Haviar Dařbuján trie biedu s mnohodetnou rodinou. Zo zúfalstva nad chudobou prijme za kmotra pre svoje  práve narodené dieťa samotného "Smrťáka". S jeho pomocou sa stane z Dařbujána zázračný doktor... (TV Markíza)

matestlust

Jedna z nejlepších českých pohádek.Těším se na ní každé Vánoce.Pokaždé když si představím,co by to bylo za nádheru,kdyby rostly jitrnice na stromě a teklo pivo potokem(doufám že to nikdo nebere za spoiler:)),sbíhají se mi sliny i na čepici. ()

luka4615

Kdo někdy nechtěl, aby místo vody teklo v potoce pivo a stromy byly obtěžkány jitrnicemi? „Nikam nepudeš. Proklínal svatou Barborku, ona si to spletla a potrestala mě.” ()

Kimon

Pohádka, jak má být. Na jedné straně dobro, na druhé zlo. Jasně a nekompromisně definováno. Hledat v něčem takovém levicový podtext, a dokonce silný, není na místě. Ano CaptainNore, já to tam nevidím. Když udřený chudák má jen prázdný žaludek a Pána Boha, vidí svět jako nepravedlivý. Pak chápe jako jedinou spravedlnost na světě jen tu smrt. Pohádka jako taková, přece vždy bývá o dobru a zlu, chudobě a bohatství či o dobrém nebo zlém charakteru. Že znázorňuje bohatství jako něco špatného? Ale ne. To špatně chápeme. To jen to bohatství kazí charaktery lidí. Bohatství samo o sobě není špatné, ale člověk, který si ho může dopřávat nesmí být víc a víc chamtivější a charakterově zkaženější. A vo tom to je.... ;-) ()

Tommassi3

"Prosím vás, nevíte náhodou, co je to mo-mo-mo-móribundus ??" - "Moribundus ?? Jó, moribundus !! To je vám strašná choroba !! Někdy i smrtelná.." ;) ()

moviesfan

Další z várky humorných pohádek, ale opravdu vynikajících. Dařbuján a Pandrhola zaujímají v mém žebříčku oblíbenosti hodně vysoké místo. Hodnocení: 90% ()

Lyli

… a selský rozum opět zvítězil. Pivo v potoce – co víc si přát? Moje nejoblíbenější česká pohádka, ve které hraje plejáda skvělých herců. Příběh s dobrým srdcem, ve kterém je každá špatnost potrestána. Dnes už absolutní klasika. ()

Una111

Řekněte mi, proč se umělci ve své ješitnosti neštítí žádných ubohostí, proč jim žádná trapnost není dost trapná? Musí se za každou cenu prosadit, kariéra nad charakter? Je to stejné za každého režimu, pořád jedna a tatáž písnička! Citát z Te Deum (komentář CSSML) je velmi výstižný. - - - Něco víc než jedna hvězdička, něco méně než dvě. ()

ivishka

Perfektní Jiří Sovák, Rudolf Hrušínský, Květa Fialová a spousta dalších hvězd, která pochází z našich končin. O smrťáčkovi, který ať chceme nebo ne neodmyslitelně patří k našim životům - čili koloběh přírody. Nejvíce je pro mě ovšem zapamatovatelný moment, kdy na stromě rostou jitrnice a v potůčku místo vody teče pivo :-D. Ryze a správně české. ()

Džejkop

Který havíř by nechtěl jitrnice na stromě a pivo v potoce..a ruku na srdce, nejen havíř. Oku lahodící potěšení pro kadého jedlíka a pijana. ()

PKD

Jako kluka ´´nezbedu´´ mě to bavilo mnohem více než dnes. Tato pohádka (jako jedna z mála) už dost ztratila ze své přitažlivosti.:( ()

Další smutná zpráva z českého filmového světa

Další smutná zpráva z českého filmového světa