Philip, Lars a Jozeph jsou tři mladíci po dvacítce, kteří milují víno a ženy. Jenže jsou stále panicové. Pod záminkou ochutnávání vína se vydají na cestu do Španělska s vidinou prvních sexuálních zážitků. Nic je nemůže zastavit – dokonce ani jejich handicap: jeden je slepý, druhý na vozíku a třetí zcela ochrnutý. Hasta la vista! vypráví příběh o lásce, síle přátelství a chtíči. Příběh o humoru jako jediném prostředku, který pomáhá vyrovnat se s nelehkou situací, o silné touze jako největším hybateli lidské snahy bořit hranice. Člověk ovládaný touhou dokáže věci, o kterých netušil, že je může zvládnout. Přitom její naplnění bývá až druhotné.V této road movie je cesta důležitější než její cíl. Film vznikl na motivy skutečného příběhu Asty Philpota a jeho přátel. (oficiálny text distribútora)

Queendom

Nepříliš originální a snadno předvídatelnej kousek, kterej i tak chytne za srdce. Takhle se točí s humorem a nadhledem o tématu, který vůbec vtipný není. ()

Bredy65

Při pocitu, že příběh se opravdu stal, to je i navíc než jen na pět hvězdiček. Obyčejný a o to zajímavější příběh lidí, kteří se nenechali handicapovat a prosadili si svůj sen. Famozní konec , který Vás nutí se k filmu vrátit v mysli, ještě dlouho po té. ()

Pitryx odpad!

Možná zajímavě natočeno, ale nic pro mě. Snad to chtělo jinou kameru, snad větší spád příběhu. Někdy jsem jel rychloposuvem, protože jsem se nudil. Zbytečně dlouhá stopáž. Nejvíce zajímavé tedy byly úvodní titulky. 2013070310425/10911s.u. ()

nula87

Další z road-movie o nějak postižených cestovatelích - filmů tohoto typu je teď poměrně dost. Tenhle je vtipný, dojemný, a i přesto, že hlavně závěr je silně předvídatelný, jde o moc fajn malý film.70% ()

Zoltar78

Velice příjemná tragikomedie o třech handicapovaných kamarádech, kteří se rozhodnou navzdory svému postižení jednou pro vždy skoncovat se svých panictvím. Má to však háček. Podnik, který jim to umožní se nachází až ve Španělsku a tudíž někdo je tam musí odvést, ale rodiče se to nesmí pochopitelně dozvědět. Tajná mise začíná... Popis děje zní hodně lacině a asi nejednomu vyvstane na mysl, že půjde o další variaci Prciček okořeněnou hodně drsným humorem pramenícím z handicapu hlavních hrdinů ve stylu bratří Farrellyových. Ale chyba lávky. Film je doslova nabitý humorem. Zdůrazňuji, že laskavým a velmi sympatickým způsobem se vysmívá postižení, ne postiženému. Musím opravdu ocenit především trojici (vlastně čtveřici) hlavních protagonistů, kterým chtě nechtě musíte držet palce a přát jim, aby je rodiče nechytli dřív než se dostanou ke svému vytouženému cíli. Netradiční road movie, která chytí za srdce. Veselé, zábavné, dojemné. Jeden z nejpříjemnějších filmových zážitků v Karlových Varech za několik posledních let. MFFKV 2012. ()

Dragiii

Kolik již bylo natočeno filmů se stejnou tématikou? Tři kluci chtějí přijít o panictví - jak prosté a okoukané. Tady je to navíc umocněno tím, že jsou různými způsoby handicapováni. Jenže podobně jako v Nedotknutelní (Intouchables) tady ani v jednom momentě nemáte potřebu hlavní postavy litovat. A jestli ano, tak opravdu jen ve výjimečných situacích. Ve filmech se stejným námětem je většinou hlavním ozdobou primitivní humor spojený se sexem a alkoholem určený hlavně pro mladší diváky. Tady tomu je přesně naopak. Během snímků je několik momentů, které vám nejenom vykouzlí úsměv na tváři, ale skutečně se zasmějete. Navíc to není ten klasický povrchní humor. Vše je navíc zasazeno do příjemného příběhu, který se tváří skutečně (bylo natočeno na základech skutečných událostí) a hlavně přirozeně. A už je i celkem jedno, že je celkem předvídatelný. A ještě mi nedá jinak, abych nevypíchl Toma Audenaerta jakožto slepce Jozepha. ()

Gortyna

Málokdy zůstanu při závěrečných titulcích sedět v sedadle jako přikovaný - jako v tomhle případě. Všichni čtyři hlavní představitelé hráli výborně, zvlášť ten, co představoval Filipa. Zaujala mě kultivovanost rodičů všech tří kluků a jejich velkorysost. Živě si (ne)představuju, jak by jejich dialogy napsala většina českých scénáristů. U nás v domě s námi bydlí vozíčkář - a zas o trochu jiný pohled na něj budu mít. ()

DonBraso

Člověk si pomalu řiká,že natočit film jak někdo je na vozíčku,tak to musí prostě fungovat jako film,ba co víc v Nedotknutelných se z toho pomalu stal evergreen,který nejspíš všechny baví.Inu tři chlapci,Jozef vypadal trochu na staršího,ale zase skvěle zahraného a když člověk koukne jak vypadá Audenaert v civilu by ho nepoznal.Příběh prostý,jedeme za holkama až to stojí co to stojí.Člověk co čeká amerikaniše spanilou jízdu,všech otvorů a fekálních historek,bohužel tady skape hodně brzo.Osobně mě občas i větší humor neboli více scének scházelo,ale člověk musí k tomuto filmu přistoupit jako drama jako trám a komediální vložky brát jako doplňek ne naopak.Vozíčkářům už nejspíš se rozpálili kola vidět tento film,ostatní koukájí na příběh jak někdo chce prožít co nemohl a o velkém přátelství tří chlapců.Doopravdy to téma zvedá film vysokoho,kdy si pomůže onou posledníma dvě minutama,kdy přijde pro někoho těžký kýč,ale ono to jinak nejde a skvěle zapadá.Příjemný drama z jiný stránky života a doopravdy by mě zajímalo,jestli takový bordel fakt existuje,bych tam zašel i já,když jsem tam viděl takový panenky :) ()

pafka

Naprosto nevidany dej a v nem tri figury, ktere byste spolu ve filmu zkratka necekali, ackoliv to zase tak nemozne neni a vlastne je to dost logicke. Road movie s postizenymi lidmi je namet, ktery bych cekal od evropske kinematografie, ovsem z americke produkce by to nejspis nikdy nevylezlo. Ale jak Tom Audenaert odehral slepce je naprosto fantasticky, Thoren i Schrijver byli take skveli a verili jste jim vsechno, ackoliv vsichni jsou zdravi a bez hendikepu. Asi stanislavskeho metoda :) Velmi mile a zazivne. ()

Mikecat

Traja postihnutí - dvaja vozíčkari a jeden slepý sa vyberú bez vedomia rodičov na cestu do Španielska - do bordelu užiť si sex. Drama trocha, Komedie - 2 úsmevné momenty, slabé spracovanie, veľmi slabé. Trocha pripomína "Trhala fialky dynamitem" s Ružičkovou - isto lepšie spracovanie ako táto snímka. ()

PamelaJJK

Wow!!! Inteligentní komedie nejvyšší kvality. Všechny handicapované postavy si umí udělat legraci i ze sebe samých, získají si brzo Vaše sympatie a žádný zbytečný patos, lítost a podobně. Vědomě belgickou kinematografii nevyhledávám, ale tohle mě doslova a dopísmene dostalo a odrovnalo!!! To je přímo učebnice komedie a vřele bych doporučoval ke shlédnutí všem, kdo se chystají točit nějakou komedii... :-) ()

waltosin

Ty jo, čekal jsme že to bude bomba a ono to byla jenom cesta tří kriplů,kteří mě vůbec neuchvátili a hlavně děj je úplně jinde než dnešní komedie, měli to udělat jako Přízdisráče neskutečný hlášky a trapných momentů kam se podívaš,ale největší rozdíl je že jsem se u Přízdisráčů neskutečně bavil, tak u Hasta la visty mi víčka padali nudou! 30% ()

darebacek

Hodně smutná road movie o tom, jak dva na vozíčku a jeden slepý jedou do Španělska do bordelu pro postižené, aby tam přišli o panictví. Příběh končí tak, jak jsem vlastně odhadoval a to mě celkem mrzelo, jinak dobrý příběh s humornými hláškami. 85 % ()

lobo87

Malé prekvapenie z Belgicka. Film, ktorý dokáže vyvolať emócie úprimnejšie ako ktorýkoľvek hollywoodsky slaďák. Dúfam, že sa nebudú pokúšať o remake... 70% ()

blondboss

Typická nadpriemerná komédia, pri ktorej sa človek síce veľmi nenasmeje, ale oplýva takou atmosférou, že človeka to proste pripúta do kresla. Film s predvídateľným koncom, ale zároveň so skvelými hereckými výkonmi troch hlavných protagonistov. Pekná a príjemná oddychovka. 70 % ()

Aywes

Skvělá tragikomedie, která s emocemi občas tlačí až příliš na pilu. Zasmál jsem se i posmutněl. Sympatické herecké obsazení pobavilo. Doporučuji. Jen nebuďte překvapení, že na komedii je to trochu depresivní. ()

cipoch

Úžasně vtipný zároveň emotivní příběh o tom, jak tři handicapovaní kluci chtějí na výlet, sami bez dozoru doteď o ně pečujících, starostlivých rodičů. Pointou filmu by mělo být završení výletu návštěvou nevěstince a skoncování s panictvím..Popis filmu lehce odrazuje, působí jako další z průměrných komedií o tom, jak chce někdo přijít o panictví. Myšlenka filmu a konec je však nakonec daleko hlubší. A humor daleko trefnější, kdy smích zůstane ve tváři o pár vteřin déle.. Těším se na další zhlédnutí .. ()

22. Dny evropského filmu

22. Dny evropského filmu

03.04.2015

Hlavní část letošního ročníku festivalu proběhne v Praze 9. - 16. 4. v kinech Světozor, Lucerna a Royal, v Brně pak ve dnech 17. - 20. 4. v kině Scala. Ozvěny Dnů evropského filmu se budou konat v… (viac)