Stylová hvězdně obsazená kriminálka, pojatá jako korejská variace na hollywoodský koncept známý z Dannyho parťáků se stala nejen hitem letošního roku, ale má namířeno i na první příčku žebříčku divácky nejúspěšnějších korejských filmů všech dob. Skupina profesionálních zlodějů a podvodníků z Koreje má spadeno na diamant v hodnotě dvaceti milionů dolarů, který je uschován v přísně střeženém trezoru vyhlášeného casina na Macau. Ovšem i pokud se akce zdaří, není vůbec jisté, v čích rukách nakonec lup skončí. (Filmasia)

warrenur

Celkom podarene a vtipne korejske povyrazenie. Nieco ako Ocean Eleven, Mission Impossible a dalsie s korejskymi tvarickami. Sice trochu dlhsie, ale napriek tomu nepostradajuce vtip a gulas vsetkych moznych situacii. Prespekulovane, miestami mozno prekombinovane a stale akosi iduce v zaujimavej linii. Asi v dvoch tretinach sice vnimat dlhsiu stopaz, ale v zapati sa to opat rozhybe. Mierny nadpriemer a slabsie stvorhviezdie. ()

Puol

Síce trochu pridlhé s miernym nadbytkom postáv, ale efektne nakrútené s ázijskou extraligou. Sympatická je aj zmena žánru, kde sa pohodový heist movie občas preklopí do krvavého akčňáku. Finále sa vskutku podarilo. ()

Hapretor

Naprosto nepřehledná změť postav, zvratů a frází. Až na úvodní loupež, která byla celkem fikaná, jsem se neustále ztrácel v ději a naprosto nudil. U mě úplně zbytečná ztráta času. ()

Doomedx

Taková tří jazyčná korejská variace na Dannyho parťáky. S hot Ji-hyeon Jeon, možná trochu přemrštěnou stopáží a tunou zbytečnéjch charakterů. Název movie v podstatě spoileruje co se ve filmu bude odehrávat a taky se tak děje. 75% ()

merigieren

nejhezčí na tom filmu je prvních 10 minut :-) pak už jde spíš jen o sestavování týmu pro krádež diamantu, kde se setkávají staří známí, mají mezi sebou nevyřízený účty, tak nějak spolupracují, pak si zopakují podobnou akci jako na začátku, jen se to moc nepovede, takže jich pár zemře, další utečou. Nakonec je ještě zápletka s okrádáním zlodějů, rozuzlení kdo byl zrádce, smrt zloducha a tak. ()

fr3ak

Vcelku průměrná variace na podprůměrné Dannyho parťáky (a je to venku!), která naštěstí netrpí přílišnou přeplácaností a ztrátou konzistence a to je u korejských filmů velké významné plus. Finální honička se řadí mezi nejlepší akční scény, co jsem ve filmech zatím viděl. A Ji-hyeon Jeon je kurva k zbláznění, bože to je taková baba, že bych snad i riskoval žalobu za sexuální obtěžování :D ()

Sykon

Výborný zlodějský film, kde podraz střídá podraz a i když zloději musí držet a pracovat spolu, ten kdo ostatním uvěří na to doplatí. Dobře obsazená a dobře zahraná podívaná šmrncnutá i trochou akce. ()

zberatel

Zaujimavy koktail ktory celkom chuti, aj ked som sa obcas stracal ktora slecna je ktora ;-)) ale nakoniec po vsetkych tych podrazoch kazdy proti kazdemu a sam za seba nejaky ten happyend prisiel. ()

Denila

Jun Ji Hyun byla naprosto báječná. Celkově je to pecka. Hravost a vzájemná propletenost je na tom to nejlepší. Zloději jsou unikátní, ve spojenectví se člověk hezky ztrácel až to vzdal a nechal se unášet akcí. ()

Mik_e

Až na poněkud přehnaně akční, navíc i celkem hloupou sekvenci v poslední části filmu jsem se bavil výborně. Filmy tohoto typu se samozřejmě asi nemůžou vyhnout jisté naivitě, s tím se ale do jisté míry počítá a hlavní je, aby to mělo spád a diváka bavilo. To se zde podařilo na výbornou a potěšil i závěr, je to napínavé do posledního momentu. ()

Sennhie

Musím se přiznat, že jsem od prvního traileru čekal od snímku hodně. Bohužel plejáda skvělých a osobitých herců ne vždy zaručuje skvělou podívanou. Pestré herecké a profesionálně ovládnuté technické stránce filmu nelze co vytknout, jenže snímek jako celek, ač srší profesionalitou, nedává žádný prostor divákovi si jej nějak užít a zamilovat v osobní rovině. Neřekl bych, že bych se minutu nudil, ale nebavil jsem se, až na pár minut z celých dvou a čtvrt hodin, je na snímek takových proporcí hodně málo. Čtvrtá hvězda za tu honičku na venkovních zdech, jinak podívaná, na kterou velmi rád zapomenu. ()

kooky89

Příjemné překvapení, které začíná velmi svižně a první způsob krádeže je působivý, a já jsem jsem uvažovala o 4*, ale následující vývoj stáhne film do průměru v rámci filmů s tématikou promyšlených krádeží a pudfuků. K dobru autorů lze připočítat několik povedených vtipných scén a odvahu k zatčení či likvidaci hlavních postav, ale na druhou stranu, pokud má dojít k odstranění postav přivítala bych jejich výraznější propracování, aby k nim divák získal větší sympatie a jejich ztráta jej mrzela. To co mě poněkud mrzelo bylo, že velká loupež v kasínu neměla potřebnou eleganci, kterou disponují především britští Podfukáři nebo američtí Dannyho parťáci. V každém případě se jedná o příjemný film, který má sice průměrný příběh, ale má několik prvků, které z průmeru vybočují a dávají mu právo na 70%. ()

Kenshin

Když tu tak čtu komentáře některých "odborníků", tak se mi zdá, že asi koukali na úplně jiný film než já. A ty chyby a neduhy snímku, které tu popisují. Úžasné... Např. to, že se ve filmu mluví také japonsky, ještě neznamená, že tam hrají nebo se snad objevují nějací japonci. Pokud se někdo neorientuje v hercích a nebo nechytá rozdíly mezi korejštinou, kantonštinou a japonštinou není problém filmu, ale "toho" diváka. Asiati si také nestěžují, že nepoznají rozdíl mezi slovenštinou, češtinou a polštinou. To má být chyba filmu??? Naopak. Ale k samotnému hodnocení... Film na který jsem koukal já, byl vynikajícím zlodějským snímkem, inspirovaným filmy jako "Ocean's Eleven" nebo "Italian Job", ale na rozdíl od klasického schématu těchto filmů, doslova běží svoji cestou a za každým rohem, kam zahne, divák najde buď další kousek skládačky děje a nebo velmi solidní zvrat, který není nijak vynucený, ale působí velmi přirozeně. Navíc takové množství opravdu originálních nápadů a zejména přehlídku takovýchhle herců jsem viděl opravdu naposledy snad jen v "Ocean's Eleven". A ta výprava! V HD opravdu parádní pokoukání :) Prostě absolutně doporučuji. Po prvním zhlédnutí (9/10) a těším se na další :) ()

DonBraso

Ale jo,postupem času film jen kvete a díky akčnější druhé části to má vážně spád.První půlka mezi kasinem a flashbacky je spíše nudná.Jsou tam sice super momenty z kasina,ale než se k tomu dostanete, tak je tu největší nešvar celého filmu.Je tu moc postav a jak píší někteří v komentářích nedělá to vůbec dobrotu.Ten kdo nemá nakoukaný herce a herečky mu to vážně může dělat guláš a i mně dělal.Některý postavy divák mohl hodit klidně na druhou kolej.Když jsem se blížil k závěru,tak najednou to vše dostávalo jiné obrysy.Ty postavy už vlastně člověk poznal,jen zas netušil do jakého kontextu měla zrovna zapadnout.Takže o tom drahokamu a jak to bylo dřív už ani tak moc nešlo,přitom to mělo konec parádně vymyšlený.Akční scéna na mrakodrapu už byla malinko lano mám,lano sem.Pár chybiček se taky našlo.Komunikace přes sluchátko byla malinko rázem vypnutá a postavy ví o sobě.Trochu v duchu zvýšeného tempa a změn lokací by se to dalo i tak brát jako normální věc.Žádná novátorská show se nekoná,ale i tyhle Dannyho parťáci byly přes těch pár much vlastně solidní zlodějskou podívanou.75% ()

8. Filmasia: Korejské hody s Kim Ki-dukem

8. Filmasia: Korejské hody s Kim Ki-dukem

28.11.2012

Po loňském ročníku Filmasie, který přinesl rekapitulaci tvorby a osobní účast Bonga Joon-hoa (Vzpomínky na vraždu, Matka, Mutant), se letos Filmasia (30.11. - 2.12. 2012) zaměří na dalšího ze… (viac)