Film Když utichly trumpety nás přivádí přímo na bitevní pole, hluboko do bahna a válečného šílenství. Americké jednotky mají za úkol chránit most ostřelovaný nepřátelskými tanky. Muži, kteří jsou již tak ohroženi nebezpečím minových polí, musí čelit smrti číhající na každém kroku, včetně nepřátelských leteckých útoků. Stovky životů jsou ztraceny, a zbylí vojáci jsou zranění a psychicky vyčerpaní. Teď však vše závisí na čtyřech mužích: vystrašeném vojínovi povýšeném na kapitána, statečném a odhodlaném lékaři, zlostném mladém seržantovi a nezkušeném novém rekrutovi. Jedinou věcí, která je jim všem společná, je zoufalá vůle přežít. (Warner Home Video CZ)

Kosmik 1

Jsem opět překvapený, co všechno jsem ještě neviděl. Kolik ještě existuje válečných filmů, kvalitních válečných filmů, které jsem ještě neměl možnost vidět, nebo jsem na ně prostě a jednoduše zatím nenarazil. Tohle mě na sledování filmů baví, nacházet pořád další a další snímky, o kterých jsem doposud nevěděl a které oslní, překvapí a člověk pak má skvělý pocit. O to víc je vše intenzivnější, když je film starý už třináct let a přesto tak málo známý. A tím spíš, že film nabízí naprosto všechno, co má válečný film mít. Výborně zvládnuté, nejen ze strany herců, ale i scénář a režie... Válka je prostě krutá, proto nemá cenu přemýšlet, jestli je film jen o boji a střílení, však přesně to taky od válečného filmu očekávám. Jsem opravdu velice nadšen. Na to, že už v dnešní době je 2.sv.v. dost prozkoumána, tak mě dokázal odrovnat film z roku 98, super! 95% ()

drackula

Nie každý vojak túži byť hrdinom. Niektorí vojaci sa snažia iba prežiť a do ničoho sa príliš neženú. Ale dá sa im to vyčítať? Kto by sa hrnul do beznádejného útoku proti delám a tankom, cez mínové pole, brodiac sa blatom a hmlou? Dusná atmosféra neustáleho ohrozenia je spracovaná skvele a aj napriek tomu, že ide o televízny film, je aj technické spracovanie na vysokej úrovni. Fanúšikom vojnových filmov vrelo odporúčam. 70% HBO MAX ()

Aqualung

Myslím, že jde o cosi, co se jen zpovzdálí přibližuje takovým filmům, jako je např.Železný kříž.Vytrhuje, či popisuje jistý úsek války, nebo její epizody v Ardenách.Opět je tu snaha o vykreslení různých lidských typů, které jsou exponovány válečným hrůzám v té syrové podobě, které bývá vystavena útočící pěchota.Strach smíchaný se spoléháním na davový fenomén-rozuměj já to snad neschytám-v kontradikci s individuálním, či individualistickým jednáním hlavního hrdiny, který nakonec sám zemře, když je zachraňován právě nastoupivším bažantem.Štestí a hrdinství v dešti smůly, která mne může, a taky nemusí zasáhnout.Ale to všechno jako by již bylo řečeno jindy a v jiných filmech.Alespoň takový pocit mám já.Průměrný film bez nápadu. ()

slovan1

Film na mě působil divně... Mapuje boje nováčku v Ardénach, které velení posíla na sebevražedné mise. Jsou zde prospěcháří, posránci, šílenci, ale příběhově to je nuda. Efekty na nijak věhlasný film celkem povedené. Zvuky ručních zbrani jak od petard nebo bouchacích kapsli z poutě. Hudba děsná. Celkově to na mě působilo "béčkovým" dojmem. ()

Tjaden

I když je televizní produkce krapet patrná, jedná se o výborný (proti)válečný film. Snímek má dost tíživou atmosféru, všude zmatek, střelba, křik a zohavená těla kupící se podél cest. Válečné šílenství je mnohem patrnější než v dražších a slavnějších filmech. ()

bruceman7

Kdo čeká typický válečný film, bude překvapen. Jde v něm o ojedinělý příběh o člověku ne/hrdinovi velkého formátu. Nejde však v žádném případě o zbabělce, pouze o muže, jehož cílem je přežít a nezůstat ležet daleko od domova. Přestože v něm jeho nadřízení vidí vojenský talent, on sám se tak rzhodně necítí a řídí se spíše mottem "dělej tak málo, abys alespoň plnil povinnosti, ale ne zas tak moc, abys přišel o kejhák". Pro válečné filmy skutečně velmi neobvyklé. Celkově mi postava sgt. Davida Manninga byla sympatická, ikdyž v jednom okamžiku jedná dost surově (ikdyž po dodatečném uvážení správně), což mě silně překvapilo. Za "něco rozhodně jiného válečného" dávám 85% ()

casioa....

Na malom piesočku-za málo peňazí, dosť hodne muziky. Komorný pohľad na prechod Siegfriedovou líniou, pri Hurtgenskom lese. Zažijeme malé ponorenie tam, kde v hlavách účastníkov svietil iba jeden nápis: Prežiť za každú cenu! Inak, skvele zahratý nacisti, najmä ten veliteľ, čo si strihne pár záberov na tvár...brrr, úplne som mu to zožral. ()

RockChick

Další z válečných filmů, který z vysoka kašle na nějaké falešné zkreslování skutečnosti. Neskrývá zrůdnost války a její absurditu za hrdinnými činy a vlasteneckým cítěním; není žádná čest, ani hrdinství bojovat za svou vlast, je to jenom příšerná otrava a utrpení. Film Když utichly trumpety válku ukazuje v pravém světle, přesně tak, jaká SKUTEČNĚ byla. Nikdo se tu neobětuje za druhé. Nikdo není rád, že byl povýšen. Vojáci jdou do každého dalšího úkolu s nechutí a sebezapřením. Válečné akce, které ve skutečnosti nemají žádné strategické odůvodnění. Ze zakrvacených úst tu vojákům nepadají žádné válečno-propagandistické žvásty, ale slyšíte jen ironii, pekelný cynismus, a hlavně strach. Obrovský strach, kdy z vás udělají seržanta, ale vy víte, že se na tu funkci absolutně nehodíte. Kdy jste nováčkem v četě a při hlídce jste posláni dopředu, aby jste výpravu vedli. Najednou zjístite, že jste ostatní ztratili, a aby toho nebylo málo naproti vám jdou Němci. Kdy víte, že ve skutečnosti nejdete bojovat, ale jdete zemřít - dokážete si představit tu hrůzu, kterou při tom musíte pociťovat?! Tento film, více než kterýkoliv jiný, ukazuje, že spíše než zachránit svou zemi, šlo vojakům především o to zachránit si svůj vlastní život, a to někdy i za jakoukoliv cenu, ať si už tom myslíte, co chcete. Bohužel i ti kterým se to nakonec povedlo, si s sebou až do smrti ponesou následky... ()

Hopper

Bitka o Hurtgen Forest, predvečer bitvy o Ardeny. Televízny film z produkcie HBO len potvrdzuje, že čo vznikne v tejto spoločnosti je spravidla viac než povšimnutia hodné. Žiadne heroizovanie, sentiment, lacné žmýkanie citov, ale pomerne (aspoň myslím) realistický pohľad na vojnu, konkrétne tuto II. svetovú, blato, špina, zima a všade prítomná smrť, ktorá posiela do pekla celé čaty, v lepšom prípade (??) človek len scvokne. A samozrejme, v priebehu niekoľkých dní je možné byť povýšený z vojaka na poručíka, treba len vedieť prežiť. Postavy sú realistické, herecké výkony tiež, kamera primeraná. Pre každého, kto má rád filmy s touto tématikou. ()

TheDude

Válka musí být hnus a o nic jiného se tento film ani nesnaží.Žádný přehnaný heroismus a žádné neohrožené vlastenectví.Naopak-výborně sobecký Manning v podání Rona Eldarda.Pár povedených scén střídá bohužel pár těch, které ty lepší opět zatlačí do lehkého nadpůměru, z kterého nepomáhá ani nepovedená hudba-asi největší mínus.Ale jinak...proč ne? 70% ()

Hyb_rid

Válka vyobrazená v pravých barvách. Žádné přikrášlování prázdnými ideály či záchvaty heroismu. Každý se snaží dělat všechno proto aby přežil, ať už se jedná o jakékoli svinstvo. Je dobře, že je snímek syrový a neobsahuje žádnou bombastickou scénu, kterou by se snažil natáhnout diváky. Na tv produkt velice kvalitní, ovšem hudební doprovod film dost poškozuje. ()

cmenda

Pokud máte rádi válečné filmy tak tohle je přesně pro vás, protože budete fakt překvapeni celým dějem který nechci prozradit tak si film puďte a uvidíte . ()

sona123

Víc než zdařilé válečné drama, které ani v nejmenším nepřipomíná televizní film. Právě toto se mi trefilo do vkusu a rozhodně mě oslovilo víc než třeba otřepaný vojín Ryan. Výseč z kusu fronty, bez příkras, někdy docela drsný (jíst se u toho nedalo). O tom, jaká válka asi je. Jak tu kdosi píše, bez zbytečného a mnohdy těžko uvěřitelného heroismu. Bitvy jak mají být (jen s tou pyrotechnikou to možná trochu nevycházelo). Příjemné překvapení. ()

Atheas

Docela ponurý film v závoji mlhy. Vykulené očiska hlavních postav a dialogy jak prašť a uhoď. To je součast jinak celkem dobrého válečného filmu. Chyběla mi v tom trošku větší jiskra herců, no ale budiž. ()

Greg25

Jeden z nejlepších a nejreálnějších válečných snímků, které byly kdy natočeny. Když utichly trumpety je film, který svojí syrovostí a reálností i věrohodným vykreslením postav připomíná Bratrstvo neohrožených. Není mnoho válečných filmů, které by šly stavět na úroveń Bratrstva neohrožených, ale Když utichly trumpety se Bratrstvu rovnat může. Osobně mi nevadila ani absence hudby, podtrhlo to tak ještě větší syrovost snímku. Nemám co dodat - čistých 100%. ()

Gulde

Z mého pohledu hodně rozporuplný film a to z několika důvodů. Na jednu stranu film dost dobře ukazuje brutalitu války a onu depresivní atmosféru, a to dost nevybíravým způsobem, což je docela nezvyklé, ale je to dobře. Na stranu druhou film dost shazuje taková ta neosobitost postav. Nedokázal jsem se s nimi sžít, a to i přesto, že nebyly špatně napsané. Hodně to kazily taky některé vyloženě klišovité momenty. Námět a scénář dle mého byl dobrý, ale bylo prostě vidět, že je to televizní produkce, a já si stojím za tím, že tohle byl námět spíše pro kinofilm. A je to poznat i na obrazu samotném - vybledlém, bez hloubky a detailů, které by to taky posunuly o kus výš. A co mi vyloženě nesedlo, byla hudba, která seděla spíše k válečnému filmu ze 70. let, než k relativně moderní produkci, a to udělá na atmosféře svoje. Sice jsem tu vyjmenoval dost negativ, ale ten film prostě má přesto něco do sebe a má co nabídnout, a v rámci televizní produkce je to vynikající kousek. Ale bohužel je to moc velké sousto na televizní produkci, řekl bych. Taková velryba v rybníku. Jinak doporučuji originální anglické znění, český dabing se vážně nepovedl, a to mi asi taky podepsalo na filmovém zážitku. ()

zdeny99

Poměrně neznámý válečný film, který ačkoliv je jen televizním filmem, tak se vyrovná těm Hollywoodským, jenž vstupují do kin. Ušetřilo se za exteriéry, když se natáčelo v Maďarsku, což je ovšem jedno u válečného filmu, když se celý odehrává v lesích, polích a cestách. Že se bojuje v Evropě, jde poznat a vůbec nevadí, že Ardénský les suplují lesy v Maďarsku. O to více peněz šlo do akce, a ty akční scény se skutečně povedly. Děj je zaměřený na nováčky ve válce, kteří vůbec netuší, do čeho vstupují. Neví, jak mají zaútočit, kdy naopak odrazit útok, a tak se postupně vše učí a mezitím jeden za druhým umírá. I z toho důvodu je velká část věnovaná psychologii postav. A něčím je také ten film originální. Není tu žádný americký heroismus. Naopak hlavní hrdina je zbabělý vojín, ze kterého se ne vlastním přáním stane velitel čety. [1390. hodnocení, 94. komentář, 75%] ()