El cojonudo

všetky plagáty
Krátkometrážny / Thriller / Horor / Komédia
Uruguaj, 2005, 22 min

Neuctivé chování se na uruguayském venkově rozhodně netrpí! O tom se ostatně přesvědčí mladý milenecký pár, který se ocitne před ošuntělou pumpou a tamní stařík jim začne vyprávět děsivý příběh z minulosti… (SOLOM.)

SOLOM.

Fede Alvarez se teprve takříkajíc „zastřeloval“ před mnohem zajímavější celovečerní tvorbou. Tento jeho středometrážní kousek má místy skutečně slušnou atmosféru, nechybí ani nahota, surovost a špinavost tamních vidláků, nicméně se pořád jedná jen o obyčejnou průměrnou podívanou, která skutečně neurazí, ale žádné „terno to rozhodně není. ()

Dellamorte

Dôkaz o tom, že Uruguay dokáže vypáliť silne okulahodiacu filmárčinu. Tu ale námet spáchal samovraždu v kopírke, no aj to s vysokým rozlíšením. Proste zbludilý párik si vymákne wrong motel ohodený pošukmi a dementa nevynímajúc - to sme už preskákali. Ale filmársky je Fede mimoriadne vitálny! Do bodíka navrch som napumpovala Uruguay a filmárčinu) Výsledok je jasný. ()

corpsy

Už pri svojom debute muselo byť všetkým jasné, že Fede má pred sebou skvelú budúcnosť ( a muselo to doťuknúť aj samotnému rejžovi ). Scenáristicky chabá, ale formálne viac ako slušná verzia stokrát videného. No a čo, keď to funguje. ()

KASUGI odpad!

Už mě unavují tyhle buranské filmy a zajímalo by mě, jak přišel Alvarez po tomhle a Panic Attack k remaku Evil dead. Americkou pohádku o tom, kterak hodný strýček Raimi shlédnul na youtube krákté akční sci-fi a na úkor toho usoudil, že je Fedíček ideální režisér pro jeho kultovní horor si strčte do prdele. ()

PEZ

Fede Alvarez (rocnik 78) natocil v roku 2005 21-minutovy EL COJONUDO, ktory je vtipny, drsny a aj sexy. Uz tu ukazuje, ze vie vymysliet a zrucne natocit film, ktory zaujme. Neskor spravil kratky kratas Ataque de Pánico! a studia sa hrnuli. Tesime sa na novy The Evil Dead! ()

vrch07256732

Alvarez toho veľa nenatočil, ale toto je absolútny priemer s jedinou výhodou 22 min stopáže a celkom milým akustickým záverom. Podobných vecí sa na YouTube povalujú stovky od rôznych amatérov, resp. nízkorozpočtových súkromných filmárskych spoločností, takže za 2 zo súcitu a že Alvarezovi fandím do budúcna. ()