Hanys_

Když ji miluješ, není co řešit. Podivuhodná romantika, která ale ke konci (když už se to téma vyčerpá) trošku ztrácí tempo a ty počáteční nápady už tolik neoslňují. 7/10 ()

ZdenoLo

No v prvom rade bolo to DIVNÉ a zo začiatku aj trochu nudné. Ale keď sa človek do toho časom vžije tak to dostane úplne iný uhol pohľadu. Čo ma najviac zaujalo bola tá neďaleká budúcnosť pripomínajúca 70te roky. Ľudia nevnímajúci reálny svet a ponorený do virtuálneho sveta. No to je skoro už ako súčasnosť. ()

Stružák

V podstatě bych mohl zkopírovat komentář uživatele Rocky88, abych vyjádřil svůj názor. Celou dobu to bylo fajn, ale konec byl zmaštěnej. A to jsem se fakt od začátku skvěle bavil, Scarlett je sympatická jak snad nikdy předtím, Joaquinovi tu roli žeru i s navijákem. Nakonec se ale z toho stal naprosto zbytečnej film, bez nějaký větší pointy nebo vyvrcholení. Škoda. ()

Greenpeacak

Dožiť sa takejto žužu budúcnosti, kde umelá inteligencia nebude ľudí zabíjať, ale s nimi flirtovať... to asi radšej privítam terminátorov. ()

EKLEKTIK

"Je s ní zábava a je krásná, tak to nepokaž." Nejdřív jsem si myslel, že to je jen nějaká varianta třetí epizody amerického seriálu Krajní meze, která se jmenuje "Valerie 23", pak jsem si myslel, že to je jen nějaká varianta amerického hororu Invaze lupičů těl, abych nakonec zjistil, že to je jen nějaká varianta klasického milostného dramatu s typicky krásným začátkem i typicky ošklivým koncem. ()

kolemjdouc

film čistě pro fanoušky PC her a prostředí..za mě :Theodor který se neumí srovnat s reálem vyhledá umělou inteligenci ženskou od které slyší to co slyšet chce, která neodporuje, nic nevyžaduje a je kdykoliv k dispozici...no nevím ale záběry kdy jako pomatenec běhá oblečený po pláži mezi krásnými ženami a je na větvi z toho že se svoji umělou vyvolenou prožívá ty chvíle přes oko kamerky válí se v písku a představuje si tam ji....dokonce s ní i souloží (doma ne na pláži)ale to tvůrci buď schválně, nebo cenzura,nechali za černou obrazovkou takže je na vás zda si to chcete to nic užít v představách s Teodorem anebo se smíchy neudržíte...ale jo hekání a sténání tam je.tolik kolik ta umělá inteligence je schopná dát..je učenlivá.Chtěl ji mít jen pro sebe ale ona takhle "obšťastňuje" dalších 641 pomatenců....aspoň to číslo mu přiznala... ()

SpaceOdyseus

Jak me romanticke filmy vetsinou mijeji, tak tohle se do me trefilo. Chytre napsany scenar, skvely Phoenix, etericka Scarlett a citlive vystavena atmosfera. Jen tak malo staci. ()

Miller

Neuvěřitelně citlivej film. Dokonale prokreslený postavy, nádhernej audiovizuál, teplá i chladná atmosféra naráz. Takhle mě emočně nerozebralo nic hodně dlouho, snad Fontána. ()

Dyas

Velmi podivuhodný, ale velmi krásný a zajímavý film o lidské samotě, o pokusu odstranit ji skrz přátelství a neskutečně emotivní lásku s Operačním systémem. Musím říct, že tento film se krásně sleduje a ani mi nepřišlo, že to má dvě hodiny. Joaquin Phoenix je skvělý herec a zde to opět dává jasně vědět, Scarlett Johansson jako Samantha je obdivuhodně citlivá a šlo ji to krásně věřit, ale já jsem rád za tu menší roli, kterou se chopila Olivia Wilde :) Rozpočet n/a ][ USA tržby $10,408,044 ][ Celosvětové tržby $ n/a ][ Otvírací víkend $5,345,477 ()

peetriss

Depresivně podaná sci-fi úvaha o tom, kam až může dojít digitalizace našich životů. I když, pojem sci-fi je v tomto případě velmi relativní, protože nejen, že není zcela nereálný, ale v mnoha aspektech analogicky odráží dnešní svět i podobu mezilidských vztahů v něm. Citový vztah rozvedeného samotáře k operačnímu systému jménem Samantha, v člověku vyvolává mnoho myšlenek a otázek, jako např. zda Samantha Theodora vytahuje z presu osamělosti nebo zda jej naopak ještě více izoluje od okolního světa, a nebo prvotně: zda vůbec mohou fungovat city na digitální bázi. Her není pouze líbivou indie podívanou, ale je to chytrý, svým způsobem originální, film stojící na sofistikovaném scénáři a pevné režii Spikea Jonzeho, jehož snažení je podpořeno skvělou (ne však křiklavou) audiovizuální stránkou. Joaquin Phoenix zvládl svou roli na jedničku a film směle táhne ve dvojici se Scarlett Johansson, která je výborná i charismatická pouze po hlase! Film, který utkví v paměti. 90% ()

Perverz

Popravdě jsem opravdu nečekal že to bude takhle dobré. Docela emoční nálož, velice dobrý námět. Joaquin Phoenix byl skvělý, a přes to že se ve filmu pořád jen kecá jsem se vydržel koukat celou dobu. Po druhém shlédnutí možná nadšení vyprchá, nevím. Hlas Scarlett potěší, asi bych to ani nezapínal nebýt v titulcích její jméno. A proto - NEPOUŠTĚT S DABINGEM !!!! OCASOVÉ!! ()

dormouse

Výpravou velmi komorní snímek, odehraný prakticky osmi herci ve dvou interiérech, ale myšlenkově velmi košatý. Samozřejmě mne napadlo, co víc bych si mohla přát, než mít takového umělého inteligentního přítele, který by probarvil můj do sebe uzavřený svět. Taky se mi velmi líbí, že film jde se svou myšlenkou umělé inteligence dál, než kam jsme zatím dohlédli v Blade runneru, AI, Já robot, 2001 Space oddyssey.... ()

Beaumont07

Po formálnej stránke je v HER všetko v pohode, film je prezentovaný v obale nápaditého retrofuturizmu, hlas Scarlet Johannson je na zožranie. Po obsahovej stránke sa tu núka dvojitý presah, a síce 1) aký má dopad obsesia s virtuálnym svetom na osobný aj verejný život jedinca a 2) čo sa môže stať, keď si A.I. (Scarlet) uvedomí samú seba, a začne sa, samozrejme neúspešne, identifikovať a porovnávať s človekom, iba na to, aby si nakoniec uvedomila, že je oveľa schopnejšia ako človek. Problém s HER je, že na úkor prvého možného presahu, ktorý je podľa mňa mimoriadne zaujímavý a je mu prvou polkou filmu pripravený takmer dokonalý odrazový mostík, uprednostňuje ten druhý (orientácia sa na A.I.), ktorý je v rámci tohto filmu banálny, pretože o Scarlet tu ani zďaleka v prvom rade nejde: v podstate nič o nej nevieme, akým spôsobom bola skonštruovaná, ako bola naprogramovaná, za akým skutočným účelom, atď. Nie je to žiadny Skynet ani Robocop, ktorých genézu divak pozná. A teda jej ´oslobodenie sa´ pre diváka v podstate nič neznamená, pretože nevie, akú štruktúrnu pozíciu tento krok zohráva v rámci jej celkovej existencie v príbehu. Toto uprednostnenie film potvrdzuje tým, že vzťah Joacquina Phoenixa a Scarlet legitimizuje, namiesto toho, aby ukázal, že je fakeový. A to je ten hlavný problem…žiadny odkaz ohľadom vzťahu technológie a človeka sa nekoná, ostáva iba sci-fi rozprávka o človeku a nadčloveku. Keby si Joacquin nakoniec nejakým spôsobom uvedomil, že jeho vzťah je len ilúzia a ďalej by to riešil, bolo by to hneď iné. Takto celá pointa filmu vyznieva bohužiaľ do prázdna. ()

bloodcountes

Nějakým omylem jsem si myslela, že je to psychlogické sci-fi. Místo toho jsem se dívala na bezbřehou nudu o přerostlým hipsterovi, kterej (ó, Bože) píše dementní dopisy, které si (ó, Bože) u něho lidi nechávají psát pro své blízké (rýly??!?). Dívala jsem se s mnoha přestávkami, protože jsem tolik sentimentálního bahna prostě nemohla pobrat najednou,( i když jsem se snažila to odfiltrovat.) Dívala jsem se se zaťatými zuby až do konce, protože dnes mám asi masochistickou náladu a protože jsem byla zvědavá, jestli náhodou přeci jenom ten film v příští vteřině konečně nezačne o nečem bejt, vždyť přece tolik lidí si ho cení...Ale nedělo se nic, sledovala jsem jen plácání se v sentimentu, ve vztazích, v sebelítosti, po/citech, emocích, pudech. Možná to mělo být o procitnutí, o sebenalézání, možná to mělo být o tom, že lidi prostě budou blbnout stejně, ať už navazují vztahy s lidmi, stroji, počítačí a klidně i se zvířaty. Vždycky se najde něco, proč se trápit, proč žárlit, závidět, toužit, bát se, a prostě prožívat včechny tyhle sračky, který většina lidí má tak rádo a jsou na nich místama až závislí. "Je jedno, jak moc je láska veliká, nemá žádnou cenu, pokud nepatří jen mě." Bloody shit. Ty kecy, co se tam objevily...dobrý Bože, tohle snad někdo......No nic... utrpěla jsem romantický film o vztazích, takové asi romantické filmy (i ty z budoucnosti) bývají, ne? Musím se akorát z toho otřesu rychle vzpamatovat, zbavit se té příšerné pachuti na jazyku a příště si musím dávat lepší pozor při výběru filmu. Jednu hvězdu za totálně excelentní Scarlett a jednu za Joaquinovy krásné oči (zbytek v četně té hrůzy pod nosem nestál za nic.) ()

iampatrik

90% Audiovizuálně bezchybné, radost pohledět a poslechnout. Dialogy herce "do prázdna" bezchybné. Scénář bezchybný. Phoenix vynikající. Příběh vtáhne během chvilky, je tak romantický, jako zároveň depresivní, s velkým upozorněním na dnešní moderní technologie. Hlas Johansson tou nejlepší volbou. ()

lucijelucije

Oceňuji výbornou kameru H. Van Hoytema a oceňuji nápad, se kterým byl tento snímek natočen. Určitě je to silný psychologický zážitek, nad kterým ale musíte těžce zapřemýšlet. Musíte bedlivě sledovat o čem tento film vypovídá. Komunikace, která Her vede, je to jediné, co vás může vtlačit do děje, který je jistě v jistém směru ohromně hluboký. Každý si v tomto dramatu musí najít to své. Musíte být vnímavý, pozorní,musíte si veškeré souvislosti srovnat a uvědomit si za jakým účelem byla tato tvorba natočena. Já jsem zřejmě nebyla dostatečně vnímavým a pozorným divákem. Asi. Protože pro mě byl Her velice zdlouhavým a nezajímavým snímkem, a ten dvouhodinový rozhovor nebyl to, co jsem od tohoto filmu čekala. ()

Mitin

Film který působí na city, i přes to, že jde o lásku mezi operačním systémem a člověkem v blízké budoucnosti. Joaquin Phoenix je ve filmu naprosto výborný a pro mě Theodore zatím filmová postava roku. Je štěstí, že český dabing film zatím nezprznil a doufám, že to nikdy nenastane.. Místo Scarlett si jednoduše nedokážu nikoho ve filmu představit. ()

mclenin

Láska medzi človekom a OS ako jeden z mnohých variantov citového vzťahu v žánri romantických filmov predstavuje zaujímavý koncept so značným potenciálom. V tomto prípade sa s ním však zaobchádza spôsobom, ktorý nevyvoláva dojem jeho plného využitia. Herecky obsadený zvučnými menami - najväčší podiel si "odkusol" Joaquin Phoenix, ktorý potvrdzuje svoje kvality a pochopiteľne aj výlučne akustická Scarlett Johansson, hoci jej hlas je natoľko špecifický, že si ju človek automaticky vizualizuje do podoby OS, čo je podľa môjho názoru skôr mínus - ak by bol zvolený menej známy, resp. neznámy a neopočúvaný hlas, otvoril by sa priestor aj pre imagináciu diváka a jeho zainteresovanosť k príbehu. "Indie" look filmu neuškodí avšak pri stopáži cez dve hodiny sa zdá byť zbytočne natiahnutý, myslím, že s týmto príbehom by zniesol aj mierne komerčnejší nádych. Určite však ide o kúsok, ktorý sa oplatí vidieť a svojou originalitou patrí medzi zapamätateľné snímky. ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

10.07.2014

Oscary - výsledky

Oscary - výsledky

03.03.2014

Výsledky 86. udílení cen Akademie filmového umění a věd vesměs potěšily a v něčem i překvapily. Špinavý trik, snímek s deseti pro nás nepochopitelnými nominacemi, neproměnil ani jednu. Naopak… (viac)