Keď absolvent Princetonskej univerzity Richie Furst (Justin Timberlake) zistí, že ho pri falošnej hre on-line pokru okradli, vydá sa do Kostariky, aby si to vybavil s údajným vinníkom, kráľom hazardného priemyslu, Ivanom Blockom (Ben Affleck). Block ho od pomsty odradí a získa na svoju stranu pod prísľubom obrovského bohatstva. Súčasne sa však po Richieho stopách púšťa aj fanatický agent FBI (Anthony Mackie) a núti ho, aby mu Blocka pomohol dostať za mreže, udal ho a svedčil proti nemu. Richie tak musí hrať najväčšiu hazardnú hru svojho života, v ktorej sa snaží oklamať a obohrať dvoch silných protihráčov naraz. A ešte z toho vyjsť so zdravou kožou, alebo aspoň živý. Dokáže to? A za akú cenu? (TV JOJ)

BMW12

Justin Timberlake dostane příležitost pracovat pro bosse Bena Afflecka, který má pod palcem on-line internetové hry. Ovšem po nějaké době Justin zjistí, že Ben s ním má úplně jiné plány. Jako celkem zajímavý nápad, Justin zahrál v pohodě, Ben byl v roli záporáka úžasnej. Ale bylo to takové... no prostě člověk se u toho až tolik nebavil, dalo se to natočit lépe. ()

Roman.Ticka

Nebylo to bohviečo, ale díky příjemnému hereckému osazenstvu, kvalitní hudbě a nepředvídatelnému ději, jde o jasný nadprůměr. Ben trošičku pokulhával za zdatným multinadaným Justinem, ale nevadí, chci si říkat, že je to tou divnou rolí, co mu přišili.;-) Ne vážně, jak na Nový rok - je to jedna z těch propletenějších, složitějších záležitostí, kde je potřeba i pilně sledovat a myslet, což se ne každému daří, a mě to tak vyhovuje. Inteligentní ksichty i scénář jsou jedním slovem RESPEKT. A jedna věta souhrně mluví za vše, co se děje mezi námi človíčkami: "...my uviděli, kolik máme na účtu a došlo nám, že máme tolik peněz, že je naší MORÁLNÍ POVINNOSTÍ, koupit si něco..." ()

Othello

Jeden čeká nudnej průser s dvěma figurínama v čele a najednou obdrží překvapivě vyspělý thriller bez vybuchujících aut a jiných instantně thrillerových atrakcí. S dvěma figurínama v čele. Sice to příliš neví, jestli to chce být film o pokeru (což je tak do 20 minuty) mafiánský film (všechno s Affleckem) či korupční kriminálka v exotických kulisách, ale na druhou stranu timing dialogů, drive jednotlivých scén, jemné kamerové kejkle a režijní jistota je něco, co neni v těchto časech úplná samozřejmost. Problém filmu je právě ta jeho neustálenost, kdy nic z toho, co by jeden očekával od kriminálky, thrilleru či poker filmu vlastně neobsahuje a těžko to zachrání to ohavný buranský dřevo Arterton, selka jedna, díky které už konečně chápu, proč celý Quantum of Solace stálo jako menší kolonie na Plutu - člověk by se jí tam i dotknul. I něžně. ()

Thomick

Nenáročná, šmrncovní podívaná, jako stvořená pro podobně nudný podzimní dny. Cool v sympaťákovi Timberlakeovi, cool v precizní režii, cool v drsňáckých hláškách, který jdou překvapivě cool Affleckovi nečekaně hladce přes pysky. Přes (kachní) pysky Gemmy Arterton, chtělo by se navázat, ale ne, budu hodnej (čti cool). Jedinou slabinou - když pominu tu vtíravou ošklivku v roli vrchní koketky - se nakonec jeví bejt skutečnost, že se film na rozdíl od Richieho po žádný šikmý ploše ani zdaleka nepohybuje. Plyne si dost v rovině, bez highlightů i lowlightů. Snad jen ti temnější krokodýli a jeden Affleckův proslov (kterej jsme si ale užili už v traileru) by se dali vypíchnout. Jinak zkrátka taková jednohubka, co se rychle a ráda stráví, blah blah fuckin' blah, však to znáte ... --- "Look at the smile on his face." ()

eraserhead666

To vám takhle v noci znuděně přepínám programy a najednou - Timberlake. Ani vlastně nevím proč, ale je mi nějak sympatickej. A bum - Affleck. S ním to mám podobně. A zajímavě se rozjíždějící zápletka o přetažení podvedeného na temnou stranu. Film na začátku, tak jo, dám to. Jo, dokoukal jsem to do konce, ale jen proto, abych zjistil, že to všechno vlastně byl jen zářivý obal, po jehož rozbalení jsem dostal jen další tuctový sandwich. Nezajímavý, kýčovitý, obsahující všechny možné žánrové a zápletkové ingredience, ale bez chuti a zájmu. Předvídatelné, nezajímavé klišé. Jen další houska na krámě, předvčerejší, okoralá, tuhá, bez chuti. ()

claudel

Normální thriller, který má ale hodně bonusových bodů, díky kterému se posouvá o úroveň výš. Je to především netypicky záporná role Bena Afflecka, jíž se zhostil na výbornou. Já si o Affleckovi totiž narozdíl od mnoha lidí myslím, že není jen výborný režisér, ale i kvalitní herec. Další plusové body představují hláška o Napoleonovi a Elbě, svižných devadesát minut, kdy se divák nenudí a Gemma v roli zrádné "femme fatale". ()

Morholt

Bezkrevný lehký nadprůměr. Všední scénář a mdlou režii drží nad vodou celkem solidní obsazení. K Affleckovu herectví můžu mít tisíc a jednu výhradu, ale tady mi docela sedl, Timberlake podává svůj vyšší standard a Gemma sice moc nehraje, ale zase dobře vypadá. Jedním okem dovnitř, druhým okem ven. 60% ()

BoPo

Filmy s pokerovou zápletkou sú pre mňa zaujímavé. Avšak tu sa poker, teda ten internetový, rieši v podstate len v samotnom úvode. Určite poznáte spôsob prepravy práve zakúpenej rybičky z akvaristiky. Malý sáčok, trocha vody a vyjukaný nákup. No a Hra na hraně je ako veľký pytel na odpady, ktorý má v sebe obsah spomínaného sáčku. Teda veľmi skromný obsah zabalený do nadrozmerného obalu, ktorý sa snaží navodiť falošný dojem veľkoleposti. ()

CiTrus007

V zápletce nápaditě podobné filmu Oko bere vytvořil Brad Furman zajímavou podívanou, věrně opisující pseudo-mafiánské praktiky naroubované na svět hazardu 21. století. A aby to nebylo nudné, sem tam utrousil akční scénu a připepřil cynickým vtípkem. S finesou jako z Dannyho parťáků vykresluje kontrast mezi zaplivaným skladištěm a Gatsbyovským večírkem, poodrhnuje závěs a ukazuje nám Bena Afflecka jako miliardářského křížence Bruce Wayna a Tonyho Starka (jaké správné načasování) s jemně zločinnými tendencemi. Scénář se povedl na výbornou – ačkoli má film silnou tematickou konkurenci, odlišuje se dostatečně a rozhodně nepůsobí ploše. K ústřednímu duu nemám žádné herecké výtky. Nutno ale poznamenat, že film je víc o Affleckovi než o Timberlakovi, což je asi dobře. Mařenka Arterton jen chvílemi projde kolem, žádný dechberoucí výkon. Je tu ale ještě ten cynický humor a kvalitní soundtrack, kvůli kterým jsem vážně uvažoval o pěti hvězdičkách. Závěrečný verdikt: nikoli béčko, nýbrž bé plus. 8/10 ()

Terva

CITÁT - Když něco riskujete jste gembler a když jste gembler, potřebujete mě......... Tenhle herní "filmový" svět mě moc neoslovil. Kamera průměrná, hudba příšerná a herecké obsazení je nevyrovnané. Po půl hodině se z toho mohla stát nadprůměrná detektivka, ale vše to končí u krokodýlů. CITÁT - Chceš je nakrmit??................ ()

Pegas1632

Nuda nuda, šeď šeď. Affleck se tváří hrozně cool, ale nějak mi to k němu nesedí. Artertonka tam je úplně zbytečná, kdyby tam vůbec nebyla na ději se asi nic nezmění, takže pouze módní doplněk. Děj se furt tak nějak vleče, nic se pořádně nestane, nic moc nepřekvapí (až snad odhalení identity "kapitána") - takže díky za 90 minutovou stopáž, víc by to fakt nesneslo. Pár fajn fórků, jinak prostě ve všem průměr - proto i mé hodnocení - průměr. ()

Kevin 3171

Ničím zajímavý thriller, bez akce, celkem i nuda. Obsazení není úplně nejhorší, ale přišlo mi, že vlastně nebylo skoro ani co hrát. A dalo se z toho vyždímat určitě mnohem víc. Žádná sláva teda a maximálně 50% ()

ConanVJ

Tak pro mě je to trošku nadprůměrný filmek, kterému vévodí Affleck, který zahrál záporáka fakt uvěřitelně. Gemma je zde spíš na okrasu a prostor tu moc nemá. Timberlake takový průměr. Co se týče příběhu, tak je vše jako v podobných žánrovkách a ani žádné překvápko na konci. Film to není špatný, jen mu chybí víc šťávy a svižnosti. Za mě 65% :) ()

Anchi

Pro mě naprosto nesmyslná dějová linie, skákala si jak se jí zachtělo a přitom byla předvídatelně nalajnovaná. Nejotřesnější byla ovšem kamera. Co ale chci pochválit, je hudba (Deadmau5 potěšil) a holy Batffleck, tomu jsem zobala z ruky. Dokonce měl i prostor na pár milejch a vtipnejch momentů. Zato Timberlakův um se nejspíš ještě neprodral pořádně na světlo světa, pro mě nuda. Gemma byla takový neurážející módní doplněk, se kterou jsem až do konce netušila, na čem jsem. Ale jako celek snímek působil dost zbytečně. ()

MartinezZ

Ten film měl nakročeno ke čtyřce (tím myslím ****). Poměrně pěkně vypadal i zněl, dělo se v něm něco neobvyklého, ačkoliv ne nečekaného (a to nejen díky vševyžvaňujícím trailerům), odsýpalo to, a věřím, že Justin je lepší herec než zpěvák. Gemma tak nějak byla a Ben si sem zašel zahrát, protože ho asi prostě baví být "drezurován" a ne jen sám drezurovat. Navíc neměl moc složitou roli a peníze se na nějaký svůj projekt vždycky hodí a to i oscarovému režiséru nebo spoluscénáristovi, no ne? ~ Ten film by si fakt ty **** i zasloužil, nebýt toho, že to celé ve výsledku působí trochu jednodušem, např. jednoduchý vstup do hry z obou stran a takové zjednodušeně urychlené rozpředení a finále. Navíc jsem se moc nevcítil do světa "kde se gambling šíří jako lavina" (před snad tisíciletím jsem si naposledy vsadil asi Sportku) a nějaké Texasy, Pokery a rulety jsou mi zcela ukradené a mému chápání na hony vzdálené - narážky a výrazivo z karetních her tohoto typu jsem tak prostě nepobíral. ~ To podle mě ale nic nemění na tom, že tenhle film JE pro kina. Na DVD-only je ho škoda, není to nic, co by bylo nutné vidět v IMAXU (kdyby se to tam dávalo), ale prostě jednoduché podívání se na lehký nenáročný thriller je to prostě dobré. Nic víc, nic míň. ()

wikked

Není mi jasné, jak tohle mohl napsat stejný člověk, který má na svědomí Rounders? V tomto filmu naprosto nic nefunguje - ploché nebo vyloženě zbytečné postavy, přímočarý a nezajímavý děj. Na to, že má film pouhých 90 minut je s podivem, že i tak působí zbytečně dlouze a zkratkovitě v situacích, kde by se naopak trochu detailnější přístup hodil. ()

SaNcHeZ_cz

Hra na hraně průměru neboli spíše v jeho nekonečných hlubinách. Runner Runner je křečovité, nudné a ničím nepřekvapivé kopírování šablony bez nejmenší chyby. Během celé hodiny a půl nenajdete v podstatě jedinou originální myšlenku, herci nudí a celé to nevypadá nejhůře, nicméně i ono audiovizuální zpracování by zasloužilo ještě trochu péče. Hra na hraně je snímek, který po právu zapadne a za dva roky po něm nikdo ani neštěkne. Větší průměr byste totiž v kinech letos jen těžko hledali. [50%] ()