Radim Kraviec alias Káčko (Hynek Čermák) sa vyznačuje vysokou inteligenciou a talentom pre dokonalý podvod. Kde iní siahajú po zbrani, on využíva lesť, armádu právnikov a monštruózny kapitál. Bez mihnutia oka okráda štát o miliardy korún. Uvedomuje si však hranicu, ktorú nesmie prekročiť a ľudí, čo mu stoja v ceste, fyzicky nelikviduje. Vďaka kontaktom na politickej scéne pripravuje ďalší svoj triumfálny kúsok - ovládnutie spoločnosti Čepra, ktorá kontroluje všetky zásoby pohonných hmôt v republike. Ak to vyjde, urobí obchod storočia. Káčka však nečakane zradí jeho pravá ruka, Albánec Dardan Cirkel, ktorý spolupracuje s hospodárskou kriminálkou. Nemožné sa stáva skutočnosťou. Nepolapiteľný tunelár Káčko končí vo väzbe a štát nepríde o miliardy korún. Aspoň zatiaľ nie. Keď sa Kraviec vďaka šikovným právnikom dostane už onedlho na slobodu, rozbieha neľútostnú mašinériu pomsty. Jeho povestná opatrnosť aj chladná myseľ nenávratne miznú, prekračuje všetky hranice a z finančného zločinca je zrazu neľútostný sériový vrah a krvavý mäsiar. (TV JOJ)

tahit

Vykreslený portrét českého grázla řemeslným standardem. I když zde žádná překvapivá pointa není, tak příběh se pohybuje v rovině reality. Ve vyprávění do toho elegantně zapadá i zkorumpované prostředí české politické scény. Kterou stranu asi zdejší ministr zastupoval, radši nebudu ani psát. Jistě to víte sami. Těžko říct jestli se mi to líbilo, ale osobně mi to přišlo přinejmenším velmi slušné zfilmované. ()

Arsenal83

Do polovice filmu, resp. do presunu do väzenského prostredia takmer nepozerateľné, až teda na výnimku Vlastiny Svátkovej. Potom sa ako tak rozbehne až to začne byť celkom zaujímavé. Stagnuje to na priemernom scenári a niektorých chabých hereckých výkonoch. Najprv som chcel hodnotiť v porovnaní s americkými gangsterkami, ktoré mám v obľube, ale nedá sa to. Je nutné prihliadnuť na prostredie, v ktorom sa natáčalo a kde sa aj dej odohráva. Tieto naše miestne mafiánske pomery to zobrazilo celkom trefne. ()

Lukrecie

" V týhle zemi je takový bordel, že nikdo neví, kdo komu co krade." Čekala jsem mnohem víc, nějak se mi to nezdálo herecky (Hynek Čermák i Vlastina Svátková ano) a zpracováním uvěřitelné. Vadilo mi, že se měnila postava vypravěče "průvodce" filmu. S touto tématikou mě mnohem více zaujal Příběh kmotra. ()

Ivoshek

Pořád jsem přemýšlel, co mi na tom filmu nesedí. Herci jsou tu dobří, kamera je tu dobrá... A pak mi to došlo. Je to celé strašně schématické a prkenné. Prostě jsem to tomu filmu nedokázal uvěřit a dostat se do děje. Což je o to smutnější, že většina zobrazeného se doopravdy takhle-nějak-podobně stala. ()

Coleator

Gangster Ka překonala má očekávání... Chvílemi se mi dokonce vybavoval seriál Narcos, Čermák hrál svou postavu podobně, jako jeho brazilský kolega postavu drogového krále Escobara... Jen škoda, že je český herecký rybník tak malý a tak se v podobných filmech objevují stále ta stejná jména (viz. Lexa Willis Pyško) ()

• Před scénou, kdy vtrhnou policisté do domu Radima Kraviece (Hynek Čermák), projede kolem domu Predrag Bjelac v automobilu BMW třídy 5. V poslední scéně, kde je záběr, jak Radim Kraviec nastupuje do auta, je naráz autem BMW třídy 4 GranCoupé. Tato třída má na rozdíl od třídy 5 bezrámová okna. (jokis)
  • Natáčelo se také v JAR a v ČR, konkrétně ve vazební věznici Hradec Králové, v obcích Vonoklasy, Nižbor, Mukařov, v hotelech Prague a Expo. (M.B)
  • Zbraně použité ve filmu byly Vzor 58, Scorpion vz. 61, brokovnice Remington 870 a samopal MP 5. (K98)

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku

02.06.2016

Ve dnech 30. a 31. května, obohatila program Zlín Film Festivalu 14. ročník konference o filmovém marketingu Duhová kulička. V rámci konference byla také oceněna nejlepší marketingová kampaň k filmu… (viac)