Mortdecai, Charlie Mortdecai. Má rád peniaze, neslušné vtipy, alkohol a svoje sofistikované fúzy, zamestnaný je ako aristokrat. V akčnej komédii Mortdecai (áno, film dostal meno práve po ňom) sa vrhne do veľkolepého pátrania po ukradnutom obraze, precestuje polovicu zemegule a bude čeliť mnohým protivníkom. V žonglovaní nikdy nevynikal a pravdu povediac ho ani nikdy neskúšal, teraz však bude musieť vybalansovať partičku solídne nazlostených Rusov, britskú MI5, medzinárodných teroristov a tiež svoju manželku s nekresťansky dlhými nohami. Charlie Mortdecai, svetom ostrieľaný obchodník s umením a na čiastočný úväzok aj podvodník, sa zapája do naháňačky za ukradnutým obrazom. Pre svoju vlasť, pre kráľovnú... a pre peniaze. Obraz by totiž mal viesť k utajenému sejfu až na prasknutie naplnenému nacistickým zlatom. Vyzbrojený verným komorníkom a výstavnými fúzikmi drží v ruke hlavný triumf. Seba. „Počas štúdií na pomerne slušnej druhoradej internátnej škole som prišiel na to, že v bitke môže vyhrať vlastne každý, pokiaľ je pripravený vraziť súperovi prst do oka," hovorí na margo svojho štýlu sám Mortdecai. (Bontonfilm SK)

Lionheart

Líbil se mi trailer, ale zdejší hodnocení mě dlouho udržovalo v uctivé vzdálenosti. Tento pátek jsem ale Mortdecaiovi dal šanci a rozhodně mě nezklamal. Pobavil a to je to hlavní. Už dlouho se mi žádný film s Deppem tak nelíbil. A jakkoli jsou ty vtípky jednoduché, tak prostě na mě fungovaly, a proto se neštítím dát 4*. ()

kill-tec

Obrovské zklamání. Po několika negativních recenzích jsem tajně doufal, že aspoň mě knírkatý Depp dostane. Nedostal! Jestli měl někdy Johnny herecký um, tady ho dle mě zazdil. Zbytečné přehrávání a celková gestikulace mě honila k myšlenkám na sebevraždu. Nejlepší pasáže tak překvapivě přicházejí jen když je na scéně Paul Bettany - jeho kačena letící na auto mě rozesmála. Jako jediná! Smutný při celovečerní stopáži. ()

bloodcountes

Čekala jsem to horší, mnohem horší. Po těch komentářích tady. Ale poměrně jsem se bavila, nikam jsem neodbíhala a dokonce ani všelijaké ty Deppovy grimasy a škleby nepřesáhly moji hranici únosnosti a McGregor se tam jenom tak míhal, takže jsem ho v klidu snesla taky. Fry potěšil, stejně jako Goldblumův štěk. V čem jsem si ale naprosto libovala, to je můj oblíbenec Bettany, ten fakt kraloval. Nijak přehnaně, jenom lehce švihlá komedie celkem úspěšně (na amíky) imitující komedii britskou mi takhle ve čtvrtek (který jsem nikdy nechápala) přesně sedla. ()

Jaro_slav

Grandiózní případ to je - Johnny Depp je ten, kdo to celý zkurvil. Připomnělo mi to Stopaře: spousta celkem povedených scén, vtípků a dialogů - ale jako celek to nefunguje. Na rozdíl od Stopařova průvodce, který moc nefungoval, tohle přímo zoufale nefunguje. Deppova postava je neuvěřitelný kretén, na němž je zajímavé především to, proč ho dosud nikdo nějakou obzvláště bolestivou smrtí nezabil. Jestli v tomto měl spočívat jakýsi jemný britský humor, netuším, ale horší moh' bejt snad už jen Pomeje v kombinaci s Babovřeskama. Takže ty dvě umolousaný rudý jsou jednak za Rolls-Royce, za Bettanyho, Paltrow a McGregora, který marně dělaj, co můžou, ale průseru nemaj šanci zabránit, a jednaj - a hlavně - za ty hravý trikový přelety letadlem po světě, což byly jediný opravdu zábavný okamžiky filmu. ()

Mikeel

Johnny Depp by si už pomalu měl nechat zařídit ochrannou známku na hraní pitomců, jelikož se už v jiných rolích skoro nevyskytuje - kdo by se na něj ale zlobil, když jeho pitvoření i po stopadesáté funguje? Těžko můžu srovnávat film s předlohou, jelikož jsem jí nečetl. Ale nabyl jsem dojmu, že jedinou prostou ambicí Mortdecaie je publikum pobavit nenáročnou, úsměvnou a lehce absurdní šaškárnou. A to se, minimálně v mém případě, povedlo. ()

zelvicka.

Kdybych teda já měl za manželku někoho, kdo vypadá jako Johanna Mordecai, možná bych si kvůli ní oholil i nohy. Nic se nedá dělat, a budu muset skončit se svojí modelkou. Výkon Jacka Sparowa (opětně super, ale pořád je to stejná role, jen místo klobouku má knírek) supluje výkon jeho osobního sluhy, který řídí, mlátí a svádí jak si co zaslouží. Nakonec je to jednoduchý film, u kterého se dá strávit klidná chvíle odpočinku. ()

Movie Gourmet

Prostě "deppovsky" vtipný Johnny Depp. Kdo ho miluje, tak se u filmu docela pobaví a zasměje. Samotný film nijak moc nezaujme dějem, nebo režií, či hudbou ale je postaven (jak to už tak obvykle bývá) na gazích Johnny(ho) Deppa. Verdikt: 3* a 70 %. ()

streims

Trpný nevtipný humor, děj o ničem, herecké výkony nepřesvědčívé, mě se tento snímek zkrátka nelíbil. Nezhorší role Johnnyho Deppa a nepomůžou tomu ani další velká jména jako Gwyneth Paltrow, Paul Bettany nebo Ewan McGregor. Toto jsou filmy, kdy Johnny ukazuje, že je příliš přeplácený herec. Pár vtipných momentů zde bylo, ale jinak za mě palec dolů. ()

Ollie235

,,I will have you know that I am not an alcoholic. I am a drunk, and there is a vast difference." Dobře obsazená kravina, která po většinu času spíše otravuje než baví. Světlou výjimkou je role Paula Bettanyho a sem tam povedená vtipná scéna. Nemohu říct, že jsem u toho trpěl, naopak to překvapivě vcelku uteklo, ale na víc než lepší 2* to není. ()

Bezda202

Ten Depp je fakt už úplně v prdeli :D ... po hodině a čtvrt jsem to vypl, protože se to fakt nedalo už. Jedna hvězda za sluhu Paula Bettanyho, jinak je to těžký peklo :D ()

bidja

Tak mi to nedalo a naschvál jsem se podíval kdy se na hlavní protagonisty dalo naposledy dívat: David Koepp - 1993 Carlito's Way jen scénář, režie snad vůbec do teď jsem ho ani neznal Johnny Depp - 1998 Fear and Loathing in Las Vegas s přimhouřením oka 2001 Blow Ewan McGregor - 2011 Perfect Sense to mě překvapilo myslel jsem, že to bude něco mnohem staršího napč 2003 Big Fish nebo dokonce až 1994 Shalow Grave Gwyneth Paltrow - 1995 Se7en ()

Hepy13

Velmi podobný styl humoru jako třeba u filmu Grandhotel Budapešť. Nemám rád tento střeštěný humor. Jak to jen říct.... no prostě takový, který se snaží být vtipný za každou cenu, a divákovy je podsouván přímo pod nos, přecházející v trapnost. Představa že místo slavných herců (které lákali nejednoho filmového fanouška) by tady hrali neznámé tváře, nebylo by daleko k odpadu. ()

arcticsky

Tak to má být - komedie se spádem a švihem. K tomu pár dobrých herců a ti se tady sešli. Johnnyho hlášky více než povedené! Spokojenost... ()

cskomando

Bohužel tohle opravdu nebyl ten film, ve kterém by ze sebe mohl Johnny Depp udělat komika (blbce s vtipnými hlášky) jestli jsem tu našel max. 20min zábavy před koncem budiž. Pokusy o vtip byly místy opravdu až smutné, naopak jeho sluha v podání Paula Bettanyho ten pro mě byl záchranou celého filmu - vtip, srandovní pasáže, akční scénky skvělé podání. Johnnyho úspěch jako zábavný komik byl pouze v pirátech tam je prostě nenahraditelný. ()

Mr.curry

Patrně jsem cílová skupina, patrně za to může suchý humor spojený s nedávným čtením o zeměplošském Jeefesovi, patrně za to může Gwyneth v té době ještě neprobuzená jadeitovým vajíčkem, a patrně i sklenka Jacka, kterou se vyplatí dochutit všechny zdejší modře hodnocené komedie, a ono ejhle, v této čtyřdůvodové konstelaci jsem se zkrátka výborně pobavil. ()

Flopik

Film ktorému ani hviezdne obsadenie nepomôže byť skvelým a pri tom by mohol. Najväčší problém je asi to, že veľa scén ktoré majú byť vtipné tak nie sú. Nehovorím občas sa zasmejete ale je toho málo.Na druhú stranu film nenudí, ubehne rýchlo , má nádherné dievčatá a Deppa mám rád. Takže niekde medzi 3* a 4*. ()

DaeGurth

Po všech těch negativních recenzcích jsem se ani nechtěl dívat. Po prvních desíti minutách (s českým dabingem) jsem těm recenzím dával za pravdu, po druhých desíti a v původním znění jsem seznal, že to není tak špatné a vydržím se dívat "ještě chvíli" a po nějaké další (neznámé) době, jsem seznal, že se mi ten film vlastně líbí. A to i přes to, že humor je někde u Bennyho Hilla. ()

Největší propadáky roku 2015

Největší propadáky roku 2015

29.11.2015

Člověk občas slýchá zábavný argument, že nemá ten či onen film předem odepisovat, ale má si na něj udělat názor až poté, co ho uvidí. Vzhledem k tomu, že jde do českých kin zhruba 250 filmů ročně (a… (viac)

Sherlock jako Deppův brácha

Sherlock jako Deppův brácha

27.05.2014

Johnny Depp se v posledních letech věnoval hlavně disneyovským blockbusterům, letos se ale všechno změní. Jeho sci-fi Transcendence už máme za sebou, v nejbližší době pak zkusí štěstí v mysteriózním… (viac)

Johnny Depp už hledá nacistický poklad

Johnny Depp už hledá nacistický poklad

22.10.2013

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo, že v pondělí bylo v Londýně zahájeno natáčení akční dobrodružné komedie Mortdecai. Název je zároveň jménem hlavní postavy, štramáckého a trochu snobského… (viac)