Útok na Biely dom

• Slovensko White House Down (viac)

Policajt John Cale (Channing Tatum) sa práve dozvedel, že nezískal svoju vysnívanú prácu v tajných službách. Chcel chrániť prezidenta Jamesa Sawyera (Jamie Foxx). Keďže však nechce sklamať svoju dcéru, zoberie ju na prehliadku Bieleho domu vo chvíli, keď vládne sídlo obsadí skupina ťažko ozbrojených útočníkov. Dramatické okolnosti ho prinútia skočiť rovnými nohami do akcie, aby zachránil nielen svoje dieťa, ale aj prezidenta a celú krajinu. (TV Markíza)

Izi-Peťan

Když jsem slyšel o tom, že během třech měsíců budou dva filmy o útoku na Bílý dům, myslel jsem si, že si Američani dělají srandu. Ale ono ne. Pád Bílého domu mě přišel celkem povedený a tady jsem byl zvědav, jak se s tím popere Emmerich, když k destrukci má jen Bilý dům. Musím uznat, že se mi tahle verze líbila ještě víc. Spousty akčních scén, vtipné scény, které skutečně byly vtipné a tvůrci to ak rozhodně zamýšleli, Jamie Foxx jako prezident super. Koncept je tedy celkově podobný jako Pád bílého domu, ale rozhodně lépe natočený. 80% ()

Blenny

Strašná ptákovina, ale snesitelnější než Pád Bílého domu. SPOILER!! Hacker padouch, co poslouchá klasiku, je klišé. Hacker padouch co líza lízátko taky. Ovšem Hacker padouch co poslouchá klasiku a lízá lízátko, to je mega. Bylo by to za dvě, ale hvězdičku si přihodím za honičku aut na zahradě Bílýho domu. Bavil jsem se v tu chvíli slušně, ale asi jinak, než tvůrci zamýšleli. A jednu uberu za sestřelení AOF. To už jsem si klepal prstem na čelo. ()

morris22

Nelze než souhlasit s tím, co napsal Tom Hardy! John McClane nebo Casey Ryback jsou nezapomenutelní, ale John Cale se jim téměř vyrovnal. A Jamie Foxx jako Obama? Moc dobrá práce. Tenhle film by si zasloužil něco mezi 70-80%. ()

Mara12

Upřímně, celá dějová linie související s tím malým přemoudřelým děckem, mě neuvěřitelně ničí, něco tak bolestně pitomého (zvláště pak závěr-mávání s vlajkou) jsem už dlouho neviděla, kdybych měla hodnotit jenom to, je to jasný odpad, ale zbytek filmu mě dostal – slušná porce zábavy a vydařené akce. ()

J.Cobra

Akční / Thriller / Drama?... spíš komedie. Moc jsem toho nečekal a o to více jsem se bavil. Prezidenta s bazukou jsem ještě teda neviděl. A aby toho nebylo málo, tak ji ještě ztratil při driftování na zahradě u Bílého domu. No není to k popukání? ()

thomasnikrs

Tak tímto bylo doufám již definitivně vyčerpáno téma obsazení Bílého domu a dalších pokusů budeme ušetřeni. Channing Tatum možná měl párkrát před natáčením navštívit střelnici, aby se neučil při střelbě z vlastní zbraně nemít "zavřené" oči (viz 1:11:30 při střelbě ve sklepní chodbě, kde mrká, že skoro ani nemá oči otevřené - pozn. střílím z pistole již 20 let každý týden, tak vím o čem "píšu"). Jamie Foxx se na roli prezidenta absolutně nehodí, možná ještě před Nespoutaným Djangem.. Absurní je scéna s honičkou prezidentského auta kolem kašny, kdy divákům za plotem (vojáci, agenti, novináři atd.) už chybělo jen roznášení pop-cornu... Dobrá byla scéna s vypálenou raketou na AFO, kdy od vypálení do sestřelení se s tím režisér nesral a věnoval tomu přesně celých 30 vteřin... Zrátka na svých dvou ** si trvám.. ()

jafuska

Akční film, plný napětí, přestřelek, kde hlavní metou je akce pro záchranu prezidenta a dcery hlavního hrdiny, který nasazuje svůj život pro záchranu ostatních, Byl to akční film jak vyšitý a mě se to moc líbilo. ()

jprmusic

Tohle nebylo na body. Emmerich dostal od Fuquy tvrdé KO - navíc na vlastním hřišti. Právě při srovnání obou téměř totožných filmů markantně vynikne rozdíl ve výsledném snažení obou režisérů. Emmerich si vybral mizernej scénář, mizerný herce a jako režisér evidentně slabou chvilku, protože tenhle film je k nekoukání. Při sledování holčičky, která mávaje praporem zruší útok bojových letadel jsem toužil po tom, aby umřeli všichni. Navíc má Tatum na rozdíl od Butlera charisma jak moje ponožky, takže opravdu není nikdo, kdo by to zachránil. ()

jayman odpad!

Mám dosť! Mám dosť pátosu, amerického selflovingu a filmu, kde prezident v ohrození smrti nezabudne spomenúť fun fact č. 2567 o Bielom dome. Mám dosť sympatických a superorganizovaných zločincov, ktorým ich geniálne plány prekazí 71 náhod a 34 netrafení hlavného hrdinu, zatiaľ čo dovtedy strieľali headshoty poslepiačky. Mám dosť ubercool faktoru a "Dont you touch my Jay's" humoru, pretože prezident je superčernoch. A toto je snáď najhorší film aký som kedy videl a som hrdý na to, že som ho vypol v polke, aj keď som bol vo vlaku a príšerne som sa nudil. Wow. Mne sa snáď prejedol Hollywood. ()

worlik

Emmerich má na kontě podobnejch katastrofickejch kousků už pěknou řádku, ale tenhle je u mě nejníž. Klišé střídá klišé a když může dojít k překvapivýmu zvratu v podobě zastřelení prezidenta (nic proti Foxíkovi), tak to zazdí (netradičně) kulkou trefený zlatý hodinky od manželky. Chvílema mi ale přišlo, jako by byl film točenej na zakázku pro sociální sítě, jen zbývalo začít je jednotlivě jmenovat. Trošku překvapením byl fakt, že malá Emily na konci nemávala americkou vlajkou, ale "jen" tou prezidentskou. 48,358% ()

carodejb

Tak toto bola parádička. Presýtené americkým patriotizmom, ale aj rovnakou dávkou sebairónie a odľahčenia. Po prvej nudnej ukecanej polhodine nasleduje krásna a zábavná akcia až do konca. Len škoda tých slabých efektov, inak som sa bavil. ()

helrohir

Takže tu máme ďalší z deštruktívnych Emmerichových filmov, v ktorých je vždy aspoň toľko výbuchov ako hviezd na americkej vlajke. Dej je samozrejme úplne neoriginálna zmes niekoľkých známejších akčných filmov, a ako je u Rolanda zvykom, opäť nemôžu byť hrdinami ľudia z normálnej usporiadanej rodiny, ale opäť musí byť niekto rozvedený a rozhádaný, v tomto prípade ide o naštrbený vzťah otec-dcéra (mimochodom hlavná adeptka na cenu najnesympatickejšie a najprotivnejšie decko). Akcia je pozerateľná, za to môžem dať Rolandovi palec hore, taktiež ho už dlhšiu dobu uznávam za to, ako elegantne dokáže skombinovať akciu a humor niekedy až parodických rozmerov do výborne fungujúceho celku. Čo mi však vadí je casting. Jamie Foxx ako mieruchtivý americký prezident (to je fakt utopická myšlienka) mi jednoducho v tejto roli nesedel. Nuž a Tatumovi akčného borca tiež nikdy nezožeriem, nech radšej zostane v romantických filmoch pre teenagerov. Zvyšok osadenstva ako tak ušiel, ale dve hlavné postavy sú proste omyl. Celkove to vôbec nie je zlý film, ale tiež sa pridám na stranu tých, ktorým sa viac páčila Gerardova exkurzia po Bielom dome. 60%. ()

zrx odpad!

Tak tohle fakt ne - vemte to nejhorší z Bčkových filmů, zakomponujte to do 2 hodin a získáte Útok na Bíly dům. Naprosto nudnou a nekoukatelnou věc.. tohle fakt neeeeeeeee.... ()

Guran

Útok na Bílého domu a Pád bílého domu. Snímky se stejným tématem natočené ve stejném roce. Který z nich je lepší? Tenhle, Útok na Bílý dům. Je sice lepší, ale není to nic extra. Opět ukradený scénář ze Smrtonosné pasti, takže nic nového zde neuvidíte. Stejné akční scény, stejné postavy, stejný scénář. Channing Tatum je neporazitelný, prezident Foxx je zase vynikající střelec. Na to, že nikdy nestřílel z raketometu, tak z jedoucího auta dokáže z tak těžké zbraně vystřelit a zničit plot. Ta scéna mě dostala, že takovýto člověk tu zbraň vůbec unese a ještě k tomu vystřelí! Joey King nic moc. Vím, že má malý věk, ale jako čtrnáctileté herečka opravdu nic moc. Začátek filmu zdlouhavý a pak, když už to začne, je zde stereotyp, který trošku odstoupí s blížícím se koncem filmu, tam už se scénář a děj zlepšují, ale pohužel na převrat bylo až příliš pozdě. Útok na Bílý dům je jenom lepší verzí Pádu Bílého domu, kde Gerarda Butlera nahradil Channing Tatum. Aarona Ekharta Jamie Foxx, ale pod taktovkou jsou ty filmy stejný až na jednu vyjímku. Tento film musím pochválit za to, že si odpustil ty trapné a ubohé keci o americkém vlastenectví. Záběr na americkou vlajku je zde jen jednou, zatímco v Pádu bílého domu nespočetkrát. Je vidět, že Roland Emmerich není režisér amerického původu. Za to ho chválím, ale tento jeho film je slabý odvar. ()

Dinsberg

Reklama na prezidentský úřad Spojených států. Vždyť americký prezident je tak prima chlap. Proč to ale museli říznou konceptem Smrtonosné pasti? Jediný rozdíl je v tom, že tady nejde o kapitál finanční, ale politický. Aby to aspoň vyznělo neutrálně, povolali na režisérský post neameričana. Bohužel Emmerich, který od Hvězdné brány (kromě Anonymu) nenatočil nic, co by stálo za řeč, výsledkem, je dvouhodinový předvolební spot Baracka Obamy, který ho líčí jako akčního mírotvůrce.Proto je Nobelova cena míru pro něj velkým zklamáním. ()

JackBurda

Takže, na jedný straně máme fajn hlavního hrdinu a ok efekty. Na druhý straně tu máme špatnou kopírku Pádu Bílýho domu, ubohý pokusy o humor, nejtrapnější bandu blbounů (ehn ehn teroristů), non-stop kopírování smrtonosní pasti (jen v tílku atd.), hodinky zastavující kulku. Co dál akce? Je pg13, ale to umím přežít. Takže akce, je podělanej JOKE! Pořád se zklouzává po stolech, podlaze a pálí se do prázdna a ''komando'' teroristů( kterejch je sotva dvanáct) vystřílej ochranku Bílýho domu bez jediný ztráty, ale hlavního hrdinu s prezidentem minou i z pěti metrů. Hlavní hrdina sice všechny sejme, ale je to celkem amatér (bejvalej voják? Ani náhodou.). Jako, hlavní hrdina mi tolik nevadil a byl ok, předved jednu hezkou bitku. Ovšem jeho dcera, byla na přesdržku, furt všechno ví a nakonec z ní udělali hrdinku, WTF? No, není to úplná katastrofa, ale oproti perfektnímu Olympu je to shit. ()

Underworld míří do Prahy

Underworld míří do Prahy

16.05.2015

S filmovou sérií Underworld to po třetím díle vypadalo bledě, ve čtyřce se ale vrátila Selene s tváří Kate Beckinsale (Letec) a zase bylo dobře. Není tedy divu, že se věčný boj upírů a lycanů chystá… (viac)

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

29.12.2013

Terminátor: Hledají se Connorovi

Terminátor: Hledají se Connorovi

14.12.2013

Už teď je jasné, že pokračování robotí ságy pod názvem Terminator: Genesis bude obsahovat i cestování v čase. Vyplývá to z postupně se rýsujícího obsazení: role Johna Connora byla chvilku spojována s… (viac)

Gerard Butler po Bílém domě zachrání Londýn

Gerard Butler po Bílém domě zachrání Londýn

31.10.2013

Na začátku roku vypadal souboj dvou letošních „Smrtonosných pastí v Bílém domě“ jako rozhodnutá záležitost. Emmerichův White House Down měl vyšší rozpočet, komerčního tahouna Tatuma v hlavní roli a… (viac)