Máma

Andy Muschietti

Hudba:

Gil Talmi

Berta Ros

Ne každý návrat vaší mámy domů může být příjemnou záležitostí! Zvláště když s ní není něco v pořádku. O tom se přesvědčí i naše dvě mladé sestry v tomto tříminutovém španělském snímku. (SOLOM.)

kaylin

"Máma" má skvělou atmosféru už od prvního záběru. To, jak se najednou otevřou dveře a jimi do ložnice vstupuje druhá dívka, nejde popředu, ale couvá, už tohle ve vás vzbuzuje podezření. A pak to přijde. Dlouhá minuta čekání na to, co je vrcholem tohohle filmečku. Díky skutečně skvělému obrazu a výborným trikům následuje jedna z nejděsivějších hororových scén, jaké se jen tak nevidí. Dokonalý kontrast statického neklidu a dynamického děsu. Jenže nesmíte vidět celovečerní snímek "Mama" jako první. Pak bude mít kraťas skutečně efekt. Na plátně a s pořádným zvukem by se vyjímal opravdu skvěle. ()

Mefistofelle

Na některé kraťasy se podíváte a řeknete si, že byly fakt dobré. Na jiné se podíváte a řeknete si, že byste rozhodně chtěli vidět, jak by to vypadalo jako film. Toto je jeden z nich... Je to překvapivě atmosférické a i během těch kraťounkých tří minut to dokáže nahnat hrůzu. Jen tak dál, víc takových krátkých "oddechovek" by nebylo na škodu. ()

eraserhead666

Viděno na BXM2012 s tím, že se podle toho točí už celovečerák. No tak na něj se teda fakt těším, protože během těch tří minut tohohle kraťasu se mi půlky velmi silně až nepříjemně sevřely hned dvakrát. Skvělá práce. Vlbec mi nevadilo, že nerozumím, co si ty španělský holčičky mezi sebou povídají, ale ono to vlastně bylo jedno, celková atmosféra tohoto krátkého švihnutí ostnatým drátem přes tvář, to říkala za ně. Paráda. Doslova tři minuty napětí a strachu. Chci vidět ten celovečerák! ()

C0r0ner

Nebojím se rád. Tak proč do prdele pořád koukám na ty horory? A to dokonce ještě tak krátké... I ty tři minuty se ale postaraly o zvýšený tep ještě několik desítek minut po skončení. Babizna tam totiž byla naprosto příšerná. A co udělám vzápětí? Pustím si celovečerní pokračování. Vážně jsem takový idiot? Ano, vážně. 75% ()

-bad-mad-wolf-

Možná jsem nenažraná svině, ale dát téhle srandě po plejádě asijských duchařin více než dvě hvězdy by bylo hororové rouhání se. Bezpříběhový klip nabízí dvojí klišé - nepřirozeně rozpohybované strašidlo a jeho otravnou digitvář. Uvidíme, jak bude fungovat celovečerák, jelikož obdobná témata fungují pouze v poctivě budované atmosféře a táhlém napětí. Tmavým filtrem proceděná tříminutovka postrádá prakticky všechno, co by jí mohlo činit zajímavým. ()

• Filmoví tvorcovia sa zamilovali do domu, počas hľadania lokalít pre iný projekt, keď však zistili, že bude zničený za dva týždne, rýchlo zhromaždili štáb a nakrútili túto krátku snímku čo najrýchlejšie. Nakoniec s ňou slávili úspech, dostala sa aj na filmový festival Cinemartini. (WalterIK7)