Film Když utichly trumpety nás přivádí přímo na bitevní pole, hluboko do bahna a válečného šílenství. Americké jednotky mají za úkol chránit most ostřelovaný nepřátelskými tanky. Muži, kteří jsou již tak ohroženi nebezpečím minových polí, musí čelit smrti číhající na každém kroku, včetně nepřátelských leteckých útoků. Stovky životů jsou ztraceny, a zbylí vojáci jsou zranění a psychicky vyčerpaní. Teď však vše závisí na čtyřech mužích: vystrašeném vojínovi povýšeném na kapitána, statečném a odhodlaném lékaři, zlostném mladém seržantovi a nezkušeném novém rekrutovi. Jedinou věcí, která je jim všem společná, je zoufalá vůle přežít. (Warner Home Video CZ)

topi80

Žádné patetické pseudovlastenecké žvásty od tohoto filmu nečekejte. Jen absurditu války, strachu a touhu přežít peklo, které si pro vás vymysleli jiní. ()

Najt

Tohle patří mezi to nejhorší, co se o 2 světový natočilo. Žádnej smysl, žádnej příběh, žádná akce a když akce, tak jen výbuchy a úprk amíků za co nejbližší kryt. Pokračujeme - žádný emoce, žádná zábava, žádní náckové, žádný projev osobnosti nevíme proč tam jsou, proč bojujou, amíci tu jsou podaní jak neschopní debilové, kteří nevědí co znamená slovo puška, a všechny nácky, kteří se ve filmu objeví by mohl hrát jeden herec, jak moc jich tam je málo. Asi nejhorší válečný film, jaký jsem kdy viděl. ()

papadoce

Všade tu čítam, že sa jedná o televízny film, ale dobre natočený. Samá óda na kvalitu. Asi je odvaha púšťať si teraz tv film z ‘98 a čakať zázrak, no mám rád vojnové filmy a tak do toho idem. John Irvin mi to začal servírovať ako dokument, aby ma v zapätí preniesol priamo do Ardenského lesa, kde už teda začínam sledovať osud Davida. David je vojak, ktorý veľmi na fronte byť nechce, nie je mu cudzia zbabelosť, a v podstate zhody okolností mu zabezpečia povýšenie proti jeho vôli z vojaka na seržanta a zo seržanta na poručíka v priebehu troch dní. Dostane na starosť partiu nováčikov čo je sľubný moment a ja čakám. Čakám na akciu, ktorú miestni recenzenti ospevujú, ale tá nechodí počas 50 minút filmu ani náhodou. Hodnotiť to v tejto fáze, tak dám odpad, možno jednu hviezdu z ľútosti. Potom prichádza asi trojminútová sekvencia pokusu o útok. Jediné čo na nej zaujme, a uznávam, že si tvorcovia dali záležať, sú detaily zranení, odtrhnuté končatiny, či dokonca torzo tela s kusom tváre. Začínam si klásť otázku, naozaj niekomu toto stačí, aby nabil štyri alebo päť hviezdičiek za vojnový film? Idem ďalej. Vojak David robí biznis roka. Ak povedie útok a dobije most, dostane paragraf, ktorý mu pomôže z fronty. Berie zopár vojakov a s plameňometmi idú spáliť delostrelecké batérie wermachtu. Opäť platí, na tv film slušné zábery, ale na hviezdy zatiaľ nevidím. Asi už aj začínam ľutovať na čo som zasa skočil miestnym recenzentom. Mám za sebou hodinu a na jazyku už niečo ako k***y p**i p*******j. Príde detail na rozstrelenú sánku, opäť efektný. S maskami sa teda vyhrali, ale okrem toho zasa nič. Zaujímavé je sledovať vlastne iba dve veci. Vyššie spomínané zranenia a osud vojaka Davida. Je to jediná postava, ktorú trochu môžeme spoznať, myslím, že chápem jeho konanie a nemám pocit, že ho treba zaň odsudzovať. No a to je asi tak všetko. Pri poslednej odmínovacej akcii sa definitívne stáva zo zbabelého vojaka Davida Maninga, odvážny poručík David Maning, prichádzajú titulky, poučenie, že karma je zdarma a povzdych ,,chvalabohu”. Toto bol naozaj slabučký televízny film s niekoľkými topkovými zábermi. Za tie dávam dve. Nemal som to pozerať. ()

sirrgulo

Ale, ale HBO vskutku produkuje skvělé snímky. Válku, jsem takto podanou už dlouho neviděl. Moc podobné snímky sice nesleduji, ale komentáře o naturalismu mě lákaly. Nemohl jsem si poté film nechat ujít. Už od začátku mě přímo omračovala atmosféra druhé světové války. Vskutku stačí málo. Špinavé obličeje vojáků jdoucích na smrt a mlha co se dá krájet. Celý snímek mě udržel v podivném napětí, se kterým jsem se dlouho nesetkal. Pořád jsem čekal, kdy některá z postav zařve. A vskutku spousta se jich na plátně moc dlouho neohřála. A k hlavnímu hrdinovi? Inu já jsem mu docela fandil. Válka je nesmyslná a lidský život pomíjivý, nedivím se, že pro záchranu vlastního krku byl schopen udělat cokoliv. Kdo ví, co bysme dělali na jeho místě my. Ehm, nejspíš chytli kulku do hlavy a nebo šlápli na minu a umírali s nohou někde deset metrů daleko od zbytku těla, zavěšenou za šlachu někde na stromě. ()

Darth Kedr

Kvalitní TV film, který popisuje nepříliš známou bitvu v Hürtgenském lese, která vynesla 28. pěší divizi U.S. Army přezdívku "Bloody Bucket". Film působí dost realisticky a trochu se mu i daří zobrazit psychiku nováčků na frontě. Dobře se prezentují Ron Eldard a Zak Orth, ale zbytek herectva značně zaostává. Zklamala mě hudba, která působí opravdu podivně a vůbec k filmu nesedí. A také některé zvukové efekty zní až komicky. Celkově mi film přijde tak nějak nedotažený. ()

pafka

Rozhodne je to televizni film a svuj format ani trosicku nema chut prekracovat. Snimek ztraci z duveryhodnosti diky mizernemu dabingu -predpokladam, ze orig.zvuk je lepsi, ackoliv nektere drobne herecke role jsou zahrany vazne mizerne, takze nevim, co bylo lepsi. Snimek pojednava o skutecnostech na podzim v 1944 v Belgii a diky celkem slusnemu scenari nenudi, ma hlavniho a vedlejsiho hrdinu a dokonce akcni casti jsou dost zdarile a neobvykle dost realisticky zobrazeny masakr a nasledky. Ovsem dusivou atmosferu to preci jenom nema, jak uz jsme z nekterych produkci Stev.Spil. zvykli. Tri a pul a vic ani chlup. ()

Hruskovice

Nesnáším války a věci s nimi spojené, ale mám rád válečné filmy hlavně pro to, abych si připomněl, jak jsou nesmyslné a kruté. Abych si připomněl, že ve válce (spíše v minulosti) nebyl život jedince, vojáka, o nic víc důležitější než krabička cigaret. Za věrohodný obraz 5/5. ()

Manas50

Pohled na válku z trochu jineho pohledu, než u jiných válečných snímků a navíc z Arden, kde se moc filmů neodehrává. Nejsou zde žádní hrdinové a veterání, je to příběh o obyčejných vojácích , kteří se jen snaží přežít. Válečné scény jsou místy docela pekné, ale někdy působí strašně nereálně a laciňe. Dojem taky kazí hudba, která by se hodila spíše do nějaké britské detektivky. Asi to bylo způsobeno tím, že je to TV film a režisér si nemohl moc vymýšlet. Ale mám rád válečné filmy, tak všechny tyto nedostatky snesu a dávám celkem vysoké hodnocení. 80% ()

sAreOn

Příjemný avšak průměrný film z druhé světové války. Asi jeho největší mínusy jsou ve zvuku a příběhu, který postrádá gradaci a jen tak zvolna plyne až do konce. Na TV produkci však velmi dobrý počin. ()

wedator

Takovej nadprůměrnej druhoválečnej film, dobrý efekty, nic tam nepřebejvalo, chybělo akorát svižné tempo a bylo by to za plnejch. ()

John Dunbar

Řekl bych, že se jedná o dokonalé přiblížení ke skutečné válečné realitě, Některým ze stále žijících válečných veteránů sice může tento film způsobit nepříjemné déjà vu, Nicméně pro utváření vlastního názoru a postoje k samotnému průběhu válečných střetnutí je tento snímek naprosto nenahraditelný. ()

DmKK

Válečných filmů je spousta , tohle je ovšem jeden z originálnějších. Postava Warrena mě byla opravdu sympatická , film vykouzlil i několik dost dramatických scén. Občas záběry vypadají super , občas skoro až amatérsky , ale to ve finále vůbec nevadí. Není pochyb že filmu se povedlo odprostit od stereotipu a vytvořit zajímavý snímek. ()

Cringy_Tommy

Ze začátku jsem od toho vážně nic moc nečekal ale nakonec jsem byl mile překvapen. Vlastně to všechno film vystihuje skvěle. Surovost, brutalita a i skvělé ztvárněné psychiky vojáka a dopad války na člověka či atmosféra. A dokonce i herci odvedli skvělou práci. Jediné věci co mě vadili je za mě hudba. Já si nemůžu pomoct ale mě se ta hudba někdy fakt nelíbila protože do některých scén se ani nehodila a kazilo to atmosféra. Druhá věc jsou také malé věcičky jaká vybuchující granátvpoté co dopadne na zem. Když utichly trumpety je skvělý film o kterém by se mělo mluvit třeba jako o Hacksaw Ridge protože tenhle film si to fakt zaslouží! Jen škoda té hudby ( někomu ale může vyhovovat) silných 8/10 ()

liebgott

Když utichly trumpety vás převádí do bláta a bojového šílenství bitvy o Hurtgenwald v roce 1944. Vysoce realistický pohled na psychiku pěšáka přímo na bitevním poli. Ustřední trojce vychcaní vojín povíšený postupně na seržanta pak na kapitána který nechce nic jiného než utéct pak tu máme seržanta který chrání novačky pod rukou onoho vojína aby je neposlal na jistou smrt a nakonec nováček který se snáží zorientovat v hruzách války , není to tak velkolepé jako Ryan ale velice realistický to popisuje špinavost války . 9/10 ()

Kral.Prdlin

Četa americké armády, má prostě jasný úkol: střílet skopčáky! Rozhodně povedený a zajímavý snímek od HBO. Hlavní postava je správně charismatická, sympatická a drsná, spousta střílení a akce. Ta hodinka a půl příjemně uteče. Pokud máte rádi válečnou řežbu film rozhodně stojí za vaši pozornost. Těch 74% je podle mě zasloužených. ()

Kozlowski8

Příběh z ardenského bojiště, který mne bohužel zklamal. Skromnější výprava mi vůbec nevadí, bojové scény jsou natočeny velice solidně, ale příběh je podán jaksi zkratkovitě, neuceleně, necelistvě, nedokázal jsem se do něj hlouběji ponořit, stejně jako do nemastných-neslaných, nedostatečně propracovaných postav. Právě charakteristika postav vojáků - jejich pocity, postoje k válce, víra, strach a snaha přežít i za cenu sobectví a schovávání se za druhé - měla být asi tou stěžejní složkou filmu (a v knižní předloze zřejmě je), což se zde úplně nepodařilo. Rovněž se mi nelíbila hudba. Velice slabé tři hvězdičky. 50 %. ()

RozaMadMax

No začátek takovej až moc na mě rozvleklej. Efekty bídné: plamenomet s dosahem ani ne dva metry je k smíchu, na to jak se ten film tvářil vážně. ()