Posledných 12 mesiacov sú agent Národného úradu pre kontrolu obchodu s drogami Bobby Trench (Denzel Washington) a dôstojník námornej rozviedky Marcus Stigman (Mark Wahlberg) aj napriek vzájomnej antipatii odsúdení nepohnúť sa od seba ani na krok. Pracujú v utajení ako členovia drogového syndikátu a každý z nich svojmu partnerovi verí zhruba toľko ako zločincom, ktorých zadržaním boli obaja poverení. Keď ich pokus o preniknutie do mexického drogového kartelu a zabavenie miliónov dolárov zlyhá, sú Trench a Stigman svojimi nadriadenými ponechaní napospas osudu. Teraz, keď sa ich všetci snažia dostať za mreže alebo pochovať, sa môžu spoliehať iba jeden na druhého. Ich prenasledovatelia to ale nebudú mať jednoduché, pretože keď celé roky predstierate, že patríte medzi zločincov, nemôžete sa ubrániť tomu, aby ste sa od nich niečomu nepriučili. (TV Markíza)

aLPaC

Nevím proč, ale když do hlavních rolí akčních komedií dosadíte bělocha s černochem, nic nezkazíte. Naopak, většinou si to skvěle sedne. Washington s Wahlbergem sice nejsou takový kulťáci jako např. Gibson/Glover nebo Willis/Jackson, ale i tak hláškují jak diví a oba jsou to velcí sympaťáci nejen zde, ale přesvědčili mě o tom během celé své kariéry. Palec nahoru. ()

mosnak

Příjemná akční komedie, trochu mě to připomínalo Mizerové 2. Ale jen trochu. Protože tahle dvojice nebyla tak sehraná jako ti dva černoušci. Denzel hrál tentokrát Marky Markovi pouze vedlejší roli. Mark byl vtipný a zábavný. 55% ()

Zombi

Moc jsem od filmu nečekal a proto jsem příjemně překvapen. Myslím, že poměr mezi vážnou akční krimi a parťáckou hláškovací komedií je tak akorát, na mě fungovaly obě polohy a byl jsem spokojen, jak s herci, kteří si dobře sedli, tak s režií a scénářem, jen ta závěrečná akce mohla být adrenalinovější, zde mírné zklamání. Celkově ale velká spokojenost. ()

mazadlo

Film, který nenadchne a ani nenaštve. Denzel Washington je stále koukatelnější takže je vždycky známkou toho, že film ve kterém hraje bude mít alespoň nějaké koule. Trochu ho podezřívám, že režíruje sám sebe. To ostatní je snaha o Buddy film, která příliš nefunguje v kramflecích protože ta snaha pitvořit hlavní dvojici je až moc velká a naschvály přesahují meze, které se pak jen těžko vracejí do normálních kolejí. Za snahu dávám hvězdu a další za Denzela. To ostatní byl škvár. ()

zelvicka.

Každá zbraň po hvězdičce, ať nežeru. Příběh sice zvonil nábojnicemi, ale dopadal na jednu nohu, a finální plán se pak válel na sráč ve sprše a mlátil se prázdnou flaškou od tequily do hlavy. ()

H4ku11

Nečakal som od tohto filmu veľa, o to viac som bol príjemne prekvapený. V deji je to trochu prepletené a popletené, kto s kým, ale aspoň som celý čas nevedel kto koho vyvraždí. Wahlberga moc nemusím, ale v tomto prípade on s Denzelom vytvorili pre mňa veľmi prijateľné duo. ()

Nethar

Bylo to docela vtipné, když si ze sebe navzájem utahovali, prostě taková ta klasická dvojka dvou tvrďáků, co si střílí jeden ze druhého, a v jádru to jsou hodní hoši, co se mají moc rádi ;-) Příběhově naprostá klasika (blbost), nic od toho nečekejte, slabší tři. ()

Renfield

Dva agenti v utajení, co navzájem vůbec netuší, že jsou agenti v utajení... už tenhle nápad je za všechny do vzduchu vyhozené prachy. Navíc těmi agenty jsou Denzel Washington a Mark Wahlberg, mezi nimiž funguje ta správná vzájemnou averzí ozvláštněná chemie. A ty největší problémy jim potom dělá ruský ruleťák Bill Paxton, jenž celému dění šéfuje a je tím jediným pravým záporákem. Příběhově je to sice vzhledem k žánru lehce překombinované, ale stále platí nic složitého. To se dá říci i o akčních scénách, je jich dostatek, poskytnou ten pocit "vlaku který se řítí ke konci", ale více nenadchnou. Každopádně tady je důležitý právě ten pocit jízdy a zábavy, což 2 zbraně splňují téměř na maximum. 75% ()

Nolanofil

Konečne niekto v danom žánri napísal originálni scenár, ktorý sa zaobíde bez, dnes už tradičných klišé a zvratov vycucaných z prsta. Keby to bolo ešte svižnejšie a Paula Patton by nemala počas sexuálnej scény na sebe gaťky, nemal by som výhrady. ()

majo_svk

Neviem čím to je, ale takmer každý film, kde sa strenú beloch a černoch, je plný hlášok, zábavy a akcie. Je to o to viac brutálnejšie, keď je to Wahlberg a Washington. Ide im to naozaj výborne a záporáci môžu ľutovať, že si s nimi začali. Fungovalo to pred dvadsiatimi rokmi a funguje to aj dnes, či už to vnímate ako akčnú kriminálku alebo akčnú komédiu. Nedostatkov by sa našlo veľa, ale kto by ich riešil pri filme, ktorý má byť zábavnou oddychovkou bez presahujúcich myšlienok. Jednoducho nič neriešite a vychutnávate si prestrelky, výbuchy a vtipné hlášky. Niet pochýb, že z Whlaberga sa nezadržateľne stáva akčný búchač. Pozrite si to. PS: Paula Patton, tá je mňamka na zjedenie. Božie dielo pre všetkých chlapov. ()

JK-Stinger

I když jsem se na své oblíbence těšil, nakonec jde o slabý průměr. Příběh nic moc, humor také slabší a některé zvraty poněkud nelogické. ()

Antaeus

..a namiesto komentáru napíšem iba, že dúfam, že natočia dvojku. Wahlberg je hovado (v tom dobrom význame) a Washington mu v tom skvelo asistuje. Parádna zábava a už vážne netuším, čo tu odporníci kritizujú. Oddychovka ako má byť. ()

Brejlil

Lehce nenáročný, na nic si nehrající "buddy movie". Chemie mezi Washingtonem a Wahlbergem funguje, záporák Paxton je výživně slizký, mexický kartelista s s ním nezadá a femme fatale i prsa ukáže. Občas něco vybuhne, vyhoří nebo aspoň zahyne. A scéna se slepicemi je celkem originální. To vše ve svižné islandské režii. ()

majec4

V pohode som si to pozrel druhy krat a trvam na mojom hodnoteni. Je to sice miestami nejake prekombinovane, ale ako oddychovka na Nedelu je to uplne vhodne. Dvojica Wahlberg a Washington sklame len tazko. ()

petikacka

Svižná a vtipná krimi s nečekanou dvojicí Washington a Wahlberg která na plátně, ale bezvadně funguje...Není to žádná intelektuální nuda naopak má to drajv a je to zábavné ...Smála jsem se nahlas a to se často nestává...Od Kormákura jsem viděla pouze seriál Trapped a film Everest a byla jsem nadšená...Teď přidal do své filmografie další žánr...Jen tak dál... Za mě 85% ()

Zemřel herec Fred Ward

Zemřel herec Fred Ward

13.05.2022

Dnešní květnový pátek třináctého bohužel přináší jednu smutnou zprávu pro svět filmu, ve věku devětasedmdesáti let totiž odešel americký herec Fred Ward, známý z filmů jako Chvění, Sedm neohrožených… (viac)

Epický Warcraft našel své hrdiny

Epický Warcraft našel své hrdiny

06.12.2013

Chvíli se uvažovalo o Colinu Farrellovi (dokonce se vyjádřil, že četl scénář a moc se mu líbil), ale nakonec bude hlavní hvězdou podle všeho Ben Foster. Jeden z nejlepších a zároveň nejméně… (viac)

Bruce definitivně po záruce?

Bruce definitivně po záruce?

17.05.2013

Ale kdepak. I když už se frekvencí výskytu ve filmech různých kvalit snaží dohnat Nicolase Cage, daří se mu nesrovnatelně lépe. Jeho poslední tři filmy (Looper, dvojka G.I. Joe a pátá Past) byly… (viac)

Denzel opět akční, Equalizer našel režiséra

Denzel opět akční, Equalizer našel režiséra

22.02.2013

V Letu nám připomněl, že suverénně zvládá i ty nejnáročnější herecké polohy a zaslouženě získal nominaci na Oscara. Teď se ale vrátí k tomu, co mu jde v posledních letech nejlépe – drsné akci. Na… (viac)