Hvězdy stříbrného plátna - Série 15 (2023) (séria)

Brad Pitt (S15E05)

(epizóda)
Veľká Británia, 2023, 43 min

Réžia:

Lyndy Saville

Brad Pitt (a.z.)

Následník Roberta Redforda, nejkrásnější muž Hollywoodu, modrooký blonďák, jemuž padají k nohám ženy celého světa a všech generací. To všechno se nám může vybavit, vysloví-li někdo jeho jméno. A ještě tu máme Brangelinu a tábory "Jennifer x Angelina". Brad Pitt je ale především prvotřídní herec, stejně jako jeho vzor a předchůdce Redford. Mimochodem, s ním se setkal při natáčení filmu Tonyho Scotta Spy Game. Pitt dokáže zahrát prakticky cokoli, a čím hůř při tom vypadá, tím se cítí lépe. Nechce být jen pěknou tváří z titulních stránek časopisů. Nicméně právě dokonalým vzezřením na sebe upozornil v jedné ze svých prvních větších rolí, když si zahrál stopaře v kultovní road movie Thelma a Louise. Stejně přesvědčivě ovšem dokáže zahrát upíra nebo samotnou Smrt. Doufejme, že s postupujícími léty bude dvojnásobnému držiteli Oscara přibývat zajímavých příležitostí i hereckých ocenění. (Česká televize)

castor

Vždycky se mi líbila Pittova filmová cesta. Zaujal velké (talentované) tvůrce, i přes podezřele pěknou tvářičku se proslavil v náročných partech a zajímavých projektech. A prakticky neměl hluché tvůrčí místo. Film ho učaroval v dospívání zřejmě hodně hluboko, jinak by těžko nechal dva týdny před dokončením vysokou školu a vydal se vstříc zábavnímu dobrodružství. Začínal s reklamami, s nedůležitými televizními filmy a seriály. Dlouho ale nic zásadního nepřicházelo. Zafungovalo až doporučení Geeny Davis, díky které získal malou, ale klíčovou roli v Thelmě a Louise. Následovalo pár hezounků a frajírků, ale vždycky se cítil líp v temnějších či náročnějších partech. A ta pravá rebelie přišla pochopitelně s Davidem Fincherem. Trio blábolistů (teda publicistů) jaksi přeskočilo 12 opic či Babel (jen plakáty), znovu je to z jejich strany vesměs obdivné a chvalozpěvné. Opět tak chybí nějaký protipohled. Každopádně klobouk dolů v kolika generačních nebo kultovních dílech se objevil. ()

prezdivaka

Tohle je dokument? Povrchní a to jsem ještě milý. Film se skládá z komentáře filmového kritika Iana Nathana a divadelního kritika Neila Normana a pak také ukázek z filmů. Bohužel tam neuvidíte Martina Scorseseho, Roberta Redforda, Terrence Mallicka, Ridley Scotta či jeho bratra Tonyho. Nikdo neřekne, proč si ho vybral. Dětství se dozvíme v komentáři, vzdělání a školy vůbec. Proč chybí kritikou oceňovaný film 12 opic? ()