Hvězdy stříbrného plátna

• Veľká Británia Stars of the Silver Screen
Veľká Británia, (2011–2023), 139 h 45 min (Minutáž: 43 min)

Réžia:

Lyndy Saville

James Fox (rozprávač), Frank Sinatra (a.z.), Angela Allen, Marilyn Monroe (a.z.), Elizabeth Taylor (a.z.), Marlon Brando (a.z.), Audrey Hepburn (a.z.) (viac)

Dokumentární seriál oslavující život hollywoodských hvězd, které vystoupali nejvýš, odhalí, čím byly motivovány a proč je svět miloval. Můžete se těšit na příběhy řady známých osobností - od Marlona Branda až po Elizabeth Taylorovou. Příspěvky současných hvězd a dalších zástupců dnešní hollywoodské smetánky přenesou odkaz jednotlivých ikon do dnešní doby. Znovu prožijeme jejich nejvýraznější filmové okamžiky a prozkoumáme osobnosti skryté za jmény. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Marze k tomuto seriálu (11)

Marlon Brando (2011) (S01E04)

Dokument na české televizi Artu. Na pražské Filosofické fakultě jsme celý semestr probírali film v hlavní roli s tímto hercem Poslední tango v Paříži, který patří do zlatého fondu sto filmů světové kinematografie. Brando roli přijal už jako povadlá hvězda, ale znovu obnovil jeho slávu. Film pak byl v některých zemích nadlouho zakázán po prostestech feministek. "Byl to krásný chlap. Nemohli jste z něj spustit oči, ani ve špatném filmu"  uslyšíte hned v úvodu. Ale cílové publikum jsou nejen ženy. Herec se ke konci kariéry podobal Bruce Willisovy v tom, že si vybíral jen filmy, kde se objevoval jen pár minut za velké peníze a tím upadal v zapomnění. Na den kdy Brando v roce 2004 zemřel si pamatuji jako dobrá orientace v čase. ()

Cary Grant (2013) (S02E01)

Dokument sympaticky není pouhý wikipedický přehled jeho rolí. "Cary Grant vymyslel sám sebe. Říkal Všichni chtějí být Cary Grantem, já chci být také Cary Grantem". To asi herce vystihuje. Historky z jeho tězkého dětství jsou dost hotrorové, jako například matka , které později zdrhla od rodiny jeho malému bratrovi omylem přivřela prst ve dveřích, dostal gangrénu a zemřel. Líbil se mi postřeh "Většina žen je emočně vyspělejší než muži a většina mužů se snaží předstírat zájem a zvědavost, jako to dělají ženy". Po několika terapiích, které Granta stály hodně času si uvědomil, že hodně žen zraňoval a dokázal by být na stará kolena dobrým manželem. Proč se tedy po třech letech rozpadlo i jeho čtvrté manželství s dvěma malými dětmi (důvody se opět nerozebírají), kvůli kterému odmítl hlavní roli v Jamesi Bondovi.  Dokument na České televizi Artu. ()

John Travolta (2022) (S14E11)

Přehlídka hercových filmů. Jako jeden z mála měl štěstí na výběr filmů, které se staly kultovními. Ale o Travoltovy byly natočeny lepší dokumey s větším záběrem o jeho soukromém životě a pádech. Dokument na České televizi Artu. ()

George Clooney (2023) (S15E01)

Tento dokument vysílaný na České televizi Artu je založen především na ukázkách hercových filmů. ()

Matthew McConaughey (2023) (S15E02)

Na herce si moc nepamatuji. Ani když přešel do romantických komedií jako dosažitelný , pěkný a trochu praštěný. Dokument na České televizi Artu. ()

Brad Pitt (2023) (S15E05)

Dokument na České televizi Artu o tomto vynikajícím herci, kterého objevují stále nové generace. ()

Matt Damon (2023) (S15E06)

Chromologický Wikipedický přehled hercovými filmy s nadúrodou ukázek. ()

Meg Ryanová (2023) (S15E08)

Komicky zranitelná a přitom odhodlaná je trefná charakteristika herečky, ale opravdu dokáže zahrát cokoli. Její kinematografie je dobře známá, tak jsem čekal trohu více, než jen encyklopedick přehled. O jejím životě jako člověka se nic nedozvíte. ()

Jeff Goldblum (2023) (S15E10)

Geometricky přesný herec a geometricky přesný encyklopedický přehled hercova díla. Ale ušetřte čas a přečtěte si o jeho filmech na Wikipedii. Dokument na České televizi Artu. ()

Sigourney Weaverová (2023) (S15E11)

V podstate standartní dokumentární pocta. Tento dokument o herečce, která ráda ztvárňovala role komlikovaných a inteligentních žen. Prorazila rolí ve filmu Vetřelec, který pak ještě několikrát recyklovala jak třikrát vylouhovaný sáček čaje například byla vetřelcem oplodněna. V úvodu dokumentu je během pár vteřin shrnuto hereččino mládí, kdy žila hippie životem a pak je to víceméně rozbor jejich filmů třema chlápky s nadúrodou ukázek.  Zábavnost tedy nelze upřít, ale o hereččině soukromém životě nedejbože názorech se nic nedozvíte. Uvidíte jen její mediální obraz. Ke shlédnutí na https://www.ceskatelevize.cz/porady/15307538732-hvezdy-stribrneho-platna/222387762830002/ ()

Hugh Grant (2023) (S15E13)

Encyklopedický přehled hercovi herecké kariéry. O jeho soukromém životě, nebo dětství či dospívání se nic nedozvíte. Nebo nedej bože o jeho postojích. ()