Pinocchio Guillerma del Tora

• USA Guillermo del Toro's Pinocchio (viac)

Nádherný hudební film, ve kterém oscarový filmař Guillermo del Toro pomocí fázové animace znovu vypráví příběh slavné dřevěné postavičky. (Netflix)

FilmTo

Pohádka s přesahem. Dotkne se otázek dospívání, náboženství, fašišmu, života i smrti. Silná podívaná pro deti i dospělé. Děkuji za zážitek. ()

Enon

Já to věděl, věděl sem , že Guillermo del Toro nezklame. Je skvělé jak tento příběh překopal a ne jako Disney, který jednoduše jen předělal animaci, veškeré tyto změny jsou velmi vítané, alespoň z mé strany. Guillermův rukopis je zde znát opravdu ve velké míře, ale důležité je, že to hlavní nám tady zůstalo, POSELSTVÍ, a to jak pro malé tak i velké. Úvodních 15 minut mě prostě a jednoduše semlelo, emoční zásah přímo do srdce. Tento zásah se ovšem opakoval i na konci, DOKONALOST. Celou dobu je zde ale i  hromada scén, které vás okouzlí svou krásnou pohádkovou naivitou, dost mě to vrátilo do mých dětských let a usmíval sem se od ucha k uchu. Asi si říkáte, co animace? No řekl bych k tomu jednu věc, myslím, že se mnou bude mnoho lidí souhlasit, když řeknu, že se jedná o jednu z nejlepších animací ever, myslím to smrtelně vážně, podobně uhranut z animace jsem byl snad jen u filmu ''Klaus'' a ten kdo viděl, tak ví, o jaké kategorii animace zde mluvíme. Btw, co se týče délky filmu, tak to šlape jak švýcarské hodinky, utíká to a i když to má dvě hodiny, tak skutečně to ničemu neškodí, ba naopak, prospívá. Pokud se ptáte jak velké jsou již dříve zmíněné změny, tak velké. Některé postavy mají méně prostoru než v původním filmu, téma války a fašismu, příběh s Carlem, obecné zasazení děje, příšera místo velryby a tak dále. Ovšem válka v tomto filmu hraje dosti zásadní roli, ale řekl bych, že to děti pochopí a rodiče budou nadšeni. Já si prostě a jednoduše ten film zamiloval, jelikož se jedná o neskutečně bravurně odvedené řemeslo, krásně zpracované a odvyprávěné, s nejedním poselstvím a nádhernou animací. Mé hodnocení tedy činí 82% a už teď můžu říct, že se k tomu určitě někdy vrátím. ()

GreenFlag

GdTho mam rad, ale tenhle novy Pinocchio vlastne nevi, jestli chce byt filmem pro deti nebo pro dospele. Za me v tomhle selhava a docela se divim, ze to ma rating pro deti od 7mi let na Netflixu. Pritom by si Pinocchio mohl potrast rukou s Kralickem JoJo (akorat tam se nezpiva). Ma pritelkyne ve finale byla z filmu frustrovana a to pritom miluje pohadky. 2 hvezdy za vizual a skvely uvod. ()

Belphegor

Ke shlédnutí nejnovějšího Pinnochia jsem přistupoval poměrně rozporuplně, protože jeden vyšel nedávno od Zemeckiseho a nějak mě nezaujal. Musím ale říct, že Pinnochio Guillerma del Tora dopadl mnohem lépe po všech strankách. Animace je přinejmenším pěkně udělaná a grafickým laděním zajímavá, rozhodně se mi líbil design samotného Pinnochia. Záběrovaní a technická stránka má co nabídnout, a co se týká písniček, i ty se mi zdají lépe podané než v Zemeckiseho filmu a nebylo jich tolik. Co mě ale potěšilo více je, že oba filmy nejsou indentický co do scén a Torův tedy nabízí jinou podívanou, navíc zakončení je mnohem lepší, řekl bych že se vzdaluje od filmu pro děti, zato dokáže dodat příběh s kvalitní katarzí. Tento Pinnochio pro mě byl překvapením a určitě bych doporučil, jen tedy nechápu, proč vznikly tento rok dvě apaptace a v roce 2019 ještě jedna, nepřijde mi, že by to byl tak nevyčerpaný námět. ()

Norrek

To nám takhle jednou vybouchl plán na večerní film a tak to zachraňoval Netflix s novým Pinocchiem. Guliermo je z toho cítit na sto honů, podobnost s Faunem je zde obrovská. Opět krásně temné a dospělé, válečný kontext kam se podíváš a Pinocchio se tu chová jako správný fracek, až by mu jeden občas ten frňák zlámal. Příběh celkem jasný a předvídatelný. Kraluje tu animace. Pohled na film ani na chvíli nenudí. Celkově, Pinocchia jsem v plánu neměl, ale jsem rád, že jsem ho viděl. 3.5, jenže za tu stylizaci to zaokrouhlím nahoru. ()

majorzeman13

Jeden z nejlepších filmů roku 2022 . Stylový,kvalitní,nadprůměrný,skvělý a vizuálně povedený  fantasy animák. Rozhodně to stojí za to !!  Spíše dospělejší animovaný snímek.... Holt Guilermo del Toro se nezapře !!! V tomto případě opět nebylo daleko.....od plného počtu. Ba naopak . ()

Charliesed

Pohádka pro dospělé. Dost jednoduchý děj a dialogy s mýty a fantastickými motivy a postavami a na druhé straně temnější podání s hlubším příběhem – líbí se mi ta kombinace, je to pro mě překvapení, opravdu jednoduché a snadné na pochopení, odpočinkové a přitom to zaujme dospělejším podáním a kouzelnou, krásnou a osobitou vizuální stránkou. Hezký film. ()

marcoss

Ja proste neviem prist na chut animaciam tohoto rezisera. V tomto pripade aj pribeh ma az tak uzasne nenatchol. Priemer pre mna osobne. ()

Leptictidium

Režisér Guillermo del Toro měl odjakživa unikátní vkus (však to ukázal už ve svém Faunově Labyrintu) a jeho filmová vize, plná magie a podivných stvoření jeho snímkům jen pomáhá. Témata jako fašismus a balanc mezi životem a smrtí oddaluje tento film od typického „Disneyho“ animáku a del Toro nám vlastně naservíroval dokonalé drama. Na tento skvost jsem narazil vlastně úplně omylem a hned zaujal svojí zvláštní animací. Druhý režisér Mark Gustafson se v roce 1986 podílel na The Adventures of Mark Twain s podobnou animací (technologie stop motion) jako Pinocchio (se kterou vlastně del Toro neměl žádnou zkušenost). Nikdy bych neřekl, že zrovna animovaný (a ještě k tomu muzikál a loutkový!!!) Pinocchio mě přesvědčí o svých kvalitách více než jakýkoliv jiný film v tomto roce (a že jich bylo!). Skladatel Alexandre Desplat se zde vážně překonal (Ciau Papa). Společně s The Batman nejlepší filmy roku 2022 a zasloužený Oscar! Ciao Papa! 10/10 ()

Olivvaxaf

Tento snímek je pro lidi kteří jsou ztraceni sami v sobě. Miluju filmy s myšlenkou uvnitř a hlavně když je takhle povedená. Vizuálně krásné ale příběhově překrásné... Ať už pro malé děti nebo dospělé sedící vedle nich. Tento film vám otevře oči a doslova do života napoví: žijte každý den jakoby byl poslední. Perfektní práce která prokazuje že někdy je málo víc. Tato verze Pinocchia se mi osobně líbí nejvíc. A to ne jen díky perfektnímu provedení a příběhu ale i práce která byla do filmu vynaložena. ()

Del Torův Frankenstein nabírá obsazení

Del Torův Frankenstein nabírá obsazení

19.03.2023

Legendární mexický režisér a scenárista Guillermo del Toro (Hellboy, Faunův labyrint) si v Hollywoodu už nějakou dobu může díky svému Oscaru za nejlepší film v podobě Tváře vody dělat co chce. Tedy… (viac)

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou