Emily (Rooney Mara) a Martin Taylorovi (Channing Tatum) jsou dokonalý a úspěšný mladý pár, který má vše, nač si vzpomene. Pak si však jde Martin sednout na čtyři roky do basy za zneužívání informací v obchodním styku a jeho život se promění v peklo. Stejně je na tom i Emily, která zůstává v relativním přepychu jejich manhattanského bytu, ale celou tu dobu se utápí v příšerných depresích. Když se nakonec pokusí o sebevraždu, nastupuje na scénu psychiatr Jonathan Banks (Jude Law). Protože se Emily zuby nehty brání zvažované hospitalizaci, dohodnou se na sérii terapeutických setkání a na užívání antidepresiv. Aniž to tuší, právě tohle rozhodnutí oběma zásadně změní život. Emilina léčba totiž nepokračuje, jak by podle lékařových plánů měla, a tak jí předepíše nové léky, jež by měly její psychické potíže minimalizovat. Tyhle pilulky však mají děsivé vedlejší účinky – mají moc zničit manželství, pověst do té doby respektovaného lékaře, mohou dokonce zabíjet – ale kdo za to bude zodpovědný? Zničený Banks, jehož kariéra se ocitla v troskách, se rozhodne najít odpověď na tuhle otázku za každou cenu. I když riskuje, že přijde i o to málo, co mu ještě v životě zbývá. (oficiálny text distribútora)

Vykuk

Celkem fajn řekněme krimoška, povedený zvrat, trochu mi tu vadil Tatum, ale jo, šlo to. Jen ke konci už to bylo takové nezajímavé a bez emocí. ()

Guran

Začátek vypadal velice slibně a zajímavě. Dialogy dávali smysl a děj taktéž, ale postupem času se z toho stala zamotaná hatmatilka, kterou jsem nepochopil. Film mi pak díky tomu přišel béčkový a scény navíc nedávaly smysl. Soderbergh už s režií snad práskne, když to sám prohlásil. Tohleto se mu teda moc nepovedlo. Poslední dobou natočil filmů víc než dost. Ale herci se mi zde líbili. Rooney by ale měla změnit směr svých rolí, protože poslední dobou hraje samé poškozené a dívné role. Film je koukatelný a dá se vidět, ale jen jednou. ()

habertek

Nečetl jsem si obsah a šel do toho po hlavě takže jsem si děj mohl odvodit leda z názvu a můžu říci, že jsem byl velice mile překvapen. Film je takové kinder vajíčko. První část se Vám zdá, že je přesně o tom, co nám nadhazuje název filmu, ale pak bum....po polovině filmu zjistíme, že pod dobrou čokoládou se skrývá ještě o moc lepší překvapení. Film dostává grády a jde pomale s vítězným úsměvem uspokojení do finishe.... ()

lucka603

Tenhle film jsem zhlédla na základě doporučení sestry, která film vychválila do nebes. No, tak nadšená jako moje sestra z něj nejsem, ale rozhodně to není špatný film. Naopak, je velice dobrý. Herecky zde vyniká především Rooney Mara, která mě v poslední době stále více přesvědčuje o tom, že je to velmi dobrá herečka. Co se týče ostatních – Channing si zde až tolik nezahrál, ale v tom prostoru, co dostal, předvedl solidní výkon, Catherine Zeta-Jones je přesvědčivá, až mi jí na konci filmu bylo líto, Jude Law – to je pro mě oříšek. I když má hrát klaďase, tak mě něčím příšerně irituje, působí na mě nabubřele a nakonec je mi ze všech nejméně sympatický. Uznávám ale, že je to čistě můj subjektivní názor a rozhodně nechci zpochybnit dobrý herecký výkon, jen prostě Jude Law v tomhle filmu není zrovna mým oblíbencem. Celkově velmi dobrý film, který přináší zajímavé téma. Jak je vidno, i nejlepší psycholog a psychiatr se může setsakramentsky splést. ()

kubilov

Psychologický thriller jak má být, jako podle příručky. A Steven Soderbergh je génius, tentokrát i díky scénáři Scotta Z. Burnse. Ten si diváka dokáže celou dobu více než sto minut vodit z jednoho místa na druhé, aniž by mu dal šanci předvídat věci příští, protože zde se boří jakékoliv očekávané plot twisty. A proto jde o záležitost tak chytlavou, že jakmile se do ní člověk ponoří, není dříve než po závěrečných titulcích cesty zpět. Rooney Mara je zase jednou totálně skvělá! Tenhle typ postavy jí opravdu výjimečným způsobem sedí, až se divím, že byla opomenuta všemi velkými hereckými nominacemi. Jude Law v hlavní mužské roli celkem zdatně sekunduje a skvělý ansámbl doplňuje i záhadná Catherine Zeta-Jones a Channing Tatum. Pětihvězdičková záležitost zcela bez debat. ()

tatopulos

Co bylo tohle ? Potěmkinova vesnice v podobě pokryteckých úsměvů, a pokrytecké pomoci, za kterou se neskrývá nic... Bez myšlenky, bez nápadu, bez napětí, bez silného spojení mezi aktéry. Co tento film může nabídnout ? Jako krimi je to na úrovni Ordinace v pink garden. Ten samý Soderbergh, který natočil vynikající Sex, lži a video a Che Guevaru a Traffic.To raději Pumpaře od zlaté podkovy, je v tom nezáměrně jakási ostalgie. ()

Micoldee

Rooney tady dostala a ztvárnila úplně super postavu. Ještě řekněte, že jste jí tu depku nevěřili. První jsem si říkala, že jestli má hlavní dějová linie spočívat v tom, že mají antidepresiva zvláštní vedlejší účinky, tak nevím moc proč se na to dívám. Takže děkuji za ten zvrat, co nastal po tom! Nakonec dost slušný film. ()

PlysovyMacko

Po tom ako mladá žena zabije pod vplyvom antidepresiv svojho muža, dostane sa jej psychiater do problémov respektíve mu to zničí život. Ale motivácie postáv sa ukážu byť iné ako sa na prvý pohľad zdá. Film diváka naťahuje a druha polovica baví viac ako prvá a prekvapila ma. Judeovi to sluší. ()

hrumsrt

Pokud Soderbergh netočí money-heisty, tak mě se to asi líbit nebude. V jeho podání nemám šanci pochopit to jeho prokreslování postav a tady navíc ukazuje, že to je packal. V očekávání nějakých vztahových rozborů, nějaké dekonstrukce postav dostávám pokusy lidí žít v normálním životě jako lidi. Že je láska svině, že lidi dělají divný věci, to už vím dávno... Tak to ale aspoň ukaž! Úplně nenávidím chytrý filmy, který si neustále volají o pozornost, jak jsou chytré, ale přitom nejsou. Psychologové jsou paraziti společnosti a je jedno jestli mají teda ten doktorský titul a jsou doktoři, jelikož v americkým filmu tvůrci očividně spoléhají na to, že to divák nerozeznává.. Může být scénář (a film) dobrý, pokud o jeho kvalitách rozhoduje jen rozuzlení nebo twist? Pokud ano, je mi vás líto a tohle je asi nejlepší film desetiletí, ale jinak filmová šeď a nuda k přemýšlení... Když ani blázni neumějí magořit, tak už nevím. 40% ()

Pete

Nikdy bych býval neřekl, že mě Soderbergh unudí téměř všemi svými experimenty z poslední doby, ale když zvolí v tomto případě tradiční látku, naopak příjemně překvapí a zaujme. Jedná se o skutečně klasický psychologický krimi thriller, až jsem se musel podívat, zda to opět není adaptace nějaké Dívky ve vlaku, nebo podobného bestselleru. Není, a režisér film pojímá až ve stylu Hitchcocka, svým civilním, komorním stylem, tedy zase jinak než třeba chladně precizní Fincher ve Zmizelé. Zásluhu na tom má také uvěřitelný, živoucí výkon Juda Law, a samozřejmě hlavně scénář, který všechny klišé tohoto již notně provařeného žánru dokázal podat tak, že diváci nemají zásadně negativní vedlejší účinky. ()

elanista1

Na konci som urcite neplesal blahom ako som si myslel, ze budem po dopozerani tohto prekombinovaneho thrilleru. Film si cely cas udrziava to priemerne tempo ktore nastoli od uvodnych minut a len obcasne ma Soderbergh trocha vytrhol zo stolicky a dal mi pocitit ze sa mi oplatilo prist do kina /namesacna scena, kladenie otazok, zaver/. Inac herci prijemni, najviac Rooney Mara. Cathrine Zeta-Jones so spletenymi vlasmi urcite nie najpritazlivejsia. ()

7suede7

Velka skod,ze sa tento reziser rozhodol skoncit filmovu karieru... Nedavno sa v cesko reflexe vyjadril, ze divaci viac sleduju fantasy,filmy o realite ich uz nepritahuju. Skoda... ()

psychohippo

Svým způsobem takový "malý" film, žádné velké efekty, žádná extra výprava, mnoho záběrů jakoby natočených levnou kamerou v rukách studenta na tripu. Prostě nic nadbytečného, co by odvádělo pozornost diváka od příběhu k tomu, kolik film stál a jak by si jej tedy měli užívat, jak tomu dnes u blockbusterů bývá. Soderbergh v nejlepší formě, režisér i scénárista (Scott Z. Burns) nejspíš zažili okultní setkání s duchem Mistra Hitchcocka v 50. letech, kdy přinesl lidstvu dar - kánon civilního psychologického thrilleru. A tomuto duchu propadli výborně vybraní herci: Mařa Růnovic a Džad Lou bezchybní, pevně v roli. Jako psycholog jsem zažíval mrazení v zátylku z toho, co se postavě psychiatra dělo a jsem jen rád, že jako psychologovi se mě předepisování léků netýká. Ale cosi podobného se stát může... Jsem zvědav, jak tento film zamává se současnou náchylností lidí řešit běžné životní smutky a nesnáze polykáním pilulí. Po filmu Bokovka klesla v USA spotřeba Cabernet Sauvignonu, klesne i u nás po tomhle filmu spotřeba antidepresiv? Nebo se zvýší počet žalob na lékaře a terapeuty? Mistr Soderbergh si nemohl zvolit lepší labutí píseň, věřím však, že se vrátí. Po tomhle filmu po něm zůstane sakra velká díra v současném filmové světě. Odejdou-li takoví režiséři, přijde skutečná deprese... ()

Zoidbeeland

Parádní KRIMI Thriller!!! Na začátku to plyne dosti líně ... o to víc je člověk záhy překvapen jistými okolnostmi, které jedna po druhé vyplouvají na povrch. Excelentní herecké výkony, kterým jsem bezmezně věřil ... 9/10=90%. ()

Lukynekk

Nakonec slušný film, ze začátku sem se trochu trápil, říkal jsi co to bude za blázinec, ale od půlky filmu od vraždy manžela se konečně začnou dít zajímavé, nepředvídatelné věci. Za ten slabý začátek tak 3,5 hvězdiček :) ()

Blazis34

Steven Soderbergh zrežíroval zajímavé krimi-drama, které se motalo kolem nemocné Emily a psychiatra Bankse. Obě role byly výborně herecky zahrány Rooney Marou a Jude Law. Celkově obsazení filmu bylo na vysoké úrovni a už to zajistilo filmu popularitu. Příběh byl zajímavý a zamotaný, jen jsem čekal lepší vyvrcholení a konec. Po celý film jsem se ale nenudil a dávám 70% - tři hvězdy. ()

mondavi

Skvělý film, který podněcuje výborný hudební doprovod a samozřejmě herci. První polovina filmu plyne pomaleji, ale druhá to rozjede se vší parádou. Absolutně nepředvídatelná a plnotučná podívaná s výbornou zápletkou a nečekaným rozuzlením. ()

Tatum rodičem na plný úvazek

Tatum rodičem na plný úvazek

01.06.2015

Channing Tatum se hodně drží akčních filmů a komedií, ve Vedlejších účincích nebo Honu na lišku ale předvedl, že zvládne i dramatickou roli. Kde se bude o oscarovou nominaci rvát příště? Jeho zájem… (viac)

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz