Pět let Lucas (Nikolaj Coster-Waldau) vytrvale hledal malé neteře Lilly a Victorii, které po násilné matčině smrti zmizely i s otcem neznámo kam. Jeho pátrání, hraničící s posedlostí, narušuje i vztah s přítelkyní Annabel (Jessica Chastain), ale Lucas se nakonec dočká satisfakce. Obě dívky se najatým pátračům podaří najít v opuštěné chatě stojící uprostřed hlubokých lesů. Dívky jsou zubožené, sociálně velmi zaostalé, ale naživu, což si nikdo neumí vysvětlit. Protože jejich návrat do civilizace proběhne nečekaně rychle, může Lucas zažádat o jejich svěření do své péče a spolu s Annabel se jim snaží nahradit harmonickou rodinu. Postupně si ale oba začínají klást otázku, zda si s dívkami nepřivedli domů i někoho dalšího. Někoho, kdo Lilly a Victorii pomáhal celou tu dobu přežít a teď se jich nechce vzdát. Zvlášť Annabel nese narůstající dusno provázené znepokojivými jevy hůře, protože je zjevné, že si mateřskou lásku obou dívek bude muset vybojovat proti soupeři, který používá dost děsivé zbraně... (oficiálny text distribútora)

Hellierer

Mama není vůbec špatný horor. Herci vybráni naprosto výtečně (Jessica Chastain a ještě v metalovým? To si nechám líbit) a na hororové lince to taktéž nijak výrazně neskřípe. Napětí je přítomno ba budováno dostatečně intenzivně aby se divák nestačil nudit a byl zvědav na vývoj filmu. Jump-scary v podstatě na minimu. Zde se víceméně hraje na stejnou notu jako v Crimson Peak. Duchové,tajemno, odkrývání tajemství a podivný konec. Konec je opravdu snad jediná výrazná kaňka. Del Toro X late Burton mi moc nesedl a spolu s podfinancováním filmu to byla cesta ke sražení z celkového dojmu. Jinak pěkná práce I80%I ()

Likan7

Kraťas, který je předlohou k tomuto filmu, působí skvěle. Je krátký, úderný a díky hry se světlem a stínem není vidět nic, co by bylo navíc. Díky tomu je zážitek intenzivní a nepříjemný. Hodina celovečerního filmu je stejná. Dobrá atmosféra, skvělý lekačky (nevěřil bych, že na mě ještě budou dneska fungovat) a nepříjemné mrazení se u Vás jistě několikrát dostaví. Všechno k tomu ještě umocňuje přítomnost Jessicy Chastain, která ještě před tím, než se stala áčkovou hvězdou ukázala, že zvládne i horor. O to víc mě ale mrzelo, že film v posledních třiceti čtyřiceti minutách ztrácí na intenzitě a strachu. Začne se pátrat co kdo proč a tím vždycky duch trochu ztrácí. Závěr v domě je ale zase pěkně nervy drásající. Škoda, že to nebylo finále celého filmu. Za mě ale velká spokojenost, duchařské horory se většinou k takovým kvalitám ani nepřiblíží. ()

Chamyl

Konec to trochu zabíjí, prvních 80 minut mě příjemně strašilo. Mezi horory svého druhu posledních let řadím určitě vysoko. ()

ANTYCHRYST

Mamáááá, film dobrej, holčičky jsou povedený i jejich malůvky i mamá je dobrá, ale nějak to na mě nepůsobilo, nějaká atmosféra nebo strach, ale dá se na to v pohodě koukat. ()

Megynka

WAU a znovu WAU!!! Okamžitě se to řadí na 1.místo mezi horory ... Určitě je pár drobností, které bych vytkla, ale mezi tím plevelem dnešní doby je to prostě paráda. Suprové lekačky, úžasný příběh a ani ten konec to moc nezkazil, jak jsem se bála ;) ()

DavidWebb

Tak predsa som sa dočkal. Aj keď ja osobne tu vidím určitú paralelu s Kruhom (duch uväznený v inom svete sa dostáva do toho nášho) po dlhej dobe som si pozrel zaujímavý a dobre natočený horor. Napriek spomínanej paralele je námet relatívne originálny a scenár dobre napísaný. Herecky to všetci zvládajú viac než dobre, dievčatá nevynímajúc. A ani Džesika mi tu nevadila - dokonca ako brunetka tu vyzerá fakt príťažlivo. Ale nemôžem si pomôcť, pôsobí na mňa strašne asexuálne. Toto je tretí film, ktorý som s ňou videl a ako žena so mnou vôbec nepohne. Enyvej... Čo sa dá filmu možno vytknúť je časté ukazovanie Mámy a niekto tu už spomínal, že s ňou prišli na tácke príliš zavčasu. Škoda, pretože atmosféra by bola ešte hutnejšia. Aj tak to má ale zo tri slušné momenty, keď som si skoro cvrkol, koxo. Záverečný finiš je emocionálne presladený, tak ako aj sprievodná hudba, čo však nič nemení na fakte, že pod silné 4 hviezdy nejdem. PS: Annabel is like Terminator in the end... Fuck! ()

speedy7929

Tak takýto horor som dlho nevidel. Zo začiatku pocit nudy, že žiadna akcia nič a ku koncu to bolo už ono. Myslím, že film stvorený pred 3D divákov, ktorý sa radi zľaknú. Mama mi len potvrdila, že španieli sa v hororoch vyznajú, čo už sa hudby alebo námetov týka. Zľaknúť som sa zľakol len pár krát, skorej som cítil pocit očakávania čo sa stane, napätie v kine sa dalo možno aj krájať. Ďalej ma potešil tento film tým, že ukázal viac záberov na "ducha" a nebolo to ako v tých iných hororoch kde nevidíme démona celý film, len na konci sa na nás usmeje. Pre mňa tento film, milé prekvapenie! ()

Miagy

Mama je výborne natočený horor ( v podstate sa to dalo čakať, keďže to točili Španieli :) ), ktorého pochmúrna atmosféra a dostatok "lakacích" scén zaujme asi každého hororového fanúšika. Avšak horor je miestami až príliš nereálny, záver je neskutočný, logicky mierne zmetený a pre niekoho možno tuctový až trápny. Mne sa na filme veľmi páčilo : PLUS: Efekty, deckí herci - tie decká to zahrali omnoho lepšie ako ich dospelí rodičia !!!!!, dostatok lakacích scén, výborná atmosféra domu, tajuplný záver, ktorý bol pre mňa nepostačujúci. MINUS: dostatok nudných scén :), málo zvukových efektov, z filmu sa dalo vyťažiť ešte viac, hlavne ten záver mi prišiel nesprávny a nelogický. Za výbornú atmosféru a deckých hercov, španielsku produkciu dávam 4 *. ()

syphoon

Noooooo, tak z trocha pesimistického očekávání se stala asi nejlepší horová podívaná letošního roku. Nebýt tak trochu závěrečného uplakaného "ducha" bylo by hodnocení ještě větší! Každopádně lepší než Sinister, tudíž 79%!! ()

Renci

Zmiešané pocity, tak s nimi som odchádzal z kina. Dnes sa v podstate nevidí tak remeselne dobre natočený horor. Kamera, efekty, strih, výprava, herci sú v pohode. Je cítiť Del Tora a jeho produkčné schopnosti, od kreslených úvodných tituliek (v podstate to isté ako u Don't Be Afraid of the Dark) až po zobrazenie Mamy (detailné, inšpiracia u azijských klasických filmoch). Avšak, niektoré scény postrádajú moment prekvapenia, dusivá atmosféra ma veľmi zvláštny kolísavý charakter (perfektné ,,plachtové scény,,) na opačnom konci nutné žánrové klišé (šatník, flashbacky). Hlavný problém je že Mama prináša len veľmi málo nového (čo však nemusí, veď ide o poctu žánru, ale nejako som to v kútiku duše čakal) V pamäti mi tak najviac ostane len posledných 15 minú a záver, ten rozhodne prekvapil, aj keď k tomu dejovo inklinuje celý čas, len si to divák akosi nechce pripustiť. Žiaľ k lepšiemu hodnoteniu tomu čosi chýba, možno viac napätia, viac psychológie postáv, viac vysvetlenia, lebo vo filme je toho veľa načrtnutého ale málo vysvetleného. Hodnotil by som viac, ale to by som bol sám proti sebe. ()

windows

Španělské horory mám rád, začátek dobrý, opuštěná chata v lese. Hodně hlučné lekačky. Duch staré šílené ženské taky ucházející. Konec ale nic moc. Dal bych tak 3,5*. Ale jak říkám, španělské horory jsou super... ()

Čejkyn

Nejděsivější scéna je jednoznačně ta ,kdy doktor navštíví Máminu chatrč v lese, to se opravdu povedlo, jinak se moc bát nebudete.A závěrečná scéna je spíš k smíchu, přesto se jedná o jednu z lepších duchařin ,a to kvůli slušnému ději a především málým holčičkám,zvláště tu mladší bych chtěl teda domů : 65% ()

Lilien

výborné no napriek tomu dávam len priemerné hodnotenie, lebo spojenie duch a malé dieťa som si užil i v Sinistrovy i v Kliatbe z temnôt. ()

Dantte..

Mám rád del Torův cit pro látku.Vztah matky s dítětem je jeden z nejsilnějších mezilidských vztahů, to tomuto filmu dodává na síle. Konečný souboj Annabel s Mamou je emotivně vyčerpávající. Jessica se mi líbila už ve filmu The Debt a touto rolí si získává stále více moje sympatie a natěšenost na její další projekt. 80 % ()

Shredder

Klasicka, celkom dobre natocena ducharina. Mama, ktora vyzera ako kombinacia Kayako a monstra z The Unborn je efektivna, ale vyvolava skor mrazenie, lakacky tu prilis nefunguju. V samotnom zavere zmiznu aj posledne naznaky atmosfery a film pripomina skor bizarnu Burtonovu rozpravku nez horor. Aj ked Mama nesplnila moje ocakavania, stale patri k tym lepsim projektom z poslednej doby, avsak dufam, ze uz v dohladnej buducnosti ju prekona The Conjuring. ()

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

17.06.2023

Nadějně rozjetý Andy Muschietti, režisér původem z Argentiny, si v Hollywoodu udělal jméno efektivními horory Mama, To a To kapitola 2. Právě tento čtvrtek do našich kin vstoupil i jeho nejnovější… (viac)

Druhé To nabírá obsazení

Druhé To nabírá obsazení

14.04.2018

Studio Warner Bros. se adaptace hororu To bálo do takové míry, že vyhnalo původního režiséra Caryho Fukunagu, který film nechtěl natočit za pouhých 35 milionů dolarů. Jeho náhradník Andy Muschietti… (viac)

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Horor To je zpátky ve hře

Horor To je zpátky ve hře

20.07.2015

Novou adaptaci románu To od Stephena Kinga měl natočit Cary Fukunaga (Temný případ). Kalifornský režisér se ale nedohodl s producenty na rozpočtu a projekt opustil, což většinu lidí vedlo k závěru,… (viac)