Film Když utichly trumpety nás přivádí přímo na bitevní pole, hluboko do bahna a válečného šílenství. Americké jednotky mají za úkol chránit most ostřelovaný nepřátelskými tanky. Muži, kteří jsou již tak ohroženi nebezpečím minových polí, musí čelit smrti číhající na každém kroku, včetně nepřátelských leteckých útoků. Stovky životů jsou ztraceny, a zbylí vojáci jsou zranění a psychicky vyčerpaní. Teď však vše závisí na čtyřech mužích: vystrašeném vojínovi povýšeném na kapitána, statečném a odhodlaném lékaři, zlostném mladém seržantovi a nezkušeném novém rekrutovi. Jedinou věcí, která je jim všem společná, je zoufalá vůle přežít. (Warner Home Video CZ)

Smok

Vojak Manning z 28. pešej divízie dokáže v nasadení pri Hurtgenskom lese prežiť ako jediný z celej čaty "až" 3 dni a hneď si za to zaslúži povýšenie. Moc hrdý na to neni, najradšej by z tohto pekla vypadol domov, nie je totiž žiadny hrdina, skôr sa snaží len prežiť. Film sa na nič nehrá, John Irvin (režíroval už aj skvelé vojnovky Hamburger Hill, alebo Žoldáci) ukazuje pravú (veľakrát špinavú) tvár vojny, a vôľu obyčajných vojakov prežiť. Film vznikal v tom istom roku ako "Tenká červená linie", alebo "Zachraňte vojína Ryana" a režisér vsadil na neopozerané herecké tváre, za čo som ja osobne vďačný. V mojich očiach to prispieva k realistickejšiemu zobrazeniu vojnového besnenia. Vzhľadom na to, že filmov s tématikou bojov v Hürtgenskom lese neni moc, (amíci sa asi zbabranou taktikou moc chváliť nechcú), doporučujem. ()

Arsenal83

Také pravé vojnové šialenstvo, nesílené a akčné. Film je dosť realistický s depresívnymi scénami, no trochu aj filozofuje v štýle, čo si tak vojaci o tom všetko asi mysleli a keď utíchne streľba, koľkých i napadne, či toto všetko dáva vôbec zmysel. Kľudne by som ho porovnal k Čate s menej výraznými hereckými osobnosťami, ale stále dostatočnou myšlienkou, dobrou hudbou i obrazom. ()

klerik

"Ešte raz sa na mňa usmejete a vykopnem vám zuby." Kvalitná vojnová dráma, v ničom nezaostávajúca za svojimi kino bračekmi. Vie ponúknuť neošúchaný pohľad na vojnu a výprava je naozaj slušná. Zaujímavá práca s charaktermi a témou správnych rozhodnutí. Film o hľadaní hranice ľudskosti, ktorý v podstate nemá chyby ale ani sa nesnaží šokovať... ()

poz3n

Jo, na televizí film to zas tak špatný neni. Otázkou zůstává co je hlavní osa děje, protože to tam podle mě tak trochu kolísalo. Spíš mi to připadalo jako vytrhnutejch několik dní ze životů vojáků na belgicko-německejch hranicích. ()

becki_tu

Minimalisticky natočené válečné drama, které se v druhé půlce rozvine v nefalšovaný válečný naturalistický nářez. Bohužel tomu všemu chybí silnější momenty a lepší soundtrack, protože hudební stránka filmu je tady opravdu podivná a silně mimo žánr. 65% ()

Morholt

Film prostý jakýchkoliv hrdinských gest či patetických proslovů. Zůstalo jen syrové prostředí, řev, panika, šílenství a utrhané končetiny. A v tom všem se snaží hlavní antihrdina přežít. Dobývání mostu patří vůbec k nejlepším válečným pasážím, co jsem kdy viděl. Nebýt pomalejšího rozjezdu, hodnotil bych ještě výš. 85% ()

m.krudenc

Když utichly trumpety patří mezi jeden z těch zapadlých a ne příliš známých válečných snímků. Výborné obsazení jednotlivých postav táhne celý film. Coby hlavní postava mě zaujal Ron Eldard, který zahrál normálního vojáka. Ron Eldard představovat chladného a rozumně uvažujícího vojáka, který si nehodlal připustit, aby s ním jakékoliv emoce zamávaly natolik, aby nebyl schopný vést svoji četu a zajistit jim přežití. Velmi mě moc zaujala scéna příjezdu a útoku německých tanků. Opravdu děsivá scéna - válka je strašná ve všech podobách. ()

JohnCZ

U tohoto filmu je krásně vidět, že není potřeba obří rozpočet, aby se natočil realistický válečný film. When Trumpets Fade nic nepřehání, ale pořád poskytuje dostatek akce a velice solidní herecké výkony. Maďarské exteriéry jsou perfektní volbou - poskytují dostatek bahna a mlhavých lesů, pro navození skutečně depresivní a syrové atmosféry. Dějově sice film nemá větší ambice, než zobrazit jeden kratičký úsek z bojů 2. světové války, ale to vůbec nevadí a pro diváky, které toto období zajímá, funguje tento film (stejně jako řada dalších) jako další střípek do celé "skládačky". ()

Padme_Anakin

Mrazivé válečné drama, zapůsobilo to na mě velmi reálně, krutě a zcela pochopitelně naprosto nesmyslně.. Hlavní postava není žádný neohrožený hrdina, je to mladý muž, který chce přežít a vypadnout z toho pekla, nováčci jsou patřičně vykulení, zoufalí, zmítaní strachem, zimou, vyčerpáním.. Herecký ansámbl skvělý, zejména tedy Ron Eldard a v zajímavé roli i Timothy Olyphant.. ()

Paxxx.cz

Další válečný film z roku 1998. Rozhodně lepší než tenká červená linie, ale zase slabší než zachraňte vojína Ryana. Celou dobu jsem čekal ve filmu na nějakou scénu, ze které by mi spadla čelist podobně jako u Ryana. Ta ale bohužel nepřišla tak dávám solidní tři hvězdy s malým pluskem za mojí oblíbenou filmovou tématiku.. ()

MATADOR

Na televizní poměry nevídaně povedený válečný snímek. I když by se nějaké ty výhrady určitě našly, já jsem si docela liboval. Sice mne film úplně nepohltil, ale co si budeme povídat ;-) ()

Thomassi

Tak často se nestává, aby film s dovětkem "televizní" byl na takové úrovni. A pro tento snímek to pro mě platí dvojnásob, protože děj je zasazen do druhé světové války, konkrétně do roku 1944 a popisuje ne moc známou kapitolu spojeneckého tažení, a to bitvu o Hurtgenwald. Že film produkuje HBO, je znát už od začátku. Realistická a ponurá atmosféra podzimního lesa byla místy až strašidelná. Všude samé bláto a sračky, opravdu to vypadalo skutečně. Navíc je zde k vidění i poměrně dost bojových scén, které jsou na TV film hodně dobré, hlavně bitva o most vypadá výborně. Musím ocenit i snahu tvůrců o co možná nejvěrnější techniku. Takže pro válečné nadšence rozhodně skvost. Ron Eldard dobře zahrál povahu Manninga. To vše dá dohromady jeden z mála dobrých nezávislých válečných filmů poslední doby. ()

lioncel

Syrové a zároveň velmi realistické vyprávění o válce - o hrůze, kterou přináší všem vojákům v předních liniích .. o jejich většinou marné snaze a touze přežít .. o klasické neschopnosti a nekompetentnosti velitelů, která přinášela po celou válku tolik zbytečných obětí v řadách prostých vojáků i jejich přímých nadřízených. Velmi dobré zpracování … ()

Lischai

Rozhodně to není špatný film. Nízký rozpočet moc není vidět, vojáci jsou zahraní civilně a bez patosu, všude je bláto, mlha a beznaděj. Ale scenáristicky a režijně to nějak nejede. Příběh nikam negraduje, postavy moc nepoznáme, je to celé takové odtažité. Raději si pusťte pátý a šestý díl Band of Brothers - je tam to stejné, jen lépe (tedy strašlivěji, krutěji, věrohodněji). ()

Vyhy

Rozhodně oceňuji kvalitní vizuální stránku, jelikož se jedná o televizní tvorbu. Není se zač stydět. Kde jsem měl trochu problém, tak byl samotný příběh. Nějak mě nedokázal vtáhnout a samotné postavy mi byly až nesympatické. A jakmile nemáte příběh, co vás vtáhne, a postavy, které nechcete přehlížet, film vás jednoduše moc bavit nebude. ()

laik_60

ja neviem čo je "televízne spracovanie" a čo nie je. Prdím na to. Tento film bol moc dobrý na to aby som sa zaoberal takou prkotinou. Toľko pravdivých reálií, tak krásne uhraté scény strachu, za tie krvavé stopy v snehu či odtrhnuté končatiny na moste to sa môže Tarantíno schovať, tomuto sa dalo veriť. Stačí sa vžiť do situácie nováčika na ktorého spadne mŕtvola spolubojovníka vyhodeného do vzduchu mínou. Asi jeden z najlepších filmov o bitke v Ardenách. ()

tomeek

Velké zklamání. Ani mi nevadí, že to není nijak Ryanovsky bombastické, ale spíš reálnější a psychologičtější, ale vůbec jsem si nedokázal vytvořit vztah k hlavnímu hrdinovi, který byl tedy neobyčejný kretén a ještě nesympatický. Olyphantova role se dá nazvat štěkem, protože on má ksicht na víc, než jen na to, aby se v zákopu zhroutil. Necelistvý příběh bez jakéhokoli pevnějšího cíle. Děj prostě jenom plyne a já se dívám, co se děje, aniž by mě zajímalo, jak se věci vyvinou. Předvídatelný zacyklený konec (viz. první scéna) byl opravdu slabý, čekal jsem od tlouštíka Sandersona víc. Knihu jsem nečetl, ale mám z filmu dojem, že se adaptace totálně nepovedla. Charaktery vykreslené jen opravdu povrchově a dost černobíle, vztahy v četě nedostaly skoro prostor a celkové vyznění šlo úplně mimo. Věřím, že knížka je solidní psychologický příběh chlapa, který se díky bezradnosti velení musí vypořádat sám se sebou v roli poručíka a vztahu k nováčkům, ale tento film se nepovedl. Ne ne. Škoda. Slabé tři hvězdičky. A to nemluvím o té mizerné hudbě, která místy působila až groteskně. WTF? ()

Raven0

Snaha přežít za každou cenu válečné šílenství a hrdinství... To nejde moc dobře dohromady. Ale občas se stane, že se jedno neobejde bez druhého... Tak trochu jiný válečný film, ve kterém nejsou jen hrdinové, či zbabělci, ale obojí se střetává v jedno. Hlavní hrdina je kontroverzní postava, ale člověk ho prostě musí chápat. Škoda, že film místy působí lacině a závěrečná akce je dost zkratkovitá a hraná na efekt... ()