ()

blondboss

Keď si porovnám Olympus has fallen a tento film, tak veľa rozdielov tam nevidím. Podobná téma, podobné poňatie, podobné klišé a podobná priemernosť filmu. Asi to bude tým, že podobný typ filmov už vyšiel z módy a Emmerich by sa mal zamerať skôr na iný typ katastrofických filmov, ktoré mu idú o niečo lepšie. 60 % ()

DonBraso

Klidně bych nechal Bílý dům lehnout popelem,ale Emmerich natočil 80ku jak víno.Jiný hlavní hrdina(Sly,Arnie,Willis), tak skáču blažeností.Typická akční smršť se skvělým James Woodsem,který ty parchanty skutečně umí.Plno klišé,závěrečný patlání,amerikanismus,ale co naplat.Ten film si prostě na nic nehraje a já mu to fakt žeru. ()

Schmitke69 odpad!

Rolande už néééé, na konci jsem měl slzy zoufalství fakt na krajíčku.... Já už myslel že takovou kravinu hodnou let devadesátých už v této pokročilé době neuvidím, ale opak je pravdou.... Holčička s vlajkou - néééé...... Zas pod dlouhý době něco na "odpad!" ()

Hruskovice

Z hovna bič neupleteš. Takový přeceněný poděs jsem v posledních pár letech ještě neviděl. Bože můj 2/5 za pár originálních kravin ale jinak nuda, děs a hrůza. Snad nejhorší je, jak nefungují ty ultra trapný hlášky... Emmerich je rok od roku horší. ()

lobo87

Podobne ako príbuzný Pád Bieleho domu som mal pocit, že pozerám pokračovanie Smrtonosnej pasce. Typický Emmerich - pompézne výbuchy, americké vlajky vejúce vo vetre, nečakaní hrdinovia, nezastaviteľná a nezraniteľná hlavná postava. Butler sa mi však pozdával o kúsok viac... 65% ()

Vasyl

Foxx je fakt kůl prezident a Tatum je...no na striptéra dobrý. O dost větší sranda než s Žerárem, prezidentská chalupa taky dostala mnohem víc zabrat. Až po akci zjišťuju že on Emmerich a je mi jasná i ta hrdinná holčička mávající vlajkou před bombardérama. ()

dzules

celý film si lámu hlavu s jedinou otázkou, jak se jim podařilo na tenhle scénář nalákat Denzela a Maggie? Jako že Tatum hraje v béčkových filmech mě nepřekvapuje, ale Maggie? Tenhle film má zcela evidentně v merku smrtonostnou past, místo Bruce Tatum, místo manželky dcera..místo bojiště Bílý dům. Denzel se snaží zahrát co se dá, občas někdo prohodí rádoby vtipnou hlášku (průvodce Bílým domem) ale prostě to nefunguje, chybí tomu lehkost a nenucenost. Za mě propadák ()

baclajean

Channinga síce vyzeral nie ako Emilyn otec, ale o pár rokov starší brat, ale človek si zvykne na všetko, aj na takúto vec, a tak som to po pol hodinke prestal riešiť. Takýto "akčňák" s vopred jasným koncom ma až prekvapivo udržal v tom, aby som ho pozrel celý na jeden hlt. Tuctové, no napriek tomu mi neprekáža dať pomerne vysoké hodnotenie, scenár a spracovanie sú fajn. ()

Underworld míří do Prahy

Underworld míří do Prahy

16.05.2015

S filmovou sérií Underworld to po třetím díle vypadalo bledě, ve čtyřce se ale vrátila Selene s tváří Kate Beckinsale (Letec) a zase bylo dobře. Není tedy divu, že se věčný boj upírů a lycanů chystá… (viac)

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

29.12.2013

Terminátor: Hledají se Connorovi

Terminátor: Hledají se Connorovi

14.12.2013

Už teď je jasné, že pokračování robotí ságy pod názvem Terminator: Genesis bude obsahovat i cestování v čase. Vyplývá to z postupně se rýsujícího obsazení: role Johna Connora byla chvilku spojována s… (viac)

Gerard Butler po Bílém domě zachrání Londýn

Gerard Butler po Bílém domě zachrání Londýn

31.10.2013

Na začátku roku vypadal souboj dvou letošních „Smrtonosných pastí v Bílém domě“ jako rozhodnutá záležitost. Emmerichův White House Down měl vyšší rozpočet, komerčního tahouna Tatuma v hlavní roli a… (viac)