Emily (Rooney Mara) a Martin Taylorovi (Channing Tatum) jsou dokonalý a úspěšný mladý pár, který má vše, nač si vzpomene. Pak si však jde Martin sednout na čtyři roky do basy za zneužívání informací v obchodním styku a jeho život se promění v peklo. Stejně je na tom i Emily, která zůstává v relativním přepychu jejich manhattanského bytu, ale celou tu dobu se utápí v příšerných depresích. Když se nakonec pokusí o sebevraždu, nastupuje na scénu psychiatr Jonathan Banks (Jude Law). Protože se Emily zuby nehty brání zvažované hospitalizaci, dohodnou se na sérii terapeutických setkání a na užívání antidepresiv. Aniž to tuší, právě tohle rozhodnutí oběma zásadně změní život. Emilina léčba totiž nepokračuje, jak by podle lékařových plánů měla, a tak jí předepíše nové léky, jež by měly její psychické potíže minimalizovat. Tyhle pilulky však mají děsivé vedlejší účinky – mají moc zničit manželství, pověst do té doby respektovaného lékaře, mohou dokonce zabíjet – ale kdo za to bude zodpovědný? Zničený Banks, jehož kariéra se ocitla v troskách, se rozhodne najít odpověď na tuhle otázku za každou cenu. I když riskuje, že přijde i o to málo, co mu ještě v životě zbývá. (oficiálny text distribútora)

Forty-

Noooo, prekvapko. Príbeh pojednáva o zaujímavej problematike - pacientov s ťažkými depresiami moderná medicína (ne)lieči pomocou antidepresív (tj. problém potláča/odďaľuje ale nelieči príčinu) a presne tieto prášky nám tu zaujímavo rozdajú karty. Eso však film vytiahne tak pol hodinku pred koncom, kedy ženská vypočítavosť a túha po pomstve predvedú zaujímavu rošádu (škoda však že to bolo trocha narýchlo, mne by to sedelo trošku pomalšie). Film je žánrovka a tak to hodnotím, v tej kategórií som na 90% spokojný. ()

lakart

První polovina filmu je dechberoucí, ale v momentě, kdy se dozvíte základní myšlenku, je všechno v háji. A přitom ještě sledujete asi 30 minut filmu. Je to škoda. Při sledování titulků si člověk uvědomí, že to zase tak originální a nepředvídatelné vlastně nebylo. Jinak skvěle napsané dialogy, herecké výkony jsou přesvědčivé, atmosféra dobrá. Je to nadprůměrný film na jedno použití. 80% ()

Psycho.R

Moc povedený psychologický film. Zpočátku jsem byl mírně nakrknutej, protože jsem čekal, že se film poveze na vlně konspiračních teorií proti psychofarmakům, ale jak jsem začal zjišťovat, co se děje dál, vtáhnulo mě to a nemohl jsem přestat koukat. Říkal jsem si, že 4* jsou adekvátní, ale 5* dávám s klidným srdcem. ()

neo93

Velmi kvalitně natočený film, který je trochu mimo nějaký žánr. Ze začátku se tváří jako spíš nějaká dobře propracovaná reklama na antidepresiva. Ono to tím vlastně je, ale jiným způsobem než bychom čekali a asi v půlce se naopak změní na napínavý kriminální thriller. Velkou zásluhu na tom mají především dvě ustřední postavy v podání Jude Law a Rooney Mara, které vám hodně zamotají hlavu. Ale nejvíc mě zaskočil závěr filmu, který ve mě zanechal neúplně dobrý, spíše podivný dojem. ()

markotter

SPOILER: To, že je Emily spřažená s doktorkou vyšlo docela brzo najevo a tím pro ně film ztratil nádech tajemnosti, o který se pokoušel. Pak už jsem jen čekal, jak to že to dopadne/jak to Soderbergh zvládne ukončit a dle mého názoru se mu to moc nepovedlo. Ale vydržel jsem u toho a neříkal si celou dobu, jaká je to pitomina, takže prostě jen průměr. ()

Chip89

Ze začátku jsem myslela kam příběh míří, asi tak v polovině mi došlo, že o tom nemám absolutně ani páru. Zvrat za zvratem až jsem si nebyla jistá jestli vše chápu a stíhám a na konec velké finále - super ()

pirulka

Presne takéto typy filmov milujem- keď je na konci všetko iné ako sa zdalo na začiatku, keď v podstate neviete čo si máte myslieť..pretože vzápätí je vaša myšlienka vyvrátená ..a potom keď sa niečo stane, vlastne vás to ani neprekvapí, poviete si - jasné, veď som to aj čakal. Jednoducho, ste nútení premýšľať. thumbs up ! ..bavilo..obohatilo..a som rada, že v hlavnej role bola pre mňa neokukaná herečka - a veľmi sympatická :) P.S. neviem prečo, ale tak sa mi zdá, že channing ešte nedostal rolu v ktorej by pre mňa naozaj zažiaril...dobre, moje ešte stále tínedžerské srdce našepkáva movie -ona je on- :D :D P.S.2 -Jude Law je pre mňa sexsymbol plus ten jeho britský prízvuk ..... ()

fichty91

Zhlídnutí tohohle filmu jsem odkládal hodně dlouho a ani by mě nenapadlo, jak výbornej film si upírám. Chronologicky novější Zmizelou, kterou jsem viděl dřív, jsem sledoval s napětim a nadšením a identický pocity mám z týhle parády. S tím, že tenhle příběh a náměť mě vtáhnul snad ještě víc, než zmíněná Zmizelá. Výborný herecký výkony, mnoho absolutně nečekaných zvratů a nakonec i dá se říct "happy end". Pěti hvězdama šetřím a je málo filmů, po jejichž zkouknutí si hned řeknu, že si to zaslouží nejvyšší možný ohodnocení - tohle je jeden z nich. ()

balcazar

Príbeh sa nádherne a zrozumiteľne preklopil o 180 stupňov a stala sa z toho parádna psycharina. Okrem zápletky musím oceniť herecké výkony, k Rooney Mara pociťujete všetky možné emócie a pocity, Judeho Lawa ľutujeta aj pochybujete o ňom a Catherine Zeta-Jones vám je nesympatická, až ju nenávidíte. Lesbický románik Emily so psychiatričkou mi na prvý pohľad prišlo dosť od veci, ale dokázal som to prekusnúť a napriek tomu ma film dostal tak veľmi, že som o ňom hodnú chvíľu rozmýšľal, hoci jeho linka bola nakoniec jasná a zrozumiteľná. Kvalitka. ()

mira.l

77%?? Vážně?? Celkově poněkud divný film. To, co zpočátku vypadalo jako nešťastná mladá žena, sužovaná depresemi, jejichž léčba nevyzkoušeným lékem se příliš nepovedla, se nakonec ukázalo jako vypočítává svině, navíc lesba, předstírající duševní nemoc, aby se mohla zbavit manžela, a přitom jí to prošlo poměrně "levně" za pár týdnů nebo měsíců ve cvokárně. No nevím, přišlo mi to celkově dost neuvěřitelné, jak to, že nikdo nepoznal, že vodí všechny za nos? A když bylo vše odhaleno, skončila opět na psychiatrii? Nebo to bylo vězení? Proč nebyla regulérně souzena za vraždu? Soderbergh má teda lepší záseky na pažbě. ()

TSZ

Většina předchozích snímku Stevena Soderbergha se mi příliš nelíbila (rozhodně ne tolik, že bych je musel vidět dvakrát či nedejbože třikrát). Side effects však díky výborným hereckým výkonum a překvapivému zvratu cca v polovině určite shlédnu rád brzy znovu. Jedinou vadou na kráse je možná až příliš "antikapitalistické" zaměřeni, vše ostatní je ale takřka bezchybné, a to včetne překvapivého lesbicko-dramatického finále (ale ne, není nic vidět). ()

Lavinia

Pomsta: jedna z nejnižších lidských pohnutek, a přesto člověka těší, i když ji jen sleduje. A protože sleduji filmy proto, abych se odpoutala od tristní reality, a ne abych se do ní ještě více zanořila čenichem, přiznávám, že mě zdlouhavá první část otravovala (oněch tak chválených 60 minut) a naopak pohádková druhá část (ca. 40 minut) těšila. Až na to, že by tohoto pana doktora nikdo u stejné pacientky nenechal. Oč hodnověrnější by bylo, kdyby vražedkyně v blázinci narazila na horlivce-pokusníka, který by ji tam zavřel na věčné časy. A pak teprve by vyšla pravda najevo v rámci jejích pokusů se z ústavu dostat. Ale snažili se uspokojit dva typy diváků, a zdařilo se, takže dobrá. ()

Shredder

Varovanie, komentar obsahuje dolezite SPOILERY! No, podla toho hodnotenia som ocakaval filmovu bombu a nakoniec jedine, co si zasluzi pochvalu je rezia a v mensej miere aj kamera. Film je absolutne priehliadny a za "sofistikovanostou" sa v realite skryva simplicita a plytkost. Do oci bijuce voditka divaka upozornia na predstierane psychicke problemy a od momentu, kedy zavrazdila Tatuma, bolo zrejme absolutne vsetko (jedine, co som dopredu nepredpovedal bol lesbicky vztah). Summa summarum, banalny thriller, ktoremu kvalitna rezia dodala pekny obal. ()

IEO10

Po mírném zklamání z Nákazy, je tu opět Soderbergh ve skvělý formě. Skvěle rozehraná psychologická partie,která je sice na mě v určitejch pasážích filmu až moc chladně natočená, ale tohle prostě patří k hlavním znakům pana režiséra. Konečná pointa celkem překvapivá a hodně lidem to může bejt celkem proti srsti, mně osobně to vůbec nevadilo, jelikož vidět Soderbergha na pozici režiséra, vám dá skoro vždycky jistotu, že se stane něco s čim se tak úplně nepočítá. Každopádně poslední celovečerní film Stevena dopadl přesně tak jak měl, v celý svý kráse ukazál to, co ho zdobilo za ty roky natáčení a úplně chápu, že už si chce točit jenom svoje malý projekty, on se vždycky tak trochu lišil od ostatních hollywoodskejch režisérů, i když do týhle škatulky ho zařazovat nechci, to bych si nedovolil, podobnejch režiséru jako je on je sakra málo... ()

Tatum rodičem na plný úvazek

Tatum rodičem na plný úvazek

01.06.2015

Channing Tatum se hodně drží akčních filmů a komedií, ve Vedlejších účincích nebo Honu na lišku ale předvedl, že zvládne i dramatickou roli. Kde se bude o oscarovou nominaci rvát příště? Jeho zájem… (viac)

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz