Papekus

Ač jsem čekal nějakou utahaný smutněbolný art, tak jsem se celou dobu velice příjemně bavil. Vykreslený svět blízké budoucnosti je naprosto úchvatný a velice rád bych jej prozkoumal více. Hlavní hrdina je sympatický ,uzavřený, ale když se otevře, tak je velice zábavný. A opravdu jsem nečekal, že se (minimálně v první polovině) budu smát na celé kino .) ()

Jirka_Šč

"Jeden známý randí s OS, který ani není jeho!" ■ Má to super nápad, vývoj vztahu a Scarlett Johansson ještě v ničem nebyla tak sexy. Závěr sice není doslova polopatisticky vysvětlen, ale beru, že u žánru sci-fi mohou některé věci takto zůstat. Ohromný balík fantazie! ■ Myšlenka 1: Film vůbec nezobrazuje, jak si Theodore OS kupuje, kolik ho stál, atd. Tím, že to není zobrazeno, je zvýrazněn pocit, že je Samantha skutečnou živou bytostí. Tím, že při případných problémech nejde Theodore na místo, kde OS koupil, případně nevolá na zádnou servisní linku, je toto ještě umocněno - Theodore neuvažuje o OS jako o produktu, ale jako o bytosti (kterou možná skutečně doopravdy je). ■ Myšlenka 2: Také to vidíte jako příběh bytosti, která dosáhla dimenzí (do jisté míry nepochopitelných), jež tvůrci neočekávali? ■ Recenze, se kterou se ztotožňuji (s drobnými spoilery): http://avmania.e15.cz/ona-recenze-filmu ()

mat.ilda

Jen doufám, že se k podobným zhovadilostem nedopracujeme v dohledném horizontu, protože dostat kopačky od OS, po vztahu se vším všudy, by mohlo být hodně traumatizující... nicméně od léčby osamělosti jsem čekala víc, než jen ustálenou křivku vzruchů, uspokojení i zklamání, jako by si každý myslel, že sci-fi vztahovka musí být odemočněná, mimo jiné Spike Jonze použil na můj vkus hodně verbální vaty, ne nepodobné žvástům na volné diskuzi ČSFD s tím rozdílem, že je nechal zaznívat v reálném světě. Celkově jsem z romantického vykřičníku, adresovanému všem počítačově gramotným na rozpacích, v podstatě mně nic nevzal, ale bohužel také nedal, když nepočítám skvělý virtuální sex, úžasný Scarlettin hlas, znechucení Phoenixovým knírem a zděšení z univerzálních kaťat s vysokým pasem... na jedno zamyšlení ok, podruhé bych se asi cukala... Send. ()

mcb

1 l0v3 h3r! Instagramová deprese a film, který mě každou svou myšlenkou a nečekanou emocí naprosto odrovnal. Po všech stránkách brilantní a jedinečný zážitek. ()

Yardak

Když se tam občas poznáte, tak je to opravdu smutné . . . Ale jinak filozofické otázky navádějí k přemýšlení . . . 5 "umělých" hvězd. ()

jojinecko

Her mi na viacerých miestach pripomenulo Lost in Translation a zároveň aj snímok S1mone. Každopádne jedná sa o originálny kúsok, s veľmi dobrým nápadom a aj prevedením. Spike Jonze pochytil veľmi veľa od Charlieho Kaufmana a ani by som sa nečudoval, keby bol scenár z jeho pera. Film trochu dopláca na dlhšiu stopáž, najmä v poslednej tretine, ale nič negatívne sa nedeje. Joaqiun je úžasný ako takmer vždy, jasná devíza. Viac takýchto inteligentných filmov prosím... ()

rollman1

Velmi silné, komorní sci-fi s úžasnou výpravou a vynikajícími hereckými výkony. Jak Scarlet, tak Phoenix zahráli na výbornou. Je to film, ve kterém se hodně povídá, zatímco se děj pomalu žene kupředu. Co na to říct? S Novými technologiemi tento film dostává úplně jiný rozměr. Určitě doporučuji. ()

evulienka3

Zistenie, že váš pokročilý operačný systém je promiskuitnejší ako Ali paša z Bagdádu musí byť skutočne zdrvujúcim poznaním...neodpustím si tento sarkazmus na margo tohto filmu, napriek tomu, že sa mi v podstate vlastne veľmi páčil. Futuristická vízia toho ako možno raz môže vyzerať náš "citový život a vzťahy". Dúfam, že sa do tohto štádia nikdy nedostaneme, aj keď dá sa povedať, že v súčastnosti nie sme od toho ďaleko, ale cez počítač, zatiaľ našťastie komunikujeme so skutočnými ľuďmi na druhej strane...schopnosť prežívať emócie je jednou z ľudských výsad a mala by ňou aj zostať! ()

Flego

Dokonalá konfrontácia skutočného a virtuálneho sveta. Absencia skutočných vzťahov vrcholí v tomto futuristicko-romantickom príbehu, kde si ľudia z vlastnej neschopnosti alebo pohodlnosti vytvárajú vzťahy s operačným systémom. Otrokmi počítačov sa stávajú dobrovoľne a radšej riešia svet videohier či vzťahy na sociálnych sietiach, než vlastné vzťahy so skutočnými ľuďmi. Po hodine filmu som si vravel, že už stačí s vykresľovaním virtuálneho vzťahu a je načase na zlom. Predsa len sa mi zdalo, že divák dokáže pochopiť bezútešný svet hlavného hrdinu aj v striedmejšej minutáži. Aj tak patrí tento snímok k tomu lepšiemu a je zaujímavé sledovať kam až chceme zájsť. ()

MontyBrogan

Láska a majetníctvo sa nemajú rady. A to ani v budúcnosti (ak sa to tak ešte dá nazvať). Spike Jonze excelentne sfilmoval ďalšiu podobu vzťahovky, ďalšiu podobu konverzačky, prípadne ďalšiu podobu skutočnosti. Minimálne teda skutočných pocitov, v tom(to) neskutočnom svete. ()

Flakotaso

Chcípácký film nové generace. Kam se hrabou Češi!_____Surrealista Pavel Řezníček ve své nejnovější knize několikrát bez kontextu a bližšího vysvětlení napsal: "Něco tak protivného jako Zita Kabátová!". Ať máte nebo nemáte Zitu rádi, není těžké pochopit, jak je to myšleno. No a já budu asi ode dneška používat to samé s Jonzem, Phoenixovým přiškrceným hlasem, fetišistickou propagací hlasu Johanssonové, indie slaďoučkým soudtrackem, oranžovočervenou barvou a vůbec vším tak protivným kolem tohoto filmu. ()

Darneth

Ou yes! Toto vztahový i existenční poselství ve mě bude rezonovat ještě po dlouhé dny, ne-li týdny, studené i teplé noci. A pak si šlehnu další AI kolečko. Hodně emotivní, hodně retro i high tech, nu hlavně hodně Scarlett. Já tu holku miluju, teda její hlas, mít doma OS takovýho kalibru, nejsem schopná ani myslet :D ne, fakt nejsem fanynkou prsaté femme fatale, ale zde jí může nemilovat jedině nějaké nedozrálé "štěně". Tempo i délka filmu mi vyloženě sedla, ještě bych však klidně snesla delší stopáž, dokonale jsem si to spojení neslučitelného užívala a konec...byl poněkud úzkostný. Damn, jdu se přitočit k mé stejnoličce, aby mi taky nikam nezmizela. God bless.... ()

BMW12

Film nám ukazuje, jak to bude v budoucnosti. Člověk bude mít vztah s operačním systémem, bude s ním mít sex, chodit s ním na výlety atd. Je to celkem dobře pojmuté, film je zajímavý, zaujalo mě to, Joaquin Phoenix zahrál dobře a dal bych 4 hvězdy, ale bylo to chvílemi nudné a ke konci jsem to už nevydržel a hrál jsem u toho hru, takže dávám jen 3,5* ()

Jinny

(Víc než) love story člověk/stroj. Jonze si naštěstí odpustil temné tóny, ačkoliv tolik jiných tvůrců by svrběly prsty, a je osvěžující vidět něco jiného než apokalyptickou vizi budoucnosti, kterou dnešní filmy a seriály berou pomalu jako povinnost vůči publiku. Phoenix si přidává hluboký zářez na pažbě za roli asociálního citlivky a romantika. Můj hlavní problém jsou některé zbytečné scény v druhé polovině filmu. To, že zdejší operační systémy jsou velmi lidské a jak se učí, tak jsou až nadlidské, přičemž nic z toho nikoho neznepokojuje, budou muset fanoušci sci-fi brát s nadhledem a přijmout, že to není jádro příběhu. ()

virus10

O filmu jsem si nic nezjišťoval a popravdě nejvíc mě zaujalo, že tam hraje Scarlett Jonansson. Takže koukám, najednou poznávám její hlas a říkám si. Aha, tak to mam teda smůlu. Přesto v průběhu filmu stále doufám, že se nějakým zázrakem zhmotní (i když je to blbost) nebo že aspoň uvidím její hologram. Jenže ani jedno se nestalo, a tak jsem se musel spokojit s jejím hlasem. Sám o sobě je HER docela zajímavý počin a na začátku se najde i pár vtipných momentů. Jen škoda, že s blížícím se koncem přichází trošičku nuda. Možná by neškodilo to malinko zkrátit. Menší role Olivie Wilde potěšila. ()

poz3n

Spike Jonze ve mně vyvolal řadu pocitů, jen ne ten základní. Neztotožnil jsem se s hlavním hrdinou a se základní nosnou myšlenkou. A kdo ví, čím to bylo? Her totiž z hlediska filmového řemesla není co vytknout. Ale vůbec netuším, zda na mě Samantha působila tak, jak měla. Mě totiž vlastně spíš štvala, než abych si řekl, jaká je ona úžasná, a jak já toho Theodora chápu a rozumím mu. Naopak. Nechápu, proč když si podělal vztah a evidentně Rooney pořád miloval (alespoň zezačátku, později se pocity a city všech přítomných začnou měnit do nějakého melting potu), nezkusil pro jeho záchranu ještě něco podniknout (na jejich společném setkání bylo vcelku jasné, že Rooney váhá) atd. Směs pocitů a rozhodnutí mi přišla prostě podivná, nejspíš špatně vystavěná. Nádherný, ale pro mě bohužel docela prázdný film. 6/10 ()

Ivoshek

Trochu sci-fi, trochu vztahové. Hodně osamění uprostřed lidí a měst, výborný Fénix, výborná neviditelná Johansonová. Působivá práce se světlem, dlouhé záběry, minimalistická hudba. Já bych se ale do svého iOS zamilovat nemohl, většinou mě spíš leze na nervy. ()

honajz

Máte pocit, že lidé dnes žijí až nějak moc virtuálně, a chybí jim skutečný lidský kontakt? Takový pocit mají i tvůrci tohoto filmu. Na zajímavé myšlence se pokusili toto téma naznačit, žel, dál než k povrchnímu náznaku nedošlo. Muž, který píše dopisy za druhé lidi, ale nikdy sám za sebe, si pořídí OS, jenž mu sice rozumí, ale -- MOŽNÝ SPOILER--- který píše další spousta jiných, neznámých lidí. Všichni jsou virtuálně skryti, a všichni jsou nejspíše nevirtuálně nešťastni. Chápu, co mi autoři chtějí říct, chápu i ty bohulibé pohnutky. Ale přece jen redukovat celý lidský život v podstatě jen na sex, to je chvílemi spíše k pláči. Nikdo nečte knihy, nikdo nechodí na výlety nebo do přírody, nikdo nemá domácí mazlíčky, nikdo nenavštěvuje rodiče, nikdo nemá sraz spolužáků, nejde na pivo, nepěstuje adrenalinový sport, nejde si zaplavat, nehraje na klavír, nedělá zajímavé fotografie, nestará se o děti atd. To Simone byla zajímavá alespoň prostředím hollywoodského filmu a novinařiny. Tady si člověk říká, že by měl přijít tatínek a synka s knírem proplesknout, a pak ho donutit jít k holiči. Ano, často se nevyjadřujeme sami za sebe, nejsme sami sebou, ale to, co nás činí unikátními, není jen v sexu a koneckonců dokonce ani ne v milostném vztahu, když na to nakonec dojde. Je v životě důležitý a podstatný, ale člověka tvoří i spousta dalších okolností. A na ty tvůrci zcela zapomněli, nebo je vědomě opomněli, a neberu jako omluvu, že to mělo být schválně, aby se ukázal chlad a prohnilost toho virtuálního světa, neb pak je film jen jednostrannou agitkou. ()

Roman.Ticka

Na téma odosobnění obstojně zpracovaný snímek, jenž stojí a padá na one-man show výkonu Phoenixe. Zvláštním bonusem je zamyšlení se nad tradiční gender rolí v kombinaci s rozpínavostí technologie z pohledu "kdo s koho". Celkově slušný průměr. ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

10.07.2014

Oscary - výsledky

Oscary - výsledky

03.03.2014

Výsledky 86. udílení cen Akademie filmového umění a věd vesměs potěšily a v něčem i překvapily. Špinavý trik, snímek s deseti pro nás nepochopitelnými nominacemi, neproměnil ani jednu. Naopak… (viac)