13. komnata - Série 2 (2006) (séria)

13. komnata Martina Zounara (S02E24)

(epizóda)

Herecká kariéra Martina Zounara se vyvíjela poměrně slibně. Po roce 1989 měl však pocit, že by to chtělo vydělat - jak říká - "pořádný prachy". Martin odchází z divadla a rozhodne se vybudovat vlastní dabingové studio. Nejdříve vypadá všechno harmonicky, postupem času mu ale společnosti přestávají platit za odvedenou práci. Půjčuje si peníze, padá stále více do hloubky, začíná dostávat výhrůžné telefonáty, anonymy, občas ráno před barákem najde svoje auto s propíchanými pneumatikami. Dabingové studio zavírá s dluhy na svém kontě. Nepoučen z podnikatelského neúspěchu, vrhá se po hlavě do dalšího projektu a otevře si hospodu. Umí vařit, má pocit, že se v pohostinství vyzná. Přicházejí však problémy se společníky a znovu neúspěch. Na konci toho všeho stojí Martin Zounar s dluhem asi 7 milionů korun, psychicky vyčerpaný, bez peněz, opouští ho dlouholetá přítelkyně. Zounar se vrací k hraní, snaží se vydělat na své dluhy, ale zároveň si pomáhá alkoholem. Dokáže se však odhodlat k léčení. Postupně se mu daří dluhy splácet, ale stále mu ještě hrozí exekuce chalupy po rodičích. Snaží se udržet svůj nový vztah. Nemá ještě docela vyhráno, ale už se snad odrazil od úplného dna. Na cestě třináctou komnatou ho provází Šárka Kubelková. (oficiálny text distribútora)

Karlos80

Lehce nabyl lehce také bohužel pozbyl. Každý kšeft má holt své duhy a bohuel i neduhy a leckdy přeci stačí jen když kape nemusí hned pršet. Tak těmito osvědčenými motty se tenkrát herec Martin Zounar asi moc neřídil? No co naplat už to má za sebou, v podstatě už je vyléčený a se vším i vyrovnaně smířený a také přesvědčený o tom že už by do ničeho takového asi nejspíš už nikdy nešel. Podobný případ byl i další herec Roman Slamene aj. No nejvíce se mi v tomto medailonku ale líbila Mahulenka Bočanová a její pravdivá slova, jako to že dobrý herec má především hrát a to nejen divadlo, ale také se nemá pouštět do nějakých větších podnikatelských aktivit, když o tom třeba ví pendrek ! Pak tam řekla že je to jako třeba kdyby nějaký manažer začal náhle hrát ve filmu či na divadle že je to úplně stejné a dopadlo by to stejně..I když uznejme sami takový podnikatel nebo třeba již zmíněný manažer musí být do značné míry také tak trochu herec..Celej život je jedno velké herectví a divadlo dohromady, jen záleží jak to kdo zahraje..No poučné to třeba pro ostatní herce, kteří by náhodou chtěli jít v jeho šlépějích je. Kolik takových už tu bylo, a vše většinou skončilo podobným fiaskem. ()

Djkoma

Dokumentární cyklus 13náctých komnat je často velmi příjemný a poodhaluje neobjevené tváře mnoha českých celebrit. Martin Zounar patří mezi známější herecké osobnosti, který od určité doby vystupuje spíše v divadle a jako dabér. Vždycky usměvavý muž, jehož minulost skrývá nejedno malé překvapení, které by mnoho lidí nečekalo. ()

pfa

Tento cyklus dokumentů (medailonků či profilů) o neřestech či potížích známých osobností hodnotím jako celek, jako projekt. Pravda, některý dokument je lepší než jiný, ovšem to jistě záleží na tom, jak dobrý, špatný, či pestrý příběh si pro nás připravil daný protagonista. [8/1O] Martin Zounar: neznám / vadí mi / neutral / mám rád ()

sportovec

Příběh slušného člověka Martina Zounara, který se vlastním přičiněním dostal do mimořádných potíží, aby se z nich - opět vlastním přičiněním - klopotně, kus po kuse, nesnadno a bolestně dostal. Bočanové náhled "Ševče, drž se svého kopyta!" je ve svém hereckém i obecně lidském průmětu v polistopadovém Česku tesatelný do mramoru. Kolika hloupostí a nevratných ztrát bychom byli ušetřeni, kdyby byl brán vážně a zodpovědně! Na Martinovi Zounarovi imponuje právě tato starožitná a současně samozřejmá počestnost. Nikdy jí není dost! ()