Posledných 12 mesiacov sú agent Národného úradu pre kontrolu obchodu s drogami Bobby Trench (Denzel Washington) a dôstojník námornej rozviedky Marcus Stigman (Mark Wahlberg) aj napriek vzájomnej antipatii odsúdení nepohnúť sa od seba ani na krok. Pracujú v utajení ako členovia drogového syndikátu a každý z nich svojmu partnerovi verí zhruba toľko ako zločincom, ktorých zadržaním boli obaja poverení. Keď ich pokus o preniknutie do mexického drogového kartelu a zabavenie miliónov dolárov zlyhá, sú Trench a Stigman svojimi nadriadenými ponechaní napospas osudu. Teraz, keď sa ich všetci snažia dostať za mreže alebo pochovať, sa môžu spoliehať iba jeden na druhého. Ich prenasledovatelia to ale nebudú mať jednoduché, pretože keď celé roky predstierate, že patríte medzi zločincov, nemôžete sa ubrániť tomu, aby ste sa od nich niečomu nepriučili. (TV Markíza)

iXtr3m3

Zaujímavá buddie snímka s dvojkou, ktorú by som si pred týmto filmom nedokázal predstaviť ani vo sne. Dnes už áno, keďže jeden okrem toho, že vždy vedel fantasticky hrať, tak pričuchol aj k poriadnej akcii a druhý, ktorý zasa vždy bol v perfektnej akcii ukázal, že vie aj fantasticky hrať. ()

Corpsegrinder

Čekal jsem srandovní akční nálož ale bohužel tohle neni moc srandovní ani příliš akční. První polovinu jsem se víceméně nudil a druhou polovinu jsem se snažil bavit se. Chybí tomu hlášky, kdo říká že jsou tohle devadesátky tak je asi magor. Gratuluji verbalovi k dalšímu nicneříkajícímu komentáři kde asi po 9999. opakuje svoje otřepané frázičky kterým se směje maximálně tak on a nebo ty vyžraný děti kterejma je tak posedlej :) ()

Hanys_

Nečekaně ne příliš zábavná buddy comedy, ve které Denzel hraje to, co mu šlo vždycky nejlíp, ale tak nějak jim to s Walbergem skřípe. Nicméně na jedno podívání ucházející. 6/10 ()

Rssa

Velkou devízou tohoto filmu je ústřední dvojice. Co na tom, že příběh nemá moc logiku, skoro vše se děje samoúčelně, ale dobře to vypadá, nenudí a odsýpá. 65 % ()

HArna

Washington a Wahlberg určitě skvělá volba,navíc ty hlášky Wahkberga alias Stiga jsou dobrý.Podobné filmy jsou pro mě vzácností.Nejlepší hláška filmu:Máme svobodnej trh,ne svobodnej svět.To mě přopomíná,že amerika v tomhle filmu inspiruje celej svět svou bezmeznou rozmanitostí a krásou.A ne jen amerika,bohužel. ()

Litvicek

Chce to víc KRVE a VULGARISMŮ! Tohle je jediný zápor, který jsem snad našel, jinak je to oddechová akční komedie, která zabaví, pobaví, zaujme dobrým příběhem, skvělými herci, které mám rád. Dvojice Denzel a Mark uspěla na jedničku. Ale musím říct, že jsem byl před puštěním filmů poněkud skeptický ale jsem rád, že jsem se spletl. Jen jsem byl trochu víc zvědavý na originální znění s titulkama, než s dabingem, škoda, originál je vždy víc cítit kvalitou. ()

Gogo333

Marka poslední dobou můžu, Paula Patton docela kočka. Sem tam nějaká ta hláška ušla a pobavila. Akce trochu slabší, stejně tak příběh. 60% ()

divak84

Kormákur se vytáhl. Po trapném kontrabandu přišla konečně nějaká akční uvolňovačka, která dá zapomenout na tragedii roku jmenem RED2. Pro mě osobně velmi solidní překvapení na konec roku. ()

ti88na

Spojenie Denzela s Markom ma nemohlo sklamať, a skutočne nesklamalo. Obaja skvelí, veľmi slušná akcia, super hlášky niektoré skutočne ultravtipné, čo viac by sme si mohli od akčného filmu želať. Predvídateľnosť je snáď jediným negatívom, no pri tom množstve filmov, je čoraz ťažšie nás divákov prekvapiť. A nie vždy je to nutné, v tomto prípade nebolo. Z Denzela sa miestami snažili urobiť väčšieho chlapa než je, hlavne pri vzájomných potýčkach s Markom, ale chlap to ustál zo cťou. Takže super. ()

kolemjdouc

film mě bavil,má spád,jenom se divím Wahlbergovi že se nechá v každém filmu ztřískat.Asi za příplatek :-) nenechte se otrávit poněkud pomalým začátkem.Zbytek bude jízda! Všichni proti všem.U mě dobrý ()

bloodline

Ale no tak... Postupy, z ktorých vznikol tento neochutený kotlík ľahkej zábavy, sme tu a tam registrovali v (oveľa) lepších aj v (oveľa) horších vydaniach, podobne ako slepačí vývar v 99% tuzemských reštaurácií. A jednooký kráľ? Jednoznačne Bill Paxton. Zvyšok? Všade videný maškarný ples s otrepaným programom a maskami. ()

dormouse

Je to ten typ filmů, kdy nikdy nevím, kdo ke komu patří, proč potřebuje americké námořnictvo ukradené peníze a jak to vlastně všechno dopadlo. No pravda, na chvíli jsem usnula. Což mluví samo za sebe. ()

vander19

Moje druhé stretnutie s Kormakúrom. Opäť si k tomu tento islandský režisér pozval aj Walhberga, aby ma spoločne bavili. tPribalil však aj niečo navyše - a to Denzela W. Už pri predchádzajúcem Baltazárovom filme som sa dosť dobre bavil, využíva výborné tóny hudby na podfarbenie akčnosti deja, jeho akcie majú spád a film nie je preplnený zbytočnými a nudnými vykecávačskými scénami. Rovnako aj 2 GUNS vtlačil túto pečať. Hneď od začiatku film pekne šlape. Zaujme výbuch podniku na klasickú americkú stravu, lúpež peňazí a pak následky, ktoré spravádzajú našich hrdinov po tomto zločineckom čine. Do deja je vtiahnutá aj sexi Paula Patton ako milé oživenie, ale musím priznať v predchádzajúcom filme bol ten výber ženskej herečky predsa len lepší (Beckinsale). Nedá sa mi však vytknúť istý nedostatok a ten pramenil z tvorby chaosu v deji. Občas to vážne skáče z piatich ku deviatim a to predsa len na tento žáner nie je dobrá reklama. Ale 90% je zábavných, človek nemusí premýšľať jak hovado, aby to rozriešil a uznávam, že som sa bavil. Hlavne zo začiatku, koniec radšej nehodnotím, ten bol prehnaný. ()

ondrula

Poměrně povedená akce, ale myslím, že pitomější a tuctovější zápletku aby jeden pohledal. Tak nějak jsem u toho chvílema usínal a náhlý dějový zvraty mě pak dokonale mátly. Pro mě je film unikátní akorát tím, že se v něm setkala herecká dvojce na opačných pólech mých sympatií: Denzel Washington, kterýho zbožňuju a Marky Mark, kterýho nenávidím. Jinak bych řekl, že Denzel zůstal svým obvyklým výkonům taky docela dost dlužen. ()

peetriss

Po loňském průměrném Kontrabandu další důkaz, že Kormákurovi hollywoodské prostředí tak přímo nesedí. 2 zbraně oplývají vysokým potenciálem i nápaditým námětem, ale výsledná podoba na mě působí velmi rozpačitě, nepřívětivě a uloudaně. Téměř v každé scéně jde vidět snaha o vysokou hladinu nahláškovanosti, ale drtivá většina se bohužel míjí účinkem. Kormákur tak natočil film, který neví kam směřovat a zabloudil někde na půli cesty. Situaci zachraňují Denzel Washington, který se film snaží táhnout, skvělý záporák Bill Paxton a přítomnost Pauly Patton, kterou považuji za jednu z nejpůvabnějších hereček tmavé pleti v Hollywoodu. Pozastavím se u Marka Wahlberga, a teď už to řeknu na plnou hubu - považuji jej za nejpřeceňovanější akční hvězdu současnosti, protože co se mě týče, jeho přítomnost v kdekoli je zárukou v lepším případě pouze průměrného filmu. A 2 zbraně nejsou výjimkou. ()

Zemřel herec Fred Ward

Zemřel herec Fred Ward

13.05.2022

Dnešní květnový pátek třináctého bohužel přináší jednu smutnou zprávu pro svět filmu, ve věku devětasedmdesáti let totiž odešel americký herec Fred Ward, známý z filmů jako Chvění, Sedm neohrožených… (viac)

Epický Warcraft našel své hrdiny

Epický Warcraft našel své hrdiny

06.12.2013

Chvíli se uvažovalo o Colinu Farrellovi (dokonce se vyjádřil, že četl scénář a moc se mu líbil), ale nakonec bude hlavní hvězdou podle všeho Ben Foster. Jeden z nejlepších a zároveň nejméně… (viac)

Bruce definitivně po záruce?

Bruce definitivně po záruce?

17.05.2013

Ale kdepak. I když už se frekvencí výskytu ve filmech různých kvalit snaží dohnat Nicolase Cage, daří se mu nesrovnatelně lépe. Jeho poslední tři filmy (Looper, dvojka G.I. Joe a pátá Past) byly… (viac)

Denzel opět akční, Equalizer našel režiséra

Denzel opět akční, Equalizer našel režiséra

22.02.2013

V Letu nám připomněl, že suverénně zvládá i ty nejnáročnější herecké polohy a zaslouženě získal nominaci na Oscara. Teď se ale vrátí k tomu, co mu jde v posledních letech nejlépe – drsné akci. Na… (viac)