Drama z doby nacistické okupace začíná na nádraží, kudy projíždí transport s německými vojáky. Vlak zůstane stát kvůli improvizované sabotáži jednoho z železničářů. Odbojářská spojka Růžena Kubínová (Vlasta Chramostová) je zatčena při náhodné razii. Cynický rada Dönnert (Miroslav Holub) odhalí její falešné doklady a nechá ji krutě vyslýchat. Tuší, že by mohla přispět k odhalení celé skupiny. Do její cely nasadí konfidentku Hertu (Majka Tomášová), jež se vydává za bezúhonnou Anču Novákovou. Německá agentka vzhledem ke svým hereckým schopnostem dočasně získá Růženinu důvěru. Klíčovou informaci se ale nedozví... Film měl původně točit režisér Václav Gajer. (oficiálny text distribútora)

jungewolf

Sice tento film vznikl v r. 1950 , není však překvapivě tolik ideologický jako jiné filmové výtvory o 2.světové válce z té doby. Mimochodem to byla první velká filmová role (dnes už 90-leté) Vlasty Chramostové . Takže : 4 * a 72 % . ()

SZYslak

Priznam se, ze praveke filmy nemusim. Greyscale, priserne urvana hudba, metr od TV spi dite a ja se stavam zvukarem, zenske jedna jako druha (vzhledem i chovanim) a vsichni chlapi vypadaji jako prednosta stanice nebo pravnik - v obleku. Ovsem filmy o druhe svetove valce, to je ine kafe. U PASTI se clovek ani chvili nenudi, zajimava zapletka, dej i tooo ... vyvrcholeni. Doporucuje 9 z 10 odboraru (OPRAVA: odbojaru) a 1 z 10 kolaborantu. ()

Saxos

Němci sice nebyli tupci, ale v každém případě velmi dobře zpracovaný snímek, ještě nezahlcený rudou ideologií. Viděl jsem poprvé až teď, zvláštní. ()

Repulsion

Koukatelné to je. Když odhlédneme od historických reálií, je to i docela napínavé okupační drama. Až na to, že okupanti jsou překvapivě blbí a odbojáři neobyčejně duchaplní. Ale pořád by to bylo ok. Bohužel v závěru se z filmu stává laciná fraška. ()

charles3

Pozoruhodné okupační drama populárního Martina Friče s tehdy začínající Vlastou Chramostovou v její první hlavní roli. Na svou dobu trochu drsný film, prakticky nezatížený dobovou ideologií. Až se vnucuje myšlenka, jestli tento snímek už zachycuje nebo teprve předznamenává práci StB a první politické procesy v 50.letech. A jestli tudíž v tomto téměř o 20 let "nepředběhl" mnohem proslulejší filmy Kladivo na čarodějnice nebo Ucho ... ()

shakeXL

Tak toto teda jsem nečekal a jsem mile překvapen. Neuvěřitelná gradace filmu, kde až dokonce nevíte jak to vlastně dopadne bez hluchých míst. Naprosto geniální zápletka a a hra na kočku a myš, která nenechá diváka vydechnout..95%!! ()