Antoine Fuqua, režisér snímok Training Day, Ostreľovač a Pád Bieleho domu, prichádza tentokrát s kriminálnym trilerom Equalizer. Člen špeciálnej zásahovej jednotky Robert McCall (Denzel Washington) zinscenuje vlastnú smrť, aby mohol viesť nerušený život v Bostone. Pri záchrane malej Teri (Chloë Grace Moretz) je však späť v akcii a navyše skríži plány bezcitným ruským mafiánom. McCall berie spravodlivosť do vlastných rúk, aby ochránil tých, čo už stratili akúkoľvek nádej na záchranu. McCall je totiž Equalizer. (Itafilm)

ratpile

Jakmile uvidím černocha v Obi, nebudu před Kauflandem mlátit prostitutky (jak to obvykle dělávám). Jinak klasická "Denzelovina" - cizojazyčný záporák, zásadový a spravedlivý zabiják Denzel, zpomalovačky, dívka v nesnázích, vlastně takový pomalejší Muž v ohni. Washington si svoje znovu odehrál s absolutním přehledem a věřil bych mu i s mnohem horším scénářem. Záporák je zapamatovatelný, akce ujde a vůbec celé to zasazení děje směřující od Baumaxu k ruské mafii je celkem zábava. Dobrý, ale pořád spotřební thriller s Denzelem Washingtonem. ()

intro

Hodně slušný thriller. Denzel perfektní. Equalizer bych trochu přirovnal k Johnu Wickovi. Dávám 75% a můžu jen doporučit. ()

Benzinka

Takový "druhý" Muž v ohni, kterému ale narozdíl od zmiňovaného snímku chyběla kvalitní režie a scénář. Nicméně mám Denzela rád a bavil sem se skvěle. Parádní béčko. ()

angel.CZ

Tak i Washington začal dělat akčňáky z devadesátých let ? Jakože 60ti letý děda si poradí s celým ruským syndikátem a nemá ani škrábnutí. Více zde nehledejte.... 55% ()

Vykuk

Klišoidní, ale pohodové, dobrá atmoška, zpracování, ke konci už jsem trochu nemusel tu přehnanou tvrďáckost a nepřemožitelnost, ale dobré. ()

pekas

Ten pomalý děj a mnoha detaily mi přišel zajímavý a příjemně rozdílný od jiných akčňáků. Bohužel ženě ne a v půlce usnula. Počkal jsem tedy na dokončení až jiný večer s ní a to samozřejmě zážitku nijak neprospělo. Ano, líbilo se mi to, ale na plný počet mi to nedalo. I když obecně Denzela máme rádi, nemládne. A mělo by se už trochu opatrně s tou akčností, abychom neskončili v parodii. To bych mu nepřál a pro tentokrát to vybalancovali ještě jakž takž. 75% ()

Daxus

Co dobře začalo jako novodobá verze lovce chamradě architekta Paula Kerseyho, skončilo jako Terminátor, což realitu bohužel srazilo do kolen. Škoda. Dobrých žánrovek není nikdy dost. 55% ()

Blenny

Další variace na téma "Ve jménu dobra nakopu prdel všem hajzlům i když mi po tom vlastně nic není". Budiž. To jsme tu už měli mnohokrát. Ale tady se to strašně táhne a moc se tu kecá, takže nuda na sebe nedala dlouho čekat a člověk pak hodně rychle přijde na to, že sleduje poměrně slušnou békovinu. Jedna hvězda za efektní použití vývrtky a druhá za závěrečný Baumax masaka. ()

george82

Za mě naprostá spokojenost. Od filmu jsem neměl valná očekávání a snad i právě proto mě potěšil. Nekompromisní vybíjení gangsterů bez hodnot je naprosto v pořádku a vždycky mě potěší, jak to Denzel umí zahrát. A to proti sobě může mít sebevětšího sociopata, profíka, atd. ()

Skendl

Dobrý film na sobotní večer. Bohužel nic originálního a takových filmů jsou desítky. Závěrečné vraždění v hobby marketu, které mělo být dramatickým vyvrcholením, bylo spíš komické. ()

macetoma

Jeden kladný hrdina. Takový Jánošík z OBI. Bohatým bral a chudým dával. Všechny přepral a na hodinkách si stopoval čas. Je to krásně neuvěřitelné. Ale pěkně provedené a moc hezky se na to dívá. Dávám 4 hvězdy. ()

hepi_

Dve hodiny šablón a klišé – osamelý pomstiteľ utláčaných, ktorý sa postaví ruskej mafii. Musím uznať, že na akčný krimi thriller mal film nadpriemerné dialógy, ktoré mali miestami aj posolstvo_akcia, slow motion 40% ()

jayman

Videl som to v utorok večer u kamoša, s dabingom a ešte som aj meškal. Nevedel som o čo ide a dostal som ultimátne badass Denzela, ktorého životná rola by to kľudne mohla byť. (Ok, John Q. Ok, Alonso z TD. Ok, Frank Lucas.) Nehľadiac na vlnu "ex-whatever vyvraždí celú random-nationality mafiu" to bola solídna zábava. A nech je hoci aj 5 ďalších filmov podľa šablóny, ak to zvládnu takto, nemám namietky. ()

coarser

Žádná klasika, kdy starej dědek zničeho nic začne honičku po rusácích. Naopak, tady si je pomalu, pěkně, postupně, vychutná a nepotřebuje k tomu nic, co by nesehnal v nejbližším baumaxu. ()

mirkath1

Jsem krajně znechucená tím, jak je uvedeno kdo hraje ve filmu. Pullman tam byl cirka 3minuty a je tam a já musela pracně hledat Johnyho Skourtise, přítele McCalla, který hrál vedlejší roli a není uveden. Docela mě svým výkonem zaujal a nezasloužil si být uveden??? Není to fér-www.youtube.com/watch?v=23iNp4dmbTI-dokonce tu není ani v databázi-to už je fakt dost trapné :( ()

Denzel Washington chystá třetího Equalizera

Denzel Washington chystá třetího Equalizera

13.01.2022

67letý oscarový herec a režisér Denzel Washington (Let, Americký gangster) oznámil, že se chystá na natáčení třetího Equalizera. Prozradil to při rozhovoru o svém nejnovějším snímku The Tragedy of… (viac)

Aquamanův smrtonosný srub

Aquamanův smrtonosný srub

05.09.2015

Když se Jason Momoa stal novým Conanem, moc lidí nejásalo. Pak si ale spravil reputaci ve Hře o trůny a v akčňáku Jedna mezi oči předvedl, že se zvládne postavit i samotnému Stallonovi. Co Momou čeká… (viac)

Gerard Butler po Bílém domě zachrání Londýn

Gerard Butler po Bílém domě zachrání Londýn

31.10.2013

Na začátku roku vypadal souboj dvou letošních „Smrtonosných pastí v Bílém domě“ jako rozhodnutá záležitost. Emmerichův White House Down měl vyšší rozpočet, komerčního tahouna Tatuma v hlavní roli a… (viac)