Celé generácie to bola len mestská legenda, ktorá prežívala akurát v detských nočných morách. Teraz však ožíva aj v realite a tým uvrhne mesto do najhlbšieho strachu.
Krátko pred začiatkom mestského festivalu, stredoškolský učiteľ Aaron Harris (Robin Dunne) potrestá šiestich študentov, vrátane náladového Tylera (Richard Harmon), gotického dievčaťa Nikki (Julia Maxwell), kapitána wrestlingového tímu Daevona (Reilly Dolman) a vzorného študenta Juna. Ich úlohou je pomôcť Aaronovej bývalej priateľke Kristen (Lacey Chabert) pri opravách jej rodinnej farmy predtým, než ju predá. Kukuričné polia obklopujúce farmu však skrývajú  legendu, ktorú drsný Tyler s veľkou radosťou prerozpráva. Vraj sa tu skrýva bytosť, ktorá nikdy nespí, nikdy neumiera, nedá sa ju nijako zastaviť a nikto nepočuje plač jej obetí. Strašiak tu žije preto, aby všetkých zabil. Keď sa mládež zabáva v poli hrou na mačku a myš, pri čom ich sprevádza divoké zviera, Kristen sa ich snaží presvedčiť, že Strašiak je skutočná bytosť s veľkou silou, ktorú posilňuje krv jeho obetí. Dôkaz v prospech jej tvrdení sa objaví skôr, než by si to ktokoľvek prial. Hneď ako nad poľami zapadne slnko, poslední preživší čelia desivej hrôze šíriacej sa z príšery. Tým, ktorí ostali uväznení na farme Millerovcov, ostáva iba mizivá nádej na prežitie. Legenda o Strašiakovi sa totiž končí tým, že po objavení sa znamenia je koniec už blízko a je neodvratný. Keď sa Strašiak blíži, ešte aj vzduch pred ním  zamrzne v strachu. (Incantator)

AlistairMir

Na TV film až překvapivě zábavnej kousek. Celej film je plnej příjemných překvapení - akce hned od začátku, takže žádnej pomalej rozjezd, velké množství sympatických postav (dá se fandit šesti postavám, to se u slasheru vidí málokdy) , strašák nevypadá směšně, naopak je docela dobře udělanej, několik scén je skutečně napínavých, film má dobrou atmosféru a jako bonus - tvůrci jen tak někoho neušetří a i vraždy jsou celkem pestré. Suma sumárum opravdu milé překvapení, dost mrtvol, film nenudí ani chvilku, takřka celou dobu se něco děje, postava strašáka je vidět celej film a stopáž není zbytečně natahovaná. Za málo peněz, hodně muziky a já se zaměřím na Sheldona Wilsona rozhodně více než dosud. ()

Frajer42 odpad!

Tuctová pohádka o tom, kterak partu zlobivých dětí nahání po kukuřičném poli kus obživlého stromu. Nevím, jestli "nahání" není příliš silné slovo, vzhledem k tomu, že se stromovous pohybuje rychlostí v = 50 cm/s. Celé je to samozřejmě těžké béčko. Nejvíce bych chtěl asi zkritizovat práci maskérů, protože si myslím, že si mohl dát rozhodně větší práci než udělat každému dva až tři škrábance na obličeji. "Strašák" stál také za hovínko a moc to nevylepšily ani efekty. Ale je to TV film, takže co taky čekat. Atmosféra vůbec žádná. Marně pátrám v paměti, co bych vlastně pochválil. Zřejmě nic. Je to další zbytečná píčovinka a já si dovolím sáhnout po odpádku, ačkoli to dělám zcela výjimečně. ()

zolo23

Scarecrow sa nevyhýba žánrovým klišé typu : opäť neštartuje auto, opäť nemáme signál na mobil, opäť sa niekto pri úteku potkne a pod. Na týchto veciach sa už len potmehútsky bavím, inak to nemá zmysel. Strašiak nieje strašný a je na škodu, že bol vytvorený pomocou CGI. Takto vyzerá skôr smiešne, nedôveryhodne...radšej mohli zamaskovať nejakého herca , bolo by to aspoň o chlp stráviteľnejšie. Viď napr. Jeepers Creepers. Chápem, je to "len" TV film, ale celé mi to pripadalo strašne hlúpe. ()

Campbell

Tuctový Syfy film. Nic překvapivého ani nic co by mě zhnusilo. Jediný co mě překvapilo bylo to že efekty celkem ušly a strašák vypadal velmi dobře. Co naopak nepotěší je to že příběh je až neuvěřitelně okoukaný a nedokáže ničím překvapit a herci hrají jak z nějakýho laciný porna. Mám rád filmy které se odehrávají v kukuřičném poli ani tenhle nebyl špatný ale byl prostě moc obyčejný. ()

SOLOM.

Filmů o obživlých strašácích existuje dnes již celá řada, takže je asi všem jasné, že tady o nějakou extra originální zápletku člověk asi moc nenarazí. V rámci Syfy tvorby a samotné Maneater film Series, které je tento nízkorozpočtový kousek součástí, však jde o vcelku snesitelnou podívanou a musím říct, že jde o jeden z nejlepších filmů, které nám tato sci-fi hororová série nabídla. Možná se mnou nebudete souhlasit, ale mě se tento film docela líbil a to i přes některé své nedostatky. Příběh má zajímavý spád již od prvních minut, nabídne nám několik docela povedených mord scén a ani samotná atmosféra není vyloženě špatná. Osamocená ponurá farma a stará stodola uprostřed kukuřičných lánů skrývá děsivou minulost, která se nyní rozhodla připomenout tou nejbrutálnější formou. Digitální strašák sice nepatří mezi skvostná monstra a jeho zpracování moc kvalitní není, ale jeho vražedné řádění vám nedá ani chvíli oddychu a divák se tak u toho filmu nemá čas ani moc nudit. Počet mrtvých je slušných a jejich úmrtí jsou různorodá, takže si každý přijde jistě na své. Charakteristika jednotlivých postav taky nebyla nejhorší a vyloženě nesympatický mi tu nebyl nikdo. Co se hereckých výkonů a obsazení týče, tak i tady jsem byl docela spokojený. Hlavní hvězda Lacey Chabert si nevedla vůbec špatně a zbytek v čele s Robinem Dunnem jí zdatně sekundoval. Jen škoda, že ani tato televizní podívaná se neobešla bez několika nelogických momentů a zástupu žánrového klišé, nad kterými občas zůstával rozum stát. Když to ale srovnám s ostatními filmy z Maneater série, tak jsem nad nimi tentokrát dokázal mávnout rukou. 50% ()