13. komnata

• angličtina The 13th Chamber
všetky plagáty
TV spot
Česko, (2006–2024), 264 h 5 min (Minutáž: 25–35 min)

Tvorcovia:

Martin Komárek

Réžia:

Yvonne Vavrová, Petr Slavík, Simona Oktábcová, Zuzana Burešová, Zdeněk Tyc, Václav Žmolík (viac)

Scenár:

Jan Mudra, Milan Fridrich, Jindra Horská, Jana Ciglerová, Tereza Brdečková (viac)

Zuzana Burešová, Jana Klusáková, Petr Šmolka, Miroslav Kalousek, Vladimír Mlynář, Jiří Blažek, Patricie Strouhalová, Jan Železný, Jeroným Klimeš, Ivo Pavlík, Robert Reichel, Přemysl Rabas (viac)

Recenzie používateľa Paity k tomuto seriálu (234)

13. komnata Karla Weinlicha (2006) (S02E15)

Režisér Karel Weinlich je sice rešisér, ale hlavně je to přeborník v počtu sňatků a přitom ani jeden kvůli majetku. Otázka je ale nkolik byly všechny z lásky. ()

13. komnata Tomáše Hanáka (2006) (S02E16)

Tomáš Hanák není ani herec, ani moderátor, ani komentátor, ani umělec. Ale i v 13. komnatě se nás o tom snaží přesvědčit. ()

13. komnata Luďka Soboty (2007) (S02E17)

Každý má asi svou 13. komnatu a nejinak je tomu u skvělého baviče a komika Luďka Soboty. Skvělé nahlédnutí do smutné části života člověka, který svůj čas na Zemi věnuje humoru. ()

13. komnata Ivana Martina Jirouse (2007) (S02E18)

Myslím, že za vše hovoří, že se mu říkalo Magor a že působil jako umělecký vedoucí skupiny The Plastic People of the Universe..... nesdílím nadšení kolem těchto lidí, to říkám otevřeně. ()

13. komnata Ireny Obermannové (2007) (S02E19)

Irena Obermannová není zrovna vzor matky, ani umělce. Ale umí psát a to je nejdůležitější. ()

13. komnata Ladi Kerndla (2007) (S02E20)

Ladislav Kerndl je skutečný majstr ve svém oboru, byť jeho hudba není můj šálek čaje. Vyrovnal se ale z těžkou chorobou a to se cení. Co však ocenit nemohu je jeho dcerka, která by měla místo zpívání spíše předvádět erotické prádlo. ()

13. komnata Michaely Kudláčkové (2007) (S02E21)

Mlaďounká hvězdička filmů pro mládež se zcela vytratila a to hodně brzo po svém debutu. Z komnaty však zcela jasně pořád nevím, zda toho lituje, nebo jí je to jedno. ()

13. komnata Jitky Zelenkové (2007) (S02E22)

Velká sympaťanda a životní optimistka, která prožila dlouho lásku zakončenou hořkým zklamáním, je ve svých letech stále skvělá a umí naladit své publikum. ()

13. komnata Tomáše Halíka (2007) (S02E23)

Kněz Tomáš Halík, které se angažoval před rokem 1989, ale i po něm, zažil toho mnoho a má tak o čem vyprávět. ()

13. komnata Martina Zounara (2007) (S02E24)

Zounar je typickám produktem frajírků socialistické filmové doby. Byl na vrcholu, myslel si, že se mu nic nemůže stát. Nekonec se z toho babrá až do dnešních dnů. ()

13. komnata Wabiho Daňka (2007) (S02E25)

Známý písničkář o svém životě, který byl plný větších či menších kotrmelců. ()

13. komnata Pavly Sudové (2007) (S02E26)

Další z cyklu "nerozumím tomu, proč s ní někdo natáčí 13. komnatu", je tady. Tvůrci se opět "překonali". ()

13. komnata Báry Basikové (2007) (S02E27)

Zpěvačka Bára Basiková byla v bulváru pořád, takže dozvědět se něco pravdivého a nového už nebylo příliš možné. Potvrdila to i její 13. komnata. ()

13. komnata Yvonne Přenosilové (2007) (S02E28)

Yvonne Přenosilová pro mne představuje zpěvačku tří songů, jinak nic. Kromě slova jako emigrantka ve mě nci jiného neevokuje. Rozhodně ne skvělá zpěvačka. ()

13. komnata Daniely Filipiové (2007) (S02E29)

Bohužel je to tak, 13. komnata se tak trochu lacině zaměřuje na lidi s postižením po nehodě (auto, lékařské) či alkoholem ovlivněných. Nejinak je to i v případě Daniely Filipiové. Kultivovaná dáma, která se dostala až do Senátu, má ale životní příběh poměrně nudný, to není žádný truc, to je fakt. ()

13. komnata Jana Přeučila (2007) (S02E30)

Předně musím říct, že si Jana Přeučila velmi vážím. Jeho kultivovanost, kterou si sebou nese celým životem je příkladem pro všechny. Na nic si nehraje, ale za to skvěle hraje a to už pěkných pár desítek let. ()

13. komnata Jana Musila (2007) (S02E31)

Honzu Musila nebudu litovat jen proto, že měl leukémii a v manželství, resp. na vojně přišel na to, že je na kluky. Takových je a mlčí o tom a nikdy se to nedozvíme, takže skutečně nerozumím tomu, proč jemu bychom měli skládat pocty. ()

13. komnata Olgy Walló (2007) (S02E32)

Tentokrát se třináctá komnata skutečně nezaměřila na nějakou celorepublikově známou celebritu, ale dala prostor přece jen o poznání menší osobnosti. ()

13. komnata Jany Šulcové (2007) (S02E33)

Nevím o tom, že by zrovna Jana Šulcová byla jednou z nekrásnějších českých hereček, jak se píše v anotaci. Rozhodně ale jde o velikou stálici filmové a divadelní scény, která ma za sebou řadu kráýsných rolí. ()

13. komnata Nadi Urbánkové (2007) (S02E34)

Naďu Urbánkovou si představuji jako nezpěvačku, i když se tak sama označuje. Možná by ale nejprve měla dělat něco se svýmm zevnějškem, který ji podle vyprávějí trápí celý život. ()