Pět let Lucas (Nikolaj Coster-Waldau) vytrvale hledal malé neteře Lilly a Victorii, které po násilné matčině smrti zmizely i s otcem neznámo kam. Jeho pátrání, hraničící s posedlostí, narušuje i vztah s přítelkyní Annabel (Jessica Chastain), ale Lucas se nakonec dočká satisfakce. Obě dívky se najatým pátračům podaří najít v opuštěné chatě stojící uprostřed hlubokých lesů. Dívky jsou zubožené, sociálně velmi zaostalé, ale naživu, což si nikdo neumí vysvětlit. Protože jejich návrat do civilizace proběhne nečekaně rychle, může Lucas zažádat o jejich svěření do své péče a spolu s Annabel se jim snaží nahradit harmonickou rodinu. Postupně si ale oba začínají klást otázku, zda si s dívkami nepřivedli domů i někoho dalšího. Někoho, kdo Lilly a Victorii pomáhal celou tu dobu přežít a teď se jich nechce vzdát. Zvlášť Annabel nese narůstající dusno provázené znepokojivými jevy hůře, protože je zjevné, že si mateřskou lásku obou dívek bude muset vybojovat proti soupeři, který používá dost děsivé zbraně... (oficiálny text distribútora)

DwayneJohnson

Mama je tak asi o půl hvězdy lepší, než namátkou třeba Oculus, víc ani náhodou. Jessica hraje potetovanou hudebnici, Nikolaj si střihnul dokonce dvojroli a společnými silami bojují proti zlověstnému nepříteli. To je snad jediné plus, jestli to tak můžu vůbec nazvat. Zbytek je hodně slabá káva. Nelogický děj, hodně tragický příběh, u kterého asi scénarista několikrát zaspal a dost polovičatý konec. Netvrdím, že patřím mezi nějaké extra znalce hororů, ale tohle bylo bohužel další zklamání, kterého se mi z tohoto žánru dostalo. Asi ze začnu dívat na pohádky. ()

pm

Některé fanynky Nikolaje Coster-Waldaua, zvláště ty vyhořelé a středního věku, jsou občas natolik zoufalé, že vděčně skočí i po žánru, kterému se léta symtematicky vyhýbají a zhusta vysmívají: po blbém hororu. Ano, já. Ale že jsou dnes prázdniny, mám volno a sníh slezl ze silnice, budu hodná a s odstupem dvou týdnů snad i objektivní: jedna * za Nikolaje, druhá za počítačového bubáka. Zdál se vážně smutný. ()

Campbell

Od Mama jsem čekal hodně, a hlavně jsem čekal že se budu po dlouhý době bát. Bohužel film to splnil tak na půl. Je to rozhodně dobrý film a hodně dobře natočený ale fakt jsem se u něj nebál. Film hlavně ničí efekty které jsou sice lepší ale naprosto ničí atmosféru která se ze začátku buduje dobře. A to jen díky tomu že nevidíme pořádně jak Mama vypadá. Poté už je to obyčejné naháněčka která není nijak moc dobrá, docela mě překvapil konec, takový ne zas tak moc Americký. Hlavní herečky co hrají děti hrají poměrně slušně, sice ta starší mě ke konci spíše štvala ale ta menší byla výborná. Zbytek je klasickej průměr. Kvalitní film kterej má sice dost much ale i tak jsem se bavil. ()

predators

Sakryš, takto pos*rat konec jsem dlouho neviděl. Až do závěrečné části na skále jsem tomu dával velkou šanci na 5*, ale jakmile to usmrkaně děcko zakvílelo, bylo po všem! Těším se na další díl, Tata! 75% ()

PetrPan

Tahle španělská Polednice je jedním z mála poctivých hororů poslední doby, v kterém se nezapomnělo na to podstatné co dělá horor hororem a to je pořádný bubák dělající své bububu. A když k tomu připočtu jako bonus i výborný výkony dětských herců, vychází mi plná hororová palba. ()

cukorek

Tak trochu je zavádzajúce uvádzanie tvorcov tohto filmu, pretože v úvodných titulkách filmu sa objavilo meno Guillermo del Toro a v popise čsfd sa vôbec nespomenulo. Začínam tým,pretože film mal veľmi podobný, zdrvujúci efekt, ktorý nekompromisne a desivo pôsobil ako to G.del Toro prezentoval vo filme Faunov labyrint. Na oko možno jednoduché stvorenie si za navrhnutý facelift zaslúži pochvalu a samozrejme do popredia sa derie dobrá práca so všetkými hororovými znakmi ako aj odhalenie a nazretie zoči voči nezvyčajnej matke. Tmavé zákutia, sólové snímanie zvuku dychu, vystrašeného človeka či šokujúce prekvapenia film nakopli nad priemerné hodnotenie. Všetko vyznieva tragicky a v zamotanom kruhu sa veľmi dobre pohybovala aj rocková rebelka Jessica Chastain aj keď táto rola nebola až tak náročná, hrou na basovú gitaru ma teda potešila. Na koniec prichádza scéna na útese a filmu "spadne pod nohy obrovské polienko a ten padne rovno na držku". Škoda tejto finálnej voľby, inak by som hodnotil lepšie, tak dávam 60%. ()

Ratemus

no viděno v kině a žádná sláva a přitom potenciál jako kráva...opět největší tuposti a klišé jako že když jdu někoho hledat do lesa tak hlavně ve tmě v noci a vezmu si baterku, která nefunguje. Napětí tam jistě je a někdy i ta atmosféra, ale všechno to sráží ty detaily. Ten konec je vysloveně komický a to jistě autoři nezamýšleli, Máma vypadá jako z levné dílny Harryho Pottera a působí směšně ()

Arsenal83

Prečo sa ja na tie horory stále pozerám? Toto sa nedalo zvládnuť ani za denného svetla. Veľmi hutný a nepríjemný snímok, čím splnil svoj účel. Sú tu aj niektorí odvážlivci, ktorí tvrdia, že sa tam nič nedeje. Pre mňa to bolo dosť strašidelné a diery v scenári neriešim, je to len horor. ()

LoLaa

Ne každý výborný horor musí obsahovat scény plné litrů krve, ne po každém se musí divák ještě týden bát usnout. Mama sice právě tyto dvě podmínky nesplňuje, ale přesto si zaslouží 4 hvězdičky. Já, jakožto divák, který má opravdu rád psychologické horory, jsem si přišla na své. Líbil se mi ten skvěle propracovaný příběh a hlavně naprosto nečekaný konec. Herecké výkony neměly chybu, vyzdvihla bych hlavně ty obou malých holčiček a také Jessicy Chastain. Možná bych naopak ubrala na lekacích scénách, ty podle mě totiž celkový dojem trochu kazily. Jinak jsem spokojená, tvůrci Sirotčince opět nezklamali. :) ()

Chrustyn

Nijak objevný ale přesto atmosferický a občas i řádně děsivý horor z produkce Guillerma del Tora. Atmosfericky povedené a některé scény podpořené speciálními efekty, byly opravdu děsivé. Škoda horšího konce, který předchozí děs a atmosféru zcela postrádá. ()

SeBig

Já jako vážně nevím co na tom ty lidi co mi říkaly jak je to nejstrašidelnější horor, co na tom viděly tak strašidelného? Já si po celý filmy řikal ,,no co to k*rva je?".. nedělejte si žádný ukvapený iluze je to opravdu horor, který se prostě nepovedl.. ()

korbitch22

Další ukázkový příklad filmu, kterého od geniality dělil malý kousek, v tomhle případě méně zkratkový scénář a zkušenější režisér.Atmosféru má Mama naprosto geniální, příběh slušný, skvělé herecké obsazení, ty holky byly šílený samy o sobě a když se k nim v infarktovejch lekačkách přidala Mama, v kině sem se prosíral sedačkou do spodního sálu na všechny diváky Hostitele.Bohužel jak tomu ale často bývá, scénář dovolil dělat z postav a hlavně diváků blbce.Když se příběh začne trochu rozjíždět, zjistíte že scénář je postavenej opět na kýčovitý myšlence, přichází úplně hloupá smrt jedné z postav, postava strejdy nevyužitá a scénář lživý, jelikož strýček má jít ze špitálu domů, ale dva nebo tři dny nejde, s postavou Annie ( mega sexy Jessica ) si nevolá, takže nemůže vědět o nějaké Mamě, přitom spolu potom jedou za "Mamou" a on navíc místo aby jel domů, jede někam do lesa, kde sem si myslel že bude třeba¨hledat ostatky bratra nebo tak, to bylo v ději taky hrozně nedotažený a potom předcházejícím emočním náhulu přicházi doslova komediální konec, který vám ubere ale řádnou dávku sympatií a já toho Del Torra dementního viděl v těch jeho fantakstních představičkách, jak šuká Muschiettimu se scénářem a ta barevná lítající můra mě rozesmála na celý kino.Na druhou stránku ten konec nebyl klišé, ale bylo to prostě divný.Celkový pocit ale dobrý, moc sem od toho nečekal a od Kletby z Temnot a Insidious to byl opravdu zase po dlouhý době nabušenej horor, který se ke konci prostě podělal a trochu zklamal ( ahoj Sinister ) ale předchozí atmoška byla tak mocná, že sem schopen udělit větší hodnocení a koupit si džogurt Dobrá Máma.75%. ()

mcb

Nula procent strachu, sto procent klišé. Andres Muschietti v podstatě natočil zbytečně prodlouženou verzi svého atmosferického kraťasu, která vlastně jen o 97 minut déle vaří z vody - a přitom jí k tomu stačí snad všechna myslitelná i nemyslitelná hororová klišé jako z učebnice. Výtvarně a řemeslně je to bezpochyby na úrovni, ale i tak je Mama nesnesitelně rutinním a předvídatelným žánrovým kouskem, že nemá šanci zaujmout na jakékoliv úrovni. Pokud tedy tohle rodinné drama s nádechem fantasy považujete za horor. ()

heyda

Není to špatný horor, však si vemte, kolik hororů se může pyšnit červeným zbarvením zde na CSFD. Osobně jsem ale čekal víc, a to především v napětí. Horor je od toho, abych byl přikovanej v posteli a ani nedýchal, jenže Mama docela nudí a těch pár lekaček mě jen probralo z polospánku. Resumé: technicky, herecky a atmosférou velmi povedené, příběh ale dost ohraný a citelně chybí napětí. 65% ()

rollman1

Hodně velké zklamání. Čekal jsem, že budu pod dekou schovaný, držet si u toho svého..... medvídka a třepat se jako eskymák při souloži. Bohužel, nestalo se tak. Smál jsem se, cukl jsem maximálně, když mě má přítelkyně štípla do stehna a místo medvídka jsem držel kozu. Film je spíše taková pohádka pro dospělé, ale žádné erotické scénky nečekejte. pokud se díváte v noci nebo přes den, je to jedno, atmosféru to nemá, Mama vypadá jak kdyby vylezla z parního válce a celkově je film sled nudných okamžiků a dialogů. ()

VenDulin85

Asi všude platí, že čím méně v hororu z té "strašidelné věci" vidíte, tím lépe, protože si zbytek dotváříte ve své fantazii... Proto je většina Mamy na pomezí 4 a 5*, všechno pracuje jak má, malou Victorii byste si adoptovali, Lily od sebe drželi minimálně na 20 metrů (kdyby to šlo), tak je děsivá... Pak se to trošku pokazí v tom smyslu, že vynikajícímu hororu, kterému v průběhu svítí většinou oněch pět stár, začíná docházet dech, zakucká se a jako by dohasne v pohádku pro zlobivé děti. Ale i tak je to příjemně hororovo-thrillerová záležitost za slušné 4*, s vyzdvihnutím Jessicy Chastain - ve scéně, kdy donese promrzlou Lily ze zahrady do domu, je fakt dobrá. (Mimochodem, pro film nedůležité, ale už jsem se KONEČNĚ naučila nadechnout před tím baf efektem, takže pak nepřipomínám astmatika ve čtvrtém patře... ;-) ()

lillien

Až na to podivné finále, které na mě působilo, jako by do toho zavanul F.A. Brabec se svojí Svatební košilí, mohu konstatovat naprostou spokojenost. Párkrát jsem se kurevsky lekla a zbytek mě udržel v příjemném napnelismu. Mladší z děvčátek bylo tak strašně divné od začátku do konce, že ho museli opravdu vyšťourat někde v ruské tajze odchované kunou. ()

Stanislaus

Mama je v rámci hororů celkem slabým odvarem, protože abych upřímně pravdu řekl, tak jsem tak nějak očekával, že na mě čeká více lekaček. Samotný námět není špatný, výtvarné ztvárnění je též dobré, ale pak přichází na řadu hodně zvláštní digitální zpracování monstra, které není zrovna "realistické". Na začátku měl film nakročeno stát se obstojným zástupcem svého žánru, ale bohužel se v průběhu stal průměrným artiklem, kterých se točí v dnešní době celkem dost. ()

Flego

Poetický názov je v ostrom kontraste so žánrom a dodáva filmu väčší punc. Španielske horrory sú atmosferické, dusivé a nápadité, tento ide v podobných šľapajách, hoci spracovanie niektorých scén mi pripadali trochu odfláknuté ( triky ). V každom prípade je to po dlhšom čase šťavnatá žánrovka. ()

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

17.06.2023

Nadějně rozjetý Andy Muschietti, režisér původem z Argentiny, si v Hollywoodu udělal jméno efektivními horory Mama, To a To kapitola 2. Právě tento čtvrtek do našich kin vstoupil i jeho nejnovější… (viac)

Druhé To nabírá obsazení

Druhé To nabírá obsazení

14.04.2018

Studio Warner Bros. se adaptace hororu To bálo do takové míry, že vyhnalo původního režiséra Caryho Fukunagu, který film nechtěl natočit za pouhých 35 milionů dolarů. Jeho náhradník Andy Muschietti… (viac)

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Horor To je zpátky ve hře

Horor To je zpátky ve hře

20.07.2015

Novou adaptaci románu To od Stephena Kinga měl natočit Cary Fukunaga (Temný případ). Kalifornský režisér se ale nedohodl s producenty na rozpočtu a projekt opustil, což většinu lidí vedlo k závěru,… (viac)