Je rok 1955 a my sa zoznamujeme s „Flatbushskou štvorkou“, ako sa sama nazýva štvorica dvanásťročných chalanov z Brooklynu. Stačíme sa o nich dozvedieť akurát to, že sú zohratí, výreční, správne drzí a keď príde na to, vedia aj udrieť, a že dvaja z nich zdieľajú nežné city ku spoločnej kamarátke Sophie – a už sa aj presúvame v čase o štedrých 58 rokov ďalej, teda do súčasnosti, v ktorej ich osud rozvial do rôznych končín USA. Sam (Kevin Kline) žije s manželkou na Floride, kde si kráti dôchodcovské dni vodným aerobikom a ide sa pritom unudiť k smrti. Archie (Morgan Freeman) je po miernej mŕtvici, no trpí skôr následkom prílišnej starostlivosti a nekompromisného dohľadu svojho dospelého syna. Paddy (Robert De Niro) zostal ako jediný žiť v Brooklyne. Pred rokom mu zomrela manželka (zmienená detská láska Sophie), a zo stále smútiaceho vdovca sa stal nespoločenský frfloš, ktorý odpláca susedkine láskavosti ostrými rečami. Z Billyho (Michael Douglas) je úspešný kalifornský obchodník, ktorý sa po desaťročiach staromládeneckého života práve chystá oženiť s tridsaťročnou ženou. A práve táto chystaná udalosť je zámienkou k plánovanej rozlúčke so slobodou práve v Las Vegas – len to ešte chce presvedčiť Paddyho, ktorého kamarátstvo s Billym značne utrpelo Billyho neúčasťou na Sophienom pohrebe, aby vyšiel zo svojho mauzólea a pridal sa k nim... (TV Markíza)

zdenny

Vysoké hodnocení dávám proto, že mám rád filmy, ve kterých se bok po boku objevují legendy filmového plátna a navíc legendy, které mám moc rád. Přestože jde o komediální žánr, chce nám film ukázat hořkost stáří a chuť alespoň někdy být zase mladý a zažít trochu dobrodružství, které se zdá být vzhledem k věku neuskutečnitelné. Každý chlap totiž věří, že je frajer a že na „to“ ještě má. ()

Angelic-77 odpad!

Zhodnocení filmu ve zkratce? 105 minut trvající HLOUPOST...čekal jsem možná aspoň něco málo ve stylu Pařby ve Vegas s trochu staršími týpky, zábavu, vtipné scénky, ale místo toho jsem se dočkal pouze hodiny a tři čtvrtě dlouhé přehlídky ztrapňování se jinak výborných herců. Odpadem hodnotím filmy opravdu zřídkakdy, ale tenhle si ho bez diskuze rozhodně zaslouží. ()

blackJag

Až tu jednou tito pánové nebudou, bude se na ně vzpomínat, ne ale kvůli tomuto filmu. Šablona, kalkul, předvídatelné až na půdu - taková sestava, to chtělo silnější kalibr. Brokovnici místo flusbroku. 60% ()

V.Silver

"Nebylo to špatný" - to je věta, kterou nenapíšete u vyloženě dobrýho filmu. Napíšete ji spíš u něčeho, co bylo vlastně milý, příjemný, zábavný, ale nijak se na tom nepodepsali nejlepší hollywoodští herci ani zajímaví scénáristi. Nebyl to ani nějaký nový a převratný nápad a nebylo to ani na nějaké zajímavé lokaci. Co to mělo? Vlastně ani nevím. Ta hodinka a půl utekla poměrně příjemně, ale mi z toho v paměti neutkvělo. Takový film na nedělní odpoledne, u kterého když usnete, vůbec nic se nestane :) 60% ()

Henk123

Dobře, chápu že je pěkné, že si staroši a celoživotní kamarádi vyhoděj z kopejtka ve Vegas a snaží se v sobě opět probudit mladý kluky, ale pořád to jsou staroši ve Vegas ! Nic co by mě na tom dokázalo nadchnout. K dobru - fajn herecké obsazení. ()

Magniel

Koukám na tenhle film pár týdnů před létem, pořád studentským létem, takže volno se jen hromadí a nějak si říkám: "Joo, bejby, léto bude jak jedno velké Vegas". Takže i takový film, kdy mě nic nepřekvapí má u mě 4*. S drinkem před sebou samozřejmě :) ()

vyfuk

Čekal jsem nudu se špetkou humoru. Nakonec to bylo naopak. Přes klasický stereotyp jsem se dostal k filmu, který měl neustále co nabídnout. Není to žádný film plný smyslu ani humoru, ale mě to stačilo na hezký večer... ()

klima777

Počin, který pod pláštíkem "ultra–mega–O.K." image jen nadutě mentoruje (užij si, ale s mírou a hlavně se drž, kam patříš... tohle podvědomé poselství filmu je daleko důležitější, než co se zrovna odehrává na stříbrném plátně).-------- Čtveřici hlavních protagonistů (a Mírovi) se mírně omlouvám, jako Zprávu o stavu Unie však tuto zdánlivě milou, ve skutečnosti trapnou a pokryteckou taškařici, odmítám. ()

Guzo

Takový milý a troufám si říct, že lehce tragikomický, film. Většina vtípků se povedla, nejsou tu žádné přepálené fóry, ani akční scénky se starou gardou. A i když celou dobu víte, jak se jednotlivé příběhy uzavřou, díky nostalgické notě, na kterou se tu hodně hraje, dokáže Last Vegas udržet pozornost až do konce. 65 % ()

Dagoussek

Tak za mě skvělá komedie, která vždy pobaví. Několikrát viděno a vždy rozesmálo. Partička dědků jede na výlet do Las Vegas pařit, no komu se to z vás splní 😁 ()

jefff

Hodně pěkný film. Opravdu, Není to nějaká taškařice ani nelze očekávat kadenci vtipů aka Pařba ve Vegas. Film sází na dobré hlášky, kterých není mnoho, ale jsou dobře načasované a opravdu vtipné. Herecké čtyřka je bezvadná a hlavně Freeman s Klinem excelují. Za ssebe musím říct, že film mě pobavil a tzv. mi sednul. Jako dlouho žádný jiný. ()

Hollohlaway

Celkem neurážející komedie s kvalitním obsazením, ovšem naprosto předvídatelným scénářem, krotkými vtípky a děsivě, ale děsivě rozplizlým a moralizujícím závěrem. ()

tommmy89

"Posledná jazda" hviezd tohto typu nie je nikdy posledná. Síce som očakával omnoho viac, ale dalo sa na to pozerať. Tématika "Vegas" vo mne vždy vyvoláva dobré spomienky na dobré filmy, tak som sa do toho rád pustil, no tento kus ma trochu sklamal. No čo už, snáď nabudúce a s lepším režisérom, ktorý vsadí na istú kartu. Film sa dal predpokladať už takmer od začiatku, bol predvídateľný a mierne gíčový. Od Vegas som proste očakával oveľa viac než len tanečky v červených nohaviciach a starú whiskey z Brooklynu. 3* ()

standsiller

Naozaj frajerská zostava z ktorej najviac chápem angažmá Roberta De Nira . Ten vekom akosi stratil vkus pri výbere filmov ale ostatní sa boli pripomenúť dosť zbytočným spôsobom. Radšej mali prespievať We are the world. Tri hviezdy za to, že ma nakazil otcov smiech. ()

Sdoom

Nechutně patetické dialogy a monology chrlící rádobycool staříci ve Vegas - to by byl vskutku trefnější název. Čekal jsem nějakou jízdu s trochou humoru pro starší a pokročilé. Dostane se nám naprosto zbytečného vzpomínání na dávné lásky a kdesi cosi, spousty naprosto nevtipných situací jak z céčkové komedie a několika málo mírných úsměvů na tváři. Naprosté plýtvání hereckým talentem a jen z úcty k starým pánům a díky faktu, že to docela rychle uteklo, dávám 2 hvězdičky. (kino Lucerna, orig.) ()

Reanimated

Fakt, že to stará garda umí ještě pořádně rozjet, se nám letos snažily demonstrovat snímky různé kvality. Jedny zkoušely letité borce opětovně ustavit jako akční bohy, jiné na to šly emotivnější cestou, která dala vzniknout působivému mači - Rocky Balboa vs. Raging Bull (sponsored by ArginMax). Last Vegas se oproti tomu snaží navodit atmosféru Pařby ve Vegas. Výsledek je však takový neškodnější, učesanější a předvídatelnější. Možná, kdyby látku dostal do rukou někdo schopnější než rutinér Turteltaub... No, každopádně ale staříci jisté sympatie vzbuzují (moment, kdy jsou drzému mlaďochovi prezentováni jako mafiánští bossové, či závěrečná kalba a odpálkování Půldolara). Takže ty 3* jsou zasloužené. ()

netahlo

Vtipne momenty se stridaji s temi trapnymi. Tech druhych je bohuzel o poznani vic. Cest zachranuji De Niro s Freemanem, Kline je zoufalej prumernej a Douglas vylozene prisernej. Mizerii potrhne nechutne sentimentalni konec. Nehrat tam kapacity, vypnul bych to po deseti minutach. ()

herr_carter

Přiznám se, že jsem se před shlédnutím tohoto kousku, stejně jako to většinou dělávám u ostatních filmů, kouknul na pár recenzí, abych si letmo nastudoval film. Byl jsem trošku skeptik a obavál jsem se, že se to opravdu bude hemžit klišé a film bude diváka táhnout pouze na "profláklé tváře". Byl jsem ovšem hodně příjemně překvapen, když jsem se vlastně po celou dobu filmu blaženě usmíval a hodně často dokonce vyprsknul smíchy - všechno to hecování se navzájem, popichování se, zmínky o stařeckých vrtoších, chorobách a lécích, narážení na vysoký věk a podobně jako u dalšího filmu,kde je humorně znázorněn střet old-schoolu s hi-tech dobou, nechápu absolutně ta nízká hodnocení. Navíc mi asi minutový záchvat kašle způsobila půlminutová scénka s Curtisem "50 Centem" Jacksonem, který přijde poprosit, jestli by staří pánové v apartmánu, které mělo původně patřit jemu, mohli dělat menší kravál... ................moje hodnocení = 8 z 10. ()

ranp

Na tenhle film jsem chtěl jít do kina, nakonec k tomu ale nedošlo, tak jsem to viděl až teď v televizi. Pohybuje se to u mě tak kolem 65-70%. Tihle postarší pánové nám stále mají co nabídnout, nicméně je vidět, že nejlepší léta už mají za sebou. Každopádně mě potěšil optimisticky vyznívající konec. Hodnotím 3 hvězdičky. ()

sedm.1

Frajery ve Vegas lze prakticky hodnotit pouze ve třech ohledech, neboť nám zde tvůrci ani vlastně nic jiného k posuzování nenabízejí. A to herecké výkony, zápletku a celkové zpracování. Nejkvalitnější je, jak se dalo ostatně očekávat, casting. A stejně tak se dalo i očekávat, že Robert de Niro je tu herecky o několik tříd jinde než ostatní Frajeři, ikdyž možná krapet na paty mu tedy šlapal Morgan Freemann, ale prostě herecky to není zrovna úplně vyrovnaná parta. Michael Douglas býval určitě slušný herec, bohužel je na něm jeho věk až příliš znát, na jeho výkonu se hodně podepisuje a už to zkrátka není on. No a Kevin Kline jednoduše nedosahuje ani zdaleka úrovně ostatních borců, ten tu jen paběrkuje. Co se zápletky týče, ta je velmi slabá, kolísavá, nevýrazná, jako komedie moc nefunguje, neboť vtipných scén jetu skutečně minimum, respektive ono žánrově je to prakticky nezařaditelné, rozpačité dojmy mám pak i z emocí, o které se tu tvůrci též pokoušeli ve velkém, čímž pozvolna přecházím k onomu zpracování, kdy zde očividně zkušený Turteltaub tápal, film ničím neoživil, neobohatil, prostě rutinní práce bez nápadu. Já se zkrátka nebavil, neboť mě Frajeři jednoduše ničím neoslovili. ()