7 sestier

• Česko 7 životů (viac)

Sedem životov, sedem sestier, jedna spoločná identita. Originálny akčný dystopický triler o siedmych identických sestrách, ktoré taja svoju existenciu pred okolitým svetom. Dokiaľ jedna z nich nezmizne. Preľudnený svet v roku 2073 sa riadi drastickým zákonom jedného dieťaťa na rodinu. Keď úrady zistia priestupok, mladší súrodenec je automaticky odobraný. V jednom byte sa ale už 30 rokov skrýva a žije sedem sestier. Vyzerajú rovnako, no predsa je každá z nich iná. Pre pohyb a fungovanie vo vonkajšom svete využívajú všetky jednu identitu, kde vystupujú ako jedna osoba a žijú jeden spoločný oficiálny život. Chodia do školy, do práce, s kolegami do baru, vzťahy majú iba na jednu noc. Každá zo sestier chodí von iba jeden deň v týždni. V pondelok vychádza Pondelok, Utorok v utorok, a tak ďalej. Ich systém funguje skvele počas mnohých rokov až do toho dňa, kedy sa Pondelok nevráti domov. Šesť zvyšných sestier musí opustiť svoj úkryt a zistiť, čo sa stalo. Akákoľvek chyba ich ale môže prezradiť a ich život sa z pevného pokojného poriadku mení v napínavú futuristickú akciu plnú adrenalínu a nečakaných momentov. (Bontonfilm SK)

Alvin

Wirkola se teda s těma ségrama vůbec nemazal. Je to právě jeho nekompromisní přístup, co pomáhá zakrýt díry v příběhu (a že jich tam je víc jak v ementálu), pak už snad jen těch sedm kukučů dívky, co kopla do vosího hnízda. ()

adako

Meh, nie je to zlé, ale určite ani dobré. Asi najviac ma vytáčalo, že tak 90 percent filmu som už kdesi videl. Sú skrátka scény ktoré sa nachádzajú takmer nezmenené takmer v každom mainstream akčnom sci-fi. Problém je že tento film je vystavaný skoro výhradne len z nich, akonáhle scéna začne, už celkom dobre viete ako skončí. Krásny príklad je napínavý akčný záver keď ktosi kdesi reční, a ktosi iný sa pokúša hacknúť obrazovku za jeho chrbtom - už ani nedokážem spočítať koľkokrát som videl na plátne tento konkrétny motív. Druhý problém súvisí možno s budgetom, ale teda od futuristického sci-fi odohrávajúceho sa za 60 rokov očakávam že moderný svet v ktorom sa odohráva bude vyzerať modernejšie ako dnešok. Aby som bol presný modernejšie ako to vyzeralo 10 rokov dozadu. Hodiť do bytu jeden desktop počítač s trochu fancy obrazovkou, a každému dať hodinky ktoré vyzerajú jak z 80tych rokov proste nestačí. Predstava tvorcov o budúcnosti je tak až roztomilo zastaraná. Tretí problém súvisí s tým že je to európsky film, teda menší budget. Vo výsledku teda vidíme ako exteriér jednu ošarpanú ulicu, a zopár podobne ošarpaných interiérov. Miesto toho mohli tvorcovia evokovať budúcnosť radšej drobnosťami, napr. správaním ľudí, a použiť viac exteriérov bez zmeny, vo výsledku by to bolo oveľa uveriteľnejšie. Ako jediné pozitívum mi potom ostáva výkon Noomi Rapace, neviem presne čím, ale fest dobre sa na to pozeralo. ()

luco323

Sedem sestier snažiacich sa prežiť v utopickej spoločnosti "jedného dieťaťa". Drsná a miestami celkom vynaliezavá dráma. V skratke zaujímavý koncept budúcnosti, to sa musí nechať. ()

Lukkyn

No tak tady se na to rovnou vykašlu a jdu proti proudu. Jasně má to logický díry, ale jako nápaditost tomu upřít nelze. Vizuál a krvavost na skvělé úrovni. Hraní Naomi Rapace skvělý. Jako zkuste si zahrát 7 lidí a každýho jinak. No nevím co je pravým důvodem nízkýho hodnocení , ale já právě díky Naomi, kterou mám rád dávám s klidem plnej počet. Sračkama bez nápadu se to tu totiž hemží a tohle se těm sračkám vymyká!!!!! ()

Monditrade

Noomi 7x jinak.. a stále každý den stejná ... bez velkých efektů svět budoucnosti....ač zase ne tak nereálné, když se podíváme do doby kdy Čína prosazovala zákon jednoho dítěte... a ještě k tomu kluků... no každopádně tady to funguje dobře a člověk si stále říká co asi přijde.. i když to finále je po chvilce jasné... takové hladové hry ()

Martin.Proko

Evropské dystopické scifi s ukázkou totalitního přístupu k řízení společnosti... ...Napínavé, smutné, veselé, ale v hlavně v mnoha detailech velice znepokojivě reálné... ......hezký střih, umírněné reálie scifi omezené na minimum, atmosférická hudba. ()

mcamino

Tento film mě nadchl, je k zamyšlení, zároveň se ničeho nebojí a nechybí zde akce. Příběh, super, stejně jako nápad. Dlouho jsem přemýšlel jestli dát plný počet nebo ne, ale přeci jen v ději byly lehčí logické trhliny, zatím nechám 4*. ()

keepsmile

skvělý příklad jak může skvělý scénář zkazit všechno ostatní. Tohle mohlo být fakt napínavé, ale ta režie (dle mého) hodně selhala. Navíc tak skělý příběh, trochu naci tématika. Vše nedotažené do konce. Finále jakobych už x krát viděl, převážně v béčkových akcích. ()

ogstas

Jedno z mála sci-fi dramat, které se, bohužel, může stát skutečností. Politika jednoho dítěte už nějakou dobu úspěšně fungovala v Číně a dříve, či později to čeká celý svět. Pokud to bude vypadat podobně jako ve filmu, tak bych se nejraději té epochy lidské existence nedožil. Ale k filmu - epičtější sci-fi thriller jen těžko uvidíte, navíc zde není zcela jasné, která strana je dobrá a která zlá, jelikož v principu lze pochopit obě. Uznávám, že některé scény byly poněkud naturalistické a nemusely být, ale ani to neubírá filmu na "drajvu", při němž se člověk baví každou sekundu. Jinak tenhle sci-fi thriller potvrdil, že pondělí jednoduše stojí za ho*no. ()

Kamil111

Wirkola nezvládá tempo, načasování ani akci, a scénář je z hlediska logiky děje i detailů děravý jako řešeto. Jediným kladem je výkon Noomi Rapace, ovšem jejích sedm postav režisér v postprodukci několikrát horko těžko spojoval do společných záběrů. ()

Capri2016

Originálny sci-fi akčák, ktorý sa zaoberá veľmi aktuálnou témou preľudnenia a obmedzených prírodných zdrojov. Na filme ma bavilo hlavne rýchle tempo filmu, neistota budúceho vývoja (hlavne v prvej polovici filmu), nevadili mi ani nadávky 7 sestier , ktoré skvelo zapadali do prostredia strachu straty života a nevadilo mi ani násilie v akčných scénach, lebo tento thriller si túto tvrdú bitku vyslovene vyžadoval. Tiež ma bavilo technické spracovanie filmu a zobrazenie technológií roku 2073. Noomi Rapace zobrazila 7 sestier rôznorodo a vôbec mi nepripadala ako jedna herečka, lebo vo viacerých roliach bola uveriteľná. Solídne boli zahrané aj ostatné (všetky v podstate vedľajšie úlohy), hlavne rola úplne chladného a robotického prenasledovateľa v podaní Christiana Rubecka a rola vydieračského kolegu v prevedení Pal Sverre Hagena. Obaja nórski herci. Vďaka rýchlemu tempu tohoto akčného sci-fi thrilleru, ktoré ma vtiahlo a prikovalo na stoličku bez nadýchnutia na skoro 2 hodiny dávam filmu 80%. Filmu som nedala plný počet kvôli predvídateľnej zápletke, lebo už asi v polovici som vedela, kto je zlý chlapec, alebo vlastne, kto je zlé dievča... P.S. Výborná bola aj hudba k filmu (skoro vesmírno robotická..) a tiež ma zaujalo, že film sa točil v reáliách v Rumunsku... (zaujímalo by ma koľko museli upravovať Rumunské reálie, aby predstavovali apokalyptické mesto budúcnosti...) ()

Pavlo

Zaujímavé a kvalitne nakrútené dielo. Dobrá trefa na obsadenie, lokality, akčné scény sú na úrovni a vierohodné. Zápletka mohla byť trochu chytrejšia pri konci, ale nič nie je dokonalé, že?! Jednoznačne odporúčam pre milovníkov akčných thrillerov s nádychom sci-fi. ()

raru

Sklamanie.Akčné scény ako zlý vtip a príbeh,ktorý nechytí za srdce. V mnohých momentoch som si prial,aby už bol koniec tomu trápeniu.Ale Noomi bola presvedčivá,veď zahrať sedem postáv by bola výzva pre nejedného dobrého herca. ()

minimar

Proč jsou zase hlavní postavy nesmrtelné a konec tak trapný? Jinak to bylo zahrané božsky a nápad byl také zajímavý....ale celé je to bohužel moc americké :/ ()