František Vedral bol vekslák, podvodník i mafián, ale nakoniec sa stal aj vrahom, ktorého sa bálo veľa ľudí. Pôvodne začínal ako malý podvodníček a vekslák v skupine, ktorú viedol za socializmu JUDr. Tipl so svojím synom. Skupina pašovala na Západ kradnuté umelecké predmety výmenou za elektroniku. Keď ich chytili, jedine Vedral vyviazol s podmienkou a prevzal šéfove obchody. Po revolúcii začal Vedral podplácať politikov a na všetkých zháňal kompromitujúce materiály. S podivným privatizačným fondom sa zúčastnil spolu s Tiplom kupónovej privatizácie. Krytie im poskytoval ich kamarát Strnad, ktorý v tom čase pracoval pre tajnú službu.  Ako prvý začal ohrozovať Vedralovu skupinu novinár Smetana. Vo chvíli, keď zistil, že ho nemôže podplatiť, zaplatil si jeho vraždu. To už na Vedralovej kauze začal pracovať policajt Cajthaml, ktorý získal dostatok dôkazov na jeho zatknutie. Keď sa Vedral od Strnada dozvie, že jeho kauzu preberá nepodplatiteľná štátna zástupkyňa, nechá ju zavraždiť. Zdá sa, že Vedrala s Tiplom nič nezastaví. Cajthaml odchádza od polície a svoje vyšetrovanie vedie na vlastnú päsť. Posadnutý svojou pravdou, policajt obetuje svoj vlastný súkromný život, pričom sleduje rodinnú idylu muža na druhej strane barikády. Vplyv jeho protivníka vzrastá natoľko, že dokáže narušiť aj štruktúry na strane zákona a nakoniec Cajthalma pripraví o jeho postavenie a prácu. Ten napriek tomu s buldočou vytrvalosťou verí v poriadok a spravodlivosť naprieč politickými systémami, ktorými počas honby na gaunera prejde. Postava kapitána Cajthaml je hold policajtom, ktorí nestratili vieru v to, že spravodlivosť má zvíťaziť. Tá nakoniec aj v našom príbehu zvíťazí, pretože Príbeh Kmotra je dôkazom platnosti príslovia: "S čím kto zaobchádza, s tým zo sveta odchádza." (TV JOJ)

dopita

Dějově je film účelovej jak článek z bulváru, z kterýho se člověk nic nedozví. Připomíná mi to "filozofování" ožralů v hospodě - takový to nadávání na všechno, bez snahy situaci řešit. Film působí přesně stejným dojmem - spousta klišé pro diváka tv nova. Na druhou stranu je to režisérem předkládáno v atrtaktivním hávu, kterej mě dost bavil a rozhodně nemůžu říct, že bych se nudil. O to větší je pak zklamání z jednoduchosti příběhu. ()

arexam

Asi líp zvládnutý jak Lidice, ale stejně je to pořád ubohost. Kamrád do deště je příšernej, jedinej, kdo hrál byl Vetchý. Aspoň, že Vica ukázala kozy, k tomu je dobrá. ()

EKLEKTIK

"Jestli jim tohle projde, tak už je dovolený úplně všechno." Film o příslovích, jako jsou třeba: "Na každýho jednou dojde", "Boží mlýny melou pomalu", "Peníze kazí charakter", "Kdo jinému jámu kopá", nebo "Tak dlouho, se chodí se džbánem", atd. na mě celou dobu působil, jako kdyby byl televizní a až na scénu s mluvící hlavou Zahrádky v lese, jsem v něm nenašel nic zajímavého. ()

Junglista

K filmu jsem se dostal hodně velkou oklikou, ale jsem rád, že mi neutekl. Rozhodně kvalitní práce, Vetchý prostě zahraje cokoliv. Věřím, že z tohohle tématu by se dalo získat dost materiálu na seriál a to jsem si během sledování řekl několikrát. Film je bohužel dost zkratkovitej a příliš se toho nedozvíme. Taky škoda těch teatrálních efektů, šlo to určitě natočit trochu komorněji, bez zpomalovaček a náletů. Ale i tak mě film bavil. Mno nic, další knížka, co si budu muset sehnat. ()

Lefty86

Obstojný český film, jsem k české kinematografii už apatický. Podle všeho to není autentický příběh o Mrázkovi, ale podstatně zdramatizovaný film, rozhodně není špatný ale nic co by mě ohromilo, jako jednohubka to v kině rozhodně stačilo a byl jsem celkem spokojený, takový pokus o českou gangsterku, který dopadl obstojně. Ulízaný Vetchý se mi do role nějako moc nehodil a v jedné části filmu vypadal přesně jako Robert De Niro, ne že by zahrál špatně, to vůbec, ale připadal mi moc uhlazenej, slušnej a navíc jsem ho furt viděl před sebou jako Luňáka z přeboru. Zkrátka typický český film z poslední doby, který nemusím 65% ()

vander19

Už veľmi dávno som si pozrel trailer s Andym Hrycom v lese. Hovoril som si, že to vypadá fakt skvelo. Rozhodne tento žáner je môj najoblúbenjší (mafiánske story) a ku tomu všetkému, si človek uvedomí, že je to podľa skutočnosti tak som sa do kina veľmi tešil. Ako som spomínal videl som už veľa podobných filmov, takže si kludne dovolím porovnávať. Rozhodne Kmotr Mrázek aka príbeh F. Vedrala patrí k tomu veľmi dobrému. Čo sa týka strednej Európy je to rozhodne najlepší film. Trochu som mal obavy z toho, že v mediách podobné veci vôbec nesledujem, resp. nesledujem média. Takže som myslel, že občas nebudem mať potuchy čo sa deje alebo o čom hovoria. Naprosto však tvorcovia výborne zmákli túto časť a aj človek z Pekingu alebo Baku bude chápať celý dej. Nemusíme si naštudovať celú históriu. Policajnú rolu Cajthamla bravúrne zvládol Vaculík rovnako výborný bol aj Vetchý. Vlastne si konkurovali ako nepriatelia na plátne, tak aj o rolu naj herca tohto filmu. Osobne ma potešila Kerekes a jej kozy :-)...Máš ich parádne kočka ()

Hanes88

Ten Vetchý opravdu dokáže zahrát všechno!!! Prostě geniální výkon! Celkově takové filmy rád nemám, ale musím uznat, že tento se povedl. A už vůbec na české poměry. Mi se to hodně líbilo...80%. ()

peetriss

Příběh Františka Mrázka velmi volně posloužil Petru Nikolaevovi jako výborná a především divácky atraktivní inspirace pro poměrně zdařilou českou krimižánrovku, protože především - nebo lépe řečeno: pouze - takto funguje. Životopisný aspekt filmu je jen velmi okrajový a výhradně marketingově účelový, přesto nelze popřít, že intenzitu diváckého zážitku výrazně zesiluje. Kladem je schopnost vtáhnout do děje a budovat atmosféru, která je však (naštěstí ne moc často) rozrušována typicky českými rádobyzpestřujícími "libůstkami" či přílišným televizním lookem připomínajím spíše epizodu televizního krimiseriálu, navíc zavánějícím metodami, které používají naše komerční televize ve svých nepovedených seriálech, což jsou zápory. Petr Nikolaev však není ve své branži žádný břídil a přes tato negativa dokázal vybudovat poctivé české krimidílo, které překonává předchozí filmové exkurze do českého posametového podsvětí, a které ukazuje Ondřeje Vetchého ve světle možná až takového malého českého De Nira. 70% ()

Honzeek95

Čekal jsem, že to bude "jeden z těch lepších českých filmů", ale výsledek mě naprosto ohromil. Pravděpodobně nejlepší krimi film v novodobé české historii! Nadchla mě jeho jednoduchost, spád, herecké výkony (Vetchý, Dvořák) a hlavně příběh. ()

ondrula odpad!

Film mě definitivně utvrdil v názoru, že současná česká filmová produkce je strašlivá a zoufalá sračka. Hrozně jsem trpěl těmi nepřirozenými dialogy, které třeba Jiřími Dvořákovi padaly od úst stejně "lehce" jako ve Ztracené bráně. Scénář je napsán tak otřesně, že s tím nemohl dělat nic ani Ondřej Vetchý, který se obvykle snaží hrát na pokraji hereckých možností. Že Vaculík bude hrát stejnýho tragickýho debílka, na který je zvyklej ještě ze socialismu, resp. ze spektáklů se Sagvanem, jsem čekal, spíš mi hlava nebrala, proč tohohle tragéda obsazovali do filmu s větší rozpočtem. Korunu hereckým výkonům nasazuje nesympatická Vica Kerekes a zejména pak zrůdný Filip Kaňkovský. Celou dobu jsem čekal, kdy se na scéně objeví třeba Josef Alois Náhlovský, Dolly Buster, Josef Laufer či Alexander Hemala, protože ti tady chyběli. Dějově je film vlastně o ničem, spíš jen takovým tím čechákovským způsobem popichuje a naznačuje, jak je celá státní správa prohnilá a jak se s tím nedá nic dělat, což je přirozeně pitomost a přispívá to jen k blbé náladě. Samosebou je film jedna naivní stupidita vršená na druhou a s realitou asi nemá mnoho společného; zmíním aspoň pitomou scénu, ve které se premiér zastaví na policii a hodlá si nervózně přečíst spis, do kterého je možná zapleten, či scénu, ve které se investigativní novinář drze vysmívá do ksichtu mafiánovi a očividně se vůbec nebojí. Naprosto výjimečně stupidní je taky postava neohrožené státní zástupkyně (opět Bradáčová?) a její komické likvidace. ()

Shimargh

Na české poměry rozhodně nadprůměrný snímek, ovšem na světové poměry je to ještě pořád slabé a neprofesionální, až trapné. ()

Schuldiner

Tak tahle rádoby gangsterka, která je jakože podle skutečných událostí, bohužel s jinými jmény dotyčných osob, je jedna velká katastrofa! Hrozně mě rozesmívá ta fakt až komická doslovnost v dialozích. To asi aby to pochopil i naprostý idiot. Tohle ale není bůhvíjak složitý film a děj, tady se fakt nikdo neztratí.. Nejde jen o doslovnost, jde o úplně nový rozměr, vytvořený tak, aby se do každého rozhovoru vešlo všechno důležité a bylo to naprosto nepochybně jasné a beznadějně nematoucí. Nemám rád ani úplný opak, tedy když je něco okatě, jakože efektně, matoucí. Ale tohle? Tahle režie? Tak to je snad vtip! Bohužel to s reálnými lidskými rozhovory a emocemi má společného fakt málo. Působí to, jak jsem již bystře podotkl, dosti komicky, až si člověk ťuká na čelo jestli to fakt myslí s tou doslovností a zároveň zkratkovitostí vážně... Hodně špatný film. Herecky taktéž... velmi debilní ..takzvaně pičou ke zdi! Češi prostě kriminálky absolutně neumí! ()

cmenda

Pěkně natočený český film podle skutečnosti , jen se chvílema trochu vlekl a člověk ztrácel přehled o postavách a pak konec moch být lepší . ()

kwoky

Slušný film. Je v něm velmi dobře zvládnuté "vyprávění" pomocí atmosféry, čemuž dost pomohly herecké výkony a krátké úderné dialogy. Všechno se děje rychle, není moc čas vstřebávat. I když to není přesně podle skutečnosti, tak věřím, že takhle nějak ti dnešní miliardáři mohli vznikat. Jen někteří dokázali včas přestat a jiným k tomu pomohla kulka do srdce. Příběh kmotra jsem si užil a závěr jak ze hry "Mafia" potěšil. Jen ten konec mohl být trochu pomalejší, aby měl větší dopad. Kouknu se klidně rád znovu. Roli Vicy Kerekes považuji za naprosto zbytečnou. ()

Foxhound#1

Skvělý film se scénářem, který psala sama historie. Dobře, je to jen inspirováno skutečnými událostmi, ale i kdyby byl jen zlomek pravda tak viz Enšpígl - nehorázně vás to pak nasere. Zvláště když začnete přemýšlet nad tím, že Mrázek byla jen špička ledovce a spousta sviní v pozadí nejspíš tahá za nitky dodnes. Ondru Vetchého netřeba více hodnotit, ten když hraje svini tak se vší parádou. ()

Terezinka198

Začátek nuda, nuda, nic. Pak se začalo něco dít. Z Vicy Kerekes se mi vždycky chtělo blít. Proč ji tam cpali tolik? Ke konci to už ani Vetchý nemohl zachránit. Kdyby to bylo podáno jinak (nebo kdyby to nedělali Češi), jistě by to dopadlo lépe. Takhle na to do týdne zapomenu. ()

Kusik

Po dlouhé době se zase setkávám s pěkným českým filmem. Je fakt, že nějaké maličkosti se dají vytknout, ale celkově se mi líbily různé nápady, vtípky a celkové zpracování se hezky pozorovalo. ()

Zemřel herec Andrej Hryc

Zemřel herec Andrej Hryc

31.01.2021

V noci ze soboty na neděli zemřel slovenský filmový, televizní a divadelní herec Andrej Hryc. Bylo mu 71 let. Hryc bojoval od loňského roku s akutní leukémií, informace o úmrtí nyní médiím předala… (viac)

Zemřel herec Martin Havelka

Zemřel herec Martin Havelka

03.10.2020

V dopoledních hodinách dnes přišla zpráva o úmrtí filmového, televizního a divadelního herce Martina Havelky. Zemřel v Brně ve věku 62 let. Informaci na svém twitterovém účtu zveřejnil režisér Jan… (viac)

Duhová kulička 2015

Duhová kulička 2015

29.04.2015

Lidi dostanete do kina dvěma způsoby: buď natočíte skvělý film, nebo začnete dělat dobrý marketing. Na ZLÍN FILM FESTIVAL se už třináctým rokem valí Duhová kulička – dvoudenní konference ze světa… (viac)

54. Zlín Film Festival startuje již 30. května 2014

54. Zlín Film Festival startuje již 30. května 2014

28.05.2014

Je to ideální datum, protože mimozlínšťané mohou využít k návštěvě Zlína především víkend. Nejedná se totiž jen o festival určený dětem a mládeži, zajímavé filmy z více než 55 zemí světa zde zcela… (viac)