Príbeh mladej ženy, ktorá v roku 1973 nasadla do nákladného auta a v centre Prahy zabila osem ľudí. Svoj čin považovala za akt pomsty spoločnosti, ktorá jej podľa nej celý život ubližovala, a v roku 1975 ju ako poslednú ženu v Československu popravili. Snímka je existenciálnou drámou Olgy Hepnarovej, príbehom osamelého človeka vymedzujúceho sa voči väčšinovej spoločnosti, príbehom, ktorý vyústi do tragédie a niet v ňom víťaza ani porazeného. Film ponúka pohľad na traumatický život aj čin titulnej hrdinky z určitého odstupu tak, aby sa emotívne neprikláňal na stranu Olgy Hepnarovej. Súčasne je aj drámou ľudí z jej okolia a jeho tvorcovia sa snažia nájsť príčiny jej strašného agresívneho aktu. (ASFK)

Chenile

Pro me mirne zklamani. Hodne veci bylo zbytecne zdlouchavych, a na druhou stran zasadni udalosti chybely. At to bylo planovani cinu, ci samotna poprava, ktere nebyla uplne standardni. ()

jzhk

Zajímalo by mě, proč vůbec někdo dává hodnocení "ODPAD", když je téměř slabého a upířího ducha. Pro mě to je film který má co říct i v současné době. I nyní je mnoho lidí, kteří bojují se svým já tak jako Olga akorát se o nich zatím neví. ()

Tycygo

Zbytečně natahované zakouřené scény, ze kterých se stejně nic nedozvíte, krom toho, že režisér se snaží být "umělecký" a natahovat stopáž, já jsem nepřišel na film, abych se koukal, jak Olga neumí držet cigáro, fakt ne, sorry. Skoro to zaslouží 4 hvězdičky za snahu a výběr námětu, ale opravdu jen skoro. Z takovéhleho námětu se dalo vytáhnout víc, mnohem víc... Jinými komentátory zmiňovaný hořící keř mi způsobil opravdu slušnou depku první den a ještě týden jsem ten hnus a zmar cítil. Hepnarová mě nudila, nejistý, nesouvislý film, kde sice scéna u soudu se to snaží zachránit a vysvětlit... ale to už je pozdě... moc pozdě. ()

KcarlosK

Už po prvních pár minutách jsem pochopil, že je to další tragický pokus o velké umění. Černobílé a dlouhé záběry prázdné chodby. Velký problém je i ten naprosto nesmyslný střih. Kromě Olgy se žádná postava neprojeví a tudíž nám je ukradená. Možná to byl záměr. Ale naštěstí pak Michalina rozjela svůj herecký koncert a byl jsem její. Škoda že pro takový talent se musí jezdit do Polska. Samotná Olga byla od začátku odsouzena k utrpení, protože se narodila do špatného světa. Prostě neměla šanci. A i přes ten bordel, co měla v hlavě, jí rozumím. Jen měla odsoudit ty vinné. ()

Martin29

Největší problém filmu je v tom, že je blbě sestříhán. Například Olga leží v posteli má jít do školy řekne , že je jí blbě o pár vteřin později zvrací o dalších pár vteřin je v nemocnici v noci a za chvíli záběr na den jak jí dávají léky a tak je to celý film. Film by mohl být klidně reklamou na cigarety jelikož zhruba od 10 minuty má každý v ruce minimálně jednu. O Olze se nedozvíte takřka nic stačí si přečíst třeba tady je daleko více informací https://cs.wikipedia.org/wiki/Olga_Hepnarov%C3%A1#Odrazy_v_kultu.C5.99e. Jinak po Pusinkách je to druhý český film ve kterém si to rozdá žena se ženou a hodně toho ukážou. ()

PMU

Chtělo by to lépe zachytit tu tragickou atmosféru. Dvě klíčové scény za mě odfláknuté, ale jinak solidní snímek. ()

RozaF

Případ Olgy Hepnarové znám zleva - zprava a na tento film jsem se moc těšila. Černobílé pojetí je super, výběr herečky skvělý, ale přesto mi tam chybělo NĚCO... Každopádně herecký výkon hlavní hrdinky je úžasný, je to prostě Olga. Ke smůle Pauhofové, která bude opět "jen" nominovaná, Michalina si odnese lva. ()

ACE 2007 odpad!

A do pekla!!!! Tohle si nechám na dlouhý zimní večery, ale myslím, že tak dlouhý, jako těch pár záběrů, co sem viděl NIKDY TADY NEBUDOU!!! 50 ODSTÍNŮ mělo doteď rekord 6:23min, tady sem to zabalil za 3:13min... Autoři patrně chodili na lavičku k Vltavě a DLOUZE, PŘEDLOUZE koukali do prázdna, než se jim urodilo NĚCO v hlavě.... LIVINGDEAD má PRAVDU, NAPROSTOU, STROHOU A JASNĚ ŘEČENOU... ()

SandroCZ

Celkem to ujde, ale jedno zkouknutí stačí. Taky to mohlo být lépe vysvětlené. Na to jak pořád tvrdí že byla šikanovaná tam ta šikana je minimálně. Divákovi by to pomohlo se do ní vcítit. ()

Marsy83

Netrpělivě jsem čekala, až film budu moct shlédnout. Chtěla jsem odpověď na otázku, co vede mladého člověka k tomu zabít 8 lidí a čím si Olga musela v životě projít, aby získala tolik nenávisti. Jednu hvězdičku jsem ubrala za konec, u nějž jsem čekala detailnější zpracování činu, o který jde především. Na mě to bylo moc rychlé. Osobně bych ubrala z lesbických scén a raději se věnovala více činu a tomu, co následovalo. Jinak super. Vhodné i pro ty, co příběh Olgy dříve neznali. ()

Kejxx

Na českou kinematografii posun k lepšímu, to určitě. Černobílá barva dodává reálnější náhled do situace. Artově pojatý film s pár předlouhými chvílemi, ale vesměs suchý a nesyrový. Nicméně, příběh je interesantní, je však, dle mého názoru, příliš zaujatý na obhajobu Hepnarové, i když to vlastně samo o sobě láká ji obhajovat, vzhledem k situaci. Kdyby se tenkrát vědělo o AS, možná by to dopadlo úplně jinak, kdyby... ()

Tomas_313

Depresivní, oduševnělá introspekce Olgy Hepnarové bez Olgy Hepnarové. Absence myšlenkových pochodů prügelknaba Olgy je pochopitelná, zřejmě i rozumná vzhledem k věrohodnosti filmu, bohužel bez nich závěrečný akt pomsty působí neopodstatněně, takřka bezdůvodně a chybí konečný zvrat dovršující trýznění Olgy, jenž odsoudí kritickou, ne však sebekritickou společnost k drastickému rozsudku. Většina vyvstávajících otázek je zodpovězena, ke ztotožnění s hlavní aktérkou však nedojde, jelikož se snímek nezaobírá jejími životními útrapami, spíše přibližuje nekonečnou úzkost, beznaděj a bezvýslednost dané situace úzce spjaté se společenským vyhnanstvím, jehož kořeny nám však zůstaly upozaděny. Již zmiňované výtky jsou dle mého názoru dány nedostatkem informací o reálných skutečnostech ze života Olgy a z tohoto důvodu se filmaři rozhodli pro realističtější formu vyprávění namísto příběhu spleteného domněnkami. Na závěr je třeba zmínit nadějnou polskou herečku Michalinu Olszańskou, jež svým bezprostředním výkonem plným nahoty, uzavřenosti, agonie, ale také odvahy a smyslnosti napomohla k vytvoření dalšího zapamatovatelného díla z české kinematografie, která v posledních letech dokazuje, že Češi oplývají kromě vytříbeného smyslu pro humor také notnou dávkou bolestného smutku potřebného pro natočení takto zdařilého dramatu. 75% ()

Thamilka

Velice zajímavý film, nevím, do jaké míry je film autentický, ale i tak velice dobře odvedená práce. Některé scény se mi sice zdály příliš zdlouhavé, ale i tak film dobrý. Herečka v hlavní roli byla opravdu výborná. ()

Elam

V podstatě je to spíše hraný dokument, než film. Alespoň vizuálně to tak působí. Dal bych tři, ale přidávám čtvrtou hvězdu za fantastický výkon M. Olszańské! 60% ()

vera.nemcova

Opravdu hrůza :( Nudné, dlouhé záběry, naprosto nesmyslné střihy, kdy scény na sebe nenavazují, spousta věcí se vlastně vůbec nevysvětlí a nedávají často smysl a souvislost. Prázdná, dlouhá hluchá místa. Strašně moc dost realistických lesbických scén ( prakticky lesbické porno ) Hnus :( Myslím, že z daného tématu by se dalo vytěžit daleko víc. V podstatě lituju času, nestálo to vůbec za vidění. ()

xisp

Pokud neznáte případ Hepnarová tak je to ztráta času. Děj tohle dílko vůbec nemá je to sled obrazů které spojuje jen postava Hepnarové.Několikaminutové scény kde všichni čumí do zdi aniž by promluvili jediné slovo má asi uspokojit náročného umělecky založeného intelektuála který si bude chrochtat jak skvěle to Olšanská zahrála a co všechno tím chtěl autor říct - všimli ste si je to černobílý to zcela vystihuje ducha tehdejší doby (jak jinak v sedmdesátkách jsme přeci byli všichni černobílí) - jenomže mi blbci nic z toho prostě nedokážeme ocenit Třeba se najde někdo kdo nám tenhle příběh bude opravdu vyprávět a nebude si u toho mastit ego. ()

eexDon

Für mich - 60%, - /to, jak se skoro celej film nemluvilo mi dost vadilo, u Olgy se to dalo pochopit, jenže se tím nakazily i ostatní postavy a na konec nemluvil nikdo, takové depresivní, na diváka padající, to mě taky moc neuchvátilo, všechny postavy nějak moderně jednaly, mluvily, když zrovna mluvily, přemýšlely, reagovaly, sice nikdo s mobilem v ruce, ale skoro všichni s cígem, promlčenej, ale prokouřenej film a ta erotika byla docela trapná a k ničemu, jenom, aby se natáhla stopáž a aby mužští diváci měli radost, za mě zcela zbytečné/, + /Michalina hrála docela dobře a celej film opravdu působila jako těžkej magor a i tak vypadala, všechny detaily - hadry, auta, i ty venkovní lokace vypadaly docela uvěřitelně/, hodnocení - není to vyloženě špatnej film, ale nesedl mi, nesedl mi to svou depresivností, tím mlčením, tím nekonečným kouřením a tou trapnou erotikou, prostě ta forma, kterou mi byl příběh OH podán mi nesedla ()

JerryPilsen

Temná sonda do nitra psychouše.Podivný střih mi dost vadil,ikdyž ve finále podtrhoval schizofrení podstatu příběhu.Ale to věčné poskakování děje je na škodu. ()

starr64

Tak celkem dobrý pokus natočit retro film, ale jinak celkem nuda. Pro dnešní mladou generaci to asi není film ke zkouknutí, protože nezažili dobu ve které se film odehrává. Příběh znám, byla jsem malá a velmi dobře si pamatuji reakci lidí těsně potom, co se to stalo. Žádná lítost nad obětmi, kdepak byla to pro ně senzace - něco jako kdyby jste četli dnešní bulvár. Co se týče filmu - velmi dobrý výkon herečky, ale chtělo by to do filmu přidat více událostí okolo, aby dnešní člověk více pochopil tehdejší dobu a aby se nenudil. ()

Kino na hranici: hvězdy na těšínském nebi

Kino na hranici: hvězdy na těšínském nebi

22.07.2021

24. Český lev - výsledky

24. Český lev - výsledky

04.03.2017

Filmovým králem Českých lvů za rok 2016 se stal film Masaryk, který si odnesl rekordních 12 lvů. Tento film ovládl naprosto dominantně předávání Českých lvů za rok 2016. Ambiciozní film Anthropoid… (viac)

Nominace pro 24. ročník cen Český lev

Nominace pro 24. ročník cen Český lev

18.01.2017

České lvy letos budou velkým česko-britským duelem. Masaryka se 14 nominacemi totiž vyzve na souboj Anthropoid s 12 nominacemi, jimž v hlavní kategorii sekunduje Rodinný film, Hřebejkova Učitelka a… (viac)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz