Môj kráľ

• Česko Můj král (viac)

Tony je po vážnej lyžiarskej nehode prijatá do rehabilitačného centra. Závislá na starostlivosti zdravotníckeho personálu a liekoch proti bolesti, využíva nečakane nadobudnutého času k spätnému pohľadu na turbulentný románik s mužom menom Georgio. Kto vlastne je ten muž, ktorého tak hlboko milovala? Ako mohla dovoliť sama sebe prepadnúť takej dusivej a deštruktívnej vášni? Pred Tony stojí ťažký a dlhý proces vnútorného i vonkajšieho hojenia... (Film Europe)

Pawlisman

Poměrně realistický romanťák, trochu roztahaný. O dvou bláznech, ano, nahoru a dolu. Ale tak to skutečně často bývá - obzvláště v lásce. Někdy možná až příliš přehnaný a excitovaný, ale i tak má silnout atmosféru na pomezí reálna a magořiny.. 7,5/10 ()

Blueeyes

Tak tady to vidíte, láska je slepá. V případě Tony je nejen to, navíc i naivní, až na půdu důvěřivá a sebedestruktivní. Vincent Cassel je opravdu dáreček, nespolehlivý, párty king, záletník. Tony to skousává nerada, ale víceméně úspěšně. Tedy na běžné poměry, většina z nás by si (jemu) sbalila věci už jen díky té nezdravé vazbě na bývalou lásku, dobře, možná bychom vydržely do exekuce, a ty nejodolnější až do těch postelových překvápek (zlato, ahoj, co tady děláš? Cože? Ty se ptáš, kdo to vedle mě spí? No hele, nemám nejmenší tušení, v životě jsem tu ženskou neviděl... no ne vážně, kdo to může bejt?) Divnej, nezdravej, závislej vztah a teď, jak z toho ven? A dá se to? ()

Psice

Jako kazuistika do učebnice psychopatologie (kapitola narcistní porucha osobnosti a závislé vztahy) geniální! Není divu, že snímek působí autenticky, je-li založen na osobních vztahových prožitcích samotné režisérky, která se již může (stejně jako hlavní postava Tony) na odžitý vztah podívat s nadhledem. Scénář filmu je velmi rafinovaný – obzvlášť výstižně působí scéna, ve které bratr Tony odhadne v několika málo slovech Georgiovu osobnost při zběžné návštěvě jeho bytu. Zdlouhavost a repetitivnost mnohých scén je dle mého názoru záměrná a má diváka vyčerpat a znechutit, protože přesně takhle se v takovém vztahu cítíte (jako, když se točíte na řetízkovém kolotoči bez obsluhy, nebo jedete nonstop na horské dráze). Proto je také ve finále i největším přáním Tony „to konečně nějak zastavit“. Georgio (narcis jak vyšitý) však žije z energie Tony, tudíž ji vlastně potřebuje – překračuje její hranice, donekonečna s ní manipuluje – je přímo mistrem manipulace (sám to vlastně „ve vtipu“ naznačuje, když se označí za krále pitomců). Díky tomu, že Tony ve finále demaskovala Georgia a pochopila, na čem byla její závislost na něm založená, dává jí toto poznání nejen zmíněný nadhled, ale především sílu a svobodu rozhodovat o sobě (nebýt jeho loutkou, mít vlastní vůli). Je to však ona, která musí sama sebe vyvést z labyrintu, ve kterém bloudila deset let. ** Jen pořád nějak nechápu, proč je tento film o destruktivním závislostním vztahu zařazen do žánru romantický. *** K prohloubení znalostí o narcistní poruše osobnosti bych doporučila poutavé čtení „O Pavlovi“ (vzpomínky na život Dani Horákové s režisérem Pavlem Juráčkem). ()

adriane9

Pro mě absolutně nejlepší filmový počin tohoto roku a věřím, že to nic nezmění. Vincent je bůh gest, mimiky i hrané lásky. Role Emmanuelle byla taky neskutečná, líbí se mi obsazení obyčejné ženy, která umí zahrát to duševní zničení a dno, zároveň však i smích který ji v bolesti neopustil. Syrovost emocí ženy, která je zlomená zvnějšku i vnitřně. Krása a složitost Georgiovi povahy, křehkost i síla Tony, jejich rozhovory i hudba to vše zapříčinilo tomu že je film právě v mých deseti nej. Navždy. Za závěrečnou scénu a detaily na Georgia nemám slov. Díky Maiwenn a Vincente. ()

edie sedgwic

Pani herci. Dve hodiny ubehli sakramentsky rychlo. Skvele dialogy, herecke vykony a obcas bizarne spravanie hlavnej dvojice. Film, ktory si uz o par rokov mozno pamatat nebudem, ale momentalne u mna dopadol nad ocakavania: ani na sekundu ma nenudil, aj ked sa zaoberal temu, ktora tu uz bolo tisickrat. ()

Hartigan

Konečně po dlouhé době rozumná romantika pro vyzrálé jedince, které jsem porozuměl :D. Můj oblíbenec Vincent Cassel si opětovně jede svůj herecký nadstandard, který ho definitivně zařazuje do evropské herecké špičky. 130 minut se sice může zdát přestřelených, ale žádná scéna mi při opětovném zhlédnutí nepřišla nadbytečná. Filmový svět zkrátka potřebuje více takové Francie a Casselů! ()

markotter

Tenhle film je odpovědí pro ty, kteří nechápou, proč některé ženské setrvávají s chlapama, kteří je mlátí, týrají, podvádějí nebo jen psychicky vyčerpávají. Pokud má chlap charisma a ženská je do něj blázen, tak jí málokdo zastaví. Vynikající Vincent Cassel se nechoval jako typický český buran, jen byl trochu francouzsky "jiný" pro normální manželství. I proto měl moje sympatie - ale nejen on - chápal jsem i pocity hlavní hrdinky a vlastně jí držel palce v tom, aby dosáhla svého. Chvála otevřenému konci, protože možných řrešení takových situací jsou tisíce a je jen na nás, jaké si v tu chvíli do filmu dosadíme. ()

desade

Dúfal som, že si pozriem nejakú dobrú, kvalitnú "vzťahovku", ale začalo to ako kravina, zrelá na psychiatriu a v tomto móde sa to stupňovalo až do konca. Už po prvej tretine som začal šípiť, že sa to k normálu snáď ani nezačne navracať, a veruže hej! Ak by som mal hodnotiť herecké výkony - Cassel 4*, Bercot 5*, preto celkovo za film 1*. Ak by sa ich herecké výkony zúročili v dobrom a uveriteľnom scenári (kupríkladu "Griffin a Phoenixová" s P. Falkom), bola by to špica. Takto sa roztopili do prázdna. Dojalo ma, že sa film tváril, že to myslí vážne. Namiesto žánru "Dráma/Romantický", by som navrhoval žáner "Dobrý deň, stará mama". ()

Sharleen76

Panečku to byla jízda! Živočišný vztah Georgia (Vincent Cassell) a Tony (Emmanuelle Bercot) vás pohltí a nepustí až do závěrečných titulků. Psychosomatická lečba zlomeného srdce plná skvělých dialogů. ()

vladivostok

Vynikajuce po vsetkych strankach. Postavy rastu, menia sa s dejom a su skvele zahrane. Takto ma vyzerat dramatizacia a Maiwenn to robit vie. Soundtrack od Son Lux (v prvej stvrtine filmu – zoznamovanie sa v bare) mi uplne vyrazil dych a stale ho mam v hlave.. ako cely film. VAU ! ()

elimS

65% - komentář 20ti slovy: Kompletní zobrazení vztahu od A až po Z, který je jak na houpačce, ale tak nějak braný celkem v "klidu". Terapeutická část zbytečná. ()

Yahey

Zlomené srdce/noha se po vztahu s narcisem léčí dlouho. Hlavní hrdince se to naštěstí povedlo. Naučila se milovat sebe samu; její láska k muži zůstala, jak čteme z posledních řádků filmu, ale už se jí nenechala ničit. ()

MyrnaAlec

Zdánlivě banální příběh o vývoji jednoho vztahu. Geniálně gradovaný, natočený, skvěle obsazený. Cassel zahraje cokoli, je charismatický, sexy i nesnesitelný chlap, který má několik tváří. ()

SAINTS

Chcelo by to trocha skratit stopaž 130 minut sa mi zda až priliš vela,ale inak dobry film z kvalitnymi hereckymi vykonmi ,režiou a strihom. ()

ilias

Prima! Některé scény jsou jak život. On měl jaksi ambivalentní povahu a ona se mu časem musela naučit odolat/vzdorovat. ()

Pete

Celý ten vztah vidíme jejíma očima. On byl tak šarmantní, od začátku ho moc chtěla, vyhlídla si ho, zamilovala se rychle a silně. Oslepená láskou pak neviděla, že je to ko*ot, má milenky a dluhy, je tak trochu závislý na drogách, a manipuluje s ní, jak se mu zlíbí. Když s ním byla těhotná, a tedy nejzranitelnější, odstěhoval se, aby měl klid. A s malým dítětem je pak už tuplem obtížné přestat snít svůj sen o úplné, dokonalé rodině za každou cenu. Co všechno musí ona ještě podstoupit, aby zpřetrhala pouta, která jí k němu vážou, a osvobodila se? A jak naložit se vzpomínkami, když se nedají vymazat, způsobují zároveň bolest i slast, a formují budoucnost její i jejich dítěte? Film pro ženy, který má jistě co nabídnout k přemýšlení i mužům, ovšem postrádá výraznější situace i katarzi. Vincent je zde bravurní jako vždy, dokáže vybalancovat tu polohu na hraně okouzlující/nesnesitelný. Tu herečku jsem neznal, zdá se mi bez urážky málo atraktivní či zajímavá, a je obtížné vydržet sledovat patálie její postavy dvě hodiny také vzhledem k tomu, že si je do značné míry způsobila sama, a chová se nezřídka jako hysterická k*áva. Zase ale kdyby se zachovala rozumně hned ze začátku, nebylo by o čem točit - a to by byla docela škoda, protože režisérka této tak trochu autobiografické zpovědi není bez talentu. ()

curil

Výborné francouzské drama sleduje desetileté   soužití rozdílné dvojice. Jejich setkání,   svatba, narození dítěte, rozvod. Výstřední   Giorgi a advokátka Marie Antoinetta, oheň a   voda. I když jde námětem o tuctový příběh   zásluhou obou hlavních představitelů a jejich   živelných hádek a usmiřování, dostává film   grády. Líbí se mi použitý humor, vzájemné   štengrování v počátcích vztahu milenců.   Mám rád Maïwenn jako herečku a jako   režisérka rovněž nezklamala. Film má být   volně inspirovaný jejím manželstvím s   Jean-Yves La Furem. ()

blondboss

Klasický príbeh o jednom klasickom vzťahu, akých je momentálne na mrte. Vincent Cassel ale ukázal akúsi jedinečnú ležérnu podobu človeka, ktorý sa vzťahom niesol zo dňa na deň, s ľahkosťou a ignorovaním resp. zľahčovaním problémov. Celkovo tento snímok mal pohodovú atmosféru a dalo sa na to pozerať. Určite jeden z tých lepších v rámci žánru, ale zároveň snímok, ktorý neprináša nič nové. 60 % ()

DonBraso

Herecký orgie dvou hlavních rolí v pozdějších fázích filmů ztrácí na síle.Tvůrci se nejspíš netají tím,že Vincent Cassel to měl utáhnout a příběh o Tony je malinko nerozvážný.Absolutně zpětně nechápu celý smysl vyprávět příběh Tony,kdy je v rehabilitačním centru a ve "vzpomínkách" přemýšlí.Tím se dostávám k tomu,že konec filmu byl fabul,který nakonec nenechal otevřený film,ale smysl v něm byl,bohužel utrpěl ve scenáristickém duchu.Samozřejmě příběh o lásce,dítěti a touze je přes to všechno co ženu potká vynikající a realistický a radost sledovat jak ty dva se doplňují.Jen nechápu proč prodlužovat film kličkama,který nemají absolutní efekt na celistvost filmu.Škoda,Maïwenn natočila skvělý Polisse,zde se to bohužel utáhlo nakonec na blbým načasování a zbytečnosti.70% ()

18. Festival francouzského filmu

18. Festival francouzského filmu

10.11.2015

18. ročník Festivalu francouzského filmu proběhne v Praze (18.-25.11.), Brně, Českých Budějovicích a Ostravě (19.-25.11.) a Hradci Králové (23.-29.11.). Festival uvede dvanáct předpremiérových titulů… (viac)