Emily (Rooney Mara) a Martin Taylorovi (Channing Tatum) jsou dokonalý a úspěšný mladý pár, který má vše, nač si vzpomene. Pak si však jde Martin sednout na čtyři roky do basy za zneužívání informací v obchodním styku a jeho život se promění v peklo. Stejně je na tom i Emily, která zůstává v relativním přepychu jejich manhattanského bytu, ale celou tu dobu se utápí v příšerných depresích. Když se nakonec pokusí o sebevraždu, nastupuje na scénu psychiatr Jonathan Banks (Jude Law). Protože se Emily zuby nehty brání zvažované hospitalizaci, dohodnou se na sérii terapeutických setkání a na užívání antidepresiv. Aniž to tuší, právě tohle rozhodnutí oběma zásadně změní život. Emilina léčba totiž nepokračuje, jak by podle lékařových plánů měla, a tak jí předepíše nové léky, jež by měly její psychické potíže minimalizovat. Tyhle pilulky však mají děsivé vedlejší účinky – mají moc zničit manželství, pověst do té doby respektovaného lékaře, mohou dokonce zabíjet – ale kdo za to bude zodpovědný? Zničený Banks, jehož kariéra se ocitla v troskách, se rozhodne najít odpověď na tuhle otázku za každou cenu. I když riskuje, že přijde i o to málo, co mu ještě v životě zbývá. (oficiálny text distribútora)

PamelaJJK

Pro spoustu lidí nepříliš prozkoumané prostředí psychiatrických ordinací, antidepresiv a všeho s tím spojeného má v tomto podání zvláštní moc diváka absolutně pohltit a převálcovat sílou příběhu i kvalitou zpracování a celkového vyznění. Až na Rooney Maru povedené obsazení. Hlavně Jude Law působil reálně a naprosto uvěřitelně. Catherine Zeta-Jones je stále půvabná a i ona byla v roli pěkné mrchy přesvědčivá. Ale Rooney Mara byla vskutku za trest. Nesympatická a protivně nepříjemná. V roli působila nejistě a značně nevěrohodně. Nevěřil jsem jí jediné slovo a nebýt vysoké kvality všeho ostatního v tomto filmu, tak bych za ní sundal minimálně jednu hvězdu. A na víc vypadala sotva na 18 let! Skutečně nepovedeně obsazená role. Vše ostatní od Ch. Tatuma, přes V. Shaw až po hudbu a celkové vyznění však bylo naprosto dokonalé, takže přimhouřím nad R. Marou obě oči a dám maximální bodové ohodnocení. ()

vodkasesemte

Its perfectly normal for him - Better living through chemistry (odkaz, vzkaz, pocta) - Beta Blocker. - Is it bad that I doing this. Everyone takes them. … - It just makes it easier for you to be who you are. - Depression is an inhability to construct a future. - I have no sex drive. - Without consciousness, how do we prove intent? - State agrees to an NGRI. (Not Guilty for Reason of Insanity) - Your arrogance here is breathtaking. - Would be fine its just wasnt her fantasy. - Sodium amytal gives us a window into someones psyche. To the lower inhibitions. - Chatting with rich white pl about their problems. - The sight of blood makes me sick. - Meeting of minds. - Minds start to wander after a while. - I think she ever loved girls, she just never found one she liked as much as me. - Faking, Malingering - Girls learn to fake things at very early age. Probably around the same time that boys are learning to lie. - Difference between tears of joy and tears of rage. - Past behavior is the best predictor of future behavior. - Try not be late. Angry ppl frequently late. - Schizoaffective disorder. ()

swinevenca

Do tohodle bazénu jsem se rozběhl naostro s očekáváním romantické hany práškové doby. Dlouhý, půl hodiny trvající jump v tomto duchu ale nekompromisně ukončil náhlý zářez o hladinu, po kterém se všem mým uším dostalo příjemné thrillerové regenerace. Bohužel posléze správec velmi kvapně vypustil všechnu vodu a zkazil tak rozjiždějící se zážitek. Když zůstanu u plovárenské metafory, tak všichni další aktéři této atrakce na mě působili nemotorně, jako když plavou v zimní bundě. Jen Law si zaslouží na diplom aspoň delfínka. Korunu tomu dala Zetorka, která při tom vypouštění vody zvlhla asi tak přesvědčivě jako čadská studna o letním slunovratu. ()

megajalec

Konečne veľmi dobrý psychologický thriller so všetkým, čo k tomu patrí. Dobrý dej, nechýbali zvraty. Neprekážal mi ani záver. Výborná kritika na farmaceutický priemysel. ()

solisoli

Až tak psychologické to nebolo. Zrejme posúdené z pozície cvokárov v praktickom živote. Tento viac menej naivný kriminálny dej plný zápletiek, celkom slušne herecky obsadený a nakoniec aj zahraný s koncom, kde sa spravodlivosť naplnila a všetci sa v pokoji rozišli, tam kde im to bolo súdené. ()

hrumsrt

Pokud Soderbergh netočí money-heisty, tak mě se to asi líbit nebude. V jeho podání nemám šanci pochopit to jeho prokreslování postav a tady navíc ukazuje, že to je packal. V očekávání nějakých vztahových rozborů, nějaké dekonstrukce postav dostávám pokusy lidí žít v normálním životě jako lidi. Že je láska svině, že lidi dělají divný věci, to už vím dávno... Tak to ale aspoň ukaž! Úplně nenávidím chytrý filmy, který si neustále volají o pozornost, jak jsou chytré, ale přitom nejsou. Psychologové jsou paraziti společnosti a je jedno jestli mají teda ten doktorský titul a jsou doktoři, jelikož v americkým filmu tvůrci očividně spoléhají na to, že to divák nerozeznává.. Může být scénář (a film) dobrý, pokud o jeho kvalitách rozhoduje jen rozuzlení nebo twist? Pokud ano, je mi vás líto a tohle je asi nejlepší film desetiletí, ale jinak filmová šeď a nuda k přemýšlení... Když ani blázni neumějí magořit, tak už nevím. 40% ()

kolodej1

podle mého skvělý film, snad Soderberghův nejlepší. Herecký koncert (především Rooney Mara a Jude Law), skvěle promyšlené, od prvních minut film chytne a už nepustí, není prostor pro závan nudy ( už první obraz s úvodními titulky mě zaujal ). Strhující záležitost, trochu šachová partie, plná zvratů. Nutno vidět. Jinak doufám, že Soderbergh si od filmu příliš dlouhou pauzu dávat nebude, byla by to škoda, zvlášť, když se dostal zrovna do takové formy. 100% ()

o.n.d.r.a.

Slabé, předvídatelné... Jude Law umí hrát jediným způsobem a ten už mi leze krkem. Vše příliš na efekt a podstata nikde. Ani Rooney Mara to nezachrání. [Viděno na FebioFestu.] ()

SeldomSeen

Poctivý thriller. A všem, kteří tu v komentářích želí odklonu od farmaceutické linky, doporučuji výtečnou knížku Bad Pharma (autor Ben Goldacre) ()

Phlame

Výborně natočeno, scénář má ten správný zvrat, kterému se v odborné terminologii říká "mindfuck" a Rooney Maru budu muset zařadit mezi své oblíbené herečky, perfektní výkon, její postavě budete věřit a doufat, že se její situace zlepší. Nečekaně dobrý film, dokonce bych se odvážil konstatovat, že se jedná o doposud nejpovedenější film roku. //95%. Po všech stránkách skvělé.// ()

kokofek

Napínavý thriller, který vás udrží v napětí po celou dobu což mám ráda.Přistihnu-li se v kině , že se mé myšlenky odeberou byť jen na chvilku jinde,je to špatně.Motto příběhu je:netlačte nikoho do rohu,protože vás může hodně nemile překvapit. ()

Kxxx

Výše popsaný obsah se vůbec neslučuje s dějem... je to slátanina, která nedává smysl a přitom myšlenka o vedlejších účincích léků - potažmo problém prezentace psychiatrických léčeben v médiích by byla tak slibná... Jen prostě další Drama/Thriller blbina. ()

Mira8

Pokud někdo touží po nepředvídatelném ději, jasná volba padá na Vedlejší účinky.Skvělý Jude Law a Rooney Mara snad musela být reálně sjetá. Parádní zážitek, skvely scénař, svižný nenudící děj. ()

Leník

Sovy nejsou tím, čím se zdají být, aneb napínavý film plný nečekaných zvratů. Každý si hraje svou hru a jen jeden zvítězí. Rozhodně doporučuji jít na tento film bez bližších informací o obsahu, vynikající divácký zážitek je pak zaručen! ()

Matrix007

Napínavě úžasné drama, které nečekaně nabralo na obrátky. 4K rozlišení luxusně viditelné oproti sračce Spring Breakers. Opravdu zvláštní děj, až je to prostě dobrý. Trajler vypadal dobře a film ještě lépe. Klobouk dolů, palec nahoru....... ()

bmolko

Vyborne napsany a zahrany thriller, ve kterem se neustale meni pozice, kdo je a kdo neni na koni ve spletite a promyslene hre. Rooney Mara zvladla vyborne vsechny polohy od krehke depresivni mlade zeny po vypocitavou intrikanku. Soderbergh se timto filmem udajne louci s Hollywoodem. Jaka skoda! ()

kuře.gril

Pro příště nebudu číst předem recenze (četla jsem vlastně jedinou od M.Spáčilové), protože pak tuším, kterým směrem se to celé nakonec bude ubírat. Závěrečné vyznění filmu mě tedy nakonec tolik nepřekvapilo. Závěrečná třetina mi přišla trochu moc překombinovaná a ač jsem Banksovi v podání mého oblíbeného Juda Lawa moc fandila, přišlo mi, že to sehrál vše až moc neuvěřitelně dobře. Nicméně i tak se mi to celé líbilo díky skvělé atmosféře, kameře, krásné hudbě, zmíněnému Lawovi a hlavně skvělé Rooney Maře (skloňování některých cizích jmen je opravdu nešťastné), která je pro mne už dlouho jednou z nejzajímavějších (herecky i vzhledově) hereček současnosti a je radost na ni koukat, i když v tomhle filmu z ní ta radost vůbec nesálá. ()

wesker

Pomalý začátek ale po odhalení té neuvěřitelné sviňárny velice záživné. Zajímavé a aktuální téma. Výborné herecké výkony ! ()

Tatum rodičem na plný úvazek

Tatum rodičem na plný úvazek

01.06.2015

Channing Tatum se hodně drží akčních filmů a komedií, ve Vedlejších účincích nebo Honu na lišku ale předvedl, že zvládne i dramatickou roli. Kde se bude o oscarovou nominaci rvát příště? Jeho zájem… (viac)

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz